Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

gogo76

Shyamalan sa v posledných rokoch každým ďalším filmom prepadával čoraz hlbšie a to až tak, že som prestal sledovať , čo chystá a práve točí. Iba úplnou náhodou som natrafil na nejaký horor s neznámym názvom The Visit, pod ktorý sa podpísal. Dokumentárna forma neurazí, ale pointu som odhalil už v prvej štvrtine filmu, preto som si záverečné prekvapko tak nevychutnal. O to viac som sa mohol sústrediť na výkony a atmosféru. Ako horor funguje spoľahlivo aj keď nepatrí do kategórie mega strašidelných. Dúfam, že po tomto odpichu od dna bude Shyamalan už len stúpať. 80%. ()

pepo

Je smutné, že Shyamalan skončil pri found footage, ale rovnako potešujúce, že stále má čo ponúknuť. Veľmi fajn odrazový mostík odo dna, a snáď sa dočkáme po veľmi dlhej dobe ďalšieho masterpiecu. 8/10 ()

Xmilden

Pointu jsem neprokouknul, takže jsem si ji krásně užil. Miluju tyhle příběhy, kde něco není zcela v pořádku.... Shyamalanovi návrat do těchto vod přeju a doufám že nás příště potěší ještě více. Nebudu nic prozrazovat, doporučuji. Hororové chvilky jsem si užil. 70% ()

Tom_Lachtan

M. Nigt Shyamalan se vrací k horroru, ale bohužel hluboce kálí na to, co mu bylo tak blízké a co mu šlo budovat, také jinak tu není žádné tajemno, hraní s mytologií (jako předvedl nejen v ženě ve vodě, ale i v geniální vesnici) a neposlední řadě tu chybí jakékoliv, alespoň letmé, zamotání děje a gradace je mizerná. Navíc tu neskutečně blbě funguje found foutage formát, který je zde jednak zbytečný, nepomáhá napětí a ve spoustě scén zabíjí jakýkoliv náznak atmosféry. Přitom na první dobrou si dovedu představit, že film na téma "děcka v domě prarodičů s počínající demencí" může bejt skvělej, atmosferickej a temnej a přitom nemusí být ani za mák béčkovej, ale to by se musel alespoň trošku věnovat psychologii postav, protože i z takovej marginálií jako koukání do blba se dá s trochou snahy vykouzlit temná atmosféra, jenže to potřebuje dobrou práci s kamerou a ne found foutage. Slabé, ve všech ohledech, scénáč mizerněj, atmosféra neexistuje a ani kdyby se na konci objevila zombifikovaná žížala Julie, tak by to nebylo kvalitnější. A to je zombifikovaná žížala Julie notně hrůzná. ()

-bad-mad-wolf-

A vono to půjde, né že ne! Shyamalan se po několika záležitostech balancujících na hranici průjmu vrátil do hororových vod a jen tak mimochodem natočil jeden z nejlepších "found footage" filmů - uvozovky jsou zde na místě, jelikož spíše než FF výsledný produkt zdařile odkazuje na (pořád ještě relativně novou) symbiózu až posedlost mladistvých elektronickými hračkami a internetem. K nalezení je několik režisérových trademarků (drobné osudové předurčenosti postav), prazvláštní humorný nádech a především ojediněle úchylná atmosféra osamoceného sídla, jehož obyvatelé očividně nejsou v pořádku. Podezíravější divák sice pointu prokoukne dost brzy, nicméně originalita a příběh tentokrát chvályhodně ustupují skvostnému castingu a pseudodokumentárnímu stylu, jehož provedení nijak neubírá audiovizuálním kvalitám (děcka maj prostě dost dobrej matroš, smiřte se s tím). Naopak - celé to pubertální filmování "na tajňačku" krásně podtrhuje vyšinutost celého projektu. Dobrý to je! ()

darkrobyk

Udělal jsem chybu, že jsem nemrknul do komentů. Vědět, že jde o FF, neztrácel bych s touhle ptákovinou čas. To ale byla blbost! Celý film sledovat dva spratky, jak plkají o ničem a vyslýchají nebo šmírují prarodiče, co jsou evidentně na hlavu. K čemu tam sakra byla ona báječná trouba na pečení? Já bych věděl, tvůrci filmu ne. Hloupý film, u kterého jsem se sice v poslední čtvrtině vydatně zasmál, jenže jsem čekal strašení. Naprostá ztráta času a 1* z milosti, i když je to spíš odpad. ()

Hrabka

Dobrý psycho-horor s fajn atmosférou a pointou. Na úplný vrchol bych to neviděl, nijak zvlášť mě to nedostalo, ale bavil jsem se po celou dobu a některý momenty dokážou celkem slušně vyděsit. Navíc je tam taková mrazivá tajemnost, a to tomu dodává šmrnc. Nicméně si myslím, že konec se dal zmáknout líp. 70% ()

cheyene

Komentuji se značným odstupem, avšak i přesto si vzpomínám, jak povedeným byl tento snímek hororem. Měl v sobě prostě vše, co bych u tohoto žánru chtěl mít a co bych očekával od M. N. Shyamalana. Řeknu vám, milí přátelé, že sledovat tento horor na vcelku velké horské chatě uprostřed ničeho, byl vskutku parádní zážitek, který si plné hodnocení zaslouží. ()

juta

Jak je známo, Shyamalan si nechává překvapení až úplně nakonec a né jinak tomu bylo zde. Díky FF to sice nemá takovou atmosféru jako jiné jeho projekty, ale jde si svým způsobem vlastní cestou. Už od začátku je jasné, že u babičky a dědy není něco v pořádku a to se právě projeví ke konci filmu, který má z mého pohledu jednu významnou perličku, kterou bych já osobně nechtěl nikdy zažít a to je samozřejmě scénka s plínou. ech... :D ()

Fiftis

Tento snímok mi odporučil kamarát a tak som do seba hodil pár obľúbených teqilových pív a sťal sa ako činka, než sa čokoľvek začalo diať. Ťažko napísať niečo k deju aby človek nespoileroval, takže skôr len tak všeobecne - nie je to samozrejme plnokrvný thriller, nie je to ani plnotučný horror, je to proste taká shyamalanovská thrillerovo-hororová čierna snímka pre celú rodinu, alebo aspoň pre deti od 12 rokov určite. Shymalan vie, že najlepšie hrôza funguje v náznakoch, takže vo chvíľach, kedy naozaj nevieme, čo sa deje, je film najpôsobivejší. Navyše tu funguje väčšina lakačiek a z niekoľkých scén ma príjemne mrazilo aj doma v izbe a to som zámerne snímku sledoval o 13:00. ()

Shakers

Nenechajte sa odradiť nezaujímavým úvodom, toto je jeden s tých filmov, ktorý postupne graduje. Úvod mi prišiel taký nemastný neslaný, postavy ani príbehom to moc nevedelo upútať, ale ako náhle M. Night Shyamalan spustí svoje hororové lakačky a rozbehne v pozadí aj zaujímavý a trošku šokujúci príbeh, tak si poviete, že Night je späť. 75% - 4* ()

TedGeorge

Shyamalan servíruje další nezapomenutelnou pointu. Máme tu sympatická děcka, která přijedou na návštěvu prarodičů. Brzy začne být jasné, že něco není v pořádku. Divné chování starých lidí („mohla bys prosím vlézt do trouby a vyčistit jí?“) vystřídají scény s lekačkami, ze kterých vám bude tuhnout krev v žilách. Za všechny jmenuji vnučku, kterou pronásleduje babička pod domem a modří už jistě tuší. ()

lamps

Shyamalane, běž se už zahrabat. Slavný režisér má renomé, kvalitní casting, lepší zdroje i technické možnosti, ale točí svůj found footage nudněji než Petr Jákl. Abych jen nekřivdil, některé nenápadně hrůzné a tísnivé scény, například noční záběry běsnící babičky nebo úvodní hra na schovávanou, fungují znamenitě a filmu lze přičíst k dobru i sympatické dětské protagonisty a zdařile vyvedenou formu vyprávění, avšak napětí se trvale nestupňuje, skutečně děsivých chvil je něco kolem nuly a v závěrečných minutách mě scénář nezklamal, nýbrž vyloženě znechutil.... Zoufalý pokus o kvalitativní znovuzakotvení dřívějšímu stroji na hutnou atmosféru opět nevyšel, snad příště... 50% ()

JohnnyD

Shy je späť. Azda... Found Footage je zlo a vždy bude. Ak existuje peklo, tak všetko je v ňom found footage. Film by jednoznačne fungoval lepšie bez tohto konceptu (minimum skvelej kamerovej práce Inda, žiadna hudba), resp. s využitím iba pár handycam záberov. Hlavnou devízou filmu nie je ani tak námet, čo býva tradičné Shyove devízum, ako skvelo napísané postavy (hlavne dve deti, ktoré sú aj vynikajúco zahrané) a Shyamalanov typický nadžánrový tématický záber, kde v jednom filme spracováva niekoľko tém, ktoré často nemajú nič spoločné s mainstreamovým hororom. Takže tento tréning vyšiel, teraz poprosím ďalšiu pecku ako The Village. ()

Beckett51

Zázračný ind po dlouhé době vztáhl ruku k hororu a opět z toho vznikl klenot. Neskutečná atmosféra, fantastickej scénář a režie, sympatičtí herci (což je u dětských herců v dnešní době poměrně zázrak) a skvělej Shyamalanovskej zvrat. Zřejmě "found-footage" roku. ()

Pilda17

Ten rozjezd je šíleně dlouhý. Než se začne něco pořádného dít počkáme si dobrých 45 minut. Pak už se to dalo, atmosféra začne být ostřejší a dočkáme se pár velmi zneklidňujících scén. V závěru se vše zvrtne do pořádného psycha a hororový fanoušek začne mít žně. Bohužel ten rozjezd přišel moc pozdě a ta pomalá první polovina se už nedá zachránit .. 6/10 = 60% ()

Cappuccino

Na horor málo hororové, na found footage celkom slušné a ako film mierne nadpriemerné. Malo to atmosféru aj zaujímavý vývoj, ale čakal som, že ma The Visit viac vystraší. Možno keby ho sledujem sám v noci, pridal by som aj v hviezdu navyše.. who knows. ()

S.Quentin QUALE

Staronový Shyamalan. Co u něj novinkou není žádnou, to jest již tradiční lpění na dětských postavách. Co je u něj znovuobjevené, to jest schopnost vyděsit. Co jest nové úplně, toť forma found footage, v tomto případě mnohem přesněji mockumentary. Zápletka je až brilantně prostá, pubertální tvůrčí sourozenci odjíždí na týden k dosud nepoznaných prarodičům, přičemž hodlají své seznamování se zachytit na videokamery. Zbytek už je jen o schopnostech znovunaleznoucího se M.N.Shyamalana a taky jeho citu pro výběr herců. Je sice pravda, že některé scény jsou malinko usměvné, ale ty hravě zastíní další, které se nepříjemně zarývají pod kůži. Takže abych parafrázoval 30 případů majora Zemana - "Babička s dědečkem byli nejen toho večera poněkud neklidní...". 90% a doporučení! ()

misterz

No áno, poslať svoje deti samé len tak rodičom, s ktorými sa už dlho nebavíme, asi nie je najlepší nápad. To si treba pamätať. Ďalší z dlhého radu hororových thrillerov, ktorý sa v prvom rade snaží hrať na atmosféru. Tá je zároveň aj to najlepšie, čo film ponúka, nemôžem sa však ubrániť pocitu, že sa v tomto smere dalo urobiť viac. Kvázi až posledná polhodinka robí z tohto snímku hororovú parádičku, to je polhodinka, ktorá vážne stojí za to. Na druhú stranu, koniec som si predstavoval trocha inak. 70/100 ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback