Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Dangerman

Dlouho předlouho jsem neviděl žadnej horor, není to můj žánr. A dlouho předlouho zase neuvidím, alespoň doufám. Docela slušná lekací atmosféra a opravdu pořádný psycho, brutální! Fandové žánru si určitě přijdou na své. Škoda toho slabýho závěru a občas mě absolutně obtěžovala hudba. Ale 3 hvězdy za dost slušný herecký výkony - 65%. ()

Stumbleine

Kdybych jen tušil, že jde o "found footage" žánr, ani bych si to nepouštěl, protože jsem na tento typ hororů s roztřesenou kamerou alergický již od dob Blair witch, kdy si většina z nás v kině naivně myslela, že jde o skutečné ztracené nahrávky. Nicméně jsem tomu dal šanci a prozatím je to jeden z nejlepších thrillerů-hororů, které jsem v tomto roce viděl. Velice slušná a uvěřitelná Shyamalanovo práce, která by rozhodně měla být v červených číslech. ()

srolyma

Jeníček a Mařenka jedou navštívit dědečka a babičku, které ještě nikdy neviděli. Děti se moc těší, Mařenka si dokonce vše natáčí na kameru, což jí určitě poradil pan režisér Šalajláma, aby všechny diváky odradil a znechutil hned od začátku. Točí Mařenka, točí Jeníček a docela se dětem daří. Možná tak na polovině záběrů je i něco vidět. Staroušci se na dětičky taky moc těší. Obzvlášť babička. Ta se těší tak moc, až jí z toho úplně hrábne. No a dědeček ji v tom samozřejmě nenechá plácat se samotnou a tak si dětičky užijí spoustu legrace a nevšedních zážitků. I na tu pec nakonec dojde. Začátek o ničem, způsob natáčení na ruční kameru je patnáct let po Blair Witch už totálně vyčpělý a zprofanovaný, ale nakonec to až taková srágora není. ()

Domas88

Za mně super, od začátku je to jen v naší mysli a čím ji máme víc potemněnou tím víc si říkáme jak to bude strašné a ve finále to přesně tak je. ()

DonBraso

Říkám si,že si dám menší warm-up před filmem Split od stejnýho režiséra a zde padl palec právě zde.Očekával jsem mrazivý horor se skvělou pointou,no a dostal jsem tuctovej guláš se šesti ve found footage stylu.Jedno snad největší plus je to,že konečně kamera má stabilizátor obrazu.Sláva bohu a konečně jsem nemusel koukat na blikající inferno s přispěním dobytí baterek na sto způsobů.Bohužel ostatní je čistá fušařina.Někdo tu píše o komedii?Tak to bych se zasmál i víc,kdyby mě podělal holub na zádech a nějaký temný hororový spektákl se zrovna nekonal.Ano,mělo to lekačky,bohužel já se neleknul a spíše jsem koukal na drama a čekal na závěrečnou pointu či zvrat,že si sednu hluboko na prdel.To samozřejmě nepřišlo a jen se půl hodiny mudrcovalo na místě,což bylo děsně odporný.Dětský herci dejme tomu ještě,každý tak trochu jel to svoje,scéna pod domem ve dne byla hodně dobrá,až jsem se divil,že konečně někdo umí natočit i horor bez tmy,ale co naplat,koukal jsem a čekal marně na něco,co by tenhle film více odlišilo.To,že dvojka psychoušů v jednom domě udělá film?Tak to je asi ta novinka,ale ukazovat další zbytečné minuty naprosto to stejné,není zrovna chválihodné.Je pěkné,že čekáte,když holka půjde do trouby,že bude něco špatně,tady si Shyamalan dobře hraje s divákama,ale to je prostě málo.Jestli si mám pamatovat podělaný pleny na ksichtě z celého filmu?Tak to je dobrej fór.Radši ani nepíšu o těch hovadinách v celém filmu,kde jsou vážně chyby jak máky,ale to už tady i někdo psal a tohle spíš jen úkazalo na fakt,že Shyamalan si opět dokázal leda to,že "vyvolený" byl před hodně lety.Já jen doufám,že teď jeho poslední film Split bude už konečně trefa do černého. ()

jkpj22

Překvapivé rozuzlení napravilo celkový dojem z filmu, dávám však pouhé dvě hvězdy, protože jsem čekal found footage horor a dostal jsem spíš jen found footage thriller o senilním dědkovi a bábě, co utekli z blázince. ()

wopi

Příjemné překvapení. Vtipné dialogy, výborné obsazení a herecké výkony, uvěřitelné dialogy... Tentokrát mi FF styl nevadil. ()

Aywes

Tak teď nevím, jestli to měl být Shyamalanův podivný vtípek nebo to myslel vážně. Předvídatelná pointa je doplněná prvky dramatu nad kterými zůstává rozum stát. Nevkusná kombinace žánrů, kdy prostě nevíte, jestli se můžete smát nebo ne. Drtivou většinu filmu tedy zůstanete s pitomým úsměvem v obličeji, protože humor, kterému by jste se smáli, by byl tak černý, že by se z toho vznášela televize. O to víc mě zaráží místní hodnocení. Jako horor film nefunguje. Nevhodně použité lekačky jsou okořeněné pokusem o bizarní scény, které bohužel vyústí v naprosto směšnou situaci. Takže automaticky je atmosféra pohřbená. Klasický Shyamalanovský cliffhanger je extrémně předvídatelný.Pokud to bylo bráno jako satyra psychicky nemocných, tak si myslím, že je to jednoduše přes čáru. Na komedii se to tváří zase moc vážně a film si nedělá srandu sám ze sebe, jak je u podobných žánrů zvykem(mám na mysli komedie/horo). K tomu přidejte dva otravné hlavní protagonisty a máte o "zábavu" postaráno. 69%? Vážně? ()

nemer

Sice je tento horror pouze na jedno podívání, v momentě, kdy znáte pointu, ztrácí efektivitu, přesto opravdu horror. Dál asi spoiler, tedy nečtěte. Jak s oblibou říkám, děsivá není říše duchů, ale skutečný postrach a zkázu přináší říše lidí, lidé z masa a kostí. ()

vodkasesemte

Ready or not, I come! - I will have to use strategy. Hes faster, but Im smarter by at least two standard deviations - Tvl, to je kočička - Ty pýčo! - Ještě že jsem si ji fotil do a obraz byl zpomalený - Takový Blair Witch 2 - Babka hraje s váma? - Here I come! - Im gonna get you! - Tj sexy tvářička - Im making chicken pot pie - LOL - Todle je podle mýho gusta - Doprdele já u toho jím! Co tam dělaly ty mouchy? - To je lepší - Cross-eyed bastard, to je výborný! - Open the dorr, Becca - NO WAY! - Zejtra budu nastřelovat pušku a asi vynechám kliky - I dont think you should - Jesus, Becca, Im blind - No way! - Tj komedie? - Todle je přesně muj druh humoru - Staří lidé jsou jen trochu paranoidní a seškrabují omítku ze zdí, nehty! - Ta je nádherná - Bože. Co já bych dal za mrd s ní - Sundowning. Triggered by nightfall - Something inside her trying to crawl out - Kind of demetia - Jak se dycky bavěj s tím druhým – o problémech toho prvního - Its like somebody talkin in their sleep - Hes crazy… - Díky za takovýdle filmy - Just come to accept they are old ppl and thing wont be as weird - Plaing hide-and-seek - Miluju tendle film! - Would you mind getting inside the owen to clean it - ROFL - I cant reac byck there - The kitchens got to be clean - Tvl, se snad na ně domluvili - The owens off - Get farther in there - All the way in - These questions are intended to get you loosened up - 22.22 - I think we are warm - A já jdu na krátkou pauzu, protože jinak todle ve zdraví celý nepřežiju - Warm up, prej! - 23.50 - Paradise Lost - Handsome. Very strong personality - Meet in a garden (Adam a Eva) - Tvl, ona v ní psychoanalýzou ještě probudí nějaký starý demony - To je psycho - Ani ji nemusí hypnotizovat - F3 subtitles - Tohle je skvělý - Ten střih – dont answer that question - To sou ochotníci! - Wednesday night, three nights left - Its like we are living with a werewolf - Swerve - You wont understand that bcs your BRAIN isnt fully developed yet - Its exploitative. I have cinematic standards - No one gives a crap about … Its not 1800s - Have you seen reality in TV? (takže je to ok) - Its just whats ethical - Já ji miuluju - I hope things dont get weirder, cause Im at my LIMIT - 10.16 (žádná spojitost – to je pro prču) - Neměla by tam mít infra, nebo tak něco? - He he he he - Já nevim,jestli jebe jenom mě, ale todle je totální prča - Its just like someone talking in their sleep - LEGEND - Trochu mi to připomíná Postal - Skvělí herci, všichni - You are not as DUMB as your performance on standardized tests would indicate - I forgot I had someting for you… - Stuff happens - Ppl leaves, bcs find something they like better - Make me believe you (to sem nepochopil) - Give me context - Eight? - Am I supposed to be following these terms? - Are these phrases supposed to mean something to me? - Just listen - Ta je blbá - When you say it like that, it sounds STUPID - Ona je božská - If you could be any animal, what would it be? - Dolphin. Its an intuitive and highly intelligent creature - Hlavně strašně morální - With great power and poetry in its movements - Tvl, ta je sladká - Ty její grymasy - How come you like the pizza delivery guy even though he has all that ratchet acne? - You never look at yourself in the mirror - You comb your hair with your back to the mirror (s ním by si rozuměla) - And I see you brush your tees. You look down the whole time (já s kartáčkem chodím po domě) - Taky se na sebe vlastně nedívám - Your sweaters inside out. Did you know that? Did you see that in the mirror? - Neřikej, že se rozpláče – že ji rozbrečí - Are you changing the focal length of the lens? - No, I dont even know what that is - Are you zooming? - No - LOL - Je nádherná - You think you are worthless - Todle je dokonalý. Kdo to vymyslel? - A sakra, zase jedno oko pryč. Kdybych se tak blbě neptal, tak bych si myslel, že to je dílo náhody - Fakt, že jo - I refuse to use anything that has my dad in it. That would mean I FORGIVE him - BECCAS BLIND. I KNOW THERES SOMETHING GOING ON HERE - They are throwing shade - Speak English - Mold - No, the just stepped out - Just be natural. Never mind - Nechápu – co tam dělala? - Jakou má v celým příběhu roli? - Pop pop (to slyším poprvý) - Deep darkies - You have to LAUGH to keep the deep darkies in a cave - I just cleaning it - Tvl a to jmse teprve v pulce!! - To je masakr - I will check on her - Užasný - Tvl nesežral jsem nějaký bobule? - Ahe seems like shes better on without us - We are doing this so mom can have a life, dummy - Dobrá mamina - You both seem to be acting funny - Rubbing it isnt gonna make it come off! (Každej má něco) - 10.41 - Jí teprve rostou kozy? - Tvl, pýča! Zase jsem to stopnul těsně před tím! - Tvl, to je naprosto vymakaný. Si řikáte, co by mohlo přijít a ona SPOILER veme kameru, aby viděli, že jde po nich - To je super - Stay in bed - A to je teprve čtvrtek! - We are ending this trip tonight - Pack your bags - I know its all coming to an end - Some sort of late onset schizophrenia - They are both in bad shape - Great. Pop Pop has schizophrenia, and our Nana becomes Michael Mayers when the sun goes down =============================== verbal asi koukal na jinej film. takový pjekný minimalistický snímek, za chvíli přestanete vnímat tu ruční kameru - naopak si to s ní víc užíváte. jesli todle byl horor, tak já jsem ochránce přírody a vy nejste přecitlivělí haranti. ti dva jsou neskuteční talenti, mimochodem. a zase příležitost něčemu napařit plnej počet! () (méně) (více)

The_soloist

Po dlouhé době jsem se u hororu docela bál. Přitom je to hrozná blbost a kravina. Většina odlehčených scén, včetně rapu malého kluka je na vypíchnutí očí. Ale ta creepy as fuck babička překonala snad i v zajetí démonů. Na konci filmu jsem se smál, když hlavní hrdinové dodělávali dědečka hříbečka, ale na babi budu vzpomínat hodně dlouho;) ()

J.Mayen

Skvela podivana, se skvelym I kdyz trochu otrepanym scenarem,ale prekvapive vse fungovalo. Uricte by si film tedy z me strany zaslouzil jeste o neco vyssi hodnoceni,ale konec a finalni rozuzleni trochu pokulhavalo, nicmene za zadny zbytecny crcani na konci filmu si zaslouzi 4 hvezdy. ()

Nikolas__

Shyamalan opět nezklamal a stvořil jeden z nejlepších found footage hororů všech dob. A když se nad tím zamyslíte, tak The Visit je vlastně hixploitation! Skvělá atmosféra, skvělá ústřední dvojice, které po celou dobu fandíte, a totálně tajemná zápletka. V momentě onoho telefonátu jsem se do závěru sotva hnul. Ten režisér je prostě génius. ()

Scanerior

Wow, tohle bylo opravdu zajímavé a poměrně dost osobní. Zpočátku se mi moc nelíbilo, že film je předkládán pomocí kamery, na kterou děti natáčí svůj "dokument", ale nakonec se to ukázalo jako poměrně zajímavé a samozřejmě to dodalo filmu jakýsi jiný rozměr. Zpočátku klidný horor se postupně rozjíždí, místy je vtipný a nakonec dorazí k pozoruhodnému konci. Celkově nad očekávání dobré. UPDATE: Původně jsem viděl se slovenským dabingem, který tomu pro mě dodal ještě větší zážitek (a opravdu doporučuji si to pustit ve slovenštině), před několika dny jsem to viděl znovu tentokrát v češtině a znovu mě tento horor tak neskutečně bavil - považuji to za jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl! ()

mnx

2015 - to byla doba, kdy ještě doznívala handycam mánie (nebo taky found footage), jejíž výsledky byly tu lepší, tu horší, a někdy to byly super počiny. Což ale neplatí zde. Pointa začala být zřejmá už celkem brzo. A hodinu a půl sledovat 2 psycho geronty, kde nejhoršími okamžiky byl babčin šílený výraz jak vystřižený z TO, nebo obsah plen inkontinenčního dědka, sice přivodí nějaké pocity hnusu, ale to je tak vše. Jinak je to jen vleklá nuda. ()

FOndra

Příkláním se k názoru : NE - M. Night Shyamalan není zpět. Proč autor filmových hitů klesá na found footage ??? Zbytečně degradoval celkem slušný horor ... Naprostý nesmysl přijde na konci, když děti neodloží kamery ani při souboji o život ...Škoda. Rozuzlení bylo mrazivé ale od mistra se očekává mnohem více. ()

hony23

Děti jedou na týden navštívit prarodiče, které nikdy před tím neviděli a kterým zřejmě díky stařecké demenci definitivně jeblo. Zase jsem se jednou nechal nachytat zdejšími kladnými komentáři a zkazil si večer těžko popsatelnou slátaninou. Horor, který mi naháněl strach jen tím, že ta nuda nikdy neskončí. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback