Včelka Mája

• slovenský

Včielka Maja

Animovaný / Rodinný

Austrálie / Německo, 2014, 88 min

Rozhodně malému se to v kině moc líbilo a nadšeně o tom vykládal dva dny.Mě osobně se Mája také hodně líbila, takže dávám plný počet :)(30.5.2015)

Zajímavě zpracovaná včelka Mája. Ve filmu byli všichni hlavní hrdinové ze serialu (Vilík, Hop). Také se zachovalo i Májina upovídanost, což bez toho by to nešlo. Převedení do digitální animace se taky povedlo velmi dobře. Jen mi tam chyběl zpěv božského Karla, který k Máje patří neodmyslitelně. Děj byl dost dětinský ale tak je to hlavně pro děti a tak to tak i udělali, proto ode mě dostává včelka Mája pěkných 80% (3D, Kino, dabing).(13.11.2014)

Na " Včelce Máje " jsem vyrůstal, takže by se dalo říct, že jsem i její fanoušek. Nikdy bych neřekl, že na ní půjdu někdy do kina, ale stalo se. Sice jsem jí neviděl ve 3D ( což je možná škoda ), ale byl jsem nadšen. Ano, je to spíš pro ty nejmenší diváky ( věk 4-10 let ), ale po řemeslné stránce jsem nenašel žádnou chybu. Hlavní plus tohoto animáku je dobrý příběh se sympatickou Májou, ale i další postavy vás baví. Je zde dobrá animace plná hezkých barev. Musím pochválit i dabing, který je dobrý. Přeci jenom v původním seriálu byla nahozena dabingová laťka hodně vysoko a Aťka Janoušková a Boris Rösner se těžko překonávají. V této nové kinoverzi chybí i megahit Karla Gotta, ale to se po těch letech dalo i čekat. Co říci na závěr: Jsem rád, že se " Včelka Mája " představuje nové generaci a že na ní může fungovat stejně dobře jako tenkrát na nás.(7.11.2014)

Myslím, že Včelku Máju by měli nechat Japoncům. Přeci jen oni měli lepší animaci a nápady.(29.10.2015)

Příběh je jednoduchý, postavičky roztomilé, vše líbivě barevné a s nejlepším možným koncem. Tato filmová Mája funguje dobře pro hlavní cílovou skupinu, tedy dětského diváka, širší publikum ovšem zaujme obtížně.(22.12.2014)