Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

liskam

57% Ale no tak. Vždyť tohle byla perfektní Akční béčková jednohubka, která ve všech ohledech DOSTI převyšuje první díl. Navíc zafungovala chemie Eckhart/Butler. Opravdu nechápu, jak tomu mohl někdo dát jednu nebo dvě hvězdy, možná by si někteří uživatelé měli vyndat pravítko z prdele. A teď šup šup na "Pád Pchjongjangu". Za mě krásné 4 slunce a 75% ()

monolog

Jednu malou chybu tenhle film má, a tou je, že když už bylo všechno tak dokonale připraveno na přepadení snad 20 různých politiků, proč ten zlej terorista nezapojil hlavu ještě o ždibec víc? Když už zabiju britského premiéra, aby všichni ostatní státníci přijeli na pohřeb, proč synchronizovat 20 míst přepadení? Stačilo jen počkat, až si všichni sednou a několik týdnů dopředu připravená bomba by to vyřešila. Čisté, efektní, rychlé, levné, bezpečné, jednoduché řešení. A pokud jste si všimli, teroristické útoky takové jsou. Obrovská škoda, strach a ztráty na životech na naší straně, ve srovnání s několika málo mrtvými a pár zbraněmi na jejich. A nevěřím, že by se něco tak velkého utajilo. I kdyby rozvědka zjistila jen že se něco děje bez dalších detailů... Po odstranění vůdců můžete pro mě za mě odpojit elektřinu a vyměnit všechny poldy za teroristy... Jenže to by ten film skončil za deset minut... Jako film je to velká akční jízda, kde se nesmí uvažovat, jinak tomu nedáte víc jak dvě hvězdy ;-) ()

sniper18

Pád Bieleho domu bol jeden z mála súčasných amerických akčných filmov, ktorý sa mi skutočne páčil, po dlhej dobe zase správny akčný film, ktorý vo všetkých ohľadoch akoby vypadol z prvej polovice deväťdesiatych rokov a to vrátane rozpočtu. Takže sa bolo na čo pozerať, stal sa pre mňa prakticky klasikou, ktorú som si už viackrát pozrel a od tohto pokračovania som čakal vlastne to isté, no už tak spokojný nie som. Na prvý pohľad je všetko tak, ako aj má byť, tú úvodnú zoznamovaniu fázu som si užil, keďže hlavné postavy, ktoré som si už obľúbil z prvého dielu zostali totožné, atmosféra je presne v mojom obľúbenom štýle a aj tá zápletka je bez väčších výhrad, aj keď predsa len dôveryhodnosťou je na tom ešte podstatne horšie, ako prvý diel, hlavne tou následnou absenciou bezpečnostných zložiek. No keď sa to už naplno rozbehne, paradoxne ma to už pomaly prestávalo baviť. Tempo je síce mimoriadne svižné, ale práve priamočiarosť je tu rozhodne jeden z hlavných problémov. Tu už hodinu akcia strieda akciu, čo síce znie celkom dobre, ale skutočne by som uvítal aj trochu toho deja. Zatiaľ čo prvý diel bol prepracovanejší, dianie v Bielom dome pomaly gradovalo a hlavný hrdina plnil rôzne úlohy, čo mi naplno vyhovovalo, tak tu už ide len o to zabíjanie teroristov a navyše bez správnej gradácie, takže už ani tým postavám som nedokázal až tak fandiť, než predtým. Čo sa týka akcie, platí tu očakávané všetkého viac, než predtým, s čím bežne nemávam problém, ale tentoraz to filmu skôr ublížilo. Kladov je tu dosť, vizuálne je to v poriadku, či už efekty, ale aj prehľadnosť, po stránke rozmanitosti si tiež nemôžem sťažovať, keďže nechýbajú súboje, prestrelky, likvidácie, naháňačky a ani rôzne deštrukcie, eRkový rating je vždy veľkým kladom a aj výber prostredí mi vyhovoval. Ale celkovo mi to už jednoducho prišlo príliš prehnané. Samozrejme ani prvý diel nepatril práve medzi najrealistickejšie akčné filmy, ale stále sa to dalo v rámci možností tolerovať, hlavný hrdina útočil prevažne na dvojice a väčšej skupine čelil iba ak to bolo nevyhnutné a vždy s využitím momentu prekvapenia, pričom sa často dostal do väčších problémov a smrti unikol len tesne. takže sa tomu v rámci možností dalo celkom veriť. Ale tu už len bez štipky napätia až do konca stereotypne likviduje protivníkov a je mu úplne jedno, či sú dvaja, alebo dvadsiati, takže už mi to pripomenulo skôr počítačové hry na najnižšej obtiažnosti. Preto som si už ani tie početné prestrelené hlavy a brebodnuté hrdlá neužíval tak, ako predtým. A tak po akčnej stránke ma zaujalo len pár celkom kvalitných deštrukcií, aj keď blockbusterom, ktoré sa na ne zameriavajú očakávane nemôžu konkurovať a hlavne ten doslova sadistický prístup hlavného hrdinu. Scéna mučenia dvojice zajatcov z prvého dielu tu bola niekoľkokrát prekonaná a práve na tieto scény si z tohto filmu budem dlhšie spomínať, to tu bolo rozhodne najzábavnejšie. V rámci obsadenia samozrejme nesklamú Gerard Butler a Aaron Eckhart, ale z nových postáv ma už potešil len Colin Salmon, ako šéf Scotland Yardu, zvyšok vrátane záporákov za moc nestojí. Takže ani Londýn v plameňoch nie je vyslovene sklamanie, celkom ma to bavilo, ale klasikou, ako prvý diel sa u mňa určite nestane, keďže zatiaľ čo pri ňom som si najviac spomínal na moje obľúbené Prepadnutie v pacifiku, tak pri tomto pokračovaní zase skôr na pre mňa vlažného Johna Wicka. 63% () (méně) (více)

Viktooorka

Cestou do kina jsem příteli říkala, že jelikož v tom hraje Butler, bude se na co dívat, ale jinak to bude sra... blbost.. Moje prognóza se potvrdila. Ale na rozdíl od jedničky jsem tam necítila takovou vážnost, skvělé akční scény, drsné a vtipné hlášky.. A když opomenu nesmrtelnost hlavních klaďasu i záporáku a chabé počítačové efekty, tak jsem se bavila. Dala bych i čtvrtou, ale Butler neukázal zadek, asi stárne a není už o co stát :) Ne, tomu nevěřím ;) ()

Yoshitsune

Ty bláho, než jsme se stačil podívat na tenhle film, tak Británie vystoupila z EU, zemřela Britská královna a lidstvo dokázalo vyfotit odraz černé díry. Pád Bílého domu je takový ten typ filmu, kdy si říkáte jestli to tvůrci myslí vážně a nebo jestli si z vás dělají legraci. A oni to myslí vážně, ale přitom celý film byl na hraně trapnosti a absurdity. Londýn naštěstí takový neni, jednak tady máme serioznější a uvěřitelnější příběh, který vycházel z událostí které se odehráli po celém světě, ale právě Británie, byla často terčem teroristických útoků. Přestože příběh má jednoduchý děj, tak funguje naprosto parádně a bude to tím, že režisér je Íránec a tak na celou tu věc, přináší nezaujatý pohled a můžeme tak vidět jednoduchou a však efektvní symboliku, že by to nikdy neměli odnášet nevinní. Film má naprosto skvělé tempo, kde je to vlastně jedna velká honička, která drží zběsilé tempo až do konce. Navíc ryze akční soundtrack, jen podtrhuje ono napětí. Jediné co bych mohl vyčíst, je to že Aaron Eckhart mi do role prezidenta prostě nepasoval, nemá na to obličej a ani postavu. Za to Morgan Freeman působí jako skutečný státník a je ve své roli uvěřitelný. Butler naprosto skvělej. Úvodní masakr mi připomněl ten z MW 2019, taky se odehrál v Londýně, tady se Activision nechal inspirovat. Je až s podivem, jak mi tenhle film sednul a sem rád že sem tomu dal šanci. ()

• Jeden ze symbolů Londýna, Westminsterské opatství, zničili kvůli hollywoodskému akčnímu filmu Pád Londýna čeští trikoví specialisté ze studia UPP. Na záběrech výbuchu a zničení věže slavného kostela pracovalo v Praze 50 grafiků téměř půl roku. Kromě výbuchu Westminsterského opatství pracovali čeští tvůrci vizuálních efektů i na akční scéně v metru. (Zdroj: Bontonfilm)
  • K vyřazení prezidentské limuzíny z provozu byl použit tzv. termitový granát (pravděpodobně typ AN-M14 TH3) doplněný magnety. Tyto granáty slouží primárně k ničení objektů (vybavení, vozidla, atp.). (funmaker)
  • Pracovné názvy filmu boli Untitled Has Fallen Sequel, End of Kingdom či Attack of the White House: Siege of London. (MikaelSVK)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)