Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

petrsv

Film je dobrý, zasmál jsem se. Bohužel to kazí faktické nesrovnalosti, jako, že jedou z Nymburku do Nízkých Tater přes Brno po silnici, která je na opačným konci republiky. A pak casting....ufff. David Novotný je dobrej herec, proti tomu nic, ale jako Don Juan a vodní pólista? To je samo o sobě k zasmání, ale v konečným důsledku to působilo trapně a nevěrohodně. Navíc z jeho postavy udělal scénárista totálního blba. Product placement na to příšerný rádio byl přehnaný. Skvělý Andrej Hryc a volba skupiny Portless. Z námětu se však dalo vytěžit víc. ()

blackrain

Zápletka filmu nění kdo ví jak originální a je vlastně velmi jednoduchoučka. Taky předvídatelná. Právě to mi přišlo jako velké plus. Zajímavé, asi se pohybuju v jiném levelu. Vzpomněla jsem si při sledování na film Do naha a na staré dobré bakalářské povídky. Tohle bych chtěla vidět na divadle. Nad product placementem jsem dávno zavřela obě oči, i když kolikrát zapůsobí jako facka. ()

Rakosnicek77

Dlouho jsem váhal, jestli se mám vůbec odvážit, zajít se na tenhle film podívat do kina. Už dlouhodobě mi kvalita českých filmů vadí, tak jako mi vadí to, že se ve všech současných českých filmech točí zhruba 8 stále stejných herců. Není to o tom, že bych je považoval za špatné, jen je prostě nemusím vidět všude. To že u Hodinového manžela jejich přítomnost chybí, mne nakonec přesvědčilo dát filmu šanci a vydal jsem se na něj, podotýkám že jako na druhý film v kině v jeden den :o) Už to že bylo vyprodáno mě dobře naladilo a plný očekávání, jsem se po hlavě zabořil do příběhu. A světe div se, já se bavil a bavil jsem se převelice :o) Že by se český film pomalu probouzel z agónie, ve které už nějakou dobu je, nebo je to prostě jen absencí těch českých superhvězd, které jakoby měli předplatné na roli v každém novém českém filmu... Rozhodně ale Hodinový manžel je skvělá česká komedie, nacpaná decentním vtipem, který je divákovi podáváný v tom správném množství a pořadí a tak se člověku nestane, že by se nudil nebo dokonce nebavil. Sám za sebe mohu návštěvu tohoto filmu doporučit a dávám 4, jelikož bych byl nerad, aby tahle světlá holubička usnula na vavřínech a byla zase na dlouhou dobu poslední kvalitnější český film! ()

Mikita

Letní kino Maršovice. Úplně ideální letní pohodovka. Na české poměry relativně málo laciných fórků, v podstatě jen jeden (lékařské vyšetření). Všechno ostatní mi sedlo a vážně jsem se pobavila. Milé obsazení (Jitka Čvančarová je má oblíbená žena vamp) a celkově i povedený příběh. Některé scény dovedené do absurdních rozměrů a procitnutí manžela, který měl ženy jen za zboží (pračky, myčky, vařečky a… pohovky), je v klasické rovině "okus svou medicínu". Škoda, že ladění do komedie za každou cenu, trochu ubírá na kvalitě, aby mohlo být finále správně šílené. ()

..Lucas..

Jako nenáročná komedie na sobotní večer dobrý. Nic závratného, ale pobaví. Navíc plus za postavu Niny Divíškové. ()

PogoJoe odpad!

Suverénně nejhorší film, který jsem za poslední roky viděl! Pan Tomáš Svoboda, alespoň co se tohohle "díla" týče, je absolutní břídil a vůbec nechápu, jak mu tohle mohl někdo produkovat. ()

gegina31

Trošinku nesmyslné, ale velmi zábavné. Film, u kterého byť jen chvíli brečím smíchy si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček. Co bylo malinko přehnané byla ta suma na konci v závěti, ale jinak to bylo velmi pěkné pokoukáníčko. ()

TominoLa

Hodinový manžel je moc příjemný překvapení s jako vždy výborným Davidem Novotným. Škoda jen, že Nina Divíšková nefandila Slavii. :-) 7/10 ()

evanka

Manželé, zjistěte, jaké to je, když se k vám opačné pohlaví chová jako k domácímu spotřebiči. David Novotný se dostane do finančních potíží a jeho parta kamarádů se mu rozhodne společně s dluhy pomoci zavedením služby Hodinový manžel. Ústřední postavou je David Novotný a hlavním příběhem je ,kromě snahy zachránit zadlužený bazén, krize Davidova manželství. Ostatní postavy jsou ve filmu jen okrajově a jejich charaktery nejsou moc propracované. Nenáročná česká komedie, která neurazí a místy pobaví. Příběh je sestaven jednoduše, žádné složité dialogy ani zápletky. Čekejte happy end ()

kajas

České filmy posledních let (když nepočítám Troškoviny) mi většinou nevadí a vyhledávám je s chutí, ale stalo se ošklivým zvykem cpát do komedií melodramatické prvky typu úmrtí jednoho z hlavních hrdinů. Tenhle debut byl příjemnou změnou. Žádná Geislerová, žádný Macháček (Matáska je v českých kinech trestuhodně málo!), dobrá hudba od mých oblíbenců Portless, boží David Novotný a scény, při kterých slzíte smíchy. Bohužel mi docela dost vadila Latinákova postava a druhé zhlédnutí už tolik nebaví. Na debut ale fajnová záležitost. ()

Aleee89

Zpočátku byl film takový nijaký, nakonec se ale vcelku rozjel a já se dočkala některých vtipných scén. V porovnání s dalšími českými snímky z poslední doby, které teď naše televize o sobotách vysílají, je to ještě slušné. ()

sofiapetra

K žehlení dobrý, do kina bych na to ale nešla. Spíš televizní záležitost; na velké plátno byl ten scénář přeci jen až příliš prostoduchý. A ten závěr, to bylo tedy překvapení - na ten museli jistě dlouho dávat hlavy dohromady! :) ()

OG_Swifty

Taková průměrná česká komedie, která je celkem nic moc, ale taky to není vysloveně průser. Přežil jsem nesympatickýho Davida Novotnýho, který celý film mrdá tělnatou Čvančarovou a miluje Norisovou, Bolek má prostatický problémy s Holubovou a Matásek je teplouš, což je taky docela zklamání. Jo a taky tam hraje obludná Simona Babčáková. Mihne se tam docela hodně známých hereckých tváří, což ale moc nestojí za zmínku. Lepším momentem je paní Divíšková a fandění Dukle a taky město Nymburk. A happy ending, který byl předvídatelný hned od prvních několika scén (za happy ending nepovažuju návrat k Norisový, to byl spíš shit ending). ()

Kosmik

50% Dobře rozjetá komedie, kterou osvěžují krásné symbolické vtípky. Vše ale zkazí úlitba generálnímu partnerovi filmu, jednomu obřímu turistickému resortu na Slovensku. Takže se hrdinové musí vydat do tohoto resortu, aby zde postupně prošli všechny turistické atrakce. Propagačnímu videu se tak podřizuje i veškerý děj. Dost hořké zklamání. Jinak by to mohlo být i za 70 až 80%. ()

ilemas odpad!

Velké reklamy, velké očekávání, velké zklamání. Vůbec jsem se nesmál, naprosto trapný nudný film jen ne komedie. Zlaté Babovřesky nebo Kameňák. Nechápu, že jsem to vydržel až do konce, už před úvodními titulky jsem to chtěl vzdát. ()

TheDon

Jarda Kužel, homo Matásek, dědek Bolek, čobol Luke, tlustá Čvančarová, o trochu míň tlustá Norisová ( kurva fix, už jednou jsem Ti v komentářích psal, ať tolik nežereš,asi sis to nečetla nebo co) a spousta tupých předvídatelných rádoby fórků, který zapomenete se záverečnýma titulkama. Jediný světlej výkon je samozřejmě Jardy Kužela, kterej má ten tah na branku vyrýsovanej z dob Okresního přeboru. Za něj a za občasný pousmání se, dva kusy. ()

rakovnik

Tak jsme po delší době zavítali v naší vísce do kina. Předem jsme se podívali na hodnocení, což už samo o sobě nás nalákalo, neboť český film s hodnocením nad 50 % se stává jevem nevídaným. Přivítalo nás více než z poloviny zaplněné kino, což jsme již také dlouho neviděli. Navíc, jednalo se u nás již o čtvrtou reprízu. Film začal, hezky ubíhal a překvapivě rychle skončil. Dobře jsme se při něm bavili, protože po delší době byla u nás natočena komedie, kde se člověk baví, směje a nemusí se vyrovnávat se smrtí některé z důležitých postav (tedy skoro :-). Příběh byl sice trochu roztříštěný do jednotlivých gagů, ale o humor jde především, takže v tom jsme byli spokojení - trochu více, než hlavní hrdinové, pro něž byl závěr filmu maličko trpčí. ()