Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Philcze

Mnohem lepší, než se podle traileru může zdát. Netřeba dodávat, že to v jádru skutečně není nic víc než klasická teen vyvražďovačka, což znamená, že kdo má k tomuhle subžánru automatický odpor, tak nepochodí ani zde. Svůj koncept to ale využívá důmyslně a hlavně v rámci možností realisticky. Od třetiny prakticky bez hluchých míst, navíc s vysokým faktorem zábavnosti, jakmile postavy začnou házet první špínu. 70% ()

stration

Originální nápad, velice dobré zpracování, které neuhne z původního modelu, dobrá atmosféra. To je ale všechno. Všechny klady a zápory tkví hlavně v oné formě, kde celý film vidíme pouze monitor počítače a přes kamery a chat sledujeme děj. Je to zábavné a v prvních minutách zajímavé. Časem se ale tato forma ohledí a čekání na první vraždu či sebevraždu bylo dost úmorné. Poslední půlhodinka je fajn, chatujících ubývá a šíří se panika. Konec nevysvětluje nic, takže zbývá jednoduché vysvětlení, kde si autoři mohli pohrát se scénářem daleko víc. Celkem fajn podívaná, která ale svůj potenciál poněkud promrhala. ()

Hamaradža

Presne tak otravné, plytké a teen ako som čakal z príšerného traileru. Neoriginálny nápad s mentalitou 14ročného dievčaťa ktorého najhoršia nočná mora je, že niekto zverejní jej fotku hore bez. Ale nenudil som sa a hlavná hrdinka je sympatická. ()

dom156

Ten potenciál ten film má, vypadá to na slušný nápad, udělat horor v pc rozhraní, ale mě přijde že je to udělané na půl. Tvůrci tomu mohli dát mnohem víc než dali. Za ten nápad hodnotím jak hodnotím, jinak bych musel použít nejhorší hodnocení co lze udělit, jelikož bez toho nápadu je to nudné až trapné. Shrnutí: nápad dobrý, ale chtělo by to někoho povolanější, aby si s tím vyhrál, jinak nic nic nic. ()

dawe04

Odebírání z přátel nebude nikdy jako dřív! Názvem se to možná jeví jako vypatlaná ubercoolhipster věc pro dnešní gameplay-fb-youtube-insta-snapchat-skype generaci. Příběhově je však Unfriended kyberhoror, kterých už vnikly desítky a praní špinavého prádla na pozadí sebevraždy šikanované spolužačky taktéž. Forma, kterou ale snímek využívá, odkrývá fakt, jak levně a originálně se dají filmy díky dnešní sociální digitalizaci natáčet a zároveň konečně vrhá found footage za zenit. Hrdinové spolu komunikují přes známé sítě - skype, facebook, gmail... a vlastně nic jiného neuvidíte. Celý snímek vypadá vlastně jako obrazovka běžného středoškolského uživatele a musím říct, že ačkoli to klasickou filmařinu dost zjednodušuje a shazuje, svým způsobem je to fascinující. Unfriended vyžaduje divákovu 100% soustředěnost a pozornost, neb detaily pomáhají odkrývat zápletku - přestože ta je jasná snad už z traileru. Možná úplně první snímek, kterému projekce na plátně nebo televizi vyloženě škodí, doporučuji se při sledování přilepit na obrazovku notebooku. ()

Trevor

Tak še spijem až še zbľujem, také milé pläny majú tínedžeri z Východu pred diskotékou (teda teraz už skôr v kombinácii s drogami, ale čo bolo to nik nezoberie). Tak ako prebolela ozvracaná izba, bitka s najlepším kamarátom či lízing miestnej ona-dá-dá-dá (každému okrem starostu a pana farara) tak by prebolel aj Laurin trip so zablateným ihriskom. Ešte pred niekoľkými rokmi. V dnešnej dobe si tínedžeri radi takéto výstrednosti natáčajú a preto to môže mať horšie následky a hanba trva dlhšie. Pokiaľ nejde o niekoho kto sa v 20ke vráti z dovolenky so zlomenou rukou a úsmevom na tvári, veď aspoň som sa neutopil. Bieda, viacero takýchto filmov som videl a tento rozhodne patrí k tým slabším, skrátka desiatky otvorených okien na ploche a hystéria mládeže. Film o mnohých z nich a najmä pre nich. ()

TominoLa

První polovina by ještě šla, ale jak začali hrát tu hru začal jsem se děsně nudit. I těch 80 minut bylo docela dlouhých. ()

Martpod

Hororově nemastné neslané, ale rozhodně ne takový průser, na jaký to vypadalo podle anotace. Překvapivě i osmdesáti minutové zírání na cizí mac vydrží jakž takž bavit. Jako festivalová půlnoční jednohubka neurazí. ()

stuntmanMIKE odpad!

Vážení a milí soudruzi... toto za čo som práve vysolil 4 eurá je ten najhorší a najnudnejší horor aký som kedy videl, a že som ich kurva videl. Hodinu a pol pozerania na otravných preafektovaných amerických kokotov, ktorí sa socializujú cez online "čety" ... bol to naozaj horor. Od začiatku som im prial smrť už len preto, že sa nevedia dohodnúť a sadnúť si v dákej knajpe na pivo a porozprávať sa ako ľudia. Prvá hodina bola utrpením mladého Werthera, kde človek pozerá na četové okienko a číta všemožné pičoviny od otravných rovnokšiltovkárov... keď už konečne prišlo na nejakú vyvražďovačku, tak to bolo sekané a človek videl hovno. Skrátka a jasne sa v tomto filme snúbilo všetko čo nenávidím. Udem si ja teraz napraviť vkus nejakým majstrsikom ako ala Panelák. ()

TheDon

Nemůžu nesrovnávat s "The Den". Odebrat z přátel je film pro zarytýho ajťáka, kterýho vzrušuje, jak se překlikává mezi okny v chromu. S nějakým extra hororovým materiálem to má pramálo společnýho. Občas zhasnou světla, občas si někdo bezdůvodně rozmixuje ruku a občas mají všichni pět prstů nahoře. Sice to nijak zvlášť nenudí a kást je sympatickej, ale.....horor nečekejte. 40% ()

honajz2

Nebyla to zase taková sračka, jak jsem si myslel. Tohle je originální nápad, ale blbě zpracovaný. Čekal bych nějaké pořádné lekačky, normální postavy a zajímavý konec. Místo toho tu mám jen jednu dobrou lekačku, debilní postavy a neuvěřitelně předpokládaný konec. Už od dvacáté minuty jsem měl jasno, jak to celé bude pokračovat, dokonce jsem uhádl i pořadí smrtí. Každá postava se tam chovala naprosto debilně. Jedna pořádná lekačka se objevila až na konci. Hvězdička za originální nápad, druhá ošuntělá hvězdička za nápad udělat ten film tak, že se na to díváte očima hlavní hrdinky. Ještě bych připočítal tu lekačku. ()

applause

I přes nízké hodnocení a nedoporučení od přátel jsem se na tento film podívala a líbil se mi. Bylo to přesně to, co jsem od něho očekávala. Akorát se mi nelíbila změněná charakteristika postav. Je zajímavé až děsivé, jak se vámi vašim blízkým může člověk, kterému jste něco provedli, i když si to vůbec neuvědomujete pomstít. Odstřihne vás od vašich přátel, aby viděli, jací opravdu jste a pomalu si s vámi hraje a vychutnává si vaši bolest. Dělá to opravdu pomalu a užívá si vaši bolest, abyste v posledních chvílích svého života co nejvíce trpěli a vaši blízcí vámi opovrhovali a pak vám udělá přesně to, co vy jemu. ()

Aljak

Až na tú hororovú zabijackú atmosféru ma to naozaj veľmi bavilo. Zaujímavý formát, aj poňatie celého filmu prostredníctvom obrazovky počítaču a web-kamery. A ten spád bol naozaj parádny, vlastne aj celá zápletka tejto takmer 1 a pol hodinovej sekvencie zo "života" teenegerov. Len ma naozaj mrzí, že sa to neskôr nieslo v tej hororovej atmosfére a celé vydieranie skončilo tak ako skončilo. Osobne by som dal prednosť nejakému mysterióznejšiemu riešeniu, teda bez týchto hororových scén. Ale nič to nemení na skutočnosti, že filmy z tohto kyber prostredia ma neuveriteľne bavia. Aj keď to najlepšie čo som z tejto tematiky zatiaľ videl bolo určite Cyberbully (z roku 2015). ()

Caminzind

Konečně horror, který se dal sledovat osamotě a přesto jsem se tak necítil. Kromě toho, že jsem si při něm připadal velice společensky, mi navíc dokazál zprostředkovat iluzi interaktivity, aniž bych se dotkl klávesnice nebo myši. Jinak je to pochopitelně klasická kejda se šťastným koncem, jejíž alternativní název Cybernatural je přímo dokonalý spoiler. 52% ()

M.i.k.e

asi takhle...v rámci hororového žánru kam by se tenhle kousek rád přiřadil tady nefunguje vůbec nic.Překvapení nula,lekačky nula,standardně uječená hrdinka a hlavně se prostě není čeho bát.Na druhou stranu (a za to vlastně ty 3 hvězdy) je třřeba ocenit nápad a použitou formu,která je dost netypická,ale nakonec veskrze originální.Takhle se dneska vydělávají peníze...už teď mám nápad na volné pokračování,které bude snímat mojí plochu až budu psát komentář ke třetím Babovřeskám.To teprve bude horor...60% ()

peiton

Takéto online vraždenie tu už bolo,vlastne všetko tu už bolo a ide len o to aký pocit to či ono vo Vás vyvolá,v tom lepšom prípade zanechá.Ja osobne som mala pocit,že sa svojho konca nedožijem..Dôvod prečo sa stredoškoláčka vrátila z onoho sveta s cieľom pomstiť sa svojim priateľom ich smrťou len za urážlivé video a činy zverejnené v ňom,za ktoré si v konečnom dôsledku dopomohla svojím nezodpovedným správaním sama mi príde dosť v nerovnováhe.Každý si je predsa strojcom svojho šťastia,v opačnom prípade znášajte následky.Takto to ja vidím.Viem si situáciu predstaviť za iných okolností a preto snímku s názvom Odobrať z priateľov odoberám z prevzatých súborov. ()

Havaj8

Celej film jenom z prostředí monitoru a několika webkamer. I tak se občas dá naladit celkem zneklidňující atmosféra. Na jednu stranu tam byla jenom banda ukřičenejch teenagerů, kterejm někdo vyhrožoval online. Ale svůj respekt si to dokázalo vydobýt od okamžiku, kdy se začalo dít fakt něco divnýho. A že internet je mocná věc. Poměrně šikovně ten někdo dokázal nejlepší kámoše rozhádat proti sobě a navíc s výherním bonusem. Hodně pěkně vyhrocená situace a pomsta byla na světě. ALE co do tý hororový části, tam to docela tápalo, protože nebylo vidět nic a i když to asi byl záměr, tak zlej. Jenom škoda, že mi moc nedávalo smysl, jak to celý funguje a kdo za tím opravdu stál. Protože nějaký nadpřirozeno mi k tomu nesedělo. ()

bourec odpad!

Směju se ,když tady čtu názory jak sqělý to bylo,jak novátorský,a hlavně pro mladý,že starší ročníky to neoceněj,a koukat by na to neměli,hlavně když věděj,o čem film je.Debil natočil něco,co prostě nikdy dobrej film bejt nemůže,i kdyby se posral..Prostě je to nefunkční ve všech směrech,a když se k tomu přidaj postavičky,který vidíte na malý obrazovčičce,a tu na ještě menší,a menší,a menší,a ty řvou,kvílej,prskaj.Ne,tohle prostě je začátej kultu,kterej už teď splachuju do hajzlu,a třesu se na to,až nějakej trotl přijde s jinym ,podobně teploušskym nápadem filmovat nudu,třeba cestu hovna do čističky.0%. ()

Rodriguez

Pokud jste chtěli někdy někoho odebrat z přátel, tak to je rozhodně snímek pro vás. Sice je to originální nápad i herci sympatičtí, ale co se týká klikání na sociálkách, to byla jedna velká nuda. A po pár minutách, když na sebe začnou házet špínu, ječet, prskat na webku se to začíná zvrhávat k velký trapnosti. Až když začne jeden po druhým odpadávat, začíná to být zase zajímavý... 45% ()