Nebezpečné pokušení

• USA Knock Knock (více)

Evan Weber (Keanu Reeves) je úspěsný architekt, šťastně ženatý muž a otec dvou dětí. Jeden víkend zůstane sám doma, aby mohl v klidu pracovat. Venku prší a náhle se ozve zaklepání na dveře. Jsou tam dvě krásné mladé dívky (Lorenza Izzo, Ana de Armas), celé promočené a ztracené, chtějí se jen osušit a použít telefon. Jejich poklidná návštěva se však mění v peklo... (Magic Box)

JohnSmith

Nebylo to vůbec špatný. Reeves velice dobrý a Izzo s de Armas hustě ujetý. John Wick dostal lekci, na kterou nezapomene. ()

lykan9

Na podobných filmech je zajímavé, že začátek je vždy skvělý a napínavý, ale ve chvíli, kdy dojde na akci, tak ztratí dech a vyloženě z nich tkví nezajímavost. Podobných filmů jako Nebezpečné pokušení jsem již pár viděl a začátek mě vždy pohltil, ale od chvíle, kdy se ukáže pravá tvář záporných postav, tak mi vždy chyběl náboj a nějaký originální nápad, jak průběh a závěr pojmout. V případě tohoto thrilleru mi vadila i do očí bijící nelogičnost. Nechápu proč kamuflovat smrt jedné postav tím, že to hodím na jinou, když pak toho na koho to chci hodit nechám v pozici, kdy je jasné, že mě někdo přepadl a skoro zabil. A už vůbec nechápu, proč bych měla být oběť zklíčená z toho, že jí má zničit život video, na které je zachyceno její znásilnění. To jak nechaly ty dvě holky místo a jeho jednoznačně ukazuje, že je obětí a nic neukazuje na to, že něco před tím provedl dobrovolně.  I tak je začátek tak nápaditý a zajímavý, že tento thriller drží v lehkém nadprůměru. ()

LEGACY

Uznávám je to trochu laciné, ale hrozně se mi zalíbila Ana, no a Keanu je od přírody sympaťák jak hrom. To, co se stalo ve filmu je zpočátku sen každého chlapa, bohužel, avšak takové následky jaké mu dali sežrat Bel a Genesis si nezaslouží snad ani skutečný predátor. Prostě chlap, chytil se, ale to hraní si, sexuální mučení, exploitace všeho co mu bylo drahé a poštvat to proti němu, to byla prostě rošáda. Musím říct, že jsem byl jak na trní, dost vzrušen a moc příjemně překvapen koncem, kde jsem čekal nějakou spravedlivost pro hrdinu a ona nepřišla. Zkrátka každý vánoční čas se najde alespoň jeden film, co mě položí a stane se srdcovkou, letos zdá se je to tento nejméně pravděpodobný daddy. ()

m.a.t.o.

Starý kurevník Keanu odlifruje svoju ženu a deti na víkend preč a hneď v prvý večer mu pri dverách zazvonia dve ultimátne jebačky, ktoré vyzerajú ako keby sa práve vracali zo súťaže Miss mokré tričko. Keanu samozrejme nezaváha, pozve čajky ďalej a po dosť dlhej chvíli nudného kecania ich ako správny manžel a milujúci otec vytrtká v sprche. Na druhý deň však zistí, že švédska trojka zrejme nezostane bez následkov. No, asi toľko k zápletke. Eli Roth má síce zaujímavé myšlienkové pochody, avšak dokázal ich pretaviť do podpriemerného scenáru, z ktorého vznikol podpriemerný film. Nefunguje ani ako erotický thriller, ani ako dráma, nedajbože horor. Je to len...nuda. Reeves tomu tiež nepridal, mal som pocit, že aj uňho sa už začína prejavovať seagalovsko-willisovský "mámvpiči" syndróm a na natáčaní sa zúčastnil iba preto, aby mohol zhrabnúť honorár a ošahať si dievčatá, ktoré by mu mohli byť dcérami. Prečo si teda pozrieť Knock, Knock? Existujú len dva dôvody: Lorenza Izzo a Ana de Armas. 40 % ()

dragon94

První polovina filmu byla poutavá, zajímavá a fajn. Ta druhá to už je jen neustále se opakující snaha o co nejšílenější věc. Konec už je vyloženě jen trapná komedie bez jakéhokoliv náznaku soudnosti... Na jedno podívání asi jenom kvůli prsům Any De Armas. 2* 35% ()

klima777

Mezi sarkasmem a moralitou. Obludnost. Zaslouží odplivnutí.-------- Nenechá vás v klidu... Těžko hodnotitelný počin. ()

Pedross800

Proč tolik negativních ohlasů? Vždyť ty dvě latino čubky byly vážně šíleně sexy šílený a já se u toho nejednou pobaveně zasmál :-) ()

haluska11

ultimátní netflixovský bizár. keanu reeves je sám doma a ačkoliv mu tentokrát neumře pes, přepadnou a znásilní ho dvě puberťačky. neúnavně jej svádějí, rodinný muž Keanu se ale nedá. tak ho ještě chvíli vydírají, a když je to přestane bavit, zakopou ho do země. film vám svým morálním systémem extrémně zamotá hlavu. nemastné neslané dialogy & snaživý výkon mistra špatného herectví a dobrého srdce Keanu pobaví. 365 dní se může jít zahrabat, tohle je extrém netflixovské špatnosti. ()

Ementaler86

Nevím co Eli Roth fetoval, když tohle psal a nevím co fetovali všichni zúčastnění, když se do toho rozhodli s ním jít. Jakože já vím, že Eli Roth je trošku magor, ale tohle je fakt přepal. To ale samozřejmě myslím v dobrém, protože tohle je zatím nejlepší počin, co jsem od tohoto hororového fandy viděl. Film se ani v nejmenším nebere vážně a nad jeho absurditou jsem se nepřestal bavit ani na vteřinu. ‚‚Where Is My Mind?‘‘ v závěrečných titulkách mě naprosto rozštípalo. ()

Gunslinger

Presne úloha, ktorá sa Reevesovi vôbec nehodí a zobral ju asi po tom, čo si v scenári prečítal o všetkých tých hrátkach s Anou de Armas (a ani sa mu nečudujem).. Nahovno zahraté, ale aspoň na baby sa dobre pozeralo.. 50% ()

jefff

Hodně slabé. Eli Rotha nechápu, proč se do toho pustil. Film nemá spád, nápad, náboj, nic...v porovnáním s o třídu lepší Funny Games Rothovo film prohrává ve všech parametrech. ()

P1tr

Nadějný začátek budující solidní atmosféru a napětí se následně rozmělní a z příběhu se stane tradiční a laciná šílenost, která naprosto ztratí své počáteční kouzlo a od původního tónu se na míle vzdálí. Zakončení není špatné a má jistou sílu, ale cesta k němu je bohužel velmi trnitá. Tvůrci naneštěstí zazdili potenciál na zajímavé psychologické filmové mučení a místo toho vytvořili zapomenutelný snímek, který nabízí hlavně na začátku dobré momenty, ale díky zkažené druhé polovině převládnou přinejlepším smíšené pocity po jeho dokoukání. ()

giovanni3

Film mne nalákal na pohledné herečky, slovo pokušení a Keanu Reeves. Ač Reeves není můj vyloženě oblíbený herec, tak od něj mám rád hned několik filmů. Tento měl očekávaný děj, který se kapánek vyhrotil. To vyhrocení bylo pojato až moc rychle a zároveň stavělo na mnoha drobných věcech, které byly až příliš náhodné. Či dokonce nesmyslné. Dalším záporem byla atmosféra filmu, která mi nebyla příjemná. A hlavně ona srazila film na pouhé 2z5. ()

blackkocour

Jezinkám se nikdy neotvírá! Keanu je manžel a otec milující rodiny, ale muž je sexuálně neuspokojen, a když chlapovi chybí ať už špetka toho sexuálního apetitu, toho léku bez kterého by nepřežil sotva týden. Co ale teprve tři týdny, člověče. Když má chlap na víkend volný house, jen pro sebe, bez otravných harantů, a ženský v nedohledu, můžou se konat orgie. Ano, ano, ještě by bylo dokonalé, kdyby byla třeba nějaká velká bouře, a náhodou u dveří stála tlupa nadržených sexy školaček, co zabloudila cestou na párty. A z nebe, hlas zhůry, ti říká, pozvi ty mladé kikiny, do svého obydlí, nabídni jim skleničku vína, a i když rozum říká ne, protože nepodvedeš svou krásnou a milující ženu, ze kterou si už bezmála 14 let, a i když si každým rokem nepamatuješ datum výročí, klape vám to. Ale kalhoty říkají zase něco jiného, a hladovej šourek se dobře vykrmí jen podvozkem mrduchtivé týnky. Začátek slibný, takhle by vypadal high-budget pornofilm z devadesátek. Pak co přišlo potom, bych nazval cut scénami mezi pornem, (tj. to nudný, co přeskočíš, protože tě to nezajímá). A co přimnělo mě, abych se vůbec na tenhle zbytečný film podíval? Jasně sex, to je jasný. Co chlap všechno neudělá pro sladkou šťávičku z náctileté kundičky? Přeci, když tě zajímaj auta, nezajímá tě jen exteriér, ale i kožený sedačky, volant a ten sexy motor, jak uvnitř pokušitelsky přede. Ale hlavně mě dostal Keanu, jak vůbec neumí hrát. Nemožný podpantoflák, co si rád užije s blonckou, ale má naděláno do kalhot, když se mu vloupe do činžáku, a chce ho ukuchat nožem na máslo. "Vy jste mi kouřili ptáka, já jsem nic neudělal..!" Čím to je, že je v Hollywoodu tak populární? Má to vůbec zasloužené? Cage bych ještě chápal, ale obsazovat promarněného talenta? PÉ.ES. - Ta bloncka, s ní by se užilo prčy. Ta ti svlíká poklopec už pohledem. ()

Forsberg11

Na mňa príliš soft na to aby som bol nadšený, ale zase dosť zábavné na to aby som nebol nasratý. Pozrieť sa to dalo, aj keď Roth to mohol zobrať aj z iného konca a spraviť z toho poriadne exploitation, kde by tie dve úbohého Keanu hodinu vkuse mučili a na konci rituálne rozštvrtili a dali zjesť jeho manželke a deťom. Alebo tak nejak... Paradoxne tak po nevýraznon priebehu deja zaujme koniec, ktorý tomotu home invasion hororu na môj vkus celkom pasoval. Aj zasmiať sa tu dá. Hlavne na Keanu Reevsovi, ktorému táto rola vôbec nesadla. On je skôr Constantine alebo Neo, ako uprataný domáci ženáč. Babenky boli obidve k nakusnutiu, hlavne Ana je kus. Silnejšie tri hviezdy, ale pridať aspoň trochu nechutnosti a krvi, nedbal by som ísť s hodnotením aj vyššie. Preto škoda nevyužitého potenciálu. 60 %!! ()

herr_carter

Eli Roth a jeho oblíbená španělská potvora se setkávají tentokráte ne v pralese mezi kanibaly, kteří by Vám pro korunu sežrali pytel i s ochlupením, ale na improvizované párty u Kijenu Rývse, který se bohužel i přes fakt, že se zdá být vzorným otcem a milujícím manželem, nechá na začátku ojet dvojicí ujetých puberťaček a od toho momentu jsme svědky korunované psychologické hororové zábavy, která graduje až do úplného závěru - i přes směšné hodnocení jsem měl čuch na dobrý film a taky že jo, konečně jsem viděl zase něco neortodoxního a ojedinělého, přičemž se můj žaludek smrsknul zhruba na velikost většího jablka, bravo pane Roth - mezi lidožrouty jste se zcela nenašel, zato tady je to skutečně trefa do černého !......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

S tím Eli Rothem je to vážně těžký. Má ambice, má talent, má chuť, má dobý nápady a přes to všechno to ve svých filmech ještě doposud nedokázal příliš zúročit. Vždy zůstal někde uprostřed cesty, kdy navnadil, naladil, pěkně to rozjel, ale ve výsledku ta bublina nakonec splaskla a zážitek je pak z jeho filmů vždy tak maximálně na průměru. A právě Knock Kock je toho ukázkovým příkladem. Slušný nápad na pořádně žhavý thriller, navnadění obsazením Keanu Reevse a naladění dvěma ultra kočička, rozjezd má koule, živelnost a očekávání, no a zhruba od druhé třetiny se v tom začne plácat, zápletka začne kostrbatět a začnou se na sebe kupit nesmysly, aby pak přišla „velká“ pointa, která prostě ale diváka na prdel fakt neposadí. Ale abych byl upřímný, zas až tolik kritiky si zrovna tento Rothův filmík nezaslouží. Celé to má poměrně spád, vývoj zápletky mě zajímal a bavil, navíc se tu podařila navodit i opravdu působivá atmosféra, napětí též chvílema fungovalo docela slušně, jen snad o tom castingu by šlo tedy ale krapet polemizovat. Ta polemika by se ale rozhodně netýkala ústřední dvojice holčin, které by fakt nevopíchal snad jen zapřísáhlej gay a polovina zdejších, intelechtuálních, přechytračelých uživatelů, jinak ale normální chlap takovýmu nátlaku prostě nemůže odolat, a ať si má manželka, a vlastně i v podstatě všechny ostatní ženský, myslí co chcou, tohle bylo ze strany těch dvou roštěnek prakticky znásilnění 8D!!! Problém jsem měl spíš tedy s Reevesem, který prostě podle mě nikdy příliš neuměl hrát a body spíš sbíral za své charisma, které ale postupem času, či lépe řečeno věku, ztratil a na mě nyní ve svých filmech působí strašně nevýrazným, unaveným a nudným způsobem. Jako právě zde. Každopádně, když ten film vezmu ale jako celek, tak zábava to je slušná, po pravdě řečeno tedy spíš chlapská, ale asi ok, jako průměrný, nenáročný thriller proč nedoporučit? ()

coscarelli

Elirothovka bez kvapky krvi? To snad neni mozne :D Nudny absurd rezany dvomi (ne)vzrusujucimi, mentalne zaostalymi psychopatkami , ktoremu chyba vlastne vsetko.L. Izzo mali zozrat kanibali v zelenom pekle a de Armas zasa zozrat pracka v pracovni. Zial, tesil som sa na thriller, horor, ale tento film obisiel kazdy zaner jednym velkym oblukom a skoncil v prazdnej priekope. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

23.04.2016

Když se u očekávaného filmu hýbe s premiérou, odvykle se od nás vzdaluje. Dvojka Blade Runnera je ale výjimkou z pravidla, právě se totiž přesunula z 11. ledna 2018 na 5. října 2017. Že to jsou… (více)