Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

pepca72

Vzhledem k tomu, že found footage filmy už moc nemusím, neb jednu dobu to točil snad každý dement, co si koupil mobil s kamerou, byl jsem skeptický. Ale tady funguje absolutně vše, jak má v takovém bijáku fungovat. Než se vleze do katakomb, je děj rychlý, nenudí a pár věcí vysvětlí. Dialogy věcné a bez zbytečných řešení osobních vztahů. Herci příjemní, sympatičtí. I tohle už bývá u současných hororů problém. Jakmile tam partička zaleze, je to jízda na horské dráze, v dobrém slova smyslu. Parádní lekačky, stupňované napětí, stísněnost, šílenstv, neustálé hledání cesty ven a samozřejmě sem tam padne mrtvolka. I samnotný konec mně uspokojil. Hlavní předností filmu je povedené ozvučení, které navozuje tu správně děsivou atmosféru, která se mně držela žd do samotného konce. Velice dobrý film, v rámci žánru found footage, a ne že ne. Plných 5 *, není co řešit. ()

Allein4

Čekal jsem to horší ... kecám, nic jsem od toho nečekal. A možná to bylo ku prospěchu, protože nakonec jsem byl vcelku příjemně překvapen. Herecké výkony byly tak napůl - někdo velmi dobře, někdo průměrně, někdo k smíchu. Živá kamera se brutálně nepovedla v první polovině filmu, pak to naopak bylo až neuvěřitelně moc přirozené. Celý příběh byl postaven na zvláštním začátku, který mi tam nakonec moc nezapadal, ale možná jsem jen nedával pozor. Nakonec celý film však dával smysl a byl napínavý. Škoda jen toho závěru, ale to vlastně také špatné nebylo. Rozhodně to patří k lepším letošním hororům. 80 % ()

Kamil111

Dokdy ještě budou v kurzu tyto formou i obsahem školní cvičení, vydávající se div ne za nový spásný směr vývoje světové kinematografie? Otřepané, stokrát viděné, dvě hvězdy pouze za konec. ()

neon13hc

Na Béčko docela ušlo, příjemná jednohubka. Slabší herci, zajímavě stísněná atmoška, ne zrovna sofistikovaný příběh, trochu toho záhadna, ale tempo je svižné, takže tomu ledacos odpustím a pakliže jsem neměl veliká očekávání, jsem víceméně spokojen. 6/10. EDIT: snad jen jedna věc mě trochu krkala: Věta Musíme jít dál ()

Da_reba

Tento trápny mišung Pottera, Indiana Jonesa, Blair witchu, románov Dana Browna a bohvie čoho všetkého ešte mi teda absolútne nesadol a nudil som sa celú dobu. Naviac zbožnujem filmy, v ktorých silná hlavná hrdinka neúnavne prenasleduje svoj cieľ a chybu si uvedomí až potom čo jej vinou poumiera 3/4 postav. Koniec koncov celá výprava bola vlastne totalne zbytočná. Toľko povedané 20% ()

Mesmeric

I přes tu připosranou kameru to vůbec nebylo špatné. Místy jsem se i dost děsil a asi jen tak nepolezu do sklepa. Pan Smrtka, čí kýhohroma to vůbec bylo, měl šmrnc a krvežíznivé sochy tomu daly pravý říz, kde se na ně hrabe teplý Edward. Dal bych full, ale ta kamera mi vždy zaručeně posere zážitek z hororu. ()

Unrealik

Konec mohl být lepší, ale celkově jde o docela fajn horor, obzvláště díky zvolenému klaustrofobickému prostředí. Co se mi nelíbilo, tak to byla kamera, "bezejmenné postavy" (lidé měli jména, ovšem přiznávám, že jsem v nich měl zmatek). ()

sury

Ukázka z filmu byla genialní. Film však strašidelný nebyl, dokonce jsem se chechtal celou dobu. Nemohu ale říci, že šlo přímo o béčko.:) ()

Pavelkedar

Vynikající dusná atmosfera, nevhodné pro všechny klaustrofobiky-takže jsem si to pěkně užil. VYNIKAJÍCÍ mix prostorového zvuku v DD 5.1. Ve stereu to nemá takřka smysl , protože zuky podzemí tu mají jednu z hlavních rolí! Rozebírat to jinak nemíním, musel bych se opakovat po Verbalovi. ()

terordemon

Celkom príjemné hororové prekvapenie plné zaujímavých nápadov spracované v štýle "found footage". Skvelé prostredie parížskych katakomb, ktoré je dostatočne zaujímavé, strašidelne, tajomné, plné lebiek, kostí a tmy. Do neho je pekne zakomponovaný príbeh o hľadaní kameňa mudrcov. Hlavná hrdinka je takou light verziou Lary Croft a Indiana Jonesa. Všetko to pôsobí dosť realisticky.Tvorcovia od začiatku budujú atmosféru, ktorá postupne pekne hustne. Potiaľ všetko v poriadku. Lenže ako to už vo "found footage" chodí, potom sa to zmení na obyčajný zbesilý beh rovno za nosom plný blikajúceho svetla, rozmazaných záberov, zbytočného zrnenia z akože pokazenej kamery takže tam nič nevidno len sa tam občas niečo mihne a všetci kričia. Vedľajšie postavy boli pre mňa nezaujímavé, v podstate sa o nich nič moc nedozvieme takže mi bolo úplne jedno že niekomu z nich niekto roztrieskal hlavu. Aspoň že to roztrieskanie bolo nečakané. A raz ma dokonca ja zdvihlo zo stoličky. ... 60% ()

Skunkiee

Já byl spokojen. Dokonce i na tu GoPro kameru jsem si zvyknul. Prolézání tajných starých chodeb je pro mě samo o sobě neskutečně přitažlivé už od dětských let. A i když bych já na nic takového neměl odvahu, jsem rád, že se alespoň najdou filmoví "hrdinové", kteří ji mají a vezmou mě tam s sebou. Chvílemi jsem se dost bál, ale spíš toho že se leknu, než že by byla nějaká superhustá atmosféra. Ono k té atmosféře bohatě stačí prostředí, ve kterém se pohybujeme. Zásluhou režie to tady až tak není. Občas se najde i dost nelogických kopanců a scénář je jednoduchoučký, ale to už k tomuhle žánru patří. ()

StanleyVanH

Tak to je teda síla, nevěřím vlastním očím, konečně pořádnej horor, který malinko vystrašil. Hodně dlouho jsem neviděl tak skvělí film, plný napětí a temné atmosféry, dokonalost, dal bych 10 hvězd, ale není jich tu tolik. ()

Habansz

Skvělej nápad. Podobnost s filama jako Tunnels, Katakomby aj je jasná, ale co chcete vymýšlet ve FootFotage filmu z prostředí Pařížských katakomb? Odpověď je - mnoho. Jasně, schéma je stejný: Já jsem mladá/mladý archeolog/novinář atd... a chci tam, kam by nikdo se zdravým rozumem nešel. Tím to více méně končí, ale v tomto případě jen zdánlivě. Nejde o bezduchou vyvražďovačku hlavních protagonystů jednoho po druhém. Dokonce i příběh má něco do sebe (na tento žánr to opravdu není úplně špatné). Postavy nejsou úplně debilní a ani děj není vůbec předvídatelnej (už vůbec ne konec), ten je pro tenhle žánr dost neobvyklej. Pár nelogičností se taky najde, ale rozhodně nijak nekazej dojem z celku. Místy napínavý, místy matoucí (úmyslně) a nějaká lekačka taky proběhne. Pokud máte rádi FF filmy a chcete něco ne úplně hororovýho a přitom tajemnýho, tak tohle je pro vás. Příjemná změna oproti RECovinám, Cloverfeldovinám a Blairwitchovinám :) ()

Lukkyn

Indianka Jonesová pátrá v jeskyních Al-kaidy po Harryho kamenu mudrců. Slušně našlápnutej horor , kde už jenom samotnej pocit, že lezete po cizích kostech dírou velikosti melounu a k tomu všemu dost hluboko pod zemí stačí na hnědy odstín trenýrek. Ani ten komparz jsem tentokrát nechtěl zabít sám (vyjma toho hysterickýho negra) ostatním sem fandil , aby ty sračky přežili. Všechno se u mě zaseklo u momentu , kdy Indianka Jonesová začne strouhat šutr mudrců kámošovi do rány a uzdraví ho. Vážně to tam muselo být???? Nicméně konečná honba za zachránou z pohledu kamery z čelovky to zachránila. ()

montel

Scarlett (Perdita Weeks) jde ve šlépějích svého otce a po světě pátrá po vzácných artefaktech. Stopy jí zavedou až do Paříže, kde má být v podzemních katakombách ukryt bájný poklad. Společně se svým kamarádem vyhledá muže jménem Papillon (François Civil), který už spletitými podzemními uličkami několikrát prošel a poprosí jej, aby jim dělal průvodce. Ten dá dohromady tým a společně pak vstupují do katakomb. Scarlett zde ale najde tajné dveře, kde ještě Papillon nikdy nebyl a které otevírají cestu k pokladu. Nikdo z nich ale netuší, že cesta vede až do samotného pekla...Ježíš to zas byli nervy. Podobně jako v Pádu do tmy, jsem byl napjatý jako struna. Já miluju tyto horory ze stísněného temného prostředí. Sice příběh o hledání pokladu je trošku na hlavu, ale co už. Je to originální, napínavé, dechberoucí. A tak to mám rád. 70% ()

gael83

Absolutní ztráta času, několikrát tam a zpět za zvuků velmi psychedelických! Nelogické, zbytečné, prostě ztráta času. ()