Kukuška

Kukuška

Drama / Válečný / Komedie

Rusko, 2002, 99 min

Alexandr Rogožkin

Pěkný, decentně lyrický film s občas nepochopitelnou (byť vtipnou) dorozumívací bariérou. Jen ten sex je snad pro všechny jazyky stejný.(30.1.2007)

Kukuška se může směle pochlubit svoji zvláštní atmosférou, která přiměje diváka k pozornému sledování příběhu, jehož námět mi připomínal film Mandarinky, jenž jsem nedávno zhlédl. Nutno však podotknout, že oproti němu je Rogožkinův počin nudnější, méně emotivní a poutavý, čemuž snad napomáhá také několik nudnějších pasáží. Celkově vzato se však jedná o solidní podívanou.(3.12.2015)

Keď sa stretnú traja úplne odlišní ľudia, ktorí navyše rozprávajú rôznymi jazykmi a musia chvíľu spolu žiť, tak o nedorozumenia a zábavu nemôže byť núdza. Rogoškin dokázal, že vie točiť aj iné filmy ako bláznivé komédie. Hodnotenie ****1/2(3.6.2005)

• Snorlax

Dlouhý a táhlý film, který se snaží o romantizaci poselství o Babylonské věži, ale nedokáže svoji jednoduchou myšlenku rozvést, dát jí nějaký směr, či náboj. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(18.4.2015)

Náhoda, které pomohla válka, svedla dohromady tři lidi na dalekém severu. Rus, Fin a Laponka. Nerozumějí si ani slovo, ale je zábavné sledovat, jak každý mluví o něčem jiném, a přesto jako by si rozuměli - snad skrz svá srdce. Škoda té příliš rozvleklé a tudíž nudící scény návratu. Minimálně po vizuální stránce ale musí být každý divák uspokojen stejně jako ona Laponka, která neměla čtyři roky chlapa, a najednou jí do "baráku" přijdou hned dva. Záběry severské přírody byly obravdu překrásné.(31.1.2007)