Idioti

The Idiots

Idioti

Komedie / Drama

Dánsko / Francie / Nizozemsko / Itálie, 1998, 112 min

Je to chytré, je to odvážné, je to fajn. Nicméně jsem rád, že v nejnovějších filmech už se Trier formálně uklidnil. Dogma 95 je zajímavý manifest, ale prostě se na ty filmy nekouká úplně příjemně. Zvlášť ne ve dvouhodinové stopáži.(29.7.2011)

[6,5/10] (3 Emme, Argus, CoBo Fund, DR, Jennie Cinematografica, La Sept, Canal+, Liberator, Nordic Film & TV Fund, October, PGO TV Holland, Rai, SVT, VPRO TV, Zentropa, ZDF, arte) (Barevný /// Produkce: Vibeke Windeløv /// Scénář: Lars von Trier /// Kamera: Casper Holm, Jesper Jargil, Kristoffer Nyholm, Lars von Trier) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](2.2.2013)

• Tomco

aj ked som to videl uz dost davno, v casoch ked sa slapalo na vtedy pre mna vybornych prcickach :) ..slo to uplne mimo mna. mozno dam niekedy repete, teraz vsak nemam zaujem.(19.11.2007)

Šokující, smutný a geniálně černohumorný Trier. To nejlepší, co nabízí Dogme 95.(22.4.2014)

Nemít to přemrštěné dvě hodiny, neváhal bych s pěti hvězdami, protože koncept i jeho provedení je oboje špičkové. Ale ne každý film se hodí pro takové natažení a Idiotům opravdu škodí. Ke konci už to maličko ztrácelo mojí pozornost, což je věčná škoda. Jinak ale typicky netypický Trier s vizí, kterou je velmi zábavné a na konci mrazivé sledovat.(10.12.2012)