Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

JenomDominik

No co k tomu dodat, neskutečně jsem se do toho zažral, na hodinu a půl odložil mobil což se u mě moc často nestává a s velkym natěšenim sledoval tenhle film... ten pocit co to ve vás vyvolává po celou dobu filmu, lekačky u kterých se nejde neleknout a dvě děti v hlavních rolích taky úžasný, z mého pohledu filmu nic nechybí. 100% ()

jirkahorn

Cely film az perfekcionalisticky budoval atmosferu a napeti. Rozhodne tedy vetsinu stopaze bavil zpusobem, kvuli kteremu jsem si film vybral ke shlednuti. Budiz i zapomenuto, ze tu nekteri v komentarich dost neurvale spoilovali bez upozorneni na spoil. I tak to dokazalo napinat a fungovat na 5 hvezd s prehledem. A clovek se tesil na grandiozni finale (mozna i trosku doufal na nejakou vzpominku na Jenicka a Marenku), kde se to vyuzije.... A v tom je ten problem. Zadne finale. Sup sem, sup tam a hotovo. Zadne desive utikani, zadne... nic. Trochu jsem se citil, jako by mi mistr reziser rozmaznul do ksichtu zahovnenou plinu inkontinentniho senila a pak byl jeste prilis liny se mi aspon vysmat... Jsem ted velmi rozpolceny (ne, nenarazim na dalsi film rezisera, na tolikrat zase rozpolceny nejsem), jestli dat 2 nebo 3 hvezdy za celkovy dojem, ale diky tomu, ze film byl jinak majstrstych, tak 3 to budou. ()

zigy odpad!

experiment, který nevyšel - rádoby amatérská kamera je to nejmenší...horší je, že scénář z nás dělá hlupáky.... ()

Velislav

Shyamalan sa vrátil v podobe, v akej ho máme radi; znepokojujúci, atmosferický, gradujúci, komorný. A to úplne nenápadne, v našich končinách kino ignorujúc, aj dabing (máj 2018), minimalisticky a pritom takmer s maximálnym výsledkom, plus - dôveryhodní detskí herci. 8/10 ()

bonovox

Veľký tvorca to konečne dokázal, od štúdia dostal obmedzený rozpočet a natočil po dlhých rokoch opäť nadpriemerný film. Hlavne samotný námet je kvalitný a keď sa k tomu pridajú talentovaní detskí predstavitelia , ktorí skutočne vedia hrať je to radosť pozerať. Aj ten nápad natočiť to ručnou kamerou je dobrý. Veľkým plusom že vo filme nie je nejaká úplná šokujúca pointa ale samotné rozuzlenie príbehu je totiž veľmi realistické. ()

DenisR

Jakožto velký odpůrce Found footage filmů, musím říct, že tento nejen, že byl dobře pojatý, ale i uctíhodně natočen oproti jiným filmům. Například oproti filmu Ghoul, u kterého vypadalo, že ho natáčel klepající se 15ti letý kluk z ústavu pro choré, který akorát vylezl a dostal absťáček na cígo. ()

mich4l.b

Po dlouhý době se mi po filmu skutečně špatně usínalo. Žádný duchové, zombíci nebo vesmírný nestvůry. Úplně stačili jedni prarodiče. Skvělé! ()

buchannon odpad!

Absolutní totální nejodpadovější odpad! Nenávidím "filmy", ve kterých se HOVNO DĚJE!!!! Zvlášť s takovouhle kravskou kamerou!!!! Ten trapnej Shyamalan se absolutně zbláznil, že poslední dobou "točí" taková "veledíla"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já osobně bych mu nedal ni korunu, naopak bych požadoval odškodnění za jeho "filmy" od roku 2006 pro ty, kteří utrpěli duševní újmu jejich sledováním (mezi ně se počítám i já). Takže Shyovi pošlu číslo mého účtu s očekáváním brzké výplaty! ()

exlax

Ze začátku celkem jednohubka, která vás ale na konci nečekaně překvapí hlubokou pointou a ještě předtím typickým shyamalanovským plot twistem. No neber to. Tady se mi i celkem chce bránit a omlouvat tu malinkou potenciální díru v ději a doufat, že vlastně žádná není. ()

Ace.A.T.L.

No, co dodat? Tak nějak jsem šel do toho na slepo a světe div se, velká spokojenost. Neni to horor typu Warenovi, ale je to zase něco novýho a správnýho. Chytlo se to správný strunky a na tu to brnká celeeej film, až do konce. A přiznejme si, že správně brnká. Rozmotání zajímavý, hlavní "hrdinové" sympoušové a celkovej dojem paráda. Za mě teda 4* a DOPORUČUJU ()

Harakiri13

Děti jedou na týdenní návštěvu za prarodiči, které v životě neviděli. Během týdne se ale začnou dít podivnější a znepokojivější věci, vše nakonec vyústí v moment, kdy se sourozenci budou muset začít bát o svůj život. 7/10 ()

FilmFaktor

Veľmi minimalistické.. Nápad zaujímavý, spracovanie pôsobivé, zručne natočené -- avšak pri všetkých tých technických kladoch prevažuje ostatne to obsahovo nepríjemné. Áno, je to fakt fest nepríjemný film. Napriek tomu zaujímavý...  Šmamalam šamalam sry -- takých 55%.. ()

veverysiak

Najprv som zahrešil, že ďalší kúsok o pridrbanej mladej generácii, ktorá vidí svoju budúcnosť výlučne v oblasti prisprostastého influencerstva alebo ešte tupšieho rapu, ale trpezlivo som čakal, lebo Šajmalan, nedá sa povedať, že ide o jeho elitný výtvor, ale jeho rukopis je pozoruhodný napriek slabšiemu scenáru, takže 65%. ()

PTuranyi

Dobrý horor s originálnym nápadom natočiť si dokument o týždennom pobyte s dvoma starými mentálne postihnutými osobami s vražednými sklonmi a radou ďalších psychiatrických diagnóz alias Záhada Blair Witch s detkom a babkou. Úvod je samozrejme pohodička a zoznámenie sa s pubertálnymi hlavnými hrdinami a ich matkou. Zápletka sa začína odvíjať prvú noc u "starých rodičov" a atmosféra hustne každým odhalením ďalšej diagnózy. Film výborne pracuje s náznakmi a zmätok v hlavách hlavných hrdinov je rovnaký ako divákov. A tak to zostane až do finálneho odhalenia. Žiaľ záverečný súboj sklzne od pubertálnej vyvražďovačky, keď sa šialene nesprávajú len šialenci, ale aj tí pôvodne normálni. Ocitnúť sa zamknutý v izbe s bláznivou babkou tak nedorážam na zamknuté dvere ale hľadám únik oknom prípadne nejaký ťažký tupý predmet. A keď už sa babka ocitne predo mnou tak z nej nespustím oči. Mimochodom mladý nádejný raper nie je na tom až tak zle ako by sa dalo usudzovať zo slovenského dabingu - v angličtine sa mu to aj rýmuje. 70% ()

MartinSTFC

Nic nového pod sluncem, navíc to nemělo ani hlavu, ani patu. Lekačky celkem dobré, skoro by už ale měli uvažovat o vytvoření nového žánru, který by rozdělovat podobné filmy s vysokou koncentrací lekaček, od skutečných hororů, u kterých se má člověk skutečně bát, ne se jen pořád dokola lekat. Jak jsem řekl, film neměl žádnou hlubší pointu, v podstatě je to film o dvou starých bláznech, kteří si myslí, že je sledují marťani a proto se rozhodnou zabít vše živé... Skutečně logické, že? Kam na to ti scénáristi chodí. ()

holyvac

Shyamalan si nesmyslně svázal ruce již mrtvým pseudožánrem Found Footage. Proč ? Na to asi nikdo neumí odpověděť. Kdyby film vznikl před deseti lety, pravděpodobně by byl vzorem všem žánrově podobným. Tady ale moje oko i ucho zaplakalo nad vizuálním pojetí a absencí hudby (no jen si tu krásu v podání Tak Fujimota a J. N. Howarda představte). Některé scény úsměvné (naštěstí chtěně), některé opravdu děsivé. O velkolepém návratu zatím není řeč, přesto jedna z nejlepších hororových seancí posledních let. Za mě čisté 3*. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback