V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

rublik05

Jen další postapokalyptické sci-fi pro mladé, které láká líbivým plakátem s mou oblíbenou Hit-Girl, ale nabízí jen silně průměrnou podívanou s mimořádně špatným scénářem, díky kterému film působí extrémně přihlouple a je velice obtížné se v tak neuceleném ději vůbec orientovat. Pominu-li sympatickou Chloë, tak zde není ani jedna postava, která by dokázala nějakým způsobem zaujmout, většina herců je jen těžce zapamatovatelná, čemuž samozřejmě odpovídají i čistě průměrné herecké výkony. Příběh je nepřehledný a plný nelogičností, chybí mu patřičné grády, o napětí či atmosféře ani nemluvě. Začátek filmu docela ušel, ale co z toho tvůrci udělali pak, to mi hlava nebere. Akční scény absolutně o ničem, vizuál rovněž nic moc. I ten pokus o romanci tvůrcům vůbec nevyšel a působí strašně nuceně a trapně. Hrozná blbost, příště ani omylem. 2/10. ()

LordMysti

Netflix a sci-fi, to je v poslední době průměrná podívaná která táhne. Bohužel pátá vlna je lehce pod průměrem. ()

mira.l odpad!

Mě prostě nepřestává fascinovat, jak je možné, že někoho pořád baví natáčet takový kraviny. Či ještě lépe jak je možné, že někdo je pořád ochoten natáčení takových kravin financovat. A že teda bohužel Chloë Grace Moretz, jinak velmi dobrá herečka už od raných dětských let, má ve své filmografii takových "skvostů" už docela dost. ()

Ceberus

Je třeba nad zápletkou a nad důsledky jednotlivých vln moc nepřemýšlet, radši vypnout mozek tak na půl plynu. Dále je třeba vizuálně počítat s tím, že 40milionový rozpočet Páté vlny holt není 130 milionů Války světů, na druhou stranu ale třeba takový 30milionový District 9 (nebo i 10milionoví Pavoucí z vesmíru, které jsem viděl další den) za mě předvedl mnohem víc. Scénáristi si to napsali šikovně tak, aby udrželi speciální efekty na minimu a mohli to táhnout hlavně komorními scénami mezi postavami. Hlavní úlohu ve filmu plní komando teenagerů, takže cílové publikum je poměrně jasné a je tedy třeba také počítat s poněkud twilightovskými příběhovými linkami - tím se film snaží lovit v podobných vodách jako třeba trilogie Hunger Games, Divergence nebo Labyrint. Ostatně závěr filmu zůstává na můj vkus velmi otevřený, takže potenciálním investorům jistě tuto variantu bez přetvářky nabízí. Slabší tři hvězdy, jedno zkouknutí se dá přežít. ()

myrecko

Plny ocakavania. Vykreslenie sveta ako takeho pred a pocas vln super. Ale velke sklamanie ku koncu. Ked film sa pomaly dostava do akcie a clovek caka akcne vyvrcholenie tak tam pride bachorka o tom ako sa z nepriatela stal priatel a ako ju miluje a pobozka ju v komplexe zakladne ktora kazdu chvilu vybuchne. OOO boze! Muselo toto byt? Plus samozrejme pokracovanie kde clovek nevie ci sa tam bude riesit zamilovany trojuholnik alebo zachrana zeme. Scifi pre baby do 17r, ktore na to pojdu len kvoli chrumkavemu hercovi. ()

neo250

Samotný trailer ma tak strašne očaril,že jednoducho som chcel vidieť daný film. Očakával som,ze tých 5 fáz sa bude postupne filmom vyvíjať, no opísali to v 15min,čo ma zamrzelo. Film ako taký nebol zlý,škoda,že všetky akčné scény dali do traileru a vo filme sa len vyvíjal dej,ktory miestami nenapredoval ale stagnoval. Zaujímavá zápletka pri konci filmu naštartovala môj väčší záujem o film. Filmu dávam slabšie 4* tak 70% aj vdaka Chloe. No teším sa na pokračovanie. ()

Mufuck

Bohužel jeden z těch horších filmů o dobyvatelích z dalekého vesmíru. Aby bylo jasno, v tomto snímku vypadají mimozemšťané dokonce pro jistotu jako lidé. ( Můj odhad je ten že se holt muselo někde ušetřit ... ) Při každé druhé scéně máte takový ten pocit " kde já to jen viděl ? ", no hotové deja vu. A na tom všem je nejhorší to že jako celek 5th Wave ani nedává smysl. Klišé střídá další klišé, za všechny třeba milostný trojúhelník který po vzoru svých teen předchůdců prostě nemůže chybět. Celkově je to nemastné, neslané, prostě nijaké ... Dvojka ? Ne, díky ... 25 % ()

Ninivius

Viděl jsem špatné hodnocení, ale přesto jsem to riskl. Prvních 30 minut mě naprosto uchvátilo a myslel jsem si, že jste se tu všichni zbláznili. Těšil jsem se jak budu sledovat Chloe přežívat v postapokalyptickém světě, hledat zásoby jídla a vody, bojovat s ufony a hledat svého bratra. Asi jsem očekával Last of us s mimozemšťany. Pak jsem ale pochopil, je to jen další z "teen movies" poslední doby, a to mi znechutilo víceméně celý zbytek filmu. Úplně stejně mě nachytal Maze runner, tam jsem to ale zjistil až u druhého dílu, kterého se tady doufám nedočkáme. 3 hvězdy jen za úvodní půl hodinu a Chloe, která se snažila co mohla, ale sama celý film utáhnout nedokáže. ()

FaithZombie

Opravdu nešťastné zpracování poměrně zajímavého námětu které nezachrání ani Chloe Mortez v hlavní roli i když si vlastně ani nejsem jistá na kolik to byla hlavní role protože mi její příběh přišel trošku odsunutý na druhou kolej a na místo hlavního dění se dopracovala až ve finále. ()

DaweForeman

Jak už tu někdo jiný zmiňoval, tak je to svým způsobem vykradený na nápady z jiných filmů. Já jsem nejznatelněji vnímal Hostitele a pak si můžete ještě doplnit všechny ty filmy, které poslední dobou frčí, o dětech jako hlavních hrdinech. Tohle člověk může vnímat jako slušnou katastrofu (jak po filmovým žánru, tak jako hodnocení filmu) oproti ostatním. Hlavním problémem je, že tu není nic nového. Jediný, co jsem uznal tak nějak je onen zvratový fakt o té identitě těch emzácích, ale nebylo to úplně nepředvídatelné, kdy tam bylo spoustu různých indicií, ale přesto to mohlo znamenat ještě něco dalšího. Pak asi nejlepší momentu z filmu jsem si odnesl, když jsem viděl ten obtisklej ksicht na skle. Ještě trochu musím uznat i inteligenci hlavní hrdinky, která není úplně naivní, není úplná blondýna a i na ženskou má slušnou logiku (filmově bráno). ()

liberita

Skutočne slabé. Knižná predloha sa mi do rúk nedostala, takže neviem posúdiť nakoľko je chabý dej zodpovedný spisovateľ a nakoľko scenáristi. Hlavným problémom Piatej vlny je nedostatok logiky, keďže počas celého filmu sa vám vynárajú v hlave otázky, na ktoré poväčšinou nedostanete odpoveď a dochádza k priveľa veciam pritiahnutým za vlasy. Dajme tomu, že zhltneme, že deti sú trenované na boji proti mimozemšťanom, prečo sa však nikto z nich nepýta čo sa stalo s ich rodičmi v tábore a prečo sa po nich nevracajú autobusy ? Prečo sa ľudia od začiatku nebránia proti útokom hoc aj štýlom Dňa nezávislosti ? Podobných otázok by som mohla spomenúť množstvo, nechcem ale zbytočne spoilerovať, len som chcela poukázať nato aký je slabý príbeh. Ešte aj také Hunger Games alebo Maze Runner majú lepšie vybudované vzťahy medzi postavami a disponujú väčšou dávkou logiky a to nie som veľkou fanúšičkou ani jedného. Mám Chloe Grace Moretz rada a myslím si, že s Emmou Watson ide o najtalentovanejšie herečky našej generácie. Je mi preto skutočne ľúto, že sa pripísala podobnému prepadáku a dúfam, že dobudúcna si bude svoje projekty vyberať uváženejšie. ()

vozralec

Děti si hrají na vojáčky a zachraňují svět. I dutá hlava jako já prokoukla, že vše je jinak, než se zdá. Hlavně že Kudla měla zmalované oči. ()

Bube1

Člověk by řekl, že už těch teen sci-fi bylo dost a oni to v Hollywoodu prostě nepřestanou ždímat... Snad jim alespoň tenhle nevýdělečný počin trochu otevře oči. Začátek vypadal celkem slibně, i když efekty spíš průměrné, ale jak se to přehouplo přes úvod, tak to klasicky přes kopírák. A závěrečný ''twist'' byl hodně laciný... Pátou vlnu si můžete s klidným svědomím nechat ujít. ()

RedRose

katastrofické sci-fi filmy je moje srdeční záležitost a pokud jde o útok mimozemšťanů, tak o to více... proto u takových filmů mívám hodnocení lehce nadhodnocené... tento kousek je takový šedý televizní průměr... za par měsíců zapadne a moc lidí si na něj nevzpomene... nedospělí herci se snaží, jak to jen jde, ti známější se naopak snaží překvapivě málo... scénář moc originální taky není, ale jde to vydržet... efekty byly asi tak na úrovni, na které jsem je očekával a nebýt toho, že jsem na konci měl chvilku pocit, jako by to byl pilot k seriálu (Falling Skies a podobné) tak by mohlo být hodnocení i lepší... na jedno podívání dobré a pokud na to někdy narazím v běžném TV vysílání, možná vydržím do konce ještě jednou... 55% ()

TommyDiamond

Chloe Grace Moretz rozjela další hladově divergentní sérii. Akorát, že tentokrát to je celý příběh o mladé hrdince, té vyvolené vyšperkovaný mimozemskou invazí. Příběhově je to ohraný a mnohokrát viděný kus, který nemá čím překvapit. Celkově mě to neurazilo a dvojku určitě shlídnu... ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě