Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

SteewCZ

Tak v prvních třech minutách jsem věděl o co jde a jak to skončí. To, že tam je brutální hromada nelogičností (myslím chování speciálních sil, vojáků, McGayvera), už snad ani neřeším. Dialogy jsou plitché, divné a směšné. Má to svojí hloubku, určitě to není špatný nápad, provedení celkem dobré, vizuálně super! KAŽDOPÁDNĚ... za jedno zhlédnutí to stojí. A podle mě by se na námět tohohle filmu dala udělat naprosto super hra... s dobrým vedením a dobrou vizí. ()

michalkop odpad!

Jestli si takto Netflix představuje kvalitní film, tak to už raději komedie Zdeňka Trošky mixnuté s artovým filmem. Celý Spectral nemá hlavu ani patu a nedá smysl. Začátek s přízraky v podobě spektrálních chyb jakž takž ujde. Později se začíná vršit blbost na blbost. Je to nejen zcela proti fyzikálním zákonům, ale i logice. Kondenzát, který se šíří nekontrolovatelně? Najednou jsou z toho lidi, kteří jednají jako bezmozci? A pak se dají vypnout vytažením kabelů z nějakého obřího trafa? Navíc to umístění do Moldávie jsem taky nepobral. ()

Naby

Celkem zajímavej film, určitě to mělo dobrý nápad. A jako fanda sci-fi jsem rád, že jsem viděl. Ano, je to takovej klasickej americkej filmek se všemi průvodnímy jevy, ale prostě nápad to mělo. Celkem taková lepší 3, takže 3,4* PS: Kdyby se podařilo to napětí ze začátku filmu udržet, nebo alespoň udržet tu velkou uvěřitelnost, tak byt to bylo na 5*. To ale není tak jednoduchej úkol ;-). ()

terordemon

Tento film na svojej facebook page odporúčal Robert Fabian. Spisovateľ ktorý píše úžasné military sci-fi knižky. A keďže tento žáner milujem nedalo sa inak len dať na radu odborníka. A nekecal. Je to veľmi príjemné zvládnuté a natočené béčko. Partia drsných príslušníkov Delta Force vs. neznámy ultra silný nepriateľ, obostretý tajomstvom. Takto to mám rád. Práve rozplietanie tohto tajomstva je to čo ma pri tom držalo. Je to niečo čo tu ešte nebolo. Akcie je dosť a je perfektná a atmosferická. Herci tiež dobrý. Hlavne Max Martini ako vetrom ošľahaný Capt. Sessions a James Badge Dale ako vedátor Clyne do svojich úloh sadnú perfektne a charizmy majú dostatok. Ostatné postavy si ale pamätať nebudem, nedostávajú dostatočný priestor a v príbehu slúžia len ako kanonenfutr, niesu ničím zaujímavý a ich chovanie je také podivné. A to je zle pri military sci-fi chcem aby keď hocijaká postava zomrie tak chcem aby to bolo cítiť. Takto mi to bolo jedno. Taktiež zamrzia také veci ako postavíme si laserové superzbrane a exoskeletony zo šrotu. Ale tak keď vypnete mozog prečo nie. Ale nabudúce prosím ešte trochu popracovať na scenári. 81% ()

Martin.Proko

Akční scifi rychlík v podání seriálového Netflixu... ....i když lowcost produkce celkově vyznívá víc než dobře. Osobně bych to řadil k akčním rychlíkum jako Bitevní loď. Jen tam chybí chytlavý hudební doprovod a humor... ...záběry ujdou, výprava tvořená převážně nerušivým CGI potěšila.. ...závěr je trochu moc přiřazeny za vlasy, ale ujde to... ...MacGiver je hadr. ()

AmunRa

Miltary sci-fi je po málu a se solidním vizuálem ještě mnohem méně. Přičteme autenticky se chovající vojáky, zapamatovatelného hrdinu a základ úspěchu je na světě. Nad scénářem nejásám - první dvě třetiny jsou solidní, pak přijde na řadu vymačkávání slziček (chudáci sirotci), sestavování zbraní z vadných součástek, které prchající vojáci čertvíproč evakuovali s sebou (MacGyver zírá s otevřenými ústy) a nejhorší výkon Bruce Greenwooda v jeho kariéře. Finále se naštěstí vrací zpět do akční polohy a zachraňuje solidní dojem z filmu. Pro fanoušky military sci-fi povinnost, fanoušky akce neurazí. Kdo rád hloubavé filozofické momenty a psychologii postav, pusťte si něco jiného. ()

pvlkohout

Kdesi v daleké Moldávii (která se nápadně podobá Budapešti) narazili američtí vojáci na duchy (kteří možná nejsou vůbec duši). Duchové potom začali kosit Americké jednotky jako jednu za druhou... Jediná šance US Army je jít na místo kde to vše začalo. Naštěstí s sebou mají MacGyvera a ten jim postaví z harampádí kolem plazmové pušky a reflektory umožňující duchy zviditelnit a zastřelit... Jako jo, je to strašné Béčko, ale film mě bavil... občas mě ale štvalo, jak hloupě se "duchové" chovali... dávám 60% ()

as-minor

Priemerný sci-fi vojenský trhák, ktorý vyniká dobrým vizuálom a celkom originálnym námetom. Ostatné prvky sú bez pridanej hodnoty a sledujú tradične overené schéma akčných sci-fi filmov. Vykreslenie postáv a herecké výkony sú priemerné, páč vo vás nezanechajú na konci filmu výraznejší dojem. Občas ma film veľmi milo prekvapil a občas som mal pocit, že je celkom prvoplánový. Akoby už v niektorých miestach tvorcom dochádzali sily a chceli prácu na celom projekte čo najrýchlejšie ukončiť. ()

meeow-glee

První polovina filmu je dost dobrá, sympatický hlavní hrdina, zápletka, tajemství a napětí super. Čím víc se to blížilo ke konci, tím míň mě to bavilo, nemuselo to být dovysvětlované tak graficky. nicméně na ten rychlokvaškový standard dnešní doby to bylo lehce nadprůměrné. ()

Martin29

Kdybych měl být upřímný a spravedlivý tak to je na 3 hvězdy, ale za námět tu 1 klidně mile rád přidám. Nevím kolik byl rozpočet, ale po trikové stránce je to hodně dobře natočené jak bojové scény tak i celkově místo kde se bojuje různé trosky a budovy vypadají realisticky. Chválím i námět a myšlenku ( podle traileru jsem se bál, že to nebude moc dobré), že to nebyly mrtvé duše lidí co umřely v válce, ale vojenský experiment, který se vymkl. Sice se zde najdou chyby (celé město je vybombardované, ale stojí tam jen 1 elektrárna proč ji nezničit hned nebo proč k závěrečnému boji vůbec došlo, když mohly místo zbraní radši sestavit bombu a někdo ji tam mohl umístit a bylo by vše vyřešené a zamezilo by se i tak velikým ztrátám na životech), ale dá se to přežít. Plusem je i to, že se to hned rozjede a nejsou zde žádné nacionalistické kecy. Z posledních sci-fi co vyšly rozhodně nejlepší počin jak Ex-Machina tak Edge Of Tommorow se můžou jít bodnout tomuto nesahají ani po 1 titulek. ()

foxocs

Paráda pekné efekty, napinavý dej az do konca kde sa objasnilo čo su tie paranormálne úkazy zač ...presne o tomto majú byť akčné filmy ...jednoduchý dej a veľa, veľa efektov :) ()

R.A.D

Tak.. ..rozhodně to není nějaké upocené béčko. To v žádném případě, aby bylo jasno. Ale čisté áčko to taky není. Je to něco mezi tím. Ovšem to vůbec nijak nedehonestuje tuhle velice povedenou a zajímavou podívanou. Nápad výborný. Doslova lahůdkový, který tu samozřejmě nebudu spoilerovat. Trikové a technické provedení minimálně na 1- a když přihlédnu k tomu, že rozpočet určitě nebyl bůhvíjaký, tak říkám, že přímo výborné. Kostřáčiska, co se mají podobat těm loutkovým srandám ze Švandova Dudáka - to myslíte vážně?? "o)) Ale kdo ví, třeba se tvůrci inspirovali. Každopádně si s tím vyhráli a je to poznat. Takže - máme tady rozhodně jedno z velkých a myslím, že i nečekaných překvapení roku 2016. Film má vcelku spád, není přeakčnělý, ani není přetrikovaný, jak je dnes zvykem, zkrátka tyhle ingredience má tak akorát a vůbec si nemyslím, že by postupem času nudil - spíš naopak - hezky graduje. Je jasné, že pokud budeme rozmazlení áčkovými nadupanými fláky, tak že tohle nám může připadat trošičku rozvláčnější a obyčejnější, ale pokud by TOTO mělo být béčko, tak sakramentsky šlape áčkovým titulům hezky na paty. K ději - výhoda těchhle "béček" je, že si na nic nehrají. Žádné nastavované a unylé dialogy, žádné filozofování - prostě to tady jede hezky přímou lajnu, žádné přílišné tajnůstkaření. Pár úsměvných nelogičností se samozřejmě najde a MacGyver kdyby viděl, jak se v podstatě ze šrotu a z ničeho dá poskládat artilerie plazmových pušek a jakýsi "UV světlomet", tak by se asi hodně divil :o) Ale já to tomuto krásnému "béčku" rád odpouštím. Jak nemám rád takové ty válečné filmy, kdy si tam každý hraje na híroua a jak nesnáším kulisy zničeného města a rádoby duchařské horory - tak TOHLE se mi přesto líbilo, protože všechny tyhle ingredience nám tvůrci namíchali přesně tak akorát. Hírouové tady jsou opravdu jenom nadupaní vojclové, kteří rozhodně nemusí přežít všechno, kostřáci se s nikým a s ničím neserou a vztah jistých dvou protagonistů se obešel bez typické áčkové "lávstory". Dávám plný počet stársů díky skvěle namíchanému akčně-hororově-sci-fáckému ději. A mimochodem - fakt si myslíte, že tady nějací dušáčci budou útočit na vojáky? No.. tak to se nechte překvapit. Upřímně - taky jsem byl nakonec překvapený tou pointou. Samozřejmě, že mile :o) ()

BrkosOv

Dobří zejména serialový herci i nějaká ta koruna byla utracena za výpravu a triky, ale ten scénař je katastrofální a pohřbyl celý film ()

JJzL33

Tímto snímkem jsem vyplnil volno pátečního večera a musím říci, že to byla dobrá volba. Film je pro mě rozdělený na 2 poloviny, kdy první polovina byla pro mě velmi tajemná s tom útěkem z města, tady jsem reálně uvažoval o 5*. Druhá polovina se už nesla v duchu akčních scifi stříleček, této polovině dávám 3*. Suma sumárum je to za 4 bludišťáky. Ještě musím pochválit hudbu a efekty, které mě na Netflix počitm překvapily. ()

orgoj0143

K udělení pěti hvězdiček chybělo málo..... v podstatě celý film výborný, ale zkazila ho ta pasáž výroby supermoderních, do detailu vypracovaných zbraní v bunkru na koleně a ze zbytků. Jinak i závěr měl kupodivu hlavu a patu. Na béčko nadprůměrný film, ale jako áčko je to průměr. ()

SafaJ

Zajímavý film s potenciálem, který se úplně nepovedl. Jako oddechovka, nad kterou nebudete přemýšlet je to super, ale mně to asi nejde úplně vypnout. Konkrétně nad částí v bunkru, za kterou by se ani Macgyver nemusel stydět, jsem jen kroutil hlavou, ale jinak bylo fajn vidět známé scenérie (Maďarsko, Slovensko) a povědomou vojenskou techniku. 60% ()