Fotky zítřka

• USA Time Lapse

Tři kamarádi objeví stroj času, který pořizuje fotografie ze čtyřiadvacet hodin vzdálené budoucnosti. Začnou ho využívat k tomu, aby vyhrávali v dostihových sázkách. Všechno jde hladce, dokud nezačne být jeden chamtivější než druhý... Tři kamarádi kolem dvacítky najdou v domě zmizelého souseda obrovský fotoaparát. Na pořízených snímcích jsou zachyceni v situacích, které nepoznávají. Přijdou na to, že se jim události na fotkách přihodí až za čtyřiadvacet hodin. A tak je napadne, že by tenhle úžasný vynález mohli využít pro vlastní účely. Začnou v dostizích sázet na vítězné koně, jejichž jména se objeví na obrázcích z budoucnosti. Bookmakerovi ale začne brzy připadat série jejich výher podezřelá a trojice přátel bude muset použít přístroj k tomu, aby si zachránila život. (Cinemax)

honajz2

Začne to naprosto skvěle, ale postupem času je to čím dál tím víc hloupější a překombinované. Jinak by to mohla být skvělá sci-fi s dost zajímavým námětem, ale podivné to začne být už od příchodu mafiánů a pak to jde skutečně jen dolů, až to vyvrcholí úplně pitomým zvratem v závěru. A vlastně i funkčnost toho stroje času přestane později dávat smysl, jako vše ostatní, nelogičností je zde víc než dost. Podmanivou atmosféru a můj zájem si to udrželo až do konce a už jen kvůli tomu nemůžu říct, že by to bylo špatné, navíc tenhle námět o fotkách ukazujících budoucnost mám fakt hodně rád, ale povedlo se to jen na půl. 3* ()

Aljak

Podľa mňa skvelý koncept s motívom "stroju" času - aj keď len prostredníctvom fotografie. Podľa tých priemerných hodnotením som čakal, že potenciál zostane nevyužitý a bude to pôsobiť absurdne ako tomu už často býva pri mnohých sci-fi scenároch. Ale toto bolo zvládnuté veľmi kvalitne a všetko pekne stálo na logických základoch. A potešilo aj to, že rozuzlovanie deju prichádzalo pekne postupne, samozrejme za účastí viacerých zlomov, ktoré krásne odkryli skryté charaktery celej trojice priateľov. Nechcem prezrádzať nejaké detaily, ale ako celok to na mňa pôsobilo naozaj vynikajúcim dojmom. A na to nebolo treba ani nejakých áčkových hercov... ()

Havaj8

Vypadá to, že si tenhle film budu muset nechat projít o něco dýl hlavou. Protože to bylo buď tak dokonale promyšlený, že to ještě teď nechápu a nebo to ze mě prostě udělalo blbce. I když to bylo dost komorní, strašně mě brala atmosféra toho, co přijde za fotku dál, jakým způsobem se to vyhrotí. A na každýho charaktera to mělo jinej dopad. Ale občas to vypadalo, že režisér neví, kam to dál posunout. Ta konečná zápletka to domotala úplně. Ale přesně pro tohle já obdivuju ten žánr sci-fi, i když to spoustu odpovědí nedalo. Danielle Panabaker ze seriálu Flash příjemně potěšila. ()

Caminzind

Překombinovaný thriller se sci-fi zápletkou, nad jehož údajnou promyšleností tady někteří slintají blahem. Já tvrdím, že scénář naopak promyšlený není, je banální (jako je banální už samotný námět) a místy až absurdní, takže nutí postavy dělat ze sebe pitomce. Je to ten typ rádoby chytrého filmu, u kterého kroutíte hlavou nad každou scénou. Není to film pro přemýšlivého diváka, nýbrž právě pro toho méně bystrého slintala. Vždyť už samotná premisa, od které se vše odvíjí, tedy že je nezbytné naplňovat vize z budoucnosti, aby nedošlo ke kolapsu časoprostoru, je prostě komická. Tady si někdo plete Nostradama s Einsteinem, a já to nejsem. Dvě hvězdy za jakoustakous koukatelnost a napínavou atmosféru. ()

dubinak

Tomuhle filmu škodí hlavně docela přepálená stopáž a překombinovanost. Mně osobně to druhé zmíněné příliš nevadilo, i když to rozhodně dost ubralo Time Lapse na kráse a je škoda, že se ten závěr špatně chápal. Na to, že je to ale Kingův debut, opravdu ráda mu dám tři velké spokojené hvězdy. Nejsem si jistá, jestli scénář opravdu vždy dával smysl, ale s přehledem mě zaujal už jen ten zajímavý nápad a jeho podání. Škoda jen občasných zbytečných dialogů a příliš natahovaných scén. ()

PavelVanekArt

„Nikdy nevyjebávej s časem." Ale ať čas vyjebe s náma, že. Filmy o časových paradoxech, smyčkách a cestování mám rád. Je tu vynikající Predestination, nadprůměrné Welcome to yesterday a katastrofální Next. V roce 2014 se vyskytlo komorní sci-fi drama Time Lapse. A až na pár detailů to není vůbec špatný. Trojice přátel, malíř, flákač a malířova buchta, objeví tajemný fotoaparát, který dělá fotografie o 24 hodin do budoucnosti. Rozhodnou se přístroj využít pro své osobní účely. Vydělávat prachy, malovat obrazy. Fakt originálně trávený čas. Jenže přístroj nejde přenést a míří jim přímo do obývacího pokoje z domu odnaproti. Pak se ale začnou objevovat zvláštní fotografie. Dobře, ne až tak zvláštní. Objeví se i kus násilí, jenže to nějak nestačí. Vcelku originální věc, ale viděl bych to spíše jako knihu než jako průměrný film. Po celou dobu stopáže mě to drželo v napětí, bavilo mě to a netroufal jsem si odhadnout konec. Bohužel to skončilo klasicky „přítomnost je už v hajzlu, zlepšeme alespoň našim druhým já budoucnost." Nebudu Vám tu popisovat jak funguje čas a prostor, sám o tom vím prd a při troše hloubání na to sami přijdete. Prostě nesmíš měnit předem nastavenou budoucnost, osud, říkejte si tomu třeba chleba s máslem, je to fuk. Všechno je předem nalajnovaný a hrdinové si to bohužel uvědomují. Herecky to bylo dobrý, uvěřitelný. Sympatickej casting (v malířově osobnosti jsem se skoro viděl, flákač byl jak parodie na Vojtu Kotka a ta holka... byla prostě holka), kolikrát nápaditý střih. Rušivě působilo snad jen prolínání scén. A těch několik detailů, které to sráží k průměru. Časový kraviny, co Vám budu vykládat. Jako film na půlnoční promítání to sedlo, ale zřejmě na to za chvilku zapomenu. Čas je sviňa no. Tak s ním nevyjebávejte. 3* a.k.a 55% ()

Khumbac

OBSAH: Muž domovník, co rád maluje, žije s přítelkyní a kamarádem v jednom bytě. Jeden nájemník v jejich bytové jednotce neplatí nájem a ani si nevybírá schránku. Vstoupí tedy do jeho bytu kde na zdi objeví fotky jejich pokoje a fotku s jejich plánované párty která se má uskutečnit zítra. Objeví velký fotoaparát, který dokáže fotit budoucnost. Jak s takovým strojem naložit? Jak naložit s kauzalitou času? Tohle nemusí dopadnout dobře... ()

neoBlast

Nepříliš ambiciózní malý snímek, který se může řadit mezi jemu podobné malé snímky, které sotva rozčeří malou vodu. Lepší příklady bychom našli v nedávná žánrovce Cheap Thrills, či u klasiky Mělký hrob. Stejně jako většina průměrných malých snímků založených na jednom high concept nápadu, by stačilo 30 minut, po překročení této hranice film ztrácí tempo. Herci jsou spíše hrozní, ale vlastně pokud hledáte jednohubku na pozdní odpoledne, proč ne tuhle. Ale pozor přemýšlet nad časovými paradoxy je zakázáno. 50 % ()

VanTom

Zítřejší fotografie vašeho pokoje již dnes! Pro (skoro švédskou) trojku spolubydlících to znamená, že ztrácí vlastní vůli a musí se každý den zařídit tak, aby fotoaparátem budoucnosti zachycená situace nastala. Což moje časovými paradoxy zahlcená hlava úplně nepobírala, extra při zvratu ve finále. Jakým způsobem to celé zneužili a vyhrotili, mi také nepřišlo úplně rozumné. Natočený byl tento malý filmeček profesionálně, ale vlastně nevím, jestli se mi líbil, nebo ne. Mezi 2-3* ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Podhodnocený vysoce kvalitní film, který však není pro lidi, kteří nechtějí u filmů přemýšlet. ░ Originální thriller, který staví na jediném sci-fi prvku. Nerozpitvává technologie hollywoodským způsobem, ale ve dvou větách stanoví logiku celého příběhu, kterou se přesně řídí, takže nedojde k WTF momentu, což je u sci-fi filmů o cestování v čase raritní záležitost. ░ Perfektně zpracovaná charakteristika postav, které se každou sekundu vyvíjí a posouvají dále. Každá z nich má vymyšlené, co bude řešit dále a to i v neočekávaných situacích. Každá svým specifickým způsobem. ()

Lukoboss

Obvykle mám nízkorozpočťáky rád, je to něco jinýho a zajímavýho atd., ale tady začne být postupem času hrozně debilní. Postavy se chovají totálně jeble, divák snad nemůže vůbec nikomu fandit, protože jsou tak neskutečně nesympatičtí, že je to vlastně všechno jedno. A na závěr se tvůrci pokusí udělat nějakej supertwist, ze kterýho si asi máme všichni sednout na prdel, nicméně to se neděje, protože jaksi není proč. ()

Hanys_

Taková ptákovinka, po jejimž skončení bylo těch otázek víc než během filmu. Navíc mi prostě nelezlo do hlavy to myšlení týpka, který chce být nechutně bohatý a tak sází na psí dostihy, místo toho aby si vsadil nějakou loterii. ()

SpaceOdyseus

Time travel mam rad a zde je to prijemne thrillerove odvyravene a komorni low-budget pojeti je spis ku prospechu veci. Jen mohli vybrat sympatictejsi herce a trosku vic si pohrat se zaverecnym vyznenim. Jinak ale parada. ()

peetriss

Poměrně zajímavý, byť možná mírně divoký, nápad, dotýkající se divácky oblíbeného tématu vidění budoucnosti - tentokrát blízké. Debutující Bradley King si napoprvé nevede úplně špatně, vcelku se mu daří dobře pracovat atmosféricky i vizuálně, příběh více méně dokáže vtáhnout, i když si nedělá ambice uvést diváka do převratně přeinteligentní sci-fi, jen si ponuře a současně nenáročně pohrává s myšlenkou vidění budoucích hodin a dnů, rizik s tím spojených a nepředvídatelných reakcí lidských povah vystavených této možnosti. Jako nízkorozpočtová alternativa vůči hollywoodským velkoprodukcím z mého pohledu vítané osvěžení. Je pravdou, že občas se děj zamotává sám do sebe i do laborování s logikou. S obsazením nemám žádný problém, i když nepředvádí žádný herecký koncert, odvádí, co je potřeba. Jste-li příznivci staré dobré techno či elektro hudby, zalíbí se vám i soundtrack. ()

Magika82

Scénarista - 25 na holou, producentovi taktéž.... Toto není kvalitní sci fi. Toto není ani dobrý film. Slovem dobrým zde zstupuji známku 3. Poselství nulové, děj nezáživný, herecké podání ...raději bez komentáře. Ale, je tu ale: Nápad sám měl ohromný potenciál. Že nebyl využit, za to ubírám další bod. Takže za 4 + a sednout zpět do lavice. Se zavřenýma očima 2 hvězdy. ()

Phorbo

Kromě konce, který byl dobře vychytaný, byl film docela nudnou záležitostí. Ukecaná sranda s pár vraždami... no, docela škoda ()

JM87

Námět dobrej, ale celý to bylo jakýsi blbě postavený. Neuvěřitelný reakce herců, občas nedotažená logika... dalo se z toho vyždímat víc. Škoda... ()

Druury

vůbec jsem nečetl o čem to má bejt, jenom že nějaká mašina která ukazuje budoucnost. Takový filmy mě baví. Začínalo to suprově, akorát jsem čekal že to bude super černá komedie a ono h****. Vše najednou bylo braný až moc drsně a tomu jsem nevěřil ani na chvíli. škoda no. ()