Hellions

• Velká Británie Hellions

Dora Vogelová (Chloe Rose) je průměrná teenagerka, která si chce na Halloween užít zábavu a dostat se dál se svým přítelem Jacem (Luke Bilyk). Je šokovaná, když jí její doktor (Rossif Sutherland) oznámí, že je čtyři týdny těhotná. Podle ní by to nemělo být možné. Jde domů rozrušená, aby počkala na Jace, zatímco její matka Kate (Rachel Wilson) bere jejího malého bráchu Remiho (Peter DaCunha) na „halloweenskou krádež". Doru navštíví několik dětí v podivných kostýmech. Jejich přítomnost je čím dál hrozivější a vrcholí, když jí v pytli přináší oddělenou hlavu Jace. Od tohoto okamžiku musí Dora bojovat proti zrůdným dětem. Čin se stává obtížnějším, když její těhotenství postupuje zrychlenou a nepřirozenou cestou. (noelcoward73)

petero

V rámci kanadského hororu s peknou devou v jej one woman show v decentnom psychedelickom háve s halloweenskou tematikou sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. Predsa len mám rád celkom normálne natočené mindfucky odohrávajúce sa ako keby v inom (snovom, alternatívnom) vesmíre. Koledníci majú tiež vydarené masky ako klasická vrecovina, vyrezávané kovové vedro či mickey mouse style a hlavná hrdinka nie je žiadna pizda. Predsa len keď zistí, že je tehotná zahodí cígu a na halloween sa vzdá flámovačky s tým že si pozrie nejaký horor. Horor však nastane keď otvorí dvere prvému koledníkovy. Ten spočiatku len odsleduje situáciu, následne dotykom na jej bruško sa poteší, že osamotené dievča je v tom a film sa prepne do inej dimenzii a začne teror, do ktorého sem tam zasiahnu známi z vonkajšieho sveta (doktor a policajt). Inak je dievča v halloweenskom kostýme anjela odkázané len na seba, postupne aj na nôž, pištoľ a na koniec brokovnicu, keď to záchrancovia nezvládnu... ()

S.Quentin QUALE

Značně schizofrenní snímek. Scénář Pascala Trottiera je naprosto o ničem (stejně jako v The Colony), takže za tohle palec dolů, na druhou stranu na práci Bruce McDonalda je vidět, že už něco odkroucené má, díky čemuž si Hellions zapamatuju. Co konkrétně? Inu, například vidět teenku, jak si smlsne na posoleným potrátku, to jsem fakt nikde jinde neviděl. Za variace na potrat bych rád jednu hvězdičku přihodil, opravdu jo, ale nemůžu se od režiséra výborného Pontypoolu ubránit silnému pocitu zklamání. 45% ()

*CARNIFEX*

Keď sa 17 ročná Dora v deň Halloweenu nečakane dozvedá o svojom neplánovanom tehotenstve, zdá sa že ju nemohla postihnúť väčšia osobná katastrofa. Ako však hovorí jedno zo starých, múdrych prísloví: "nikdy nie je tak zle, aby nemohli byť ešte horšie". Je predsa deň všetkých zosnulých, takže nočná mora sa pre mladé dievča ani z ďaleka nekončí. Práve naopak! Na dvere rodinného domu klopú prví koledníci, ktorých snaha spočíva v úplne odlišnom zámere, než v zbieraní sladkostí. Priznávam, čakal som úplne niečo iné. Naivne som dúfal v slasher či explo, no namiesto toho mi do taniera naložili riadnu porciu "halušiek". Po relatívne krátkom čase sa divák presunie "mimo realitu" a už len čumí, čo mu tvorcovia servírujú. Ja osobne mám takýto druh hororu rád, no každopádne, z tohto solídneho nápadu sa dalo vytrieskať omnoho viac, ako len zafarbiť obraz na "melónovo" - 50% ()

sniper18

Mám rád psychologické alebo umelecké horory, ktoré sa snažia byť niečím viac, než len štandardnou žánrovkou, ale v tomto prípade skutočne zostalo len pri tom pokuse. Už z úvodnej dvadsaťminútovky, kedy sa ešte nedá presne určiť, akým smerom sa film bude uberať som nemal najlepší pocit, ale keď sa to už rozbehne, vôbec ma to nebavilo a aj napriek veľmi krátkej dĺžke som sa dosť nudil. Pochváliť môžem jedine solídny vizuál, teda až na ten zbytočný filter, ktorý film má v celej v hlavnej fáze, ale inak sa na to po tejto stránke nepozerá zle a Robert Patrick, ktorý stvárnil charizmatického šerifa, no očakávane nemá moc priestoru, keďže prakticky celý priestor si berie hlavná hrdinka, ktorá takmer nezmizne z obrazu, ale moc si ma teda nezískala. Inak tu vôbec nie je o čo stáť, ako horor to nemá najmenšiu šancu fungovať, keďže divák celý čas vie, že sa to hlavnej hrdinke len zdá, tak to nie je napínavé a nanešťastie ani drsné, ale ani tá psychologická rovina nestojí vôbec za nič. Pri podobných filmoch očakávam, že to bude inteligentné a nápadité, ale v tomto prípade ani omylom, celé je to až príliš sterilné. A nanešťastie ani ten záver už obyčajnejší a predvídateľnejší ani byť nemohol. Napríklad takí Francúzi by sa s niečím takýmto pohrali určite neporovnateľne lepšie, čo už mnohokrát dokázali. Takže pár kladov to síce má, ale vôbec ma to nebavilo, no našťastie aspoň ani výraznejšie neotravovalo. Ale v každom prípade to aj tak môžem označiť len za stratu času. strong>40% ()

POMO

Snová spatlanina v ktorej nič nedáva zmysel a nič v nej nefunguje ani z hladiska napätia, ani "fantasy" sveta. Navyše s najhorším možným, filtrami lacne prefarbeným vizuálom, ktorý jej má akože dodať unikátnu atmosféru. A nevkusným elektronickým soundtrackom. Otehotnieť v sedemnástich musí byť psychicky deprimujúce a mätúce, ale toto superlacné filmové stelesnenie onoho stavu je fakt špatný pokus. Ak teda neulietavate každodenne na LSD alebo houbičkách. ()