Les Charlots mají plné zuby Paříže. Čeká je slunce, moře a ohnivé flamenco... Větší nudu, než být zaměstnancem pařížské městské hromadné dopravy členové skupiny Les Charlots snad ještě nezažili. Je horké léto, tak co se mořit s turisty v Paříži. Moře volá, proč tedy nezkusit slunné Španělsko. Ale vysněná dovolená se brzy změní v noční můru. Cestovní kancelář všechny podvedla. Spolu s ostatními dovolenkáři se ocitnou na pobřeží bez hotelu, bez peněz, ale s odhodláním se nevzdat a rozhodně se nevrátit. Jejich drobná zaměstnání obvykle končí katastrofou a útěkem, náhodná setkání i lásky také, ale aspoň si přitom všem užijí dobrodružství a legrace. Bažanti jedou do Španělska je jednou z řady komedií, kterými se proslavili francouzští komici známí jako Les Charlots. (Česká televize)

MickeyStuma

'Les Charlots tvoří Španělsko' by se asi dal do českého jazyka přeložit originální název dalšího snímku již populární francouzské hudební kapely Les Charlots ve filmovém komediálním světě. Tentokrát si je vzal režijně na paškál režisér Jean Girault, stojící za mnohými snímky s Louisem de Funèsem, který si napsal i scénář. Věrně se držel komediální šablony předchozích snímků a dá se říci, že se s nápady nejrůznějších situací doslova vyřádil. Chlapci tentokrát jedou do Španělska, kde, jako obvykle, nikde a na ničem nezůstane nit suchá. V podstatě by se film mohl označit jako povídkový. Celý koncept nemá žádný ucelený děj. Chlapci prostě jen střídají nejrůznější místa, kde se ve svém blbnutí vyřádí dosytosti, a to je celé. A tak tímto máme další směsku situačního humoru a grotesky v rámci nejrůznějších skopičin a bláznivin jako takových, čímž se nelze neopakovat, takže jelikož je komediální potenciál od předešlých snímku stále stejný, na dnešní dobu jsou určité scény už dosti přepálené, ale v rámci komediální klasicky stále umí v určitých ohledech a mezích vykouzlit úsměv na tváři. ()

mi-ib

Na bažantech je obdivuhodné kolik nápadů tvůrci dovedou ke skutečnosti. Někdy je to až neuvěřitelné. Ani tenhle díl mi nepřišel o moc horší než ty ostatní. Člověk se jako vždy hodně nasměje a u tohoto dílu dostane divák navíc jako bonus spoustu holek v bikinách. ()

AxelWers

Táto komédia sa príliš akosi nevydarila. Je skôr akýmsi predskokanom oveľa úspešnejšieho Veľkého bazára, ktorý považujem za vrchol u Les Charlots. ()

NiaWolf

Nemůžu si pomoci, ale tenhle film se Les Charlots vůbec nepovedl. Vtipy jsou méně nápaditě a celá zápletka se až moc točí kolem pokukování po ženských sukních. Vůbec jsem se nebavila a beru to jako černou skvrnu v jinak perfektní filmové sérii. ()

Ozzy2

Naprosto zbytečnej film.Protože mám ostatní filmy s nimi moc rád, nebudu je urážet odpadem a tentokrát nebudu hodnotit. ()

kyLuke

Často zatracovaný a neznámý, ale pro mě stejně velmi vtipný kousek s Les Charlots. Je sice pravda, že z 50% vykrádají své první "Bažanty"( nechápu ten název, když tu nejsou ani na vojně), ale těch zbylých 50% vtipů jsou k něčemu( scéna s býky, na lodi...). Prostě a jednoduše vtipný kousek, o kterém sice tvůrci měli vědět, že s ním díru do světa neudělají, ale stejně velmi příjemné. Pěkných 50%. ()

topi80

Kdybych to viděl v 10 letech (jako jiné filmy), asi bych se válel smíchy. Při sledování před pár dny jsem jen tušil, co asi mělo být na té které scénce vtipné. Opakující se "pesjitrničkusežral" motiv "objeví se holka v plavkách, kluci čumí, holka taky, nějaký průšvih a jedeme dál" byl vyloženě otravný a film nakonec zůstal nedokoukán. Plusy pak mohu dát jen za bezstarostnou atmosféru a krásu a čistotu staré Francie a Španělska, o které si dnes mohou Francouzi a Španělé nechat jen zdát... ()

Rattlehead

Jděte se bodnout, tohle je náhodou povedená veselohra s výbornými nápady. A tolik krásných děvčat v bikinách hned tak někde neuvidíte. ()

Pitryx

Svěží komedie s oblíbenou hudební skupinou. Nemá to děj (nač taky), jen spoustu veselých situací a prostě gagů. Ty se na diváka sypou jeden za druhým, nikde žádné složitosti, psychologie, nic. Nádherná ukázka toho, že lze natočit kvalitní komedii i za pár šupů. Nelze jinak než doporučit.201503038218/8356 ()

ostravak30

Přiznám se, že jsem neviděl jiné filmy o Bažantech, takže nemohu srovnávat. Tohle mi ale přijde až moc jednoduché. Tvůrci se tak moc snaží, aby některé scény působily vtipně, až jsou spíše trapné. Jako by předpokládaly, že se na tohle budou dívat samí hlupáci. Ale tak to není. Spíše sázejí na jednoduchost. Nicméně, v jednoduchosti je sice krása, ale tady je ta jednoduchost silně přehnaná. A to tak, že některé postavy, i ty hlavní, se chovají v určitých situacích jako idioti. Je rozdíl, když se chová jako idiot Mr. Bean a vy ho vidíte po sté a stále se smějete a když vidíte tyhle hochy, jak se chovají jako idioti cíleně. Zatímco Mr. Bean tomu co dělá věří, tihle jsou normální a stejně dělají kraviny. Nechají se do nich navézt a vůbec nepůsobí jako partička, která ví co dělá. Ústav pro retardované by už neměli pouštět mezi lidi. Ne, tohle prostě nefunguje. Vyčaruje vám to lehký úsměv na tváři, ale na víc podívání to není. Scénář je slabý a nefunguje téměř nic pořádně. ()

ZHODNOTITEL

Ten film nemá prakticky žádnou scénáristickou kostru. Celé je to poskládané z různých epizodek, které se hlavním postavám dějí. Přesto to možná stačí. Protože humor a situace, do kterých se dostávají je zkrátka zábavný. ()

brodži

Je to ujetý příběh o průběhu dovolené 4 střeštěných cápků. Příběh není zrovna extra ale je to dobrá podívaná a hlouposti a zmatenosti aktérů se dá opravdu zasmát. ()