Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

wick

Žádný velký comeback režiséra...jen takové celkem povedené, ale nijak skvělé filmové cvičení. ()

Karin00

Dobré lekačky, babička byla fakt hrůzostrašná chvílemi (běhání po čtyřech, ruka šmátrající z pod postele - fůůj moje noční můry), super, děcka to zahrály perfektně. I když filmy točené kamerou v ruce herce nemám ráda, tohle byla paráda. Vysvětlení jak to všechno je se mi také líbilo. ()

Emperor1

Příjemné pokoukání k nedělnímu večeru. Šílení staříčci byli zneklidňující až strašidelní (zvláště babička), dětičky byly kupodivu sympatické, jejich herečtí představitelé naprosto uvěřitelní. Chvílemi mi běhal mráz po zádech, stačilo k tomu jen několik málo "triků a efektů": pár nepříčetných výrazů, prudké a nečekané pohyby, občas prohozená, ne úplně smysl dávající věta, bizarnost chování (hra na schovávanou pod domem byla fakt šílená). Fungovalo to na mě velmi dobře a jako bonus jsem dočasně získal lehkou gerontofobii. Tři hvězdy za příběh, hvězdička navíc za výkony herců, starých i dětských. Edit: přidávám hvězdu navíc, i po letech mě to pořád baví, řadím k top 10 FF hororů. ()

FILMOVKA

Nějak nevím, proč to má tak vysoké hodnocení. Přestože mě hodnocení na csfd už nepřekvapují. Já si původně i podle traileru myslel, že to bude smíchanina hororu a komedie, a teď všude, kam se podívám, vidím - thriller a horor .. :D Mě to nebavilo. Kolikrát jsem si trochu říkal, že to byl asi vtip, nebo to možná jenom nechtěně vtipně vyznělo. Každopádně to nemělo na můj vkus atmosféru, která by tyto žánry spojila. ()

dmatejek777

Není to špatné, atmosféra je opravdu hustá a napětí by se dalo v nočních scénách krájet. Zamrzel mě trošku nedotažený závěr, který jsem úplně nepochopil, byli to ti praví prarodiče, nebo nebyli? Jinak amatérská kamera u tohoto formátu nevadila. Průměr na pohodový večer. ()

halberdier

O strmém pádu režisérské kariéry M.N. Shyamalana toho bylo napsáno už spousta. Já jsem ale i po jeho posledních špatných filmech věřil, že stále ještě dokáže natočit slušný film. A s The Visit se zdá blýská na lepší časy, protože je to Shyův nejlepší film od Vesnice. Hodně slušné found footage s několika opravdu povedenými lekačkami, slušnými hereckými výkony především mladých herců jsou příslibem toho, že na to Shy ještě má a že žánr thrilleru mu sedí nejvíce. (7/10) ()

987Castiel

M. Night si zúfalo už potreboval napraviť svoje renomé aby mu štúdia opäť verili. Mal niekoľko slabších filmov v rade a publikum strácalo záujem o všetko nové práve kvôli jeho menu. To môže byť jedným z hľadísk prečo bol rozpočet nepatrných 5 miliónov. Vrátil sa k tomu čo mu ide najlepšie, k hororu. Je ťažké hodnotiť či mu vyšiel zámer kedže nevieme čo si zaumienil ako cieľ. Myslím že nastolil decentný príbeh pre stručnú stopáž, napätie a ľakavé momenty mu vyšli, found footage stále vie zaujať ľudí ak je správne urobená. Dej bol samozrejme hlúposť, ale ktorý, najmä nový, horor nie je? Konanie postáv samozrejme v rozpore s realitou, ako dokonalé zábery s natáčaním za každú cenu aj keď ide o život - snáď jediný FF film kde kamera ani raz nepadla na zem ani keď osoba bojovala o záchranu. A keď ju aj nemali v ruke tak stále natáčala z krásnych uhlov akoby to točil Scorsese. Plot twist sa dal očakávať, no aj tak bol solídny. Decká zahrali prekvapivo dobre na svoj vek a starenka Deanna Dunagan tiež. K chýbam by som ešte dodal abnormálnu rýchlosť a obratnosť 75 ročných ľudí a extrémne silnú psychiku deciek, ktoré zrejme nemali ani percento zo strachu divákov, nehovoriac o žiadnom post traumatickom strese po takej skúsenosti. Tieto aj iné "odveci" záležitosti ma presvedčili že to zrejme M. Night nechcel urobiť ničím vážnym a má to ostať prostou blbosťou. Na záver máme akési posolstvo o rodinných hodnotách aby sme neboli takí znepokojení tým čo sme videli a hneď nato sa rozlúčime ďalšou dávkou "odveci" humoru. Zmiešanina pocitov, ale každopádne to bol pozitívny krok pre réžiu aj štúdio kedže tržby 20 násobne topli rozpočet. Blbosť, ale slušná blbosť. ()

linger

Reziserova falosna stopa, teda ze so starkymi je nieco v neporiadku kvoli incidentu, ktory sa odohral medzi nimi a dcerou, na mna fungovala dokonale, a ked sa vylozili karty na stol, bola som paf. Ano, clovek vobec nemusi byt genius, aby prisiel na to, co je vo veci, ja som vsak bola unesena dokonale budovanou atmosferou, cakala, ako sa to vyvinie a prilis neanalyzovala. A az na konci som si uvedomila, ze tam neboli nijake specialne efekty. Toto je umenie hororu. ()

dusa77

Je mi tak líto, že mého oblíbeného režiséra mnoho lidí odsoudilo. Všem oznamuji, že to byla velká chyba. Ano, Shyamalan v posledních letech natočil opravdu hrozné filmy, já The Visit považuju za skvělý návrat a určitě NE jen kvůli jménu reřiséra. Ze začátku to vypadalo na typické lekavé schéma, ale kdéže... postupem času se mi to líbilo čím dál víc a víc! Doufám, že si tento snímek najde své fanoušky, protože si je zaslouží. Shymalan po letech projevil svůj um, a myslím, že The Visit pojal jako takovou malou zprávu před tím, na co se chystá... těším se a hodně! ()

topvideo

Tak prudký pád som od Shyamalana nečakal. Vykrádačka ako vyšitá a bez štipky napätia. 1 hviezdička za naháňačku pod domom... ()

dom1niq

Viem, že natočiť filmy ako Šiesty zmysel, Znamenia atď. sa nedá každý deň, ale trochu ma mrzí, keď taký režisér ako Shyamalan, génius na navodenie napätia, atmosféry a tvorca takých majstrovských diel príde s niečim, ako The Visit. Film, kde dva decka (prekvapujúco nie sú otravní) idú na týždeň k starým rodičom, ktorých nikdy pred tým nevideli a ešte k tomu si z toho chcú urobiť "dokument" (preto found footage). Možno to až tak zle neznie a malo to celkom aj potenciál, ale za celý ten týždeň sa nič neudialo čo by ma vytrhlo zo stoličky, maximálne som videl niekoľko scénok divne sa správajúcich starcov, z ktorých mi bolo akurát tak smiešno (hlavne z baby, tá bola úplne komická). Na kvalite nepridalo ani nelogické správanie súrodencov, kde by na ich mieste každý normálny človek, aj v ich veku, po pár dňoch sadal na prvý autobus a už sa nikdy nevracal. A ten jeden menší zvrat na konci to určite nemohol zachrániť, iné plusy naozaj neviem nájsť. Určite som od kombinácie Shyamalan a found footage čakal omnoho viac. Škoda, každopádne to nie je až taký prepadak ako Posledný vládca vetra. ()

blade23mc

Dosti povedený horor, který mě dokázal opravdu místy pěkně vyděsit. Ani ne nějakou tou lekačkou na kterou jsem zvyklý ze všeho možného, ale tím, že ta atmosféra úplně napádá, že můžete čekat nějaký to "zlo" i při naprosto normálním rozhovoru. No být v situaci těch dětí utíkal bych z domu už pomalu po prvním dni a bylo by mi jedno, zda budu spát někde pod širákem, hlavně když budu od prarodičů, co nejdále. 75% ()

brasek

Podpriemerný príbeh a podľa pointy zaradiť snímok medzi horory je silná káva. Autor nám podsúva napätie malými dúškami a odkrýva pomaly tajomstvo, ale celé je to zabité štýlom FF a balastom minulosti postáv. ()

Scaevola

Shyamalanův návrat se jednoznačně povedl. Úvodní navozování atmosféry je sice delší nežli obvykle a trailer jako vždy oproti nutně doslovnějšímu samotnému snímku straší lépe, ale nápad i zpracování jsou téměř bezchybné, byť si autor mohl odpustit průběžné ždímání emocí z rozpadu rodiny a found footage styl, který je už z principu pro mnohé otravný. ()

J.Bakhita

Jedna z nejděsivějších věcí, co jsem kdy viděla. Kladně hodnotím prostředí filmu (naštěstí to není zase další chata uprostřed lesa či psychiatrická léčebna), napínavý děj a reálnou zápletku, která filmu dodává tu správnou atmosféru a film tak působí poněkud propracovaněji, než ostatní podobného typu. Herecké výkony standartní a v tomto případě mi vůbec nevadil found footage styl. Nicméně hororové scény byli hrozné a řekla bych že už ne tak docela vhodné pro slabší povahy. A nechutné vyústění filmu celou atmosféru strhlo. Může se vám stát, že po nějaký čas se budete bát svých prarodičů. Jinak další horor, kde někdo výjimečně hloupí udělá banální chybu. Jedenkrát a stačilo. ()

TesterX

Shyamalan potvrzuje, že mu hrabat nepřestalo a od dob hodně solidního Znamení točí jednu srajdu za druhou. Rádoby komedie se zvracející bábou a posrávajícím se dědkem vyvolává opravdu nechuť tohle dílo sledovat do konce, ale když to přecijen přežijete, tak to završí aspoň dobrá pointa, i když v průběhu snímku očekávaná. Jak se někde dozvíte, film byl natočen inklinující ke dvěma verzím - komedie a horroru, přičemž finálně byl prý sestříhán do té druhé podoby. No já musím konstatovat, že to je tak napůl cesty a nefunguje bohužel ani jedno. Pane M.N.Shyamalan, běžte radši točit jak rostou houby, třeba z toho vykřesáte něco víc. ()

Kalda69

Njn neni to klasickej footage ghost horor (viz. treba Paranormal activity) ale varianta s dusevnima chorobama me rozhodne zaujala a zapusobila daleko vic nez takovy radobystrasidelny Sinister. ()

johnnie78

Po tomhle filmu člověk zjistí, že existují naprosto "konvenční" věci, které zkrátka nahánějí hrůzu: podivně se chovající senioři to tedy rozhodně jsou. Zvlášť, když třeba lezou po čtyřech a škrábou po zdech... FF formát mi tady ani moc nevadí, kvůli němu ale zákonitě film obsahuje spoustu balastu a prvních patnáct minut je vážně k nepřežití. Ale pak se začne něco dít a film zlehka a nenápadně tlačí na pilu, plíživě buduje znepokojivou atmosféru. Pointu jsem tak nějak napůl tušil, ale nemůžu říct, že bych nebyl aspoň trochu překvapen, každopádně "twist" je dost ohraný a očekávatelný, pamatuju si rovnou na několik filmů, které skončily podobně (např. Estranged, ale tahle Návštěva je rozhodně líp udělaná, to zase jo). Rozhodně nečekejte žádnou motanici typu Vesnice. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback