Pépé le Moko

• Francie

Pépé le Moko

Krimi / Drama / Romantický

Francie, 1937, 90 min

Jedna z těch klasik, u kterých lze obdivovat téměř každou scénu. V restaurované verzi naprostá lahoda.(23.5.2015)

Ornamentální kolorit a gangsterské prostředí je tu pojat v kontrastu k Paříži (o které se ale jen mluví). Obojí už ale nikdy nebude tím, jako bylo kdysi (vlastně konec kolonialistického období předznamenáno poněkud prorocky) Je zároveń tím, co mě, co mě stále a stále uchvacuje (Maroko s Dietrichovou a Casablanca míří k podobným zdrojům), přesto oko a ucho znalce vidí a slyší (ale nejen folklor, i skvělá Gabinova píseń a operní arie vysloužilé zpěvačky) víc než v konkurenčních projektech. Špína, hazard, zároveň klasická gangsterská romantika (Gabin je hodně sympatický darebák), kterou tolik filmaři milují a já ji vždy podlehnu.(19.7.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $155,895Tržby Celosvetovo $-║ škoda že dej je tak jednotvárny a za celý čas sa nič zvláštne než malá zaľúbenosť neudeje, Jean Gabin fajn /55/(22.1.2010)

Pomalé ukecané krimi, které mě zaujalo snad jenom skvělým prostředím Alžíru, ale jinak celkově ničím.(15.12.2013)

Skvelo zobrazená chudobná štvrť Casbah v alžírskej metropole je slabou náplasťou k príliš jednoduchému príbehu.(23.4.2010)