Reklama

Reklama

Delirium

  • USA Delirium (více)
Trailer

Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina (Topher Grace). Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: „Věř rozumu, ne svým očím.“ Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné? (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

První půlka, která mě držela v napětí, mě vlastně celkem bavila, v té druhé se to zlomí a začnou se dít halucinogenní nevysvětlitelné události, u nichž možná ani po skončení nerozluštíte, zda-li se to opravdu Topherovi stalo, či nikoliv. Grace je sympaťák a jsem rozhodně pro, aby se alespoň jednou ročně v nějakém kinofilmu objevil. Celkově nejspíše žánrovka, na kterou většina lidí po výlezu z kina zapomene a i vlivem faktu, že existuje stejně pojmenovaný film Delirium ze stejného roku, upadne v zapomnění (či deliriu, chcete-li). ()

NiWi 

všechny recenze uživatele

Delirium je zajímavější na povrchu, než uvnitř. Nedá se říct, že je film špatný, avšak nenabízí nic moc nového. Některé věci se dějí nelogicky, a závěrečná třetina filmu dle mého zbytečně překombinovaná. V hororové poloze působí snímek daleko lépe, než jako thriller o psychicky nemocném člověku. Výkony herců jsou tak nějak přiměřené nízkorozpočtovému snímku, a i když se jedná rozhodně o zajímavější kousek mezi mysteriózními thrillery, mezi projekty studia Blumhouse zůstane ve stínu daleko úspěšnějších kolegů, jako Uteč či Rozpolcený. ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Nič, viac ako priemer by som tomu nedal ani za boha. Úvodných asi 40 minút sa mi páčilo, pretože aj keď je to klasika, v ktorej hlavnému hrdinovi tradične dobre drbe (snáď nikto neuverí, že v tom dome straší naozaj), má to atmosféru, na toho chudáka sa valia podivné prízraky a asi dvakrát ma fakt dobre zamrazilo. No odkedy sa tam zjaví jeho brat, už bez ohľadu na to, či je mŕtvy alebo nemŕtvy a začnú medzi sebou viesť jalové dialógy, ide to celé z kopca. Vôbec ma nezaujalo, kam napokon celý film vyústil a dopozeral som ho len zo zotrvačnosti. ()

PROCESOR 

všechny recenze uživatele

Rozjetý to je dobře. Blázen propuštěnej po 20. letech je sám ve velkým baráku, kde jsou tajemný chodby a buhví jaký schovávačky. Jenže to má háček, bojí se v něm, nesmí ho opustit, protože je v podmínce a má slušivej náramek a musí to vydržet 30. dní a k tomu všemu nemá svoje léky, takže pomalu a jistě nechápe co je realita a co halucinace. Solidní základ se, ale nepodařilo dotáhnout do zdárného konce, který je plný hádanek a zmatku. Škoda. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Totálně průměrný horor o chlápkovi, kterého propustí z léčebny do vlastního domu kde slyší různé zvuky a vidí imaginární lidi, aby nakonec zjistil, že někteří z těch lidí existují. V podstatě se jedná o kombinace těchto hororů https://www.csfd.cz/film/232014-30-a-pul-metru/komentare/ odtud si to vzalo námět chlápka, který má na noze zařízení a nesmí se vzdálit od domu ani dělat jinak ho vrátí zpět https://www.csfd.cz/film/224788-pokoj-1408/komentare/ odtud chlápka co vidí to co jiní nevidí a odtud pointu https://www.csfd.cz/film/254738-zazdena/komentare/. 40 procent více ani omylem a to zachraňuje jen a jen pointa jinak bych šel daleko níže. Hold je rozdíl dělal remake hororu a zkusit něco vlastního. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Podle aktivity Deliria dělíme na tři druhy: furibundní – s velkým motorickým neklidem, bladní – bez neklidu a musitující – na základě pohybů vykonává pacient drobné automatické pohyby (třebaže si myslí, že „čistí“ povlečení). [Zdroj: upsychiatra.cz] (Varan)
  • Více než 7 milionů hospitalizovaných Američanů každý rok trpí deliriem. (griph)

Reklama

Reklama