Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Chrustyn

Shya je zpět? Popravdě ani ne, ale po 11 letech natočil slušný horor, který mi však jeho styl moc nepřipomínal. Všehovšudy klasická hororová lekačka ve stylu found footage s přiměřeně ojedinělou zápletkou, ale nijak překvapivým vyústěním, které jsme měli od mistra tak rádi. Ale není to špatné a občas to i vystraší. ()

SeBig

Podle traileru jsem čekal fakt směšný hovno, ale nakonec to hodnocení celkem odpovídá filmu. Přes všechen ten shitfest to má fakt parádní twist, kterej ve mě vyvolal husí kůži a vůbec jsem tohle teda nečekal. Fakt hustý, ale na druhou stranu to byl fakt vtipnej shitfest jinak. ()

korbitch22

Shemale bohužel není zpátky.On tu vlastně ani nikdy nebyl.Šestý smysl je sice docela solidní film, ale když ho jednou vidíte už nemá smysl ho vidět nikdy víc, pointa vám dá všechno a ta vomáčka kolem není tak silná, aby vás to nutilo vidět víckrát.Zbytek jeho filmografie se topí v obyčejném, leč slušném průměru, takže u mě se mluvení o nějakým návratu a podobně míjí těžce účinkem.Spousta lidí tu pěla ódy na ústřední dvojici dětských herců, aha....takže buď jsem jako jeden z mála viděl tu neskutečnou otravnost těch parchantů, hlavně toho sysla co rapoval (to sem nedal, tuhle stupidní dějovou vsuvku) nebo to bude tím, že děti nesnášim celkově, ale ne ne...fakt byli strašně otravní.Když pominu prostě dva haranty v hlavní roli, ocenim jednoznačně atmosféru, která je při nočních, ale i deních výletech nahuštěná a pomalé odkrývání toho, že je něco špatně je super.Dvojice staříků je řádně děsivá a není to jenom tím, že déčka jsou děsivý všeobecně, ale opravdu hlavně z báby de čistej strach.Takže co se týče atmosféry musím zase Shemaila pochválit.Jenže pointa a rozuzlení mi nedovolí film hodnotit víc jak šedivým průměrem.Ano, film má atmošku, ano místy je děsivý, ale ústřední duo je na přesdržku a mě by se víc líbila hororová pointa, než thrillerová.Pořád sice slušný horor/thriller, letos ale bohužel jednoznačně opět v průměru, nic speciálního se nekoná.65%. ()

classic

MANOJ - režisér, trpí už dlhých 13. rokov - filmovou DEMENCIOU, ktorá sa liečiť už nedá, tak ako postavy: „babka s dedkom” - ( starká so starkým ). Nemá to hlavu ani pätu ! ()

rollman1

Režisér, který hlavně oslnil Šestým smyslem a pak jel kvalitativně dolů jak na tobogánu si může zpívat Oh Happy Day. The Visit je totiž budoucí kultovka. První chválím herecké obsazení. Jak dětské tak staré osazenstvo je zahrané na výbornou. Děcka jsou sympatická a hlavně klučina má talent. Naopak babička s dědou jsou divní a smradlaví. Atmosféra zde pumpuje už od raného začátku a končí až úplně na konci. Babička vyhrává cenu za Creepiest Grandma Of The Year. Scény s ní jsou nepříjemné a vyvolávají velice divné pocity. Finální vyvrcholení(jak mé tak filmové) bylo super, ale čekal jsem ještě malinko něco jiného. Jinak se samozřejmě jedná o horor roku. Pokud neznáte své prarodiče a chcete je poznat, avšak nevíte jestli je dobrý nápad je navštívit, tento film Vám skvěle poradí. ()

heyda

Jen nechápu, proč zrovna Shyamalan musel klesnout tak nízko, aby točil na ruční kameru (pseudo-live), když většina jeho filmů je postavena právě na fantastické profi kameře, která krouží kolem postav, nad městem a tak podobně. Zbytečně tak vzniká mnoho logických chyb, což je škoda. Nicméně když opomenu ruční kameru, tak musím uznat, že se pan Noc vrátil ve velkém stylu a nebylo by vůbec od věci, kdyby u hororu zůstal i nadále. Dobře vybraní herci a skvěle budované napětí z toho dělají zatím nejzajímavější hororový počin letošního podzimu. 75% ()

VenDulin85

Dětští představitele nebyli nakonec tak otravní, jak jsem se obávala, takže mohu dát s klidem za 3*. Na víc ani na míň to nedosáhne- v přiměřené stopáži se dozvídáme vše potřebné, občas na nás babča udělá baf a v závěru lehce uznale řekneme "ahaa". Noční šaman neurazí, ale příště by na podobnou reakci potřeboval těch důchodců víc, asi tak plný doubledecker. ()

Stanislaus

Nejnovější Shyamalanův snímek je komorně pojatý a mrazivý thriller s hororovým nádechem, kterému ještě na děsivosti přidává formát ruční kamery. Ve filmu proti sobě stojí dvě odlišné "entity": na jedné straně jsou děti, které natáčí film o své rodině, na straně druhé to jsou jejich prarodiče, se kterými rozhodně není něco v pořádku. Během hodiny a půl má divák možnost nahlédnout skrze třesoucí se obraz do domu, ve kterém se po půl desáté večer dějou vskutku prazvláštní věci. Formálně minimalistický a napínavý exkurz v podobě filmu, který vyniká zejména svým námětem a syrovostí. ()

evulienka3

Nebyť toho, že som tento film dostala ako výzvu, určite by som si ho nikdy nepozrela. Hlavným dôvodom je to, že filmy zaradené do žánru horor nemám rada. Čuduj sa však svete tento sa mi páčil. Pretože horory nie sú mojou parketou, je pravda, že sa v nich nevyznám, tento film sa mi však zdal originálny a iný. Minimálne už len preto, že zápletka odhliadnuc od istých nedostatkov a aj celý dej mal reálne kontúry. Žiadne zombíci, duchovia ani paranormálne neviem čo, ale príbeh, ktorý by sa za istých okolností mohol stať. O to bol vo svojej podstate desivejší. Takže u mňa to bude (aj keď troška nadsadím) za päť. Tento film si podľa mňa jednoducho tie červené percentá rozhodne zaslúži. Óóó, Shania Twain bitches! ()

MontyBrogan

Zahltiť diváka atmosférou a napínavým dejom natoľko, že mu ani nenapadne predvídať pomerne jednoduchú pointu, to je celkom husársky kúsok. No keby to niekomu vo výsledku nestačilo, tak pointa je odhalená len v kocke, detaily už musí doladiť naša predstavivosť, čo je tiež skvelé. Ja neviem, malo to svoje chybičky krásy, ale na pomery takto členitého počinu ich bolo úctyhodne málo. Navyše, šetriť s vysokými hodnoteniami u hororov, je asi ako čakať so sexom na svadbu. Mimochodom, obidve scény s čistením pece boli dokonalé vo svojom nápade, ktorý, bez správneho prevedenia, mohol byť rovnako ako stávka na istotu aj bezprecedentným klišé. Všetko super. Shyamalan vytiahol z rukáva čistú postupku zo zakomponovaných hororových atribútov a vytrel tak zrak všetkým nám, ktorí sme mu už neverili. ()

VášaVF

První polovinu filmu jsem přemýšlel, že to vypnu, ale přemohl jsem se a těch 90 minut jsem dal. Nakonec z toho byl celkem průměrnej horor. Shyamalana jsem po filmech Poslední vládce větru a Po zániku Země odepsal a po pár pozitivních kritikách jsem tohle zkusil. Tak snad se Shyamalan tímto snímkem vrátí ke kořenům a zase začne točit pořádný filmy. ()

Flego

Shyamalanova sila je v záveroch filmov. V tomto prípade sa príliš sústredil na vyvrcholenie svojho filmu, ktoré ma síce uspokojilo, ale očakával som určité postupné dávkovanie napätia. ()

anais

Líbí se mi, že ten film mimo vlastní matéirii přesahuje sám sebe. Je to Shyamalanovo pokání. Jako divácký film je to zcela v pořádku. Není to Shymalanův nejlepší film, ale mezi těmi lepšími rozhodně nezapadne. Vzbuzuje určitá očekávání a ta u někoho buď budou, či nebudou naplněna... Každý to má jinak. Kdyby to byl film debutanta, bylo by to geniální. Jako Shymalanův film je to ale velmi skromné, minimalistické, a závislé pouze na chytrém vedení herců a promyšleném záběrování kamery. Jako by si Olbram Zoubek položil otázku, kdy ho lidé jako sochaře přestali brát vážně. Vzal by si kyblíček, a šel uplácat z písku tu nejlepší bábovku na světě - s jednoduchou, ale s jedoznačnou formou. Je to vlastně až k nevíře, že je něco takového ještě možné. ()

Jinny

Shyamalan na písečku, na kterém se cítí nejlépe. Celý film prosycuje lezavá atmosféra a nepříjemné divné detaily v chování dvou staříků, které může a nemusí mít na svědomí jejich věk. A světe div, Shyamalanovi to funguje výborně a i ten obligátní twist na konci je správně odůvodněný. Ve výsledku je působivý, byť nijak výjimečný komorní horor. ()

Othello

Až do uniformního BH Productions závěru velmi zdařilá a decentní paranoia, která nejednomu připomene útrpné několikadenní návštěvy prarodičů, když si maminka s tatínkem chtěli dát od nás smradů padla a oživit svůj skomírající sexuální život. Zkrocená hora ega Shyamalanova po všech těch průserech se konečně více soustředí na diváka než na sebe, přesto se však snaží prodat tomu určitou osobitost, díky čemuž až do konce nechává diváka na pochybách, zdali se postavy ještě chovají v pořádku nebo už jsme za hranou. Za mě spokojenost a navíc uznání za několik opravdu silných a přesto decentních hororových momentů, viz čištění trouby či hra na schovávanou. ()

HellFire

Shyamalan si po sérii kasovních failů u Universalů vyprosil malinký rozpočet 5 milionů USD a jal se natočit found footage „horor“. A tentokrát uspěl aspoň finančně, protože z diváků vylákal přes 100 milionů USD. Škoda, že co se kvalit filmu týče, tak jsem měl pocit, že sleduju amatérský pokus studenta filmové školy. Při sledování je patrné, že děti nenatáčí na své kamery a mají připnuté mikrofony, protože je jde slyšet i na velké vzdálenosti. Proč se Shyamalan raději nerozhodl natočit film po staru je nad mé chápání. Found footage v tomto případě nepřidává vůbec na napětí, už s přihlédnutím k tomu, že se příběh odehrává veskrze za bílého dne. Dětští herci jsou nesympatičtí a příběh předvídatelný až až. Ale jak vidno, běžnému divákovi to úplně stačí. SPOILER: Už po prvních 20 minutách jsem čekal na scénu, kdy se dozvíme, že prarodiče nejsou těmi, za které se vydávají. Ale takové odhalení mě fakt dostalo do kolen. Když matka zjistí, že její děti pobývali týden v domě s cizíma lidma, kteří se jen vydávají za jejich prarodiče, vlastně není ani moc překvapená. Shyamalan nakonec nezklamal a dokázal mě rozesmát. Více tady. ()

hansel97

Naprosto perfektní kombinace obou dvou žánrů, lepší jsem opravdu neviděl a už z toho důvodu musím jít na pět hvězdiček. Bál jsem se více jak u "čistých" hororů a pobavil se více, než u jiných komedií. Hororové stránce bych přičetl k dobru, jak skvěle funguje i bez nadpřirozených jevů a něčeho podobného a found footage je až neuvěřitelně nerušivá. Dějový zvrat jsem nečekal, netušil, takže mě tahle část vážně dostala. Jen dodatek, že bych asi byl radši, kdybych na film koukal v zimě, seděl by více do atmosféry, i když není vánoční, ale zimní ano. To už je však osobní detail. ()

eraserhead666

Abych byl k Shyamalanovi upřimný, nečekal jsem, že se vrátí na výsluní a už vůbec jsem nečekal, že natočí film, kterým mě srazí na kolena. Šestý smysl ani Vesnice nebyli špatné filmy, ale až po těch mnoha letech Shyamalan natočil něco, co můžu prohlásit za naprosto špičkový film a v první řadě horror. Neskutečně hustá a strašidelná infarktová atmosféra. K posrání strašidelná scéna, která se odehraje za bílého dne! Komu se tohle v horroru za posledních X let povedlo? Můj svěrač dostal neskutečně zabrat a jsem rád, že ještě plně zvládá svou funkci. Nechci zbytečně spoilerovat, ten film si zaslouží nevědět o něm nic, když do něj jdete, ale jedna postava vás prostě donutí srát strachy maggi v kostkách. A úplně nejvíce mě potěšilo, že až do poslední chvíle jsem netušil pointu a byl napjatý, co se z toho vyvine. Pokud se chcete opravdu bát, tohle je správná volba. Ale nezapomeňte - já vás varoval. ()

JASON_X

"Becco, můžeš vlézt do trouby a vyčistit ji?" Jako si obvykle po každé zhlédnuté found footage nadávám, že jsem se zase nechal nachytat a takovou zhovadilost si pustil, tak tentokrát si naopak děkuju, že jsem se nenechal nálepkou 'ff' odradit. Protože díky páně Shyamalanovým zlatým pazourám může i v tomhle sračkovém, režisérskými lenochy a neumětely oblíbeném žánru, vzniknout pohledný a zábavný biják, navíc většinu času s lepší kamerou, než jakou má většina současných "normálních" filmů. Těžko napsat něco k ději aby člověk nespoileroval, takže spíš jen tak obecně - není to samozřejmě plnokrevný thriller, není to ani plnotučný horror, je to prostě taková shyamalanovská thrillerově-horrorová černá komedie pro celou rodinu, nebo aspoň pro děti od 12let určitě. Královsky jsem se bavil a v jednom okamžiku mě fakt nádherně, téměř horrorově zamrazilo (ano, při té maminčině větě z notebooku poté, co jí dcerka webkamerou ukázala babi a dědu). ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback