V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Kennedy_R

To se ale nepovedlo. Většina seriálů má větší spád a napětí než tento slepenec mnohdy i nelogických scén. Viděl jsem na 4x, jelikož jsem u toho usínal nebo si raději pustil něco lepšího. Pro opakované rádoby chytré monology hlavní hrdinky, které možná fungují v jiných filmech, ale zde rozhodně ne jsem uvažoval i o 1 hvězdě. Zcela vyplácaný potenciál námětu do ztracena. ()

Domas88

No jen mně utvrzuje, že (můj miláček :D ) Ch.G.Moretz už dávno umí udělat celý film, ona už dávno je úžasná a bude jen lepší. Filmy s ní mně zatím ani jeden nenudil.. ()

srolyma

Ne, to není film o nerozhodném surfaři, ale další z řady dětských post-apo filmíků, se kterými se poslední dobou úplně neřízeně roztrhnul pytlík. Takže dětská armáda, dětští hlavní hrdinové a dospělí, stejně jako běloši v černošských komediích, pouze jako kompars nebo v lepším případě jako padouši. Začátek ale vypadal slibně. Holčička s ákáčkem zastřelila bez mrknutí svého panenského očička bezbranného zraněného týpka. Následovalo poměrně akčních asi dvacet minut, kdy se na lidstvo, sice poněkud nesmyslně, ale zato efektivně, valily první čtyři vlny. Nicméně následně to začalo upadat a jak se do toho přidala dětská láska a debilní kecy, tak to ztratilo všechny plusové body. Konec nebyl žádný, takže je zřejmě zaděláno na další nekonečnou sérii… ()

vodkasesemte

Prej nic. Výbornej film! Puvodně jsem si jej stáhl kvuli Maice Monroe, a vyplatilo se to dvojnásob! At už z pohledu informačního, tak na tu její oči. První polovina filmu byla naprosto sqělá, pak jako by film ztratil tempo či dech. V každým případě je to další z řady filmu na motivy posledního soudu a Starého zákona. Jenomže to už nikdo nečtete, takže vám to musí tlumočit jinak. Todle je normálně medializovaná příprava na apokalypsu! Nejde o to, že se to stane, ale že to nebude dusledek nějaký přírodní katastrofy, ale součást sociálního inženýrství. Brzy se setkáte se svými stvořiteli, nebo taky ne! - Zastřelila jsi nějakýho fetáka, to se stane, z toho si nic nedělej (ukončila jsi to jeho trápení) - Já ji znám, z Laggies! - What, did someone famous die or something? - It appears to be metallic and of a considerable size - Object that is now circling your planet (co maj s těma dinosaurama) - There were no messages from our galactic party crashers - Will tell yr avail for end-of-world sex (taky musím někomu napsat) - My phones not working (brzdy taky nefungujou?) - Nevim jak vy, ale já si podobnej scénář dovedu brzy představit! Ale nečekal jsem, že todle bude s UFO - The Othershit us with an electromagnetic pulse, that killed every power on Earth. No more engines. No more electricity. No more running water. No more everything we took for granted - That was the 1st wave - Than the 2nd wave hit (máte strašnej, strašlivej problém, pustte si Flashe Gordona z 1980, přečtěte si Bibli, Starý zákon, Nostradama, znamení na Slunci, Měsíci, ve hvězdách, zemětřesení je prakticky enormní po celém světě - oni nám dokonce odhalují, v jaké fazi se nacházíme) - Já sedím u počíteče a vím, že do konce roku přijde zlom, přitom se tomu vůbec nesnažím zabránit - In Ohio we only had the lake to worry about. By the ocean, I can only imagine - Já miluju katastrofický filmy! - There are over 300 bilion birds on the Earth. Thats 75 birds for every person - Sorry, děti, ale dlouho jsem nic tak dobrýho neviděl, začátek super (možná proto, že si uvědomuju realit) - Ty policajty s gumovými rukavicemi u vchodu na stadion jsem nepochopil. Třeba se jim tak líp drží puška… - Ta hispánka má pěkný voči (poprvý jsem si toho ani nevšiml), ostatně jako všechny herečky - IMMUNE - Ty marinácký uniformy jsou užasný, jen zapomněli na kanady - They move among us. They have ability to inhabit human hosts and control their actions (na jistý urovni ale) - Snipers in the woods - Eighty miles to Wrigth-Patterson. Im coming, I promise. I COMING, I PROMISE - How do you rid the world of humans? First, you rid the humans of their humanity (to se prakticky děje několik posledních dekád, ale ti, co v tom mají prsty, byli dávno meui náma) - REZNIK (a nemá na sobě originální maskáče, ale výprodej) - Some sort of parasite SORT OF PARASITE. Take over their minds, their bodies - Drugs, radiation, surgery, nothing works (really?) - Myslim že ty filmy vytváří proto, abyste si na čipování zvykli, stejně iphony - There was three waves, but even if you bug bomb a house, theres always a few cockroaches left. Now we are like those cockroaches. And the Others are picking us off - Líbí se mi, jak cestuje nalehko, přitom má i vše po ruce, klidně by se jí do batohu vešel i malej generátor a mohla by používat tablet. Doufám, že v případě podobné katastrofy už nebudu mít potřebu si něco zapisovat, ani denník! - Ted mi to došlo, ta cigareta patřila obětem (ale to by potom byl slyšet výstřel)! - Carve a cane for me - Doufám, že to bude psychouš a ona ho brzo tou pětačtyřicítkou složí, protože ho fakt nesnáším! - Hele, Xena! - I like to play chess. Actually, if you want to play some strip poker later (dobře) - No demeaning, sexiest remarks (je vážně sladká) - No more games to wins. No one to get weak-kneed at that pretty smile. You werent ready for the end of world END OF WORLD - We didnt get rescued, dumb-ass, we got drafted - Promise - Dont be scared of your WEAPON. You gotta think that the gun is a part of you. Not the gun firing, you firing - Dokonce tady máme (už potřetí) manuál jak se naučit zcházet se zbraní! Pokaždý, když to pozoruju ve filmech (Spectre, MI3, Saegal) tak si řikám, co tím sledujou. Pokaždé ukážou jen to nezbytně nutné, aby se s kvérem naučila zacházet i blbá blondýna. Psychika v tom hraje velkou roli a ona mluví jasně) - Logický nesrovnalosti, jako že vystřelí 10x z 8 ranného Coltu, si tentokrát odpustím - Hořící Babylon - WHEN I TELL (YALL) YOU TO RUN, RUN AS FAST AS YOU CAN - Listen, Teacup, you just gotta thurst me… - None of this makes sense (děkuju). They knock planes out of the aky and cause earthquakes, but they are afraid of an army of children? - ITS YOUR CALL - Its an illusion, its a trick - They werent testing these. They were testing us - They were seeing how we would do, hold up under pressure - Why would the ARMY want us to kill other humans? Because the Army are the Others - And bcs we are kids, they thought they could manipulate us into doing their dirty work - If I was gonna kill you, I would done it a long time ago (spíš to vypadalo, že sis s ní chtěl zašukat) - What are you? You are a fucking Other? - Im human, but Im other too. Im both (hybrid, přijměte nás mezi sebe jako homosexuály) - This isnt the first tim the Others been her (a jejda). They came before and created SLEEPER AGENTS, like me. I always felt different. Growing up there was this voice in my head. It was quiet, but it was there. And when the ship arrived, it was like a switch was flipped inside me, and the sleeper woke up (v Bibli je nazývá „moje děti“, a když se nad tím zamyslíte, tak je tam nějaká příbuzenská souvislost, a kde vlastně nabyl všechny ty informac, kde získal nadlidskou sílu) - Our kind believe that love is just a trick (konečně mluví trochu rozumě). A way to protect your genetic future (proč je vlastně lovíte) - You made me wanna be human again (puvodně, když se přepnul spínač v hlavě mně, už to bude téměř rok, tak jsem myslel, že se vrací Druzí, protože o tom, že lidi pěstujou, není pochyb,a pak mi došlo, že nejsou tak docela stejní, že třetina z nich spadla dolu) - ARMY is under control by the Others - They preparing kids to kill humans (dalo by se to chápat s ohledem na uprchlickou krizi, kde si mrtky zvykli pomáhat kobylkám dostat se dovnitř jejich domovu) - Lets bug out. 295 on the deck - Jistě, uškrtíš jí drátem z myší. Proč ne! - Tak to bylo šílený - Whats the point of any of this? Nothing. Other than occupy a space we need (to je lež, proč by lidi stvořili) - We are not that different, your kind do the exactly the same thing (ku obrazu svému) - Jsou v podzemí… - Thanks for coming back (Ježíš je žena?) - PS vy jste totální idioti, jestli todle dávaj v každym druhym seriálu, a vy si ničeho nevšimnete, tak já už jen tu kávičku... () (méně) (více)

lobo87

Dúfal som, že toto bude viac ako len ďalší young adult. Dúfal som skôr v survivor drámu v štýle post-apo. Úvod ma chytil. Prvé vlny boli skvelo vymyslené a zaslúžili si viacej priestoru (pri chytrejšom príbehu mohla mať každá vlna aj svoj vlastný film). Takto to všetko prebehlo tak rýchlo, že sme sa ani nestihli vžiť do postáv, ktoré prichádzali o všetko vo svojom živote. Potom film však prebehol do pokojných komerčných vôd, zatiahol do toho romantiku a nakoniec nám nechal aj priestor na ďalšie pokračovania, ktorých sa asi pri kvalite tohto filmu už nedočkáme. Niežeby to bol zlý film, ale ľudia sú už týmto žánrom presýtení. Chloe tradične sympaťáčka... 60% ()

HellFireFery

Postapokalyptické filmy mám rád. Proč je ovšem tento film udělaný jen na půl? Vše začíná hodně zajímavě (přestože je z toho silně cítit malý rozpočet). Příběh je to zajímavý, ale postupem času začne film celkem nudit. Krásná Chloe Moretz bohužel film sama neutáhne a navíc tady nepředvádí kdovíjaký výkon. Konec filmu je již typicky béčkový a zbytečně strhává počty z celkového dojmy. Neukonečný závěr je jen třešničkou na tomto průměrném dortu a vlastně ani není jisté, zda vůbec pokračování vznikne. Za mě 3/5 a to jen proto, že jsem přihmouřil obě oči. ()

blondboss

Ďalší do zbierky postapokalyptických teenage movies, ktoré sú posledné roky v slušnom kurze, no na druhej strane už strácajú dych. Tento snímok je toho dôkazom, nakoľko celkom slušne vypeckovaný úvod so štyroma vlnami sa zvrtol do akejsi melodramatickej teenage sračky, ktorá akosi nevedela kam sa nasmerovať. Ten záver tomu taktiež nepomohol. Chloe Grace Moretz je úžasná mladá herecká hviezda, ktorú čaká ešte veľká budúcnosť, tento film v podstate ťahala hlavne ona. Jednoducho povedané, priemerný film, ktorý v zásade ani nemusíte vidieť. Slabé tri hviezdy. 50 % ()

m.xFuck

Chloe mám rad a tenhle film mě v pozici jednoduché zábavy docela bavil. Sice jsem tam našel asi tisíc logických nesmyslů a emzáci se chovaj jako trubky úplně, ale žádná nenávist. ()

Phex

Zacatek slibnej pak preklopeni nekam k twilight...bohuzel no. Knihy i kina cili na teen segment uz na muj vkus moc. ()

viruscrack

Super potenciál, super příběh, bohužel se ho nikomu nepodařilo zajímavě zpracovat. Svižný, sic průměrný, začátek vystřídala jen zdlouhavá cesta k podivnému konci, která diváka rozhodně neuspokojí. Pokud můžete, podívejte se na cokoliv jiného. ()

GejmronCZ

Nečetl jsem předlohu, ale zase musim nutně říct, že to nebylo ani zdaleka tak špatné jak tu většina hodnotí. Mě se většina toho líbila a za mě by to takové ty 3* byly, nicméně za super Chloë to jsou 4*. Minimálně co tu je, tak je velmi zajímavý koncept. Problém je, že to dává smysl. 1.) Ochromit lidstvo, aby se nemělo čím bránit 2.) Zničit a zabít jich, co nejvíc naráz 3.) Vyzabíjet co se dá bez hnutí prstu 4.) Začít je lovit a zasét nedůvěru k ostatním 5.) Oblbnout je, aby zabíjeli své vlastní, což je po 4. bodu docela snadný. ()

Kriklan49

Na pátou vlnu jsem šel jen kvůli družbě s kolegy a chuti na pop-corn. Tento film vykrádá tolik filmů, že se ani nebudu snažit je všechny jmenovat. Na začátku s sám ztrácí v časových linií, které se snaží nastolit, těžce selhává ve vykreslení postapokalytické světa, do kterého je zasazen a vůbec je celý protkán kontradikcemi. Na dnešní dobu mizerné CGI také nechybí. Nejsem jeho fanda, o to méně, když se nepovede. Ve zkratce a bez nadsázky se jednalo o první film, u kterého jsem v kině klimbal - a že to jelo nahlas. ()

veverysiak

Boh nás ochraňuj od pokračovaní, hlavný motív filmu nebol vôbec originálny, ale dalo sa z toho vytrieskať určite viac, lenže dopadlo to tak, že sme videli nepodarený klon Hunger Games a War of the Worlds, k tomu kopec zamotaných zápletiek a príliš veľa náhod, Chloe je síce spoľahlivý artikel, ale takýmito kúskami by si nemala špiniť kredit, takže 40%. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě