Les Charlots mají plné zuby Paříže. Čeká je slunce, moře a ohnivé flamenco... Větší nudu, než být zaměstnancem pařížské městské hromadné dopravy členové skupiny Les Charlots snad ještě nezažili. Je horké léto, tak co se mořit s turisty v Paříži. Moře volá, proč tedy nezkusit slunné Španělsko. Ale vysněná dovolená se brzy změní v noční můru. Cestovní kancelář všechny podvedla. Spolu s ostatními dovolenkáři se ocitnou na pobřeží bez hotelu, bez peněz, ale s odhodláním se nevzdat a rozhodně se nevrátit. Jejich drobná zaměstnání obvykle končí katastrofou a útěkem, náhodná setkání i lásky také, ale aspoň si přitom všem užijí dobrodružství a legrace. Bažanti jedou do Španělska je jednou z řady komedií, kterými se proslavili francouzští komici známí jako Les Charlots. (Česká televize)

MJMilan

Bažantíci tentokrát vyjeli do Španěl a to byl asi nejlepší impulz, pro každého z nich, zkusit to na nějakou slečnu. Gagy jsou tak nějak typické, takže určitě neurazí... ()

andrii

Někdo to rád naslano. Slaňovat po olivovníku. Do/pod moře azuru. Špeluňky všedních dní za švihácké, ležérní pláže vymění. V lázni prázdnin rozvlní koktejly bezbřehé řachandy. Prošlápnou kraj paelly. Nelenoší. Pointy. Páni dovolenkáři. Pod sluncem ohnivým. ()

Mr.Bulanek

No tak že by to bylo vtipne se ani moc rict neda. Zatim nejslabsi bazanti jak jsem videl, kdybych ho nevidel tak bych asi o nic neprisel. Ale zase na druhou stran bylo na co koukat, slecen v plavkach bylo vic nez dost :-) ()

filmmovier

Bažanti mají výborné komedie a i spolu jim to skvěle ladí. V tomto filmu opustili mateřskou Francii a vydali se do země cikános. Takže námět na jedničku, ovšem zpracování je už poněkud slabší a je to škoda. Pár situací tu je naprosto dokonalých: na stavbě, na lodi, objíždění miny, krávy v autobuse a chytlavá titulní písnička. Jinak jsem se zasmál jen párkrát. Takže tato komedie oblíbené party je pro mě mírným zklamáním. Je to sice silný průměr, ale výš už prostě jít nemůžu, právě kvůli těm lepším kouskům. Ovšem na deštivé odpoledne je to jako dělané. 65%. ()

anli

Bažanti jedou tentokrát pod taktovkou režiséra Jeana Giraulta do Španělska.Je to opět klasická Charlotí komedie,i když myslím,že trochu slabší.Je tu spousta vtipných scén a gagů,ale jejich propojení je tady bez nápadu a nějaké invence.Zřejmě si s Giraultem tolik nesedí,jako se Zidim.Pořád je to ale příjemná a nenáročná komedie pro pobavení,jak jsme u Charlots zvyklí.Dávám malinko průměrných 55% a do Španělska se vždycky rád vracím. ()

Natabar

Volný sled na sebe nijak nenavazujících gagů ("propojených" jen faktem, že se odehrávají na dovolené ve Španělsku), které z 99% ale vůbec nejsou vtipné. Trapařina, u které se mi snad jen jednou pohnuly koutky u rtů. ()

Bernhardiner

Sledoval jsem tenhle film při jízdě vlakem, přičemž nevím, jestli bych náhodou neudělal lépe, kdybych se prostě a jednoduše díval z okna. Vzásadě je celý film jen nahromaděním rádoby komických scének, které ve výsledku vůbec komické nejsou. A to se chlapci celkem snažili. Jediným plusem tohoto filmu je velké množství nalehko oblečených slečen. Na druhou stranu když bych se jen chtěl podívat na hezké holky, určitě bych si nepustil tohle. 45% ()

Han22

Do třetice to nezafungovalo. Bažanti vyvádí stále své psí kusy, jenže tentokrát to podle mě nebylo vůbec vtipný. S výjimkou stavby to byl docela pitomý humor točící se kolem kopání do zadků a balení všech možných holek. Nic pro mě. ()

Paity

Nevím, co je vtipného na tom, jet bez floka do Španělska a tam se převlíknout za pingly a měnit hostům v hotelu boty. ()

Alf

možná nejvíc absurdního humoru ze všech dílů, ale trochu tomu chyběla nostalgická vzpomínka ()

Vejrrr

Nejdnoznačně nejslabší díl Bažantů. Ne nejslabší z řady dobrých, ale tentokrát sem se u týhle čtyřky vážně moc nezasmál ... A to například Bažanti jdou do boje patří mezi moje nejoblíbenější komedie vůbec.. Takže bohužel, ale tahle taškařice bez děje nesahá ostatním bažantům ani po kotníky... Asi že si na režisérskou židli neusedl Claude Zidi jako vždy... ()

Stocki

Slabší kousek s Les Charlots, který není až tolik známý. Pokud se Vám nelíbí Velký Bazar či Bažanti, tak tento film Vás nezaujme prakticky ničím. Je to spíše pro skalní fandy. Některé scénky jsou parádní, některé naopak docela trapné. Dohromady to jako celek působí dosti nevyváženým dojmem. ()

Santino7

Bažanti sú v podstate hrozne jednoduchí, no dokážu obstojne pobaviť. Samozrejme ak vám nevadí tento druh humoru a tiež na to musíte mať náladu. Filmy, pri ktorých proste treba vypnúť a nerozmýšľať, to by ste nevydržali. Ale inak sú Les Charlots vcelku sympaťáci, výlet do Španielska je tiež viacmenej fajn. :-) 2/5 ()

Vesecký

Série drobných gagů, při některých se člověk od srdce zasmál, ze Španělska toho moc ukázáno nebylo, Charlots se především otáčejí za hezkými dívkami a přitom prožívají na své cestě řadu trapasů a jiných problémů, z nichž vyplývá dobré i méně dotažené komično. Girault je zde mnohem slabší než v sérii o Četníkovi, dokonce se opakuje (mejdan na cizí jachtě). Ovšem dobrý oddechový film na nedělní odpoledne, kdy nechcete moc zapínat mozkové závity. ()

gombarix

Zvláštní. Spousta kouzelně absurdních gagů a nápadů, ale jako celek to vůbec nefunguje. Hodně mě to zklamalo. Zdá se, že to s Charlots uměl jen Zidi. ()