poster

Kukuška

 • Česko

  Kukačka

 • Rusko

  Kukushka

 • Rusko

  Кукушка

 • anglický

  The Cuckoo

 • Slovensko

  Kukuška

Drama / Válečný / Komedie

Rusko, 2002, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Richie666
  *****

  Velmi procítěná záležitost, u které se i příjemně zasmějete, ačkoli se jedná o lehce pochmurný příběh tří lidských osudů. Charaktery postav jsou propracované více než svědomitě a pohled na jejich nucené soužití na jednom místě v sobě skrývá opravdu velký, krásně poetický zážitek...(17.12.2006)

 • Rhed
  ****

  Film mimo jiné ukazuje zřetelný rozdíl mezi finským a sovětským vnímáním válečného konfliktu. Zatímco Fin neměl ke smířlivosti příliš daleko, Sovět sveřepě trval na nutnosti nemilosrdně zlikvidovat nepřítele. Jinak překvapil vypracovaný V. Byčkov.(31.1.2007)

 • hirnlego
  ****

  Nenáročný, ale sympatický film, který zalahodí oku, pohladí po duši a na divákově tváři vyloudí nejeden úsměv. Tři postavy, každá mluví jiným jazykem (z čehož občas vznikají hezky absurdní "dialogy"), a přesto spolu nějaký čas žijí v podivně krásné, třebaže občas lehce haprující symbióze. Samotný závěr je pak skoro pohádkový... (3,5*, ale klidně bych snesla i delší stopáž)(4.9.2007)

 • Slarque
  ****

  Nápad je tak jednoduchý, že je vlastně geniální: setkání tří lidí je setkáním tří zcela odlišných kultur a humorné zmatení jazyků je jen vedlejším efektem. Režisér nechává diváka, ať se na jejich účet baví, ale také ho přinutí, aby se nesmál, když něco myslí vážně. Zatímco u Svérázů jsem se „jen“ dobře bavil, Kukuška mě vyloženě nadchla. Ale to neznamená, že bych nechtěl vidět ten třetí Svéráz.(9.3.2004)

 • gudaulin
  *****

  Černá groteska na absurdní poměry 2. světové války. Finský zběh - vysokoškolsky vzdělaný intelektuál - a nevzdělaný sovětský voják, kterému v rámci stalinských čistek hrozí vojenský tribunál se všemi jeho důsledky, díky vlastní houževnatosti a řadě šťastných náhod uniknou jisté smrti a setkají se v chatrči mladé Laponky, jejíž muž se ztratil ve víru války. Nerozumí si ani slovo, jediné, co je spojuje, je touha po životě. Kvalitní herecké výkony, zejména Villeho Haapasala, který k Rogozhkinovi už tak nějak organicky patří. Zajímavý inteligentní scénář o událostech a místech, které dosud stály mimo pozornost filmařů. Kvalitní režie, jen ten až příliš selankovitý konec kazil výsledný dojem. Celkově za 90 %.(13.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace