V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

starr64

Pěkně natočené to co se stane. Žádné sci-fi to není je to realita, která nastane. A poučné pro ty, kteří si neustále myslí, že tento svět, který známe bude fungovat stejně i nadále. Chloe jako vždy nezklamala - perfektní výkon. Nezbývá jen si v klidu sednout a vychutnat si tento film bez kritiky. Prostě ho jen prožít. Nic víc. ()

mpet odpad!

Kromě pár zajímavých minut, ve kterých se ukáži jednotlivé vlny, se zde není na co koukat. Absolutně bez šťávy, bez napětí, bez akce, prostě film absolutně o ničem. Trailer v podstatě ukázal vše zajímavé, co se ve filmu odehrálo. Navíc poslední vlna (ta nejdůležitější, aspoň podle ní nazvali film) byla totálně mimo rámec zdravého rozumu a chápání. Velké, ale opravdu velké zklamání. ()

Ron_F

Neskutečně nevyrovnaný film! Nevyužitý potenciál! Trailer slibuje podívanou ve stylu filmu 2012, ale ta se opravdu nekoná. Prvních 20 minut filmu je fantasy s velmi dobrými efekty. Ty se ale rychle vytratí a fantasy je nahrazena akční "podívanou", jejíž hlavními hrdiny jsou náctiletí. Opravdu velmi uvěřitelné! :-D Hlavním kamenem úrazu ale je, a promiňte mi to slovo, debilita zápletky. Mimozemšťané mají nejprve schopnosti zničit celé lidstvo povodněmi, výpadky elektřiny apod., a pak si nedokážou poradit s hrstkou puberťáků. Ach jo! Zjevné je, že film byl ale technicky velmi náročný, a proto mé hodnocení nebude zas až tak nízké, neboť jak píši vždy, práce lidí si vážím a tady je zjevná velká práce, ať už se mi film líbí nebo ne. Co vím, je, že tento film už nikdy neuvidím, a kdybych ho měl označit jedním slovem, použil bych slovo ABSURDNÍ. ()

Mach Tom

Bohužel jak moc jsem se na film těšil tak o to víc jsem byl zklamán. Úvod filmu byl dobrý a myslím, že na to měl být kladen důraz. Ten konec kdy se blíží pátá vlna která vlastně znamená vlastní invazi ufonů měl být spíše vrchol filmu. Bohužel vrchol filmu nastal již po půl hodině koukání a pak se již hodinu díváte na utahaný děj, který více než co připomíná film Hostitel, ale ten podle mě hodnotím lépe. Je to jeden s filmů, co už nebudu mít chuť vidět znovu a při nejlepší vůli ho nemohu doporučit. Tří hvězdičky dávám za úvod který se mi líbil, ale pak jsem se měl sebrat a jít domů. ()

pretorij

necekal jsem mnoho a bral to spis jako nenarocne zaplneni vecera. Toho se mi take dostalo. Navic to obsahuje mnohem mene klise, nez vetsina soucane tvorby. Ocividne chybelo par milionu na efekty, ale da se to prezit. Pribeh sice ohrany, ale trochu jinak zpracovany. Dal jsem 4* protoze me to velmi prijemne prekvapilo. A kdyz si vezmu, ze totalni slataninu jako treba Legends of Tomorrow, ktera ma o 200% stupidnejsi postavy a naprosto nelogicky scenar dali mistni specialiste na nesmysly 67% !?!? Asi bych tady mohl dat rovnou 8* ()

Herrydos

Taky jsem čekal mnohem větší katastrofu než tomu na konec je. Příběh je sice jednoduší ale pár zajímavých (ne nepředvídatelných) zvratů nabízí. Herci předvádějí poměrně dobré výkon ale není koho vypíchnout. Technické zpracování je na dobré úrovni a film příliš ke dnu netahá. Co filmu lze vytknout je až přílišná zkratkovitost furt se někam pospíchá a divák ztrácí pojem o tom kde zrovna s postavami je a co tam ksakru dělá. Pokud se ale stejně jako já chce jen pobavit u nějakého dobrého sci-fi neváhejte po 5.vlně sáhnout dostane se vám příjemný ničím až zast ak moc nepřekvapující sci-fi zážitek na jeden večer. 4* ()

NoFeara

Aspoň, že tam byla ta Chloe .... její výrazy mě vždy dostanou. Jinak film probíhal tak nějak v zažitém stereotypu moderních scifi bečkových filmů. A jak už to bylo řečeno filmu by prospělo víc zabrousit do hloubky všech pěti vln, protože takhle čtvrtku filmu zabralo slabé shrnutí toho co se během útoku stalo a děj se pak ani neměl kam rozvinout spíš jen tak kráčel ke konci. ()

Shakal4972

SPOILER! Ále do prdele s tým. Emzákovi poskočia hormóny a máme tu ďalšiu štvorlógiu typu Hunger Games, Maze Runner či Divergencia. Veľmi rýchlo si štúdia zvykli z čoho sa dajú vytrieskať peniaze. :-/ ()

kratajirka odpad!

Naprosto zbytečný film! Jednu hvězdu si zaslouží akorát Chloë. Mějte hezký den a rozhodně se na Pátou vlnu nedívejte ... ()

JerryPilsen

Hloupoučká scifi pro děti ve stylu stmívání a Hunger games.Snaha o překvapivé zvraty je směšná,stejně jako naivita některých rádoby akčních scén. ()

Bruce0659

Katastrofické filmy si vždy rád pozriem. Piata vlna lákala do kín pekným trailerom... Hlavnou hrdinkou je mladá slečna Cassie bojujúca o prežitie a o záchranu mladšieho brata, z čoho usudzujem, že film bol určený skôr pre násťročných. Na staršie generácie toto béčko až tak nezapôsobí. Chloe to hrá obstojne, hudba, zvuk je na úrovni, ale to je všetko, zvyšok je len nazáživné klišé, akcia a napätie tu chýba, vizuál priemerný. Keby som film videl v kine a mal 15rokov váhal by som medzi 3-4* ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě