Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

padina

Zajímavý komentář: danliofer. K němu můžu jen dodat: Láska je, když chci, aby byla šťastná beze mne, protože jsem zrůda a dračí oheň je sviňa. A láska je, když dračí oheň SPOILER: - uhasne. ()

Jimko

Jednoduchý příběh s jasným koncem, herecké výkony převratné také nebyly, ale dejte tomu pořádnou romantiku a krásně provedeného draka a mě to stačí k tomu i nějákou tu slzu uronit :).. Výsledný dojem je prostě za 5 :) ()

vlcekmirek

No, co na to říci? Ruský film, fujky fujky. My přece teď lezeme do prdele těm na západě. Ale co naplat. Rusáci pohádky uměli za komundírů a umí je dodnes. Sice v druhé půlce to trochu připomíná Modrou lagunu, ale budiž odpuštěno. Příběh je hezký, tak trochu Kráska a zvíře, ale natočené skvěle, výprava prvotřídní a bavil jsem se od začátku do konce. Romantika, ale tak nějak dobře namíchaná. Moc se mi to líbilo. ()

jan152

Líbilo. Stockholmský syndrom jako vyšitý, navíc milostný trojúhelník. Docela svižný příběh - á, já zapomněl, že jsem při prvních scénách zrychlil na 1,5x normál. Zrychlil bych i víc, ale to už potom člověk ztrácí slovíčka v dialozích. ()

sunny.day

Mělo to opravdu kouzelnou atmosféru .. Takovouhle fantasy pohádku bych od Rusů nečekala .. zpomalené záběry a krásna hudba přidávají ještě na intenzitě prožitků jednotlivých scén. krásné ztvárnění opravdové pohádkové lásky, která přemůže všechno .. Až na zbytečně zdlouhavou prostřední část, skvělý zážitek .. 75 % ()

Ganka

Takové ruské Stmívání. Jen dialogy jsou trochu blbější, Lykov je o něco míň nesympatický než Patizón a Pojezžajeva (proboha co je to za příjmení?!) vypadá tak na dvanáct, takže než jsem si prohlédla její profil, tak jsem myslela, že jde o nějakou úchyláckou novotinu. Nicméně zápletka průhledná už od prvních deseti minut, ale zas se musí rusákům přiznat, že jdou aspoň s dobou.. ()

nadinka

Pro mě nejkrásnější duši hládicí poetická pohádka. Nádherné vizuelni zpracování. Užívám si každý záběr. ()

majlika3

Nejsem si jistá, zda-li je to úplně pohádkou. Myslím, že je to spíše pohádkou pro dospělé. Ale bylo to hezké, určitě se na to podívám někdy znovu. ()

vierka0078

musim povedat ze k rozpravkam nemam pozitivny vztah ale tato im vysla perfektne...:) od hercov, cez hudbu, pribeh...proste skvele :} ()

RedRose991

Veľmi pekná rozprávka, nie úplne typická, ale má krásne tajomné čaro, ktoré má máloktorý film. O romantiku nie je núdza, s tým treba rátať, ale nechýba ani zaujímavý príbeh a napätie. Na hlavných hrdinov sa dobre pozerá a celkovo je film dobre vizuálne spracovaný. Poteší hlavne romantické duše, ale myslím, že ako oddychovku ho ocenia aj iní. ()

Dalajlada

Pěkně udělaná pohádka. Krásné ruské kostýmy, nádherně zpracovaný drak, fajn efekty a zábavný zvířecí společník (byť má jen jeden štěk, ale zato pořádný). Naštěstí zde nehodnotíme dabing, protože ten byl naprosto otřesný a doporučuji původní znění s titulky! ()

TheFilmThief

Tak tohle byla ta nejsextičtější pohádka, jakou jsem kdy viděla (50 shits of grey including). Ne, vážně. Proč ve filmu, který je víceméně strukturovaný jako rodinný film, lítá polonahý ruský model? Ne, že by nebylo na co koukat, ale takhle jsem si nebyla jistá jestli jsem omylem neklikla na nějaké ruské péčko. Ale prosím vás tohle přece není nutné. (Nebo že by obdoba Modré laguny?) Film má jednoduchý už stokrát odvyprávěný příběh v různých formách. Všichni oceníme krásnou grafiku, za kterou by zasloužili nějakou tu cenu. Vlastně ani scénář a hudba jsou krásné a vlastně můžu film ohodnotit jako spokojený divák, co dostal všechno, co čekal. ()

Vardara

Za mě hodně silný příběh o tom, že není drak jako drak. Líbil se mi soundtrack a hlavně mě dostala úvodní část, kdy vesničané obětovali dívky. To byl opravdu silný zážitek (stísněná atmosféra v očekávání toho, kterou nešťastnici si vybere). Možná by mi nevadilo, kdyby to v podobně temném stylu i pokračovalo, ale i tak mě to nadchlo. Líbil se mi i výběr hlavní postavy. Ten herec byl tak zvláštní, až byl zajímavý a role rozpolcené osobnosti, která neustále zápasí s monstrem uvnitř mu opravdu šla. ()

aragonit

Po výtvarné stránce, Dokonalé, jinak mne osobně hluboká pohádka na zamyšlení trochu nudila někde uprostřed romantickými scénami , ale co se týče znázornění rituálů je to úžasně spracované. Je to další pěkná, netypická pohádka, určitě mnohem lepší, než většina, nových, českých pohádek, ale humor v ní nenajdete. ()

anakonda007

Sledovala jsem na doporučení. Zejména začátek byl excelentní. Pak se film stává komornějším, ale mě to nevadilo. Je to milostná romance, sympatická hlavní dvojice. ()