Delirium

• USA Delirium (více)

Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina (Topher Grace). Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: „Věř rozumu, ne svým očím.“ Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné? (Cinemart)

Eraserhead

Tři hvězdy jen díky slušnému závěru. Ty první třičtvrtiny filmu, kdy je divák necháván na pochybách, jestli straší v domě nebo hlavnímu hrdinovi v palici moc zábavé nebyly. ()

Flopik

Výborný film.Topher síce nie je žiadny sympaťák ale fandiť sa mu rozhodne dá.Občas prídu slušný jumpcscare občas vás aj mikne. Režisér sa s vami zahráva celkom dlhú dobu neviete čo sa deje a čo je skutočné, samozrejme niekomu to dôjde skorej (mne) niekomu nie. To mi ale vôbec nebránilo aby som si film užil.Koniec skvelý , výborný zvrat na konci a celkovo ma to bavilo.Genesis koČka. ()

wampire23

Delírium, to je asi pocit, ktorý som mal počas sledovania tohto filmu a hlavne tesne po ňom. Veľmi nudný, klišovitý a ničím nezaujímavý ,,horor", ktorý obsahuje toľko dávno videných scén, až som si myslel, že pozerám kompiláciu záberov všetkých priemerných hororov posledných rokov. Ľakačky nemajú žiadny efekt, príbeh je totálna hlúposť, záver neklimatický a herecké výkony ťažký priemer až podpriemer. Nie je žiadny dôvod vidieť tento film, aj keď sa na ňom pracovalo tak dlho a boli pod ním podpísané zvučné mená. Dve hviezdy s prížmúreným okom. ()

Hernycztek

Jít na to do kina a vyhodit tak peníze, byl bych naštvaný, ale na jedno domácí shlédnutí je to akorát. Takovýhle mix subžánrů vždycky potěší, celou dobu jste v nejistotě a nevíte jestli se jedná o ,,Haunted House, Paranoiu nebo snad Slasher.'' Hlavní postavu ztvárnil mnoha filmy ostřílený Topher Grace a je to jedna z jeho sympatičtějších rolí. Děj se odehrává v honosném sídle, ve kterém by se měsíční domácí vězení líbilo snad každému. Nechybí několik povedených lekaček v podobě skvěle nalíčené ,,masky.'' Tvůrci si s námi pěkně hrají, když pozvou na scénu další postavu, jakou je Tomův bratr. Tím zamíchají pořádně kartami, a my až do samotného finále nevíme, co je skutečné a co jen výplod fantazie. Ovšem tam si říkám, jestli to nebylo spíše na škodu. Od té chvíle spolu tyto dvě postavy vedly nudné dialogy a na hororovou stránku se na pěkně dlouhou dobu zapomnělo. Závěrečné minuty v podzemí mi tam moc neseděly a spíše vyvolaly nové otázky, na které jsem odpovědi nedostal. Pár nelogických míst by se tady také našlo, ale ve výsledku je to lehce nadprůměrný kousek, na který se moc dobře kouká. ()

MickeyStuma

Každý kdo viděl sérii 'Psycho’ si jistě vybaví začátek druhého dílu. Norman Bates se vrátí z psychiatrického ústavu a v jeho domě se začnou dít věci vskutku podivné. A tak nějak začíná i 'Delirium’, jen neznáme jméno onoho navrátilce. Netrvá dlouho a dozvíme se proč v psychiatrické léčebně vlastně byl. A od této doby se dějová linka přeci jen začne, od zmíněného snímku, ubírat poněkud jiným směrem. I tak to vypadá, že si tvůrci na 'Psycho 2’ vzpomněli, příběh si propůjčili a krapet pozměnili. Tedy hlavně od poloviny děje. Ke konci jedna scéna hodně překvapí a snad i svým vývojem šokuje. Střídmé tempo, thrillerová atmosféra, dějová linka bohužel předvídatelná. Vyloženě filmová pecka to tedy zrovna není, ale i tak žánrově určitý potenciál má. ()

Rockerman

Není to vůbec špatné, ale je to jeden z těch filmů, kdy si na konci říkáte, kruci tak dobrý nápad a tak promarněná šance. Každopádně skvělý závěr napravuje příliš zdlouhavé a nenápadité čekání, co se z těch Tomových představ vyvrbí. Někdy člověk neví zda se vše odehrává jen v Tomově mysli nebo je to doopravdy. Nebylo by to na škodu, kdyby se to nějak rozlišilo. Hororové jsou tam jen asi dvě tři lekačky, jinak je to psychotriller, který moc nenudí, ale ani moc nebaví (krom posledních asi dvaceti minut). Podívat a rychle zapomenout. ()

figliar

Názov filmu je výstižný. Divák sa miestami cíti ako podnapitý. Škoda toho, že celkom slušný potenciál, ktorý film mal na začiatku, sa po polovici filmu vytratil a prehupol sa do klasického priemerného psycho-thrilleru, ktorý na záver neponúkol nič prevratné. ()

Waldir

Delirium malo z môjho prvotného dojmu všetky predpoklady na to, aby z neho mohol byť nadpriemerný psychologický thriller. Izolované prostredie, psychicky labilná hlavná postava a štipka tajomna. Bohužiaľ tvorcovia nedokážu pracovať s minimalistickým konceptom dostatočne kvalitne či kreatívne. Na to by sme v totmto prípade potrebovali zručnejšieho režiséra a predovšetkým lepšie herecké obsadenie. Námet fajn, výsledok je však taký “nijaký”, zameniteľný s akýmkoľvek iným podobným filmom. ()

Dogfish

Tak téma je staré, jako Alabama sama. Borca pustí z léčebny, dostane obojek na nohu a 30 dní se nesmí hnout z domu, do kterého ani moc nechce. Má různé vidiny a celkově ho dům dost překvapuje. A teď, má ty halušky tím, že nežere předepsané prášky, nebo že jich žere moc. A nebo to co vidí je pravda ...?. Každopádně hoďka uteče a já uvažuju, jestli 1 nebo 2*. Lekačky s fotrem, který má ožranou půlku ksichu jsou dost slabé. Pak se ale dostanou pod bazén, něco tam najdou a konečně to má grady slušnějšího hororu. Celkově ale jen dobrý průměr. ()

JetDryerFan

První polovina by s klidem zasluhovala čtyři hvězdy. Druhá polovina filmu, která ovšem nepřináší nic nového nebo dokonce zajímavého a nudí svou předvídatelností, nedovoluje využít potenciál a zanechat vetší dojem. Bohužel. ()

dalziel

Po pár minútach som tomu veľkú šancu nedával , ale vydržal som a spravil som dobre nakoľko sa film na moje prekvapenie prepracoval k zmysluplnému vyvrcholeniu. ()

Katcat

Tohle je dobré téma, ale těžké na zpracování. No, co si budeme. První půlka byla ještě obstojná, ale druhá byl teda otřes. Slátanina, podle mě sám režisér párkrát nevěděl, co se děje, dokud si nevzal prášky. ()

TheSompeque

Co na to říct? Nudné as fuck, konec očekávaný. Obsahuje cringe dialogy, babku, co plácá sochy po pozadí a snad nejnudnější zápletku v hororu ever. Extrémně zapomenutelné. ()

DAPDO

Strašná slátanina, kdy člověk neví, čemu věřit a čemu ne. Chvílema to připomína Tajemný okno a myslel jsem si, že pointa filmu bude stejná, asi škoda, že to rejža viděl jinak. Ale určitě jsem viděl horší věci na podobný téma, tohle se i díky stopáži dalo nakonec přežít. 40%. ()

nwx odpad!

Hrozna blbost. Jedina epizoda z American horror story to strci cele do kapsy. Navic ta priserne otravna hudba v pozadi skoro kazde sceny.... Nekdy mene znamena vice. Nudny film. ()

Acrobat

Žeby bol človek v delíriu po dopozeraní to rozhodne nie. No našťastie žiadny duchovia žiadne lesné duchy a podobné blbosti otupujúce ľudskú myseľ. Iba dementní a trochu zvrátení ľudia (všetci - bez výnimky) a lacný v podstate pár eurový scenár pri nízkonakladovej forme. No všetko je to slušne točené čo do atmosféry aj dobré ľakačk, pretknuté nevedomosťou čo je pravda a čo nie. Tú potom dostaneš, ale či ti bude dávať zmysel to predtým, to neviem. Film v rovnici buď/alebo delírium neprivodí. No tento ma ani neurazil (videné 25.06.2018, BDrip) ()

Shaleman

Slabé tři. Průměrný scénář a nelogické chování postav ve zcela nevyužitém potenciálu strašidelného domu. Rozpočet, řekl bych, padl za kameru a stylizaci, bohužel to ale nestačí. Nečekal jsem nic, dostal jsem ještě míň než čistý průměr. ()

Clark_Kent

Nejdřív ze všeho musím povedět, dejte si bacha na ty nesmyslný a navíc přetažený a nedotažený nadpisy a lákadla co vidíte po facebooku a na stránkách "CinemArtu". Sledoval jsem toho pomatenýho kluka a chvílema jsem si zavzpomínal na MadHouse z roku 2004, taková ta chaotická představa ponorkové nemoci v bláznici. Pak jsem měl zas pocit, že do toho nacpávali i něco z Pokoje 1408 s Cusackem. Je to zvláštní propletenec či spletenec halucinací a všelijakých představ. Navíc herec Topher Grace není ani za mák charismatický ani dost zajímavý. Příběh je upadajcí nuda, která ani po 96 minutách téměř nesleze z obrazovky. Značně nedomyšlená dějová realizace, zkrátka tohle není vůbec žádnej dobrej svěží psychothriller a vůbec nee kvalitní horor. Doporučuji do kina na tohle rozhodně nechoďte, jenom to kazí dobrou náladu. ()