V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

bloodline

Päť vĺn tak smradľavého svinstva, ktoré musí preplávať priemerný dunajský sumec po ranných vlnách bratislavských stolíc, pôsobí v porovnaní s filmovou verziou ako bio raw hummus pre paleo celiatikov. Neviem akým zázrakom spočinul zrak na 111 minútach stopáže The 5th Wave, ale tento ojedinelý husársky kúsok mu vyárendoval neochvejné miesto v rebríčku toho najhoršieho. Príbeh ako seriál z Bravo Girl pre ženský vojenský oddiel Virgin Bukkake plný best of trápností z tínedžerských trendy vĺn polobožkosti. Summa summarum - najskôr vymlátiš na úvodných štyroch vlnách 95% rozpočtu a potom chceš zo sekrétu upliesť bič... Hovno hovno zlatá rybka! ()

dopita

Když koukám na těch 47%, tak si říkám, že zas tak hrozný to není. Ale pravda je taková, že film se nepoved. S přibývajícími minutami se film víc a víc vleče a závěr podivně vyšumí do ztracena. Vzhledem k rozpočtu se nedaly očekávat žádně trikové orgie, což je dost škoda, protože především první dvě vlny by filmu s rozpočtem aspoň 150 milionů dolarů sedly jak prdel na nočník. Takhle je všechna ta nejšmakovější část scénáře osekaná až hrůza. Chloë se filmem bezradně potácí, chudera neví co hrát. Kdyby měl film větší rozpočet, mohla to bejt aspoň z části dost zábava, no a kdyby film režíroval někdo talentovanější, mohla to bejt zábava až do konce. ()

Hanys_

Úvod vypadal ještě jako docela schopné sci-fi, ale po chvilce se z toho stalo tuctové teenage-drámo, ve kterém ta postapo atmosféra moc nefunguje. Těch pár twistů dojem trochu vylepšuje, ale pokud má člověk nakoukáno, tak ho ani moc nepřekvapí, ()

lucijelucije

Tak tohle jsem moc nepobrala. Výborný trailer, velký potenciál, ale realita je škála velkého autorizačního nevkusu. Možná prvních 15 minut dobrý, ale co se začalo dít potom, vypadalo spíš na dobře zahranou parodií, která má klišenoidní prvky od začátku do konce. Chlöe mám ráda, ale tohle se nezvládlo. Žádný směr, žádná konstrukce. Propadák. ()

peetriss

Z ranku adolescentně-pubertálních scifíček s romantickým jádrem je Pátá vlna pravděpodobně dosud největším průšvihem! (dokonce větším, než Hostitel či Mortal Instruments). Nad primitivností a nedotažeností scénáře zůstává občas až rozum stát, účinkem se naprosto míjí snaha vtáhnout diváka do osudů postav, se kterými je navíc nakládáno zcela povrchně a chaoticky. Úzkoprsé snahy o emoční náboj jsou spíše kontraproduktivní. Pátá vlna je pouhou mdlou recyklační směsicí prvků z desítek jiných projektů téhož, i jiných žánrů. Katastrofické laciné CGI efekty v úvodu si v ničem nezadají s úrovní brakového "céčkového" studia The Asylum - když na to nemám rozpočet, raději se takovýmto okázalostem noblesně vyhnu. Chloë Grace Moretz stále těží ze "zakázaného pedošarmu" z Kick-Assu, bohužel její mimika a herecký projev začínají být monotónními, což se může časem podepsat na kvatitě budoucích hereckých nabídek, podobně (tmavovlasá!) Maika Monroe, která si v minulosti získala mé sympatie, se zde ocitla v naprosto strašné roli, a přestože se snaží z ničeho vytěžit maximum, nestačí to a stojí na tenkém ledě, pod kterým se může propadnout do vod béčkových a nezajímavých rolí. Snesitelný je snad pouze soundtrack, jinak velká bída! ()

Hanes88

Noooo je to prostě další akční film s děckami. Tohle podle mě některým filmům už hodně škodí. Navíc když vyberou do hlavních rolí dobré mladé herce, ale ty vedlejší, které divák vidí od začátku až dokonce, hrůza a děs. Prostě celkově děj a nápad rozhodně špatný není, efekty se mi taky líbily, ale některé ty herecké výkony odpad. 60%. ()

blues

Takový slušný potenciál to na začátku mělo a nakonec se to rozplizlo v nuceně romantickou plytkou zápletku prozrazenou už před půlkou filmu. A závěr napovídá v pokračování... ()

jasiska

Prvá polovica bola slabá najmä kvôli tomu, čo by som nazvala nevyužitý potenciál. Scény, ktoré mali byť dojímavé, boli skratkovité. Atmosféra, ktorá mala byť hrozivá, bola nudná. Postavy absolútne dvojrozmerné a nevyvinuté. Potom prišla úplne divná logika: akože deti sú najvhodnejší materiál na vojakov? A to čo bolo za bojovú scénu? Po týždni výcviku potrebovali otestovať kukátka, tak poslali deti? Nasledujúci "zvrat" teda zďaleka nebol taký prekvapivý, ako asi autori zamýšľali. A sleeper agent, ktorý zistil, čo je to láska? To bolo také klišé, že som cítila fyzickú bolesť. Skoro takú, ako pri väčšine dialógov. Normálne ma smrtka prechádza pri pomyslení na tie trápne kydy. Už len ten žáner, v ktorom tínedžeri zachraňujú svet, je dosť blbosť a navyše v súčasnosti veľmi okukaná, ale to prevedenie filmu bolo tragické. Celkovo značne podpriemerné. ()

Prochy38

Já vím, že podobných filmů je dnes až moc. Ale tento mi víc sedl. Asi i díky Ch. G. Moritz, která roste do krásy i herecké extratřídy. Líbilo, sedlo, nenudilo ani chvilku a skrze zdejší slabé hodnocení dávám o půl * víc, než jsem chtěl. ()

mosnak

Škoda, čekal jsem dle traileru úplně něco jiného. Nakonec se ze slibně začínajícího sci-fi stala tennager-army-romance :-( Pro diváky +13 asi příjemné pokoukáníčko :-) pro nás ostatní... pouze 38% ()

qxkamo odpad!

SPOILER: Nepozerat! Blud, drist, nelogika, trapnost, smejd atd. Nerozumiem naco tento film vobec vznikol. Liev Schreiber asi teraz trpi pri monitoringu reakcii publika. Niektore useky filmu sa mozno budu pacit len teenagerom, pretoze obsadenie filmu tomu svedci, je tam pre nich romanticky detsky pribeh a la Twilight. Ak cakate skvely vizual, tak sa mate na co tesit. Celych 285 sekund! A vsetko asi kreslene v skicari. Odpad, aj ked som sa snazil naskrabat hviezdicku, no nevydalo. ()

ProgLaney

Do čtvrtý vlny to nebylo špatný, Chloe je sympatická, námět a zápletka dobrý. Od pátý vlny, vytvoření dětský armády a trochu zbytečný romance už to jelo z kopce a na konci už celkem na hovno, totálně došel dech a přišlo klasický, trošku trapný klišé. Tři hvězdy by to asi sneslo, ale za to zklamání z konce uberu. Škoda... ()

Magika82

TheDon svým expresivním vyjádřením k tomuto snímku, velmi rychle, krátce a stručně, vyjádřil i mou osobní kritiku/hodnocení filmu Pátá vlna... (Děkuji, Done :o) ... ). Co z počátku zdálo se být chytlavým sci-fi snímkem, bylo rozdrceno o čtvrt hodiny později na prach samotnými tvůrci snímku... Známka lepší dostatečná, či horší Dobrá, jak se komu zlíbí, je z mé strany přidělena pouze za snahu a trikové efekty. Pouze tyto dva prvky dělí snímek od Nedostatečné, a tím Odpadkového koše. Takže 30%, dvě hvězdy a 4+... ()

Ricky_CZ

První půlhodinka (?..!) opravdu stojí za to a slibuje slušně atmosférické post-apo... A pak se to stane... Kinder-army? Zamilovaná šestnáctka? .. Chloë tady hraje přesvědčivě a s hrdostí... Bohužel dějově je to strašná blbost. ()

bobstock

Typický příklad či chcete-li podvod na budoucí diváky. Trailer se snažil nalákat scifi maniaky na oslnivé výbuchy, akci, ničení měst, vesmírnou loď. Jo všechno proběhlo v 5 minutách a zbytek filmu prokecají zmalovaný školáci. Většinu textu vás vlastně nezajímá a navíc vám připadá, že nějakou invazi mimozemšťanů nezajímá je. Podstatná věc, jaký mimozemšťani? Nějaký jednoduše animovaný zelený parazit patří v 15.00hod na prima cool a ne na plátna kin za 180kč. Vůbec to celé spíše připomínalo seriálovej díl, akorát to museli roztahat hromadou klišoidního scénáře, prázdných procházek a zamilovaných pohledů. Akce, napětí, slizký ufon, strach z neznámého. Kde nic tu nic. Hvězdu dávám sobě, že jsem to tehdy odhadl a nenechal se napálit do kina. PS: Zlatý Falling Skies, který u mě také nebyl top. 20% ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě