Vinyl (TV seriál)

Vinyl

Drama / Hudební

USA, 2016, 10x60 min

Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Paul Ben-Victor, Andrew Dice Clay, Robert Funaro, Joe Caniano, Madison McKinley, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Susan Heyward, Richard Short, Mike Steinmetz, Rodrigo Lopresti, Aly Mang, Angelica Boccella, Jill Larson, Griffin Newman, Ephraim Sykes, Nicola Fiore, Kristoffer Cusick, Jay Klaitz, Dustin Ingram, Annie Parisse, Michael Drayer, David Proval, Val Emmich, Allen Coulter, Terence Winter, David Vadim, Ian Hart, Anna Šerbinina, Danny A. Abeckaser, Jeff Biehl, John Cenatiempo, John Rue, Till Schauder, Pernell Walker, James Jagger, John Cameron Mitchell, Emily Tremaine, Carrington Vilmont, Dustin Payseur, Jack Doyle Smith, Lena Olin, Ken Marino, Roberta Wallach, Gregory Bastien, Thomas Gardner, Daniel J. Watts, Scott Stangland, Erin Cressida Wilson, Noah Bean, Douglas Smith, Samantha Buck, Nadia Kay, Kenneth Pattengale, Chris Anderson, Gene Jones, John Ventimiglia, Michael Kostroff, Travis Quentin Young, Tom Sierchio, Clara Wong

Nebyť predkožkovej tlačenky mohla to byť u mňa topka.(8.11.2016)

OK. Takže vyteplené omalovánky pro retardy (jinak též ultimátní zlo jménem Glee) mají 120 dílů. Vinyl končí s číslem deset. Z toho se mi chce bleet.(9.1.2017)

Fuck this place up! Vinyl skáče, řičí, šňupe a na všechny strany huláká SCORSESE a dává vzpomenout hlavně na DeNirovky z 90. let. Jak v tom dobrém, tak v tom zlém. Ale protože je poněkud šablonivitý příběh, který jsme od Martyho v různých odstínech koksu dostali už několikrát, jedinou vadou na celém seriálu, plná palba je povinností.(2.6.2016)

• slunicko2

Čekal jsem mnohem více. 1) Mick Jagger jako scénárista je zárukou, že zobrazovaný svět je autentický. 2) Seriál je nabitý narážkami a vtipy, které, myslím, pochopí většinou jen znalci dobové americké hudební scény. Pro nás ostatní je to jen impresivní chaos. 3) Převažuje zde agresivní expresivní americký "how-are-you-doing-man style", na který jsem poté, co jsem během jednoho večera v newyorském klubu slyšel tuto frázi snad třicetkrát, poněkud alergický. Všichni ve filmu křičí "já, já, já" a nic jiného je ani v náznaku nezajímá. 4) Přes upřímnou snahu jsem nenašel v seriálu jedinou osobu, se kterou bych se mohl identifikovat či které bych mohl fandit. Když nejsympatičtější ze všech postav je drogová dealerka, pak je něco v nepořádku. 5) Pěkný 31letý James Jagger (leader Nasty Bits - Kip) hrál natolik nudnou a nezáživnou roli, že jsem si ho zapamatoval hlavně kvůli jeho otci.(21.3.2016)

Cannavale je stejně dobrý jako v S3 BE a dost tím kompenzuje fakt, že před kamerou po dlouhé době chybí nějaké to "větší" jméno, které tyhle HBO seriály obvykle táhne. Pár dílů slabších (hlavně Martyho pilot), pár zase naprosto geniálních. No a dobový soundtrack je smozřejmě libůstka. S 01 - 4/5(27.4.2016)

• - V hlavách Jaggera a Scorseseho se tento nápad zrodil už v roce 2006, kdy Jagger požádal slavného režiséra - autora dokumentů o rockové kapele The Band a o Bobu Dylanovi - aby režíroval snímek Shine & Light z roku 2008, který dokumentuje dva koncerty skupiny The Rolling Stones. Podle magazínu Deadline Jagger během tohoto natáčení navrhl, že by mohli "vytvořit film jako je Casino, zasazený do světa hudebního byznysu." (Zdroj: HBO Europe)

• - Projekt, který tehdy nesl název "History of Music," se nejprve krátce ohřál u společnosti Paramount, než v roce 2010 definitivně zakotvil u HBO. Scénář pilotního dílu "zatím nepojmenovaného rokenrolového seriálu" nakonec vzešel z pera Terence Wintera, scénáristy seriálu Impérium: Mafie v Atlantic City (který zároveň napsal scénář k filmu Vlk z Wall Street) a George Mastrase (který stojí za seriálem Perníkový táta). (Zdroj: HBO Europe)

• - Natáčení začalo v létě roku 2014. (Zdroj: HBO Europe)