Kukuška

Kukuška

Drama / Válečný / Komedie

Rusko, 2002, 99 min

Alexandr Rogožkin

Chytrý a příjemný film, který v záplavě bezduché komerce potěší. Rozhodně jde o něco jiného, než o další Svéráz národního čehokoliv.(21.11.2003)

Kukuška se může směle pochlubit svoji zvláštní atmosférou, která přiměje diváka k pozornému sledování příběhu, jehož námět mi připomínal film Mandarinky, jenž jsem nedávno zhlédl. Nutno však podotknout, že oproti němu je Rogožkinův počin nudnější, méně emotivní a poutavý, čemuž snad napomáhá také několik nudnějších pasáží. Celkově vzato se však jedná o solidní podívanou.(3.12.2015)

Nenáročný, ale sympatický film, který zalahodí oku, pohladí po duši a na divákově tváři vyloudí nejeden úsměv. Tři postavy, každá mluví jiným jazykem (z čehož občas vznikají hezky absurdní "dialogy"), a přesto spolu nějaký čas žijí v podivně krásné, třebaže občas lehce haprující symbióze. Samotný závěr je pak skoro pohádkový... (3,5*, ale klidně bych snesla i delší stopáž)(4.9.2007)

zo zaciatku som sa pytal sam seba..o com to sakra moze byt??? film vsak vynikajuco a hlavne nenasilne graduje..stretnutie viacerych kultur v prostych sedliackych podmienkach...stovky genialnych monolo-dialogov, usmevne pasaze a jedna uchvatna niekolko minutova scena o navrate stratenej duše... Psolto Ivan :)(5.5.2007)

Dobře zvolený prvek dokáže zjednodušeně charakterizovat celek, o tom je námět Kukačky. Jakoby jednotlivé postavy vystihovaly některé účastníky války. Díky tomu, nebo právě proto jsou tam taky některé nevěrohodné či podivné eskapády a zvraty. 3,6*(4.9.2007)