Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

kinej

Vtipná Allenovská komedie, která je bohužel trošku nevyrovnaná. Samozřejmě ji naplno kraluje poslední povídka se spermiemim která je vlastně úplně dokonalá. Další úžasná je s obřím prsem, s travestitou a s ovcí. Gene Wilder si zde střihnul zajímavou zoofilní roli. ()

cheyene

Tohle fakt ne. Tentokrát Woody stojí někde na pomezí trapné komedie a zvrhlosti a moc mi to k němu nešlo. Podobné prasárny snesu snad jen v knihách Charlese Bukowskiho, kde se jim zasměji, ale tady opravdu ne. První snímek Woodyho Allena, který jsem měl problém dokoukat až do konce. Nic si nedělám z toho, že všichni moji oblíbení uživatelé hodnotili v rozmezí 3-5*, já dávám 1* a to ještě z milosti. ()

ajuska

Podařený snímek, skvělý situační humor spojený s tématem sexu přinesl ovoce. Je pravda, že úroveň jednotlivých povídek je trochu rozkolísaná, ale pořád se jedná o velmi vysoký standart. a navíc se dozvíte tolik věcí... :-) ()

Jhershaw

Jak to u povídkových filmů občas bývá, kvalita jednotlivých povídek se liší. Některé jsou skvělé, jiné jen velmi dobré. Průměr je 9/10. Pro vyšší hodnocení jsem se rozhodl, protože povídky Sodomie a (hlavně) Ejakulace jsou úplně skvělé a hodnocení převážily :-) ()

JohnnyD

Pomerne nevyrovnané a nie veľmi vtipné, i keď originalitu viacerým scénam ubrať nemožno (najmä záverečná poviedka o ejakulácii). ()

hippyman

několik vtipných momentů se bezesporu najde, ale po čase už mě film začal nudit, humor mi přišel dost jednotvárný a jak řekl sám Woody, je to pak už trochu i ztráta času... 60% ()

Aky

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, chvílemi se mi zdál Allenův humor až trapný, chvílemi jsem si uvědomoval léta, která od natočení uplynula a filmu neprospěla, ale poslední povídka o spermiích všechno jednoznačně převážila směrem k páté hvězdě. ()

S.Quentin QUALE

Přiznám, že jde o jedno z prvních mých setkání s WA, ke kterému jsem se dostal mimochodem úplně z boku, no dopadlo však skvěle. Komentářů se tady dost, takže jen předestřu, že se jedná o 7 povídek, jež dávají svérázné odpovědi na choulostivé otázky ohledně sexu. Pojetí je spíše úsměvné, chechtal jsem se jen párkrát, ale vzhedem k tématice to úplně stačí, i když přiznávám, že nějaký alternativní remakeček v duchu perverzního gulity pleasure humoru bych uvítal. Něco málo se dá najít v Mládeži nepřístupno a The Little Death. Spokojenost! ()

Snorlax

Naprosto mistrovské dílo, řvala jsem u toho smíchy. Jen skutečně nevím, ve které roli je zde Woody nejroztomilejší, ale asi jako bázlivá spermie. ()

Legas

Zvlášť za poslední povídku si Woody zaslouží mých pět hvězdiček. V takových křečích smíchu jsem se dlouho neválel. Myslím, že jde o nejvtipnější Allenův film. Povídky jsou možná trochu nevyrovnané, ale to se od povídkového filmu dalo čekat, ne? ()

Ajantis

Uvědomuji si, že pro komediální podívanou o sexu nejsem vhodná cílová skupina, přesto jsem v případě Woody Allena trochu doufal... a nakonec se i dočkal, poslední povídka („Co se děje v organismu při ejakulaci?“) je totiž dokonalá. Bylo pro mě obrovským překvapením, kde brali tvůrci „Byl jednou jeden život“ inspiraci pro svůj projekt; ta podobnost je zarážející. Napadlo mi, jestli to snad neměl být původně pilotní díl; pakliže však byl vydáván za naučný seriál pro děti, nedivím se, že se zpozdil o 14 let. Hodnocení je především za ni, ostatní povídky už jsou chabý (čti splihlý, bez erekce) průměr (televizní soutěž, laboratoř) nebo jednoduše žalostné (snad všechny ostatní). Silnější **. ()

Anderton

Niekolko kvalitatívne dosť rozdielnych historiek o otázkach sexu, ktoré som sa nikdy nikoho nechcel opýtať a vôbec ma nezaujímajú. Druhá a tretia pasáž je to najvtipnejšie, čo som od Allena kedy videl, ale do ovce som sa nikdy nezalúbil. Ďalej je už hlášok pomenej, ani megaprso ma neprevalcovalo. Našťastie prišla variácia na Bol raz jeden život a môžem s kludným svedomím dať za 4. ()

Frajer42

Některé epizodky jsou výborné jiné nestojí ani za to hovno. Nejvíce se mi líbila poslední epizodka, kde si Woody Allen zahrál velmi milou spermii. Dále se mi líbil příběh o šíleném vědci. Totálně se mi hnusil ten nesmysl o afrodiziaku a orgasmu. Ovšem absolutně nějvětší sračka byla o tom pošahaným transvestitovi. Zbytek byl pouze tak trošku o ničem. Celkově se tedy moje hodnocení nevyšplhá do závratných výšin. Rozhodně se mě neptejte, jak jsem nakonec vykouzlil 2*, protože to zkrátka nevím. Asi na tom má nemalou zásluhu respekt, který vůči Woodymu chovám a poté samozřejmě ta poslední epizoda, který byla luxusní. Celkově však rozhodně převládá zklamání. ()

swamp

"Can we please have an erection? What the hell is going on down there?" Woody Allen opětovně pobavil! Výtku mám snad jen k povídce s ovcí, která mi nepřišla nijak zvlášť vtipná..ale budiž. Orgasmem celého filmu ovšem je, a to doslova, závěrečná epizoda o tom, jak to všechno funguje "vevnitř"! Jinak klasický Allenův humor je prostoupen každou povídkou, ať už v ní Woody hraje, nebo ne. A kdyby jste někdy nevěděli jak na TO..nebojte se a pusťte si tenhle film! :) "'Kiss me quick!' 'Yes..where is your quick?'" ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder