Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

BoKo_CzT

Celkom pozerateľná dráma o starnúcom mužovi na konci životnej cesty. Iba upozorňujem potenciálnych divákov, že sa jedná o čistokrvnú drámu, žiaden krimi film nečakajte. ()

PeteBuck

Senilný Holmes, chabá zápletka, takt žalostný pohľad na geniálneho detektíva. Výborný Ian McKellen to nezachráni. Je mi jasné, že šlo o vykreslenie pochodov človeka, ktorý už dožíva a snaží sa nájsť niečo pozitívne na posledných rokoch svojho života, ale mne tento film akosi nesadol. ()

Saxos

Jedním slovem - nuda. A ještě mě začalo všechno bolet, tedy už si ani nevzpomínám co to vlastně bylo. Doufám, že někoho nenapadne ve stejném stylu zpracovat Spider-Mana, marně se snažícího zachránit poslední zbytky pavučin a rozpomenout se, jak se vlastně vystřelují a proč má na hlavě tu blbou červenou masku, když si pamatuje, že se na něj přisálo jen klíště. Klady: pár záběrů anglo-venkova a parní mašinky. ()

esmoke

Bývalý detektiv Sherlock Holmes tráví sklonek svého života na venkovském statku v anglickém Sussexu. A paměť mu již neslouží jako dříve. (2D dabing) Rozpočet: $ N/A, Tržby: $ 29,355 miliónů. ()

brasek

Takýto koniec si Sherlock Holmes nezaslúžil! Suchopárne, absolútne o ničom príbeh, žiadna mysteriózna kriminálka sa nekoná a zmysel snímku mi uniká. ()

NiennaTasart

Velmi příjemný britský film, perfektní výběr herců. Ian McKellen podává skvělý výkon ztvárněním již starého Sherlocka Holmese. Film o stáří, umírání s nádhernou hudbou, která jen dokresluje, tento milý kus. Nechybí špetička anglického humoru. ()

tereza.k

Já nevím nějak se mi to líbilo. Pro skalní fanoušky Holmese asi nic moc, možná jim dokonce krvácejí oči, ale pro mě.... Depresivní dožití knižní postavy, chřadnoucí mistr svého řemesla ztrácející svouji největší zbraň. No a konečně jednou zase dobrý dětský herec, krásný kulisy pro mě nádherný film. ()

Mafii

Velice pěkné komorní drama o tom jak se stařičký génius snaží vypořádat s postupně chřadnoucí pamětí... Naprosto fantastický McKellen, dobrý scénář, povedená melodie doprovázející film. Líbí se mi jak výrazně se toto zpracování liší od všech ostatních. Tohle není akční Holmes Downeyho Juniora ani Cumberbatch se smartphonem. Tohle je náhled do života geniálního detektiva, dožívajícího ve svém vlastním stínu, člověka, který se bojí osamění. P.S.: Je velice zajímavé, jak ve filmu využili neodhalení Watsnovy identity. ()

RoyBatty444

Exquisitne zahrané zo strany Mckellena a dobre mu sekunduje Parker. Čo sa príbehu týka neide o detektívku ale o sociálne problémy veľkého detektíva. Súcitiť a nie len dedukovať. ()

bedlak

Příběh lákal neotřelým tématem a Ianem McKellenem a poměrně jsem se na jeho ztvárnění Sherlocka těšil. Bohužel závratný příběh se nekonal. Ian předváděl většinou pózu duševně nemocného člověka a přes pěkně zpracovaný věkový rozdíl jsem mu o 30 let mladšího Holmese nevěřil. Zajímavé byly flashbacky posledního případu a ten držel diváka trochu v napětí. Vyústění celé zápletky ale zklamalo stejně jako celkový dojem. ()

Nathaniel8

Dobrý. Možná moc dobrý. A po dlouhé době i film na kterém jsem byl v kině a kde kvituji, že byli starší ročníky... Což beru pozitivně hned ze dvou důvodů. Žádné srkání coly a žádné chroupání popcornu. Takže čistá radost. A teď k filmu. Pomalé ale ne nudné. Krásné dlouhé záběry a tři časové linie. A v každé přesvědčivý Ian McKellen. Ať už jako 60ti letý génius tak jako 93 letý "lehce" zapomnětlivý důchodce na venkově. A poslední linie z Japonska? Ta Hirošima byla... těžko popsat. Takže suma sumárum žádná akce, ale o to krásnější komorní drama. ()

JackKadlo

Krásný film, Bylo to smutně pomalé/melancholické a třeba scéna s ležícím Rogerem způsobila, že jsem asi dvě minuty nedýchal. A to se mi snad u žádného jiného filmu nestalo. Za mě 9,5/10. ()

Naby

Ve filmu byly naprosto úžasné kulisy a dobové věci z Anglie z roku do kterého byl film zasazen (1947). Nejsem sice žádnej expert na věci z téhle doby, ale všechno vypadalo opravdu úžasně. V rámci děje se postupně rozuzlují 3 příběhy a žádný z nich není nijak extravagnatní, nic tam nevybuchuje atp... takže chápu, že tady polovina diváků odpadá :-). Pokud si však chcete projít ne úplně obyčejný příběh s velmi dobrými hereckými výkony a dokonalými kulisamy, tak si film určitě pusťte, je to v děšní době tata/bum/prásk/kravino filmů super! Celkem 4,2* PS: Ian McKellen byl opravdu excelentní! Ani nevím, jestli to všechno musel hrát, nebo jestli už na to má opravdu věk ;-). ()

Stoupa07

Holmes úplně jinak. Stárnoucí a bez detektivní zápletky. Jak mu rozumím. S postupujícím stářím tomu rozumím více než dobře. Pro ostatní: zde nejde o Holmese a jeho detetktivní příběhy, okořeněné navíc akci Dauna Juniora nebo Obránce party Cumberbatche. To není ten správný Sherlock mého mládí. Ten uvážlivý a vševědoucí obránce dobra, občas hrající na housle, občas kouřící dýmku a velmi výjimečně šňupající kokain (nebo opium?), ale prostého akčních scén a krve. No a každý geniální detektiv také musí zestárnout a potkat ty dva cizince nebo alespoň jednoho a ztrácet paměť a kusy svého těla... Za me za plný počet bodů ()

Pierre95

Moc často se mi nestává, že jsem z filmu unešený a už vůbec se mi nestává, že chci, aby film alespoň ještě hodinu pokračoval. A tady se to povedlo. Hlavně děkuji za ústřední dvojici - Ian KcKellen a Laura Linney. Doporučuji... ()