Ilsa: vlčice SS

(festivalový název)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (více)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

Pajkenzi

Nebylo to špatný, mělo to něco do sebe na tu dobu. Mě se hrozně líbila ILSA, měla sice drsný přístup k pokusům, ale ta role jí pasovala dokonale. ()

ybuko odpad!

Pro tyhle sexploitacni spektakly s premirou brutalniho nasili nejak nemam pochopeni. Pro cloveka bez dusevni vady nekoukatelne. ()

Master19

Tato záležitost mě docela znechutila. Ne brutalitou, nebo sexem (na to toho mám za sebou už dost), ale zpracováním. Když už se chtěli tvůrci tvářit, že je to točené vážně, na motivy skutečných událostí, neměli z toho udělat tenhle paskvil. Jestli chtěli ale jen vydělat nějaký ten dolar na nacisticko-sexuálně-brutálním fluidu, měli si dát víc záležet. Možná bych to ocenil víc. ()

Kali4

Ten film je tak blbě natočený a dialogy jsou tak trapné, že ani scény mučení nemají potřebnou sílu, i když jsou místy působivé. Nejsvětlejším okamžikem je nejspíš příjezd zvráceného generála, který představuje jisté oživení. ()

jefff

Tak to bylo jako těžce perverzní! Sex-násilý-sex-násilý-sex-násilý...a takhle bych moh pokračovat z definicí děje celou svoji recenzi. O nic jiného tu nejde. Pravda, určitá dějová linie se tu nachází, ale v obležení výše zmíněných scén je takřka nulová a zbytečná. Musím uznat, že tu byly záběry, které mě totálně znechutily a DOKONCE jsem nejednou i odvrátil pohled a to se mi u filmů fakt nestává. Hlavní protagonistka má opravdu silný charisma a strhává na sebe celou pozornost. Ostatní jsou spíše do počtu. Ještě za zmínku stojí poslední scéna, která mě opravdu mile překvapila a musím říct, že je úžasně natočená. Mé hodnocení je však, přiznám se dobrovolně, nesprávné a neobjektivní. Tenhle film není v žádném případě průměrný, jak mé hodnocení ukazuje. Ilsa je buď naprostým klenotem a zaslouží si nejvyšší hodnocení nebo by mohla být s klidem bez výčitek ohodnocena odpadem. Proto jsem se rozhodl pro průměr. ()

sedm.1

První a hned nejlepší díl této čtyřdílné série,asi i nejerotičtější a nejkrvavější,zároveň i nejuchylnější,Dyanne Thorne je fakt...to se musí vidět(její "herectví" a postava jsou prostě nepopsatelné 8D) a má to i jakýstakýs děj.Nicméně jde stále jen o zájmovou kultovku,běžný "spotřebitel" si bude klepat na čelo. ()

Dromed

Komu se líbí kombinace násilí a sexu v nacistickém kabátku by se měl asi léčit. To bude určitě nějaká deviace. ()

Arkanoid

„Wunderbar!“ Sexuálne scény aj krvavé mučenie či jeho následky v koncentračnom tábore pod vedením Ilsy. Potenciál tu je, ale všetko je opísané a zobrazené veľmi povrchne. Krv na stenách je graficky príliš pekne zobrazená, čiže umelá. Rany po bičovaní pri samotnom bičovaní zobrazené nie sú, len akože krv na chrbtoch. Forma je nudná, kamera je občas dynamická a strih spĺňa svoju úlohu v exploitaiton scénach, ale zábery, ktoré sa ponúkajú, nie sú veľmi objavné. No strih je tu ja v staromódnej forme posúvania sa sprava doľava. Kamera prekvapí blízkym záberom na dvojicu väzňov, za ktorými sa 10 metrov v diaľke zjaví Ilsa, ktorá si ich všimne. Scéna je dobre dramaticky zvládnutá. Násilie aj forma sú bez invencie. Takto nejako som sa cítil pri pozeraní prvého WiP s Pam Grier. Poteší ale generálova radosť z prekvapenia mučenou židovkou, tu sa radosť z úprimného, nefalšovaného sadizmu prenáša aj na diváka. Záverečné zúčtovanie je jedno veľké klišé. ()

666Carnage

Tak tohle byla zběsilost. Samý sex a mučení a věděcké experimenty pro nácky. Pro někoho možná větší nechutnější sousto ale pokud jste trochu zvrhlí tak jedině doporučuji. 60% ()

Han22

Největší blbost je pustit si nepoučen o žánrech "...plotation" Ilsu a čekat něco jako válečný film. Vzhledem k tomu, že nejsem magor, mučení mě nic neříká, gore mám rád v hororech a nahotu v péčku, tak jsem nechápal na jakou pičovinu to koukám. Výprava za pár korun, pár statistů kteří přechází z angličtiny do němčiny. Mučení kupodivu dost soft, většinu věcí kamera neukáže. A porno to taky není - je tu dost koz, opravdu odpudivých bobrů, ale žádná penetrace a sex vypadá jako z laciných eroťáků na Nově z 90. let, kdy se po sobě lidi jen tak válej aby nedejbože nebylo vidět nějaké přirážení. Nu nebylo to tak strašné, jako některé jiné 70s ujetiny, Ilsa ještě celkem ujde a na konci přijde na poměry filmu celkem slušná akce, ale víc než 2* fakt ne... a to to má ještě tři díly (a nechápu jak, když ji na konci zastřelí). ()

Slimak

Tej krve a nechutností tam je celkem pomálu....zato celkem dost sexu...všude je to samá koza.A to nepočítám že je to v koncentráku...výplod šílence ale celkem zábavný. ()

Eraserhead

Chtěl jsem to shlédnout jen jako slavného zástupce sexploitationu, když je to zmiňováno, kdekoliv se o tomto subžánru mluví... no upřímně se přiznám, že jsem čekal odpadovou nudu... a hle... ono to bylo celkem zábavné, samozřejmě v tom nejzvrhlejším slova smyslu. Ovšem pokud má být toto ten nejlepší díl celé čtyřdílné série, tak se obávám, že mé původní očekávání ty zbylé splní do puntíku. ()

Holina

Ve své době musela být Ilsa skutečně šokujícím dílem, s odstupem času vypadá ovšem spíš jako parodie. A to především díky hereckým výkonům. I samotná Ilsa, která si svou roli ještě zopakovala je poněkud prkenná. ZAJÍMAVOSTI: Do role Ilsy byla původně plánována Phyllis Davis. ()

showxman

Hned na začátku filmu je vyholovací scéna, při nabírání nové várky pokusných objektů do tábora, nicméně jinak se ve filmu žádný upravený klín nevyskytuje. Za Ilsu */*****. ()

Hanys_

Ani pořádné porno a ani nějaké šílené akční drama. Jen tak od každého něco (ikdyž věřím, že v 75. tohle mohlo šokovat) a navrch Dyanne Thorne s nepopíratelnými přednostmi. ()

HonzysKISS

Tak to bylo krásné. Plno nahých ženských s normálními kozy. Navíc vlčice Ilsa je fakt vlčice. Suprově snímek ukazuje jiný pohled z koncentráku než ostatní filmy. Vůbec jsem se nenudil. Některé mučící techniky jsou ve filmu opravdu moc hezky ukázány. V té době z toho určitě museli všichni spadnout ze židle a schovat se pod stůl. Například vězenkyně ve vařící vodě, takhle hezky detailně to je málokdy vidět i dnes. Akorát samotný závěr filmu se mi nelíbil. To bylo takové až moc zbytečně vymyšlené, ale na jednu stranu z filmařské strany celkem pochopitelné. „Strach před bolestí je někdy horší než bolest samotná“. ()

Hyb_rid

Ilsa je matkou nazisexploit subžánru, o čemž svědčí i další tři volná pokračování. Na nahotu narazíme na každém druhém kroku a míra perverze a brutality je obdivuhodná vzhledem k tomu, že je to film ze sedmdesátek ... a Wolfeho zvláštní schopnost by taky nebyla k zahození :-)) Dnes už film těžko někoho nadzvedne v křesle, nuda to ovšem není ()

Mikino00

Vybrané zrůdnosti páchané nacisty pospojované do jednoho filmu, kde příběh je druhořadý, banální, místy až k pláči. Ani ta naroubovaná erotika do toho moc nesedí, finální boj je pak krajně neuspokojivý. ()

krvavamera

Potem zbrocené esesačky s odhalenými ňadry bičující (náležitě hekaje námahou) mučenou ženskou příslušnici nižší rasy, zcela svlečenou a přivázanou na kavalci v "mučírně", po jejíchž stěnách stékají potoky krve? SS doktorka, která rozvíjí své teorie o nadřazenosti na základě velikosti penisu a možnosti ji uspokojit (což je hodně těžké, protože si holka dává na čas) a své frustrace řeší kastrací? Navíc, tato raná feministka touží po větším uplatnění žen v armádě, protože je přesvědčena, že daleko lépe snášejí bolest - což opět demonstruje sérií pokusů. A navíc vězeň (Američan!), který sám sebe přirovnává k sexuální mašině? Co se týče snímání, má tenhle film řadu moc pěkných momentů, tvůrci si vyhráli. A ten zbytek, při kterém si diváci uvyklí na Spielberga rvou vlasy? Panebože vždyť je to Naziplotaion! A dost povedený. Pět hvězdiček nedám jen proto, abych nevypadala jako absolutní úchyl, až si tenhle komentář bude číst můj brácha. ()