Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

xmarek

Naprosto úžasný a nadčasový film. Z polské kinematografie mi tento film, v podstatě jako jediný, nesmazatelně zůstal v paměti. Právem se stal jedním z nejlepších polských filmů všech dob. Některé věci (co se týče interiéru) už vypadají po letech trošku kýčovitě, ale humor z toho filmu nevyčpěl. Pamatuji si tento film z doby jeho uvedení a rozumím tomu, proč způsobil ve své době tolik rozruchu. I po letech se u toho filmu bavím. Některé hlášky jsou naprosto nezapomenutelné např.: "Ženský mě bijou! Maminko, já chci domů!". ()

Upswing

V tej dobe super filmík nielen pre teenagera. S odstupom času je stále fajn, ale musím výnimočne oceniť slovenský dabing (Dočolomanský so Skrúcaným), ktorý je neprekonateľný ! Je veľká škoda, že do dnešných dní nie je tento dabing k dispozícii na DVD. Zišlo by sa keby film odvysielala nejaká slovenská TV, lebo moja stará VHS (slovensky) je už zodratá. Teraz by som najradšej spolu s Dočolomanským zakričal to heslo ... ()

MrOgilwy

Na některé filmy by se mělo dávat upozornění ne o povolené věkové hranici, ale o ročníku narození. Tento film opravdu není o sexu... Chi...chi...chi. Kdo se bojí bobrů, nesmí do lednicko-valtického areálu. Na dobu vzniku neuvěřitelné dílko popisující možnosti manipulace se skupinou pod hrozbou nehostinného okolí a zájmu zachování stylu života, který je odpovědí na nelidské chování mužů. Koperník byla žena! ()

JerryPilsen

Zase taková sláva to není.Na svou dobu určitě převratné,ale viděno 30 let po vzniku.Humor není nadčasový,jedná se o narážky na tehdejší dobu i poměry.Celková pointa tušená,ale i tak originální.Zápletka je vcelku dobrá,přihlouplý je jen začátek. ()

A161729

Pamatuju jak jsem měl problém se dostat do kina bylo to od 18 ale stálo to zato.Geniální komedie která nemá jedinou chybu. ()

rebel2009

Kultovní satira se socialistickou erotikou. V té době mi připadala scéna, kde ve staré botě najde noviny Albert a z nich čte titulek " Napadení USA" za velmi absurdní, za skoro dvě dekády se stala realitou... ()

Ghedina

Když k nám vtrhla Sexmise,byl to ten nejlepší film v pravou chvíli na pravém místě.Nikdy jsem pořádně nepochopil,jak to,že v zemi,z které pocházel papež a která je silně katolická,jsou kozy a bobři nabíledni.A my?Tabu.Když jsem to viděl poprvé,nedělal jsem si žádnou hlavu z děje.Seděl jsem v letňáku přikovaný k lavici a měl co dělat,abych schoval mé silné vzrušení.Samozřejmě do toho vstoupila "KURVA",ale postupně jsem začal pokukovat i do příběhu.A ten mě,světe div se neurazil a tím pádem z toho neuděl jen sexistickou sračku.A ta idea je originál. ()

gustaw

Tak jsem se po letech vrátil do mládí , kdy mi na tohle naší zakazovali koukat a já tajně čučel za rohem abych to viděl!! tehdejší vrchol erotickýho filmu v českoslovenký televizi ... větší porno snad byl jen film tři švédky v tyrolých na VHS ()

JancakV

Sci-fi klasika a komedie v jednom od klučičích let. O tom že je plný nádherných a provokativně oblečených krásek pššššt! ;-) ()

wodacka

Nesmírně zábavný film, který mile překvapil. V porovnání se současnou filmovou komediální tvorbou hrdinně obstál. "Einstein byla žena". ()

Widlicka4

Na to, že film vznikl v socialistickém bloku v době ještě poměrně tuhé normalizace (byť v Polsku přeci jen ne tak tuhé jako v Československu - nicméně scénárista je Čech...), je to opravdu vynikající film. I dnes, po třiceti letech komediální stránka funguje, v některých případech univerzálně, v některých případech, pravda, hlavně pro pamětníky předlistopadových dob (nebo alespoň s teoretickou znalostí tohoto období). Postupem času jsem se trochu bál, do jakého konce autoři film dovedou, ale zvládli to na jedničku. Tak podařená kombinace neotřelého nápadu, vtipných dialogů, antiutopické kritiky totality a smyslné erotiky se hned tak nevidí. A dokonce to nezabíjí ani český dabing. Poctivých minimálně 90 %, ale protože jsem to viděl poprvé a fakt mě to mile překvapilo, dám to za plný počet. Uvidíme, jak to budu vnímat při případném dalším zhlédnutí se znalostí děje. ()

ivak96

K tomuto filmu jsem se dostal víceméně náhodou a to více pro mě byl příjemným překvapením. Na to, že se točil za totality, tak je velmi zábavný, vtipný a k pokoukání. Taky geniální nápad o vládnutí žen nad světem. Pokud bych měl možnost vidět znovu, možná, že by přibyla i poslední hvězdička. ()

Sadova302b50

Je to satira, která se občas docela trefí do černého, humorem možná není tak nadupaná, zato některé scény jsou doslova k popukání, včetně konce. Navíc vzhledem k stopáži mi film nepřišel zas tak dlouhý a ano, bavila jsem se. 75% ()

radimhasalik

Velmi podařený kousek. Skoro se nechce věřit, že to vzniklo v roce 1984. Neznám kontext dalších polských filmů, ale na tu dobu to bylo jistě velmi odvážné. Má to vtip a předává to hezké poselství. Doporučuji. ()

KT_2011

Ve své době malý zázrak. Škoda toho příšerného (šifonového?) svícení v podzemí, které si Machulský snad nikdy neodpustí. ()

Zelo

Je to jediný polský film, který jsem kdy viděla, takže můžu s jistotou říct, že je to ten nejlepší. ()

Jarsey

Asi nemám pro kultovní snímky cit, ale tento mě zkrátka vůbec neoslovil. Moc daleko jsme podle nich v té budoucnosti nedošli, jelikož se v tomto směru jednalo o sci-fi, kde je "vše povoleno", mohli být filmaři trochu vynalézaví a více si pohrát s tím, jak asi budou po padesáti letech vypadat počítače, různé senzory a vychytávky. Ale protože mám ráda filmy o cestování v čase, dvě hvězdičky tomu dám, i když oba hlavní představitelé mi celkem lezli na nervy celou dobu, ale závěr celkem povedený. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate