Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

BlackHood

Skvělý příběh, vynikající nápad, občas dobré zápletky, sympatické herečky a krásný vizuál, povedený konec. 90% ()

Standic1

Super komediální vyvražďovačka, která má jednu ohromnou výhodu, a to že všechny nesmysly se jí dají odpustit, protože to tvůrci můžou hodit na "původní" slasher, do kterého se přes kino dostali hlavní hrdinové :) Jinak super nápad, pěkně vymyšlené scény. Možná trochu méně toho infantilního blábolení mamky s dcerou a bylo by to na 4* :) ()

Hepy13

Taissa Farmiga stejně jako Evan Peters jsou na ty horory snad ujetý :-) Tahle komediální bláznivina mi docela sedla. Ačkoliv jsem předem vůbec nevěděl o čem film je, tak vpadnutí do hororu, a následný šílenosti mi vyvovali nejeden úsměv na tváři. Nečekaná pohodovka, která si děla srandu z 80desátkovejch hororů, a z který si budete dělat srandu vy. Barevný hudební doprovod, stejně jako samotný film. ()

wampire23

Jednohubka na jedno pozretie, ktorá príliš neurazí, ale už tu boli aj kvalitnejšie hororové komédie. Je to menej meta ako Vreskot, ale v rámci rozpočtu to viac asi nešlo. Nečakajte žiadny gore, žiadne napínavé scény, je to naozaj len vtipný pohľad a pocta slaherom 80tych rokov, hlavne Piatku 13teho, z ktorého to čerpá najviac. Plus veľmi pohľadné slečny, čo určite poteší. Keby všetky televízne filmy boli aspoň takejto kvality. ()

Flopik

Obvykle mi takéto paródie vyložene sadnú ale toto absolutne nie.Najviac ma štve to že to nebolo vôbec ale že vôbec vtipné, zasmial som sa raz za celý film.Po hororovej stránke samozrejme nič. A totálne nechápem na kerú riť sa snažil režisér o emócie, ktoré šli úplne ale úplne mimo a celé to akurát zhovadili. Taká škoda nakoľko herecké obsadenie si pýtalo viac, u mňa horko ťažšie 2*. Najlepšie z filmu sú pokazené zábery ktoré bežia na konci. ()

heihatchi

Nebylo to špatné, jen jsem teda čekal lepší příběh (námět je dobrej, ale to zpracování..). Nakonec to není ani vůbec hororové, jen místy vtipné. Slabší tři. ()

Hapretor

Překvapení roku 2015. Postavy sympatické, i ten úchyl měl své místo - děj vtipný - správně parodický - u mě fakt dobrý. Místo trapných a sprostých Prci, prciček další takový snímek na večerní relax. ()

Gaia.M

Já jsem se královsky bavila :D Jako vážně, šla jsem do toho s očekáváním toho, že to bude nevídaná kravina, a byla to nevídaná kravina, ale zasmála jsem se :D Takže jo, pokud nebudete očekávat nějaký TOP film, tak se nemůžete zklamat. ()

Rockerman odpad!

Pokud je to bráno jako horor, tak je to totální blbost s tupými dialogy. Pokud je to však bráno, jako parodie, tak je to totální blbost s trapnými dialogy. Dobrý nápad nezachránila ani mladá Farmiga. ()

BOURQUE

Keby to bola akási „paródia“ na „Piatok 13“, tak to by som ešte pochopil. Ale celé je to servírované takým zlým scenárom , že to celé pokazí. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Raziel_cz

Mohl to být uspokojivý metahoror a uspokojivá dekonstrukce žánru, ale na to to podle potřeby moc pohodlně ohýbá pravidla. Což sice dělají i ty záležitosti, na něž se tu odkazuje, ale jelikož si toho film není vědom, tak to nefunguje. Což ale není jeho největší problém. Tím je PG-13. Jakože fakt. Ve snímku, co přímo vychází z osmdesátkových slasherů a ve kterém postavy celou dobu mluví o brutálních vraždách a nahých ženských, nejsou ani brutální vraždy, ani nahé ženské. Vtipný je, to zase jo, a taky vypadá zatraceně draze, přestože měl jenom čtyřapůlmilionový rozpočet. Kamera se často utrhne a hodí pár raimiovských otoček, jsou tu působivé přelety bez střihu, efektní CGI a především ke konci skvěle nasvícené a stylizované scény a herci se snaží všechno prodat s patřičnou vervou, ale něco tomu chybí. Především tedy asi ty kozy a krev, co by vás odvedly od myšlenky, že to prostě není moc chytré a drží to pohromadě spíš silou vůle, než dobrým scénářem. Má to tempo a je to zábavné, ale ve světě, kde existuje Behind the Mask, mají prostě hororoví diváci lepší alternativy. Nebo aspoň tu jednu. Co se žánru navíc nevysmívá, ale na fanoušky uličnicky pomrkává. Takže tak. Být to odvážnější a lépe napsané, bil bych se za to do krve. Takhle si to nejspíš zítra nebudu pamatovat. Škoda, potenciál tu byl. ()

phoenixer

Film o filmu, ktery je ve filmu. Pocatek 2.0? Jen se tu ohejba film namisto snu. Vlastne to neni horror, protoze znate Bckove scenare. Bohuzel to ale neni ani komedie, protoze to neni vtipny. Prilis nevim kam bych tohle zaradil, ale je to hrozny a podruhe uz radeji ne, prosim… ()

Simomon

BÉČKOVÉ OKÉNKO: Dokázat skloubit humorné prvky s horrorovou atmosférou je velmi náročné a většinou to končí podivnou slátaninou. Tohle je však ten případ, kdy se to povedlo. Mladá dívka Max jde do kina na vyvražďovačku z 80tých let, v které hrála její již zemřelá matka. V kině však vypukne požár a Max se probouzí se svými přáteli v dění onoho filmu. Tam jednak potkává svou matku, hlavně ale bojuje o přežití. Tato nápaditá a zcela bizarní zápletka je tvůrci naštěstí brána s obrovským nadhledem. Ve filmu se několikrát výborně pracuje s horrovými klišé (nedělej sex, jinak zemřeš!) a nechybí ani několik výborných verbálních joků. A do toho všeho jsem byl napjatej, kdy na ně vlítne hlavní zabiják (který až moc nápadně připomíná Jasona). Řemeslně je vše navíc výborně zvládnuto. Soundtrack je správně divnej, casting šlape a kamera je svěží. POSLEDNÍ SLOVO: Film, kterému nechybí pořádná dávka sebeironie a díky tomu jde o výbornou zábavu. Přesto bych ho ale vlastně nikomu jinýmu než core fanouškům béček nedoporučoval.. Za mě ale super, 5/5* ()

bearmeedek

Do odpadu jsem nedal jen proto, že jsem určitě viděl ještě horší filmy. Opět jsem jednou dal na celkové hodnocení a promarnil večer. Měl mě zarazit i popis k filmu: "Dokonalá směs žánrů, která popírá veškerá filmová pravidla". Nevím ani, jestli to měl být horor pro Barbínky, nebo čisté umění. Rozhodně to nebyl ani horor ani komedie. Prostě nic o ničem. ()

ZnalecH

Přiznám se, že hlavní co mě na tomto filmu upoutalo byla Malin Akerman. Zvládl bych se na ní koukat celý film i kdyby byl sebehorší. Tady ale musím uznat, že přestože to byla "parodie", tak jsem prožíval spoustu emocí. Byl jsem celý film napnutý a zažíval jsem i návaly smíchu či chvíle, které mě skoro dohnaly až k slzám. Určitě budu na film vzpomínat v dobrém. ()

Maximilianus

Nakoľko som vopred vôbec nevedel, o čom je tento film, bol som milo prekvapený a prišiel mi celý ten koncept veľmi originálny. Postavy boli sympatické,  milé a celkom vtipné, a aj keď tam bolo pár slabších miest a v podstate ani tak nešlo o horor,  ja som si tento film užil a keby bolo pokračovanie,  rád by som si ho pozrel. 7/10. ()