V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Jaro_slav

Neskutečně jalový. Neni to taková sračka jako Bludišťák 1 a Bludišťák 2, podobá se to trochu Úletu Jeffa, jenže tu neni Jeff, zato je tu trvale naondulovaná Chloë, která naprosto ztratila svou dětskou roztomilost a bezprostřednost a hraje v čim dál horších sračkách čim dál blbější pyče, a hlavně tadyten namydlenej vyhypstrovanej hezounek (s pečlivě udržovanym 5dennim strništěm), proti němuž Patissonův výkon ve Tvajlajtu byl přímo oskarový herectví. Dvě rudý jenom za ten nápad s emzákama a vlnama a za další zábavnou Sejbrtůtovu roli. EDIT 12/4/2017: po shlédnutí bristký alternativy na podobný téma je naprosto nezbytný tu druhou rudou odebrat – Pátá vlna je herecky vážně naprostá sračka. ()

jarmik

Vydrželi jsme koukat do konce, ale je to velká slabota. Vlastně ničím mě to nezaujalo. Příběh je mimo, postavy jsou zmatené, divák vůbec netuší, na co to kouká (v tom horším slova smyslu), nic to netáhne kupředu. Dá se to v klidu vydržet do konce, ale vlastně nevím proč. ()

Prdly_Tatka

Bohužel souhlasím s mnohými diváky. Takhle zkurvit bezva námět dokáže J Blakeson bez mrknutí oka. Aspoň, že v tom hraje Chloë Grace Moretz, která mi ovšem přišla zajímavější, když jí ještě teklo mléko po bradě. Mám ji spojenou především s hororem 3:15 zemřeš. No, je to škoda. ()

Erik7595

Chloe Grace Moretz mám ako herečku veľmi rád a preto nerád vidím, že v poslednej dobe hraje vo filmoch, ktoré stoja za nič. 5th Wave mal celkom slušný trailer a preto som sa tešil na nenáročnú teenage sci-fi.. Żiadne veľké očakávania som nemal. Film začal slušne, prvých 15 minút zobrazujúcich priebeh tých 5 vĺn boli fajn.. Potom išlo všetko do sračiek. Aj v rámci adult teenage filmu je film strašne nudný, naivný a smiešne detinský. Ešte nikdy sa mi doteraz počas filmu v kine nestalo, že by som chcel v polovici filmu odísť. Sklamanie a to obrovské, pritom som nečakal nič prevratné. 30% len za ten začiatok filmu. Chloe, vyberaj si lepšie filmy! ()

Eterninox

Po (bez)nadějném začátku ve stylu rodinných koncosvětovek a la The Road to jde docela rychle z kopce, když se všechno převine do výrazně méně koukatelné kombinace Hostitele a Hunger Games, s křečovitým milostným trojúhelníkem, zásahovými komandy z ~dvanáctiletých dětí, a ukrutně nesmyslným zvratem na konci. Pár zajímavých myšlenek by se nicméně našlo, a herecky ani technicky to není špatné, takže v rámci Young Adult filmů si člověk může určitě vybrat i hůř. 50% ()

BlackHood

Jenom 47% Tak to je hnusná bída! Tento velkofilm měl skvělé efekty, herce, akci i příběh, který je sice pomlouvaný, ale je asi tak 1000² krát lepší, než u předceňovaného Deadpoolu. Pokud zvažujete, zda se na film podívat, nebo jít do kina, tak určitě jdetě, přesto vše je to film s několika desítky miliónů USD rozpočtu. ()

Illy

Takhle řidkou stolici plnou nelogičností a idiotskejch keců jsem dlouho neviděl. Tohle nemůže ani jako teen sci-fi fingovat přece. A vůbec se divím že to mohlo uspět v knižní podobě. OMFG. ()

Flopik

Tu bol zadupaný potenciál až to bolí.Romantické teen veci mi nevadia a ešte k tomu keď tu mali byť mimáci čakal som niečo super.Bohužiaľ nič moc to nebolo.Romantická linka tu je ale je taká divná, no proste mi príde že nikto nevie čo chce.Tajne som dúfal že to bude ako Divergencia bohužiaľ nie.Čakal som aspoň nejakých zaujímavých mimákov, no nič z toho.Tie skoro 2 hodiny újdu ako nič to aspoň chválim.Dúfam že bude dvojka, pretože naozaj neznášam nedokončené veci.U mňa silnejší priemer. ()

Hepy13

Během prvních vln to vypadalo na zajímavej katastrofák kde si nás emzáci stylově namažou na chleba. Ale s nástupem do výcvikového tábora se to změnilo na trapárnu s puberťáky co si hrajou v lese s airsoftkama. ()

jajsemja

Myšlenka to byla zajímavá, to provedení však poněkud pokulhávalo. Možná by nebyl špatný nápad to zpracovat do jednoho short movie, případně do více, na sebe nenavazujících. Film byl až přehnaně předvídatelný a postavy poněkud hloupé. Za to druhé může do velké míry i ten divný obličej hlavní hrdinky. Kdyby držela ty přerostlé rty více zavřené, tak by mohla ve své tvářičce vykřesat alespoň záblesk inteligence. Zbývá jen doufat, že nepřijde šestá vlna... ()

Dr.Manhattan

Knihu som nečítal no asi do prvej tretiny som bol veľmi milo prekvapený a nerozumel som tomu hodnoteniu. Hovoril som si „skvele vyrozprávaný príbeh a úžasná atmosféra, tak na 4 hviezdičky“. Naozaj sa mi to páčilo a bol som úplne vtiahnutý do deja ...teda až kým nezačali trénovať 5 ročné deti na boj a nestala sa z toho romantika pre násťročných... Škoda. ()

dawe787

Dramatický příběh odehrávající se při útocích mimozemské civilizace. Začátek a finále jsou ve filmu gradující, prostředek spíše takový utahanější s rozvíjející se zápletkou a ne každý se bude bavit. Určitě šlo ve filmu vytáhnout některé věci výše, ale mám tyto témata rád, takže dávám za čtyři s odřenýma ušima. p.s. Doufám, že se pán režisér pustí konečně do pokračování Pádu do tmy 3 :) ()

Matli

Jako pilot k nezajímavému sci-fi romantickému seriálu je to docela dobrý, ale takto to utnout a v podstatě nic zajímavýho neukázat, to si třetí hvězdičku nezaslouží. Slečna Moretzová je dobrá (herecky) a pointa filmu taky, ale to je asi tak vše (jo a začátek vypadal taky slibně, slušný efekty a napětí). 39% ()

Bozvav

Nápad dobrý, zpracování prachbídné. Přitom potenciál vykřesat z toho slušnou scifi akci by byl, leč zůstal zcela neproměněn. Nuda, nuda a zase nuda. Kéž by je ti mimíci sežrali v prvních pěti minutách. Mohla jsem večer strávit smysluplněji. Za mne 25% za snahu. ()

kowalski

Já vůl viděl trailer a nic si o tom dopředu nepřečetl. Díky tomu, že nejsem o dvacet let mladší jsem se okradl 110 minut života. ()

artas

Celé zle, príšerne zle. Na čo sa v tom filme dá pozerať? To sa fakt neviem rozhodnúť. To dievča nie je ani pekné a nemá ani sexi telo, takže odpadá dôvod prečo sa napríklad dajú jeden krát pozrieť Hry o žrádlo. Logika celého príbehu bola amputovaná ešte v delohe. Teda neviem ako bude v reále útok mimozemšťanov prebiehať, ale ak sa raz stane, tak to určite nebude takto, civilizácia schopná podnikať medzihviezdne lety by si určite vystačila s jednou vlnou. A kde je niečo ako koniec, to čo sa udialo na konci vyzerá ako príprava na (chráň nás od zlého) pokračovanie. ()

Monisek

Klišé nad klišé, ale celkem ucházející. Za mě total průměr. Knihu jsem si chtěla přečíst, ale teď tak nějak nevím, zda do toho jít nebo ne :-) ()

Silencia90

Úplně přesně jde vidět, že je to výcuc z knihy. Ten rukopis je naprosto zřejmý. Také i to, že existuje i další kniha. Být mladší a mít na to čas, určitě bych to zhltla jak Hunger Games. 3,5* ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě