Včelka Mája

• slovenský

Včielka Maja

Animovaný / Rodinný

Austrálie / Německo, 2014, 88 min

Zavzpomínání na dětská léta dopadlo dobře, film je důstojným nástupcem původní Máji. Viděl jsem s dětmi (4,6) v kině 3D.(9.11.2014)

Na " Včelce Máje " jsem vyrůstal, takže by se dalo říct, že jsem i její fanoušek. Nikdy bych neřekl, že na ní půjdu někdy do kina, ale stalo se. Sice jsem jí neviděl ve 3D ( což je možná škoda ), ale byl jsem nadšen. Ano, je to spíš pro ty nejmenší diváky ( věk 4-10 let ), ale po řemeslné stránce jsem nenašel žádnou chybu. Hlavní plus tohoto animáku je dobrý příběh se sympatickou Májou, ale i další postavy vás baví. Je zde dobrá animace plná hezkých barev. Musím pochválit i dabing, který je dobrý. Přeci jenom v původním seriálu byla nahozena dabingová laťka hodně vysoko a Aťka Janoušková a Boris Rösner se těžko překonávají. V této nové kinoverzi chybí i megahit Karla Gotta, ale to se po těch letech dalo i čekat. Co říci na závěr: Jsem rád, že se " Včelka Mája " představuje nové generaci a že na ní může fungovat stejně dobře jako tenkrát na nás.(7.11.2014)

Seriálový počin pretavený do toho filmového za sprievodu úžasných farieb, 3D animácií a zaujímavých postavičiek. Dejovo šité samozrejme pre najmenšie publikum, avšak čaro to prevzalo z pôvodného seriálu a zabalené do bolo do vizuálu, akým je možné jednoducho prilákať mladé rodinky do kina. Pekný rozprávkový príbeh, u mňa ale pochopiteľne len priemer. 60 %(2.9.2015)

• kaylin

Rozhodně se to ani trochu neblíží tomu, co jsme sledovali jako děti v televizi. To byl seriál s kouzlem, který mě opravdu bavil. V tomhle vydání je to prostě jen průměrný 3D animák, kterých je v současné době poměrně hodně a nějak moc se od sebe neodlišují. Nejzvědavější jsem byl na to, jak budou postavy ve 3D vypadat, a tímto byla moje zvědavost ukojena.(19.5.2015)

Příběh je jednoduchý, postavičky roztomilé, vše líbivě barevné a s nejlepším možným koncem. Tato filmová Mája funguje dobře pro hlavní cílovou skupinu, tedy dětského diváka, širší publikum ovšem zaujme obtížně.(22.12.2014)