Reklama

Reklama

War Machine

  • USA The Operators (pracovní název)
Trailer 3

VOD (1)

Obsahy(1)

Afghánistán, rok 2009. Stávající americký velitel koaličních sil generál Whelan je odvolán, protože válka s Tálibánem a import demokracie osvobozovaným Afgháncům nepokračuje dostatečně rychle, resp. nepokračuje vůbec. Prezident Obama tedy posílá nového velitele amerických a koaličních sil, absolventa West Pointu a kurzu Rangers generála Glena McHamona (Brad Pitt). Generál nepřijíždí sám, doprovází jej jeho osobní tým armádních důstojníků - specialistů na vše. Dle jeho názoru válka v Afghánistánu trvala doposud tak dlouho, protože ji nikdo neřídil. To se teď změní. Glen je mistrem optimalizování a zefektivňování. Svému poslání věří a zároveň si uvědomuje, že tohle je jeho válka a že další už možná mít nebude. Miluje uznání i obdiv. Nelibě nese, když se mu pod nohy pletou vlivní politici včetně afghánského prezidenta Hamída Karzáího (Ben Kingsley) a říkají mu, co a jak má dělat, protože on to ví nejlépe. On ten ,,binec'' konečně uklidí... Jenže Afghánistán a jeho lid je něco, co nechápe ani jako voják ani jako Američan. Věci tam fungují jinak už celá staletí. To poslední, co Afghánci chtějí, je zavádění jakýchkoliv změn. Oni chtějí jen jediné, aby Američané odešli... (Big Bear)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (102)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Tragickej bordel. Film, který děravou sítí chytá tisíc letících šrapnelů. Ani charakterová studie, ani mrazivé drama, ani sžíravá satira, trochu crazy komedie, trochu politika války, trochu vážnosti, trochu dobrého herectví a spousta rozpačitosti, křečí a rozklížených výpovědí, které se protiřečí. Tím neustálým střídáním nálad, poloh a tónů to paradoxně budí zvědavost, ale rozuzlení frustruje tím špatným způsobem. Michôd se snaží zachytit prázdnotu válečné mašinérie, ale jeho film je podobně velkohubě mimo jako dotyčný generál. ()

Tft 

všechny recenze uživatele

Čím vlastně chce War Machine být? To je otázka, kterou jsem si kladl několikrát v průběhu sledování a doposud na ní vlastně neznám jasnou odpověď. Bratt Pitt v roli generála Glena McHamona, má za úkol vyřešit válku v Afghánistánu po dosazení do pozice samotným prezidentem Barackem Obamou a jeho úřadem. Doposud si nejsem jist jestli se jedná o satirickou komedii, válečné drama,válečnou dramedii nebo zdali je to takhle účelně neucelené z důvodů jakéhosi metaforického myšlenkového pochodu Davida Michoda, který jsem nejspíš nepochopil. Pokud si však nevíte rady jako já nebojte se, Tilda Swinton v roli reportérky vám alespoň v druhé půlce děje vysvětlí to, co se snaží snímek neohrabaně předat divákům, takže i přes nejasnou stavbu děje si z filmu přece jen člověk něco odnese. Struktura snímku působí velmi zmateně jako by David Michod nerozuměl svému vlastnímu scénáři a nedokázal pořádně vyjádřit své myšlenky skrze film samotný. Bratt Pitt v hlavní roli naprosto mimo. Je to opravdu škoda pokud si člověk vzpomene na jeho povedeně dokonalé přehrávání v roli Alda Raineho v Inglorious Basterds. Tady Pitt přehrává tak moc, že je to až otravné, to co mělo být vtipné plní spíš pravý opak, ale rozhodně neházím všechnu vinu jen na něj, velkou částí tohoto problému je i to jak je jeho postava napsaná a následně na plátně vyobrazena. Archu postavy Glena alespoň trochu zachraňuje jeho manželka v podání Meg Tilly. Vedlejší postavy jsou spektrem, které by se dalo očekávat od každého válečného filmu s tou změnou, že je film zaměřen více na politickou a PR stránku moderního válčení, takže je zde i pár originálnějších postav, jako PR poradci atd., nikdo z nich však nikterak svým výkonem extra nevyčnívá, snad až na Keitha Stanfielda v roli obyčejného vojáka, který má velmi těžký úkol a to prodat divákům pocity beznadějných vojáků, kteří vlastně neví proč dělají to co dělají, tenhle chlápek má před sebou velkou hereckou kariéru. War Machine představuje nepovedenou snahu o humorně inteligentní komentář na zbytečnost amerických invazí do zemí, kde se snaží vyřešit válku válčením. Svojí myšlenku film předá, ale je to jen obyčejná všemi známá věc zaobalena do rádoby objevil jsem Ameriku a ještě vás u toho pobavím hávu. 41% ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Nebolo to tak zlé, ako som na základe hodnotenia čakal, aj keď samozrejme nejde ani o nič svetoborného. Na oddych a relax ale celkom fajn snímok, príjemná a inteligentná satira na vojnu a všetko s ňou súvisiace. Brad Pitt si tu strihol svoj obvyklý štandard, no a Ben Kingsley... no čo k tomu dodať, čistá komédia. Bavil som sa celý čas, ani trocha nenudil a to aj napriek tomu, že to na môj vkus bolo trocha pridlhé. Lepší priemer. 65/100 ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Ani vtipné, ani dostatečně seriózní, takže o co tvůrcům tedy šlo? Zdá se, že ani oni nevěděli a tak se k nám dostal náladově rozpolcený film, jehož žádná část nefunguje přesvědčivě a proto se u něj nelze příliš dobře bavit a dvouhodinová stopáž utíká velice pomalu. Filmaři se asi snažili o nějaký hlubší společenský komentář, který ale pod nánosem nudy zcela zanikl a má pozornost v průběhu sledování postupně upadala natolik, že i kdyby na konci filmu zaútočily mimozemšťané, nejspíš bych si toho nevšiml. Největším plusem filmu je bizarně chytlavě pojatá role Brada Pitta. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Můj vztah k Bradu Pittovi se vyvíjel od despektu k romantickýmu slaďoušovi ( Legenda o vášni), přes uznání ( Fight club, Sedm...) až k despektu plastikového obličeje jako v tomto filmu. Brad se sice zamračil a nakřivil ústa, vypiloval komický styl chůze, běhu, držení těla, ale to ještě pravou parodii nedělá. Je mi líto, ale já mu tuhle postavu vůbec nevěřil nehledě nato, dělat parodii na válku v Iráku v roce 2017 mi přijde otrava ( kdyby to natočili v roce 2004 tak by si to zasloužilo Oscara) . Nebavilo mne to a nepřišlo mi to ani vtipný. Při srovnání parodií s Leslie Nielsenem je tahle kravovina naprosto impotentní. Osobně si myslím, že hodnocení tohoto filmu spíše závisí na postoji k USA jako takovým. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (5)

  • V Abu Dhabi, kde se natáčely některé scény, vznikla pro potřeby filmu vojenská základna, část města Kábul, ambasáda USA a ulice byly předělány na pakistánské hraniční přechody. Filmaři využili i místní letiště. Natáčelo se také v Dunsfold Aerodrome v Surrey v Anglii. (ČSFD)
  • Film vznikl podle knihy "The Operators" spisovatele Michaela Hastngse. Tato kniha mapuje autorovy cesty spolu s generálem Stanley McChrystalem v dubnu 2010. (ČSFD)

Související novinky

Válečná mašina nabírá herce

Válečná mašina nabírá herce

23.08.2015

O satirické komedii War Machine jste možná ještě neslyšeli a je to chyba. Streamovací služba Netflix na ní totiž hodně sází a hodlá ji příští rok uvést souběžně v kinech i na internetu. Kdo tenhle… (více)

Reklama

Reklama