Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

BrianStorker

Hodnocení tohoto snímku zde mne nadzvedl ze židle. V domnění, že půjde o špičkový horror jsem celý natěšený sedl před TV a netrvalo to tak dlouho a pocítil jsem obrovské zklamání. Nejedná se totiž ani o špičkový film ani o horror. Sledujeme psychologický thriller, kde většinu záběrů vyplňují děti, které točí jakýsi "dokument" o návštěvě u babičky s dědou. Finále a vysvětlení je tak fádní, že vůbec nepřekvapí. Naprostá ztráta času, neřku-li, že o horror se skutečně v tomto případě vůbec nejedná. ()

Zombiepod

Bravó, Shyamalan! Po zúfalo dlhej dobe si konečne natočil film lepší, ako len priemer, a ktorý predčil moje očakávania. Visit je veľmi nenápadným, nevinne začínajúcim trilerom, ktorý sa postupne zvrháva do atmosferického a výborne nakrúteného hororu, pri ktorom sa občas divák skutočne bojí, a to aj bez krvi či príšer a duchov, a zároveň je konštantne držaný v napätí až do pomerne jednoduchého finálového rozuzlenia. Výborní herci, a konečne originálny nápad, ktorý do éry moderných "found footage" hororov prináša svieži vietor. ()

dannyd14

Tak toto bol prvý FF, ktorý ma naozaj uchvátil a pri ktorom už nebola tá iritujúca trasľavá kamera. Príbeh je o dvoch malých súredencov, brat a sestra, ktorí idú prvýkrát na návštevu k svojim prarodičom. Celú dobu natáčajú všetko pomocou digitálnej kamery a snažia sa zistiť jedno obrovské tajomstvo, ktoré vŕta aj v hlave diváka a to je, čo sú tí prarodičia zač. M.Night Shyamalan ukázal či dokázal, že aj z mála sa dá urobiť veľký klenot a na prvom mieste piedestálu je to čo hororu nesmie chýbať- napätie. To graduje hlavne v nočných scénach, ale aby divák neostal ochudobnený oň, režisér to preniesol aj na denné scénky- hra na schovávačku, z ktorej tuhne krv v žilách mi ostane ešte dlho v pamäti. Nemusíte, tak celý čas čakať kým príde noc, resp. kým príde kamera do stretu s tmou. Napínavé scény sprevádza taktiež aj desivá hudba pri interviewingu starých rodičov a taktiež sa tú vyskytnú aj ľakačky, z ktorých bola jedna poriadne hororová a to záporák nemusel byť žiadna tajomná postava či iná nehumanoidná kreatúra, za čo klobúk dolu. Prekvapenie je aj na strane hercov, ktorí odviedli fakt kus dobrej roboty. Pocta patrí malým hrdinom, ktorí boli veľmi sympatickí, neliezli na nervy, predviedli dobrý výkon s kamerou, mimikou atď. a tiež to boli aj starí rodičia, ktorí vniesli do deja hororové prvky. Vytknúť sa dá príliš rýchly spád v závere a možno niektoré slabo využité prvky, kedy sa mohlo viac pritlačiť na pílku, napríklad scéna s trúbou. Ale na druhej strane film tým nestráca svoju nepredvídateľnosť, teda, čakáte to, stane sa druhé, čo celkom funguje. Nie sú to veľké mínusy, ktoré by znižovali závratne kvalitu filmu. Dovolím si povedať, že najlepší Shyamalanov film a horor tohto roka, ktorý sa najlepšia vychutnáva iba v noci. ()

TSZ

Kdo tipoval, že Shyamalan skončí u nejlacinějšího a nejprofláklejšího hororového konceptu found footage, tak tipoval správně. Sledujeme tudíž dva protivné spratky u svých prarodičů, kteří se chovají čím dál tím víc divně. V této oblasti nejde přinést nic moc nového, ale jde toho hodně zkazit. První se potvrdilo, to druhé naštěstí ne, takže je to za slabší tři body. K dobru připočtu i to, že tu nejsou žádní duchové. ()

SunWuKung

Z babicky som skoro pustil do gati, asi by som mal inspirovat a zacat nosit plienky. Velmi dobre natocene, vyborne herecke obsadenie a dobre odstupnovane. Shyamalan dokaze natocit skvely film ako The Village, ale zaroven aj velku srajdu o zene vo vode. Musim priznat ze som cakal kravinu, ale zostal som prijemne prekvapeny. Uz teraz sa tesim na jeho dalsi film! ()

Bube1

Shyamalan dokázal, že na to pořád má. Když porovnám The Visit s jeho ostatními filmy posledních let, je to doslova klenot. Found Footage forma je tu nečekaně velmi šikovně využitá, casting hodně povedený a atmosféra super. Místy se i ta krátká stopáž trochu táhne a skoro celý film jsem balancoval mezi 3 a 4 hvězdami, ale to finále, TO FINÁLE!! Tam se to zhouplo na krásnou čtyřku. Celkově je tedy Návštěva znepokojivě a tíživě natočený malý horor, který vrací jednoho zatracovaného režiséra zpět do hry. Snad se Night konečně našel a už zůstane tam, kde mu to filmařsky sedí nejvíc. ()

vladivostok

Mal to byt horror, preto sme to pozerali na chate. Bol vecer, vonku snezilo, drevena podlaha, periny, vrzganie... Celu pripravu, vsetko sme podriadili tomu, aby sme sa bali. No nebali sme sa. Jednoducho, nebolo to vobec hororove. Bohuzial, nebolo to ani dejove. Cele to vyznelo jak holy prd, ktory mal smrdiet, no necitil ho nikto. Strasne zle. Jedna hviezdicka je udelena starej mame psychoske, ktora mala na svoj vek celkom dobru postavu / 15 % ()

Knor

Shyamalan dokazuje, že ještě není ztracenej a umí vyděsit. Nečekal jsem, že mě až tak nadchne. Už dlouho jsem se u filmu tak nebál a není k tomu zapotřebí nic složitýho. Hodně sympatický je, že FF je tu využito klidně s jasnými záběry, žádný otřesy a náznaky, všechno je pěkně a jasně vidět. Co se týče obsazení, tak skvělej výběr včetně dětí, který mě tu vůbec nesrali a co víc, byla to celkem fajn dvojice. Nečekal jsem třeba taky až tak moc nepříjemný scény, který vyvrcholí šíleným finále, to už jsem skoro nedejchal a několikrát jsem sebou během filmu pěkně škubnul. Skvělej atmosférickej horor se panu Shyamalanovi povedl a snad bude pokračovat touto cestou i dál. ()

papri

V nočních scénách jsem se opravdu bál, a to tam strašili jen babička s dědečkem. Výborný od začátku, přes sympatické dětské postavy až po finální rozuzlení. ()

JimDeNiro

Filmy M. Night Shyamalana od roku 2006 neberu, no Stalo se..(2008) se ještě dalo. U mě skončil brilantní a nedoceněnou Vesnicí (2004) a teď se vrátil, a musím říct, že ve skvělé formě. Tak to mám rád. Krásně buduje atmosféru a nenechá nás nějak dlouho čekat na to, že asi nejspíš není něco v pořádku... Jedna ultrabrutální lekačka, která jsem věděl, že přijde, ale bohužel jsem sebou škubl jako prase.. Fuj... Casting naprosto bezvadný, to se mu povedlo, jak výběr staříků, tak sympatičtí dětští představitelé... Spokojenost... 90% ()

Marty7CZ

P A R Á D A !!!!! Moc mě to překvapilo a M. je zase zpátky!!!! Bylo mi parádně nepříjemno a to se počítá!!! Za mě megacajk a už vyhlížím tu další jeho ůchylárnu SPLIT!!! 80% P.S. verbal opět dementně hloupej a odporně dlouhej(snad to nikdo nečte!!!!) komentář..... ()

Megynka

Bylo těžké (a vlastně stále je) rozhodnout se, jaké hodnocení dát. Pěkně se mi ale svíral žaludek a nervozita hrála svou roli už od začátku, takže myslím, že tohle hodnocení si film bezesporu zaslouží. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Hoho, zase jeden z těch "nepříjemných" filmů, kde se divný pocit stupňuje, takové prarodiče si fakt nepřejete. Ten zvrat byl "mrazivý". ()

Ewík

Skvělá napínavá atmosféra a samozřejmě šokující zvrat. Postavy / herci jsou vtipní, děsiví a zmatení přesně podle potřeby. Prostě klasický Shyamalan, jak ho mám ráda :-) ()

Scraffy

Pekne rozbehnutý horor, ktorý si snaží robiť srandu z predovšetkým Paranormal Activity, ale aj iných hororoch. Obsadenie bolo celkom sympatické a natočenie pomocou Found Footage sa k tomu skvelo hodilo. Príbeh bol zo začiatku taký zdĺhavý a ani nie moc originálny, ale potom neskôr, keď prišiel ten plot twist, tak to stálo za to. Film má svoje čaro a M. Night Shyamalan urobil svoj návrat k hororu veľmi dobrý. Som spokojný. ()

Nikol10

Něco naprosto priserneho. Jedna hvězda za režiséra, kterého mám rada a vlastně pustila si to jen kvůli němu. No už po par minutách jsem tušila, ze to bude prasarna jako všechny FF filmy a nemylila se! Kdy už prosím vas prestanete točit tato domácí videa, kde bud straší baba, nebo vam ve věží a vydávat je za horory? Jediny Rec stoji za to. A Shyalaman? Díky Bohu, ze přišel s Rozpolcenym. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback