Kukuška

Kukuška

Drama / Válečný / Komedie

Rusko, 2002, 99 min

Alexandr Rogožkin

Výborný film o jedné chatrči, Finovi, Rusákovi a nadržené Laponce, kteří si ani jeden ale vůbec nerozumí. Královsky jsem se bavil a zaroven mě mrazilo v zádech. Ještě že máme ten sex, abychom se uvolnili.:))(7.11.2008)

Chytrý a příjemný film, který v záplavě bezduché komerce potěší. Rozhodně jde o něco jiného, než o další Svéráz národního čehokoliv.(21.11.2003)

Nápad je tak jednoduchý, že je vlastně geniální: setkání tří lidí je setkáním tří zcela odlišných kultur a humorné zmatení jazyků je jen vedlejším efektem. Režisér nechává diváka, ať se na jejich účet baví, ale také ho přinutí, aby se nesmál, když něco myslí vážně. Zatímco u Svérázů jsem se „jen“ dobře bavil, Kukuška mě vyloženě nadchla. Ale to neznamená, že bych nechtěl vidět ten třetí Svéráz.(9.3.2004)

Film mimo jiné ukazuje zřetelný rozdíl mezi finským a sovětským vnímáním válečného konfliktu. Zatímco Fin neměl ke smířlivosti příliš daleko, Sovět sveřepě trval na nutnosti nemilosrdně zlikvidovat nepřítele. Jinak překvapil vypracovaný V. Byčkov.(31.1.2007)

Keď sa stretnú traja úplne odlišní ľudia, ktorí navyše rozprávajú rôznymi jazykmi a musia chvíľu spolu žiť, tak o nedorozumenia a zábavu nemôže byť núdza. Rogoškin dokázal, že vie točiť aj iné filmy ako bláznivé komédie. Hodnotenie ****1/2(3.6.2005)