Nebezpečné pokušení

• USA Knock Knock (více)

Evan Weber (Keanu Reeves) je úspěsný architekt, šťastně ženatý muž a otec dvou dětí. Jeden víkend zůstane sám doma, aby mohl v klidu pracovat. Venku prší a náhle se ozve zaklepání na dveře. Jsou tam dvě krásné mladé dívky (Lorenza Izzo, Ana de Armas), celé promočené a ztracené, chtějí se jen osušit a použít telefon. Jejich poklidná návštěva se však mění v peklo... (Magic Box)

FanKalEl

Nie som zrovna veľký fanúšik home invasion filmu, ale toto malo fakt šťavu. Blbosť je to miestami nenormálna, ale zase dokáže kvalitne pobaviť. Pre nočné zhliadnutie je to atmosféricky vyšité, no keď to mám ohodnotiť seriózne s čistým svedomím, tak je to na hrane. (50%) ()

Rockerman

Ťuky ťuk je tady zkouška věrnosti manželce v podobě dvou vyzývavých koček, kterým každou minutou přibývá drzosti a sebevědomí. Odoláš takovému pokušení nebo budeš jako ostatní? O tom to zhruba je. Logiky to moc nepobralo, ale efektní to je. Měl jsem co dělat, abych vydržel do konce, takový to byl nápor na mé nervy. Tedy ne, že by bylo tak dramatické, ale ty dvě mrchy mě hrozně štvaly. Ženy se bít nemá, ale v tomto případě bych se asi neudržel. ()

kilobyte

SPOILER! Jestli jsem to dobře pochopil, tak dvě holky znásilnily (aspoň podle posledních pravidel Hollywoodu) chlapa a pak ho za to mučily, zničily sochy jeho ženy, traumatizovali mu děti, zabily spolupracovníka jeho ženy, znovu ho znásilnily a video sdíleli. Takže jediný trest pro něj jsou rozbité věci a že ho bude bolet rameno a uši, ale to by mu měla zpříjemnit pojišťovna. Snad jenom to vysvětlování manželce, že se mu to znásilňování opravdu ale opravdu nelíbilo, bude asi nepříjemné, ale co měl dělat. Čekal bych, že na konci přijde nějaká nečekaná smysluplná pointa. ()

M1911

Funny Sex Games USA. Kvalita filmu zhruba odpovídá kvalitě photoshopu na plakátu, ale dokážu si představit, proč na to ten Keanu kývl... ()

Demonic189

Tak to teda bola kardinálna a nelogická konina a neverim vlastnym očiam čomu sa upísal Keanu Reeves. Jeho vykon tu je ale ozaj katastrofalny, ale taky je aj cely film. Hviezdička navrch iba za neuveritelne sexy Ana De Armas. ()

adamko100

No tento film dobrý určite nebol. No nebol ani zlý. Začiatok vyzeral ako príjemný film, aj keď má Knock Knock označenie Horror/thriller. No horror to nebol ani omylom. Miestami ma film nudil, no miestami bol celkom zaujímavý. Príbeh nič moc, mohol byť akosi viac rozvinutý. Celé mi to prišlo viac nudné ako napínavé, ale aj napriek tomu dávam tri hviezdičky. ()

chaturga

Film mě vyloženě bavil až do konce. Samozřejmě chyb a absurdit v uvažování bych se asi nedopočítal, ale dobrý :) V jednu chvíli jsem si vzpomněl na Funny Games USA :) ()

Likan7

Dobrý nápad ale s hromadou moc přitažených věcí. Nejdřív jeden a pak dokonce dva chlapy si nedokáží poradit s dvojicí dvacítek, který si přehazují inhalátor? To byla asi nejvíc taková wtf scéna. Jinak se jedná o fajn béčko. Holky jsou ve svých rolích dobrý a k tomu jsou neskutečně...ale fakt neskutečně sexy. Keanu tu jede na půl plynu. Musíte to brát s rezervou a budete se bavit. PS - finální like nemá chybu! ()

Mouchal

Tento film snad může bavit jen tím, jak moc hloupě je vystavěná celá hlavní zápletka. Divák musí na takřka většinu filmu mít přepnuté logické uvažování na hodně úsporný režim, protože nějaké zdejší scény hraničí až s tvůrčí naprostou neschopností. Evan je zde vyobrazen jako velmi slabý jedinec, jak fyzicky tak mentálně. Ostatně, který běžný muž by nedokázal proplesknout 45 kilovou nánu? Tvůrci to zde alespoň mírně omlouvají Evanovým zraněním ramene, ale pak tam teda nedávejte, že se dokáže vyhrabat z nánosu hlíny, pod kterou byl pohřben, ještě když byl předtím svázaný. Těchhle "mezer" je zde bohužel taková obří kupa, že ani sexy kočandy nezachrání tento film od naprosté žumpy. Pokud chcete vidět kvalitnější film s obdobnou tématikou, který občas alespoň dává smysl, pusťte si radši Funny Games. Tam je sice hlavní typan taky naprosto nemožný a neschopný trdlo, ale přeci jen tam ta logika aspoň mírně funguje. 35% za to, že film funguje jako slušná parodie a za ty slečny. ()

Petulka88 odpad!

Tento film by měl být okamžitě zakázán a všechny jeho kopie okamžitě zničeny! Sledování něčeho takového je mnohem nebezpečnější než užívání jakýchkoliv narkotik v jakémkoliv množství. Roth opět dokazuje, že nebýt "strýčka" Quentina, mohl by tak maximálně točit domácí porno. A i v něm by měl problém s komplikovaností děje. Málokterý film doslova splňuje hodnocení "odpad". Tady to ale platí beze zbytku. Fuj!!! ()

GTS_PUNK

Evanovi (Keanu Reeves) na víkend odchádza rodina do plážového domu, lenže on musí ostať doma a pracovať. Večer, keď odídu, sa spustí obrovský lejak, a netrvá dlho, na dvere mu klopú dve premočené mladé slečny s pomerne banálnou prosbou. Dôverčivý a ochotný Evan ich púšťa dnu, nevediac pritom, že práve urobil najväčšiu chybu vo svojom živote. Ten najhorší víkend sa práve začal. Filmové "home invasion" námety môžu dopadnúť skvele, ak s týmto subžánrom thrilleru vie režisér pracovať. Ak nie, potom to môže dopadnúť podobným spôsobom, ako to môžeme vidieť v tomto filme. Eli Roth sa očividne nechal inšpirovať viacerými podobnými kúskami, ale jeho pokus diváka nemôže veľmi baviť. Minimálne na príbehovom fronte, ktorý síce v takýchto prípadoch máva jednoduchú zápletku, ale dokáže zaujať aspoň rozprávaním deja. Bohužiaľ, k tomu tu nedochádza a to je najväčším problémom celého filmu. Nehovoriac o tom, že viaceré scény a pasáže pôsobia buďto stupídnym alebo nudným dojmom. Miestami, hlavne po príchode slečien na scénu, dokonca dokážu u diváka vyvolať pocit trápnosti. Lorenzza Izzo spolu s Anou de Armas rozhodne pôsobia príťažlivo, o tom žiadna, ale ich postavy sa javia ako tie najväčšie mrchy, ktoré by rozhodne nikto nechcel stretnúť. Jedna psychopatka, druhá ešte väčšia, navyše so slabosťou pre "daddy" fetiš, obe sa svojich rolí zhosťujú viac menej presvedčivo, ale je diskutabilné, či na filmovom plátne aj reálne bavia. To isté aj dá povedať aj o Keanu Reevesovi. Prvky príbehu sa tu kvalitatívne sypú ku dnu, podobne ako úlomky kamennej skulptúry. Divák ich buď ochotne pozbiera a skutočne ho film bude baviť, alebo sa na ne len bude dívať a dúfať, že čoskoro zmiznú a objavia sa titulky. Väčšina zrejme zvolí druhú variantu, pretože kto chce poriadny "home invasion" film, siahne po niečom inom. Zdá sa, že keď nefunguje príbeh ani postavy, nebude fungovať nič, ale predsa. Jedna vec, ktorá tento podpriemerný thriller zachraňuje, je kvalitne zvolený soundtrack. A aj keď sa tak film nesleduje zrovna s najväčšou chuťou či diváckym zápalom doň, hudobná stránka ako-tak udržuje jeho kvalitu. Knock Knock sa snaží pôsobiť zaujímavo a prinášať aj štipku kontroverzie so vstrekom perverznosti, ale darí sa mu to len ťažko. Tak trochu očakávanú jednoduchosť námetu však úplne zabíja nezaujímavý storytelling, pri ktorom sa všetko začína aj končí. Celé sa to prenáša aj na postavy, atmosféru a celkový divácky dojem z filmu. Šikovná kamera v niekoľkých málo záberoch či podarený soundtrack je zrejme to jediné, čo dokáže vôbec vytvoriť nejaký dojem. Toto klopkanie na dvere akosi nefunguje. Kto chce podobný námet, ale s omnoho lepším spracovaním, prepracovanejšou psychológiou a ešte väčšou komornosťou, pre toho je tu film Hard Candy. ()

neo93

Velmi rozporuplný film s Keane Reeves v hlavní roli. Už jen vidět Reevese v této roli, bylo vskutku zvláštní. Skoro celou dobu jsem mu ale věřil roli starostlivého, milého otce rodiny, který se ve svém vlastním domě stane obětí mučení a šikany. Na druhé straně přicházejí dvě sexy ženy, které ovšem mají úplně jiné úmysly než jen se s příjemným taťkou vyspat. Zajímavý nápad, který je místy docela hutný a drsný, především veškeré šílené hrátky, jenž ty dvě nehorázně jedovaté holky předvádějí. Celkově mě snímek bavil, ale samotný konec mě dost zklamal. Takový nesmyslný závěr po průběhu filmu je ale hrozně neuspokojivý. Proto zůstanu u průměrného hodnocení. ()

ER

Až do "trojky ve sprše" good,pak se z toho stala slátanina (logika ve dvou stěžejních místech šla stranou). ()

Hashirama

Pro takový mařky bych taky udělal všechno. Klidně bych si namazal prdel barbeque omáčkou a sedl si do mraveniště, jen aby mě Ana de Armas zatahala za harmoniku. Keanu se nemá za co stydět. Snad jen za to, že hraje hůř než druhák na školní besídce, byť po něm certifikovaný neumětel Eliáš Rottenpotato určitě víc ani nechtěl. Jenom si na dva měsíce zajel ke tchýni do Chile, vyžebral si čtrnáct stovek na Keanua, což byla tehdy jeho standardní taxa, poprosil realitku o volnou haciendu a natočil si céčkovou ceckovou omalovánku, která se tváří, že má jakési zvraty, gore či pointu, přestože ze všeho nejvíc připomíná školní slohovku, a ještě k tomu neodevzdanou. Zkrátka a dobře přesně ten typ filmu, co mám rád. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

23.04.2016

Když se u očekávaného filmu hýbe s premiérou, odvykle se od nás vzdaluje. Dvojka Blade Runnera je ale výjimkou z pravidla, právě se totiž přesunula z 11. ledna 2018 na 5. října 2017. Že to jsou… (více)