V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

owwidius

Jeden brmbolec je predsa len trochu malo, dal by som niekde medzi 1 a 2 (ak by na tom teda zalezalo, heh). Zaciatok celkom slusny, ved inak ponuka to asi najodvaznejsiu zapletku, z podobnych teenage serii co su teraz moderne. No len skoda, ze tato je teda rozhodne najslabsia. Respektive, mozno by sa mi pacila aj najviac, ale keby som bol tak asi 12-rocna baba :) No proste zlee zlee, hrozne 'napinave' a 'vypate', neskutocne sablonotive a pateticke, ale hlavne, ta romanticka zapletka a zopar dialogov s nou spojenou bolo nieco fakt nevidane :D Je to skoda, ale je to skoda pozerat :) [#8/2016] ()

Hapretor

To ušlo. Trochu se to vymyká trendu teen jdou do boje a jsou cool - viz Labyrint: útěk, Divergence, Hunger Games apod. debility ... ()

Qeo

Námět je super, ale někde se stala chyba. V podstatě se jedná o seriál o jednom špatném dílu. ()

Heroine odpad!

Fujtajblově obsazená blbina, která není vůbec ničím výjimečná. Je to kýčovitý jako prase, nesympatický, a nemá to ani pořádný závěr. ()

Octane

Docela slušnej začátek. Rozjede se to v pěknej apokalyptickej film, ale asi po 20min to začne stagnovat a pak už se to jen táhne a táhne. Spousta věcí se mi na tomhle filmu nelíbí. Rozdělovat se jako rodina? To nikdo z nich nekoukal nikdy na tv, hruza. A když je to teenage film, taj se nesmí mluvit sprostě? To je samej ježíš a bůh..takový slovíčko f*ck a člověkoj se hned uleví. Dětská armáda? Wtf? Za celou dobu jsem viděl asi 3 alieny a to mi moc nestačí. To v Edner's game to měli jinak vymyšlený. Nic jsem od tohodle filmu nečekal a myslim, že 2* je max co tomu můžu dát. Jo a z toho 1,5* je za Chloe. ()

MickeyStuma

Opět na matičku Zem přiletěla civilizace odněkud z vesmíru s úmyslem si ji podrobit a tak je také opět proč bojovat. Použila se post-apokalyptická šablona známá hlavně z TV seriálů, jako např. ´Živí mrtví´ nebo ´Revoluce´, jen pochopitelně se svým vlastním příběhem a dějovým zvratem. Snímek se také řadí mezi tzv. -teen movie-. Z dospívající mládeže včetně dětí je tu vycvičena armáda mající bojovat proti vetřelcům, čímž se ukáže, že je tu jedno podstatné ale. Hlavní postavou je Cassie, která příběh vypráví a která v mnohém ve svém vývoji překvapuje. Jedná se však o dobrodružný příběh s prvky sci-fi, tak nakonec proč ne. Tvůrci neopomněli dráždit romancí, ale naštěstí se dokázali udržet na uzdě. Takovýto prvek spíše ruší, což to škoda. Vyhnuli se také výrazným emocím a nervy drásajícímu dramatu. Není tu ani přemíra akce, takže v tomto může přijít divácké zklamání. Děj je však potřeba velmi dobře sledovat, jinak hrozí zmatečnost nad tím kdo je dobrý a kdo je ten zlí. Několik detailů je nevysvětleno, takže to vypadá, že si tvůrci ponechali otevřená vrátka pro případné pokračování. Příběh o ztrátě rodiny, o vůli najít mladšího bratra a hlavně přežít, tak by se děj mohl krátce shrnout. Vyloženě filmová pecka to není, ale o špatný film se také nejedná. ()

figliar

Upútavky k filmu vyzerali celkom sľubne, ale zároveň vo mne vzbudzovali pocit, že pôjde o ďalšiu zlátaninu amerických sprostostí, bez ľadu a skladu. A mal som pravdu. Scény vykradnuté z iných filmov, predvídateľný dej a koniec filmu predpovedaný po prvých 15 minútach. Cieľovú vekovú skupinu fanúšikov odhadujem niekde niekde medzi 12 - 16. Škoda, dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. ()

Ombak▼Penari

Neuvěřitelná pitomost. Pokus o další young adult, který naštěstí nevyšel. Tedy, doufám, že se pokračování nekoná. Je to mizerně natočené, s ohavnými efekty (těmi asi třemi za celý film), hloupým a předvídatelným dějem a neuvěřitelně debilními dialogy a vztahy. Jestliže je Rezistence slabá blbinka, tak tohle je ještě od řád hlouběji. Chloë Grace Moretz se může v klidu jít realizovat někam jinam, o tu bych se nebál (a tady se aspoň snažila). Zbytek vzal čert. Za tu jednu hvězdu k dobru film nemůže, protože nemá zásluhu na tom, že někdo jiný taky dokáže natočit ještě mnohem větší zhovadilosti a neslušelo by se tudíž dát odpad! ()

MikeeTheory

Těžko říct, jak je na tom předloha, ale na velkém plátně tohle nefungovalo ani trochu. Příběh plný klišé, u kterého je vám jasné, jak vše skončí a který bohužel nic zásadního nepředá. Povrchní a bez života. Snad jen Chloë Grace Moretz za to zhlédnutí stojí. Jenže to mi na slibovaný trhák přijde sakra málo. ()

BOURQUE

Nedostatočne vypracované scény a dialógy, nejednoznačný príbeh a spackaná réžia. Sci-fi z kategórie C. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

helloween93

O knižní předloze, ani o filmu jsem neměl potuchy. Film jsem zaznamenal až ve vysílání HBO a rozhodl se ho nahrát. Snímek považuji za ztrátu času. Mám sci-fi s emzáky rád, ale The 5th wave je nudná young-adult vykrádačka Války světů a nechápu úspěch té knižní série. Dalších dílů se naštěstí nedočkáme, protože snímek nedosáhl valných kvalit ani tržeb. Sony chtělo mít svoji young-adult sérii, podobně jako má Lionsgate Divergence a Fox Labyrint, jenže o 5th wave moc zájem v kinech nebyl a do roku 2016 Sony tímto snímkem nevstoupilo zrovna nejlépe. * ()

Rathalos

Tento film sa vyvijal velmi dobre,prichod mimozemskej civilizacie,postupne likvidovali ludstvo roznymi sposobmi,ale ako nahle zobrali vsetky deti na vojensku zakladnu a zacali ich cvicit ako vojakov,stala sa z toho poriadna kravina a prestalo ma to bavit,ani pritomnost Chloe nepomohla...:-) ()

animario

Naivně hloupý sci-fi pro dětský publikum do 14 let (max). Celej ten narychlo splácanej vesmír s mimozemskou invazí/cizákama, dětskýma vojákama a zlou armádou, která chce vážně vtipnou formou (5.vlnou) vyhladit lidstvo, působí jako několikadílná sága špatně sestříhaná do jednoho filmu. Z týnejdžrů se po absolvování týdenního tábora pro militantní skauty stávají akceschopný elitní vojáci s drsnýma přezdívkama (Zombí a Kudla, fakt špatnej vtip..copak režisér neví, že černý linky kolem očí nejsou drsný ani cool od doby, co Avril Lavigne dosáhla dospělosti?), 10-ti letý dívenky běhaj v akci se samopalem. Ne,tohle by snad neprošlo ani v devadesátkách.. Ani nevím za co dávám *. ()

michald99

Až někdy zapomenete, jaký druhy klišé existují, koukněte na tenhle film, najdete tam všechny. Hlavní zácpou je Pattinsonův klon, který naprosto dojebává druhou polovinu už tak špatného film, vedle naprosto nevýrazných ostatních herců a pro změnu velmi špatnou Moretz. Relativně zajímavou dějovou linku ničí výrazné díry ve scénáři, jak se příběh posunuje z postapokalyptického survival thrilleru do patetické tvajlajt romance a vrcholí okoukaným závěrem. ||30%|| ()

rukay odpad!

Chloë Moretz jako Divergentní Host ve Stmívacích Hunger Games. Myslel jsem že to podle traileru půjde, ale na tohle vážně nemám žaludek. Všechno co se dalo sebrat z Young Adult žánru nasypané do jednoho velkého kotle, a umíchané na způsob řídké nezáživné břečky. Abych Vás toho utrpení ušetřil, rozhodl jsem se to raději vyspoilerovat, i když nutno podotknout, že všechny scény jsou předvídatelné několik minut dopředu. ... Začne to docela zvolna, pár trikově slabších záběrů padajících letadel a komornější povodeň u Mácháče. Než se nadějete, už je tu armáda a její poskoci s proklatě hnusáckámi úmysly. Následují očekávané obligátní přespolní běhy s kvéry, i dojení emocí z retrospektiv. Na emzáky peníze nezbyly, takže pro jistotu vypadají jako lidi. Není to tedy nejhorší, někteří jsou náležitě depilovaní, mají six pack, figuru modelů spodního prádla, a vůbec jsou prostě děsně sexy, tudíž jim doslova padnout do rukou je spíš výhra, a to i když máte prostřelenou nohu - pokud ale možno, tak co nejblíže ke kalhotkám. Prostě zhmotněná pubertální fantazie otylé 16tky ve vypasovaném tílečku s voletem na krku z pojídání utra-zdravých Chicken McNuggets, a dlažební kostkou namísto mozku - ostatně kdo ví jaké hodnotové žebříčky mají návštěvníci z jiné planety, což baculky? Brášku ale mezitím draftovali mimozemští mariňáci, protože Ufoni sice dokáží vyvolat zemětřesení, mor, a vlézt lidem do mozku, ale pobít přeživší zvládají nejlépe sedmiletí rekruti, takže na nějaké velké hrátky s tím fousatým osvaleným vetřelcem není bohužel čas - slib ten se musí držet více než prdy po fazolových brownies. Divákovi obavy o osud hlavní hrdinky by se v této fázi příběhu dali zúžit tolik na ty o její počestnost, jelikož na scéně se objevuje i jednotka se zastoupením všech ras a pohlaví, originálně vedená uvědomělým 17tiletým nehezkým outsiderem a ještě originálnější punkovou ranařkou. Konec dobrý, všechno dobré. Podařilo se vniknout do střeženého vojenského zařízení, jen tak mimochodem tam umístit nějaké výbušniny, a v poslední chvíli je odpálit. Příprava na dvojku samozřejmě nesmí v koncovce chybět. ... Teď pokud to nevadí, půjdu se ještě jednou vyzvracet a přehodnotit názor na svou oblíbenou Chloë Moretz a Lieva Schreibera, kteří by asi nejlíp udělali, kdyby za uvrtání do téhle sračky vyhodili svoje agenty. Odpad! ()

Jordan.17

Jak už tu jistě někteří psali, tak trailer opravdu navnadil na slušný scifi. Ve výsledku nic moc, spíš taková Bčková oddychovka. Možná kdyby dotoho necpali klišé typu, láska je lék, dostavilo by se lepší hodnocení. ()

hrudka

Moje maminka nemá ráda sci-fi. A po zhlédnutí tohoto snímku jí dávám za pravdu, respektive tak nějak chápu, proč. Co je futuristické a z budoucnosti s příšerama a mimozemšťanama, může být prostě blbé. Tohle je holt hloupé, nic to nevysvětluje, jenom už od té doby, co "Zombieho" donutili zabít "cizáka" jsem měl tušení, že tam něco nehraje. Nehraje. Je to psychologická léčka (spoiler?), rádoby hra na psychologickou léčku. Některé scény dokazují, proč se lidi nemají ozbrojovat, zvlášť v psychicky náročných situacích. Nedopadne to dobře. Nedopadlo to dobře. Tentokrát jsem ale přemýšlet, zdali tvůrci přemýšlejí nad tím, že ti herci vypadají hezky? Pardon, ale pokud bych bojoval o přežití a byl bych něžného pohlaví, určitě bych nemyslel na to, abych při tom byl nalíčený, myšleno zkrášlen šminkama. A co nám ten film vlastně chtěl říct? Asi úplně to samé, co řada jiných před ním: ať už se nám stane cokoli, přežijeme a s pomocí nadějí vstaneme a budeme (pře)ží(va)t dál... jak dokazuje titulková, až nehezky vykřičená píseň Alive od Siy (dalším poslechem mi trochu leze na nervy). ()

mupimup

No to je mazec. Už dlouho se mi nestalo, abych se vlivem vygradované trapnosti v zamýšleném strhujícím vyvrcholení dramatu nekontrolovatelně rozesmál. Po povinné závěrečné Myšlence, kterou autor pravděpodobně nahodile poskládal z toho, co mu ráno vyšlo v osmisměrce, jsem však zase naopak zvážněl. Jak je možné, že nikdo z tvůrčího týmu tu doočíbijící trapnost a slaboduchost zcela primárních modelových scén nevidí. Jediným vysvětlením je že pan Blakeson je sám mimozemšťan a před samotnou invazí se snaží zabít svým dílem cokoli inteligentního na planetě. Ano, pátou vlnou je rozhodně tenhle film. Vypočítávat ony modelové scény a drhnoucí stupidity nelze, skládá se z nich celý film. Namátkou jen zmíním náctku co zamilovaně sleduje svého spícího bratříčka (profesor Matějovský popisuje tento raritní fenomén hned u 0,5 % pubertálních dívek), rachitickou pizdu coby fakt nejnebezpečnější bojovnici celého toho obskurního disney tábora, a konečně fakt, že celá mimozemská kontrola situace se zhroutí jedním pohledem na buchtu, co civí na kalouse či kýho výra sovu. Aby mě někdo donutil sledovat případné pokračování, bych si snad musel hrát s hladem nebo být divergentní. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě