Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

sibskyn

No nevěděl jsem do čeho jdu, ale dostal jsem úplně něco jiného než jsem očekával. Ono je to podstatě stmívání na ruský způsob, kde místo upíra je drak. ()

mmirri

Film je tu už hodnocený ze všech stran. Tak za sebe jen dodám, že se mi na to hezky koukalo (zvláště na Armana) a mám ráda příběhy, kde láska zvítězí. Tři * jsou asi málo, ale 4 by byly moc... ()

Yaan2

Krásná pohádka/fantasy, ve stylu 15+ která se ovšem filmařům velmi podařila, obsahuje děj, spoustu triků, efektů a tak... Děj začíná v jakémsi středověkém městě, kde se chystá dohodnutá svatba kněžny Miroslavy a jejího ženicha. Klasika - on má peníze, její rodina titul, navzájem se viděli snad jednou. Uprostřed rituální svatby ovšem unese kněžnu Miroslavu drak. Budoucí kníže si totiž nechal zahrát starou rituální píseň (ten kluk asi fakt není pověrčivý) ve stylu Draku odnes si nevěstu. Ovšem drak se, ale k úžasu všech zúčastněných, objeví a kněžnuopravdu odnese. Přinese (spíše pohodí) jí na svůj ostrov uprostřed moře. ...a tam to pak začíná. Film byl vyroben na podkladu ukrajinského fantasy románu Ritual, známé dvojice a spisovatelů a scénáristů Marina Dyachenko a Serhei Dyachenko, kteří jsou původem z Kyjeva, ovšem nyní žijí v Americe. Jedná se o jejich už pátý filmu ve fantasy stylu. /////Triky a efekty - 3*, obsazení - 4*, děj/tempo filmu - 4*, bavil jsem se - 4*, nutno vidět znovu? - pohádka, takže jo. Co na to žena? - Líbilo se jí to. ()

Bruce0659

Veľmi pekná romantická rozprávka, ktorá zapôsobí nielen na násťročných. Slušný vizuál, príjemná hudba, sympatickí herci. Scenár je síce jednoduchší, bez väčších prekvapení, no dej diváka rozhodne nenudí. Príbeh o dievčati, ktorá sa zamiluje do draka ma príjemne prekvapil... 75% ()

HelenaHanke

Působivá výprava, krásný lyrický příběh, jen v humorných scénách trochu zbytečně mnoho klišé. Rušivě na mě chvílemi působila hlavní hrdinka, která oproti svým dospělým mužským protějškům vypadá a hraje poněkud dětsky (neříkám to často, ale verze s dabingem byla pro mne v tomto ohledu mnohem přesvědčivější). Pohádka však určitou dávku plytkosti, klišé a dětinskosti unese, jsou-li podávány po kapkách. Celkově je to krásný příběh v poctivém kabátu. Pohled na zasněžené slovanské sídliště byl milionový. (70 %) ()

illilay

Vizualne nadherne!!! uvod a zaver na 5 hviezdiciek, no stred tak na jednu-dve... pri zblizovani to chcelo lepsi scenar, viac vasne a vaznosti ()

sinesis

Marfuša si vzala draka za muže a odjeli do Modré laguny, kde žili šťastně až do smrti. Dvě hvězdičky za povedeného draka. Od ruské pohádky jsem čekala víc, než splácaný příběh retrospektivy, snů a reality, ve kterém by se ztratil i lovecký pes s kompasem v nose. Předvídatelný děj, nesympatický hlavní hrdina, ukňouraný traged a jeden čtyřnohý mutant mývala a opice k tomu. ()

Yony

Bijou se mi chvíle kdy se mi film líbil pro svou výtvarnost a pohádkovost...a pak ty, kdy se mi chtělo smát. Scéna, kdy drak princeznu unáší je krásná, kdy ona ho proměňuje, vyhrává víra...ale pak oproti tomu to když si spolu dělají pokojíček a k tomu jim přizvukuje domácí mazlíček...to mi přišlo hodně ujetý...modrá laguna, byla asi kouzelnější :) ()

mickcor

Režisér slibně se vyvíjející pohádky bohužel neudržel žánr. Chtěl obejmout celý filmový svět a film díky tomu upadl do psychologicko sentimentálního blábolu. Škoda. ()

natali.sek

Jelikož je to ruský film, tak jsem na to nechtěla nejdříve ani koukat. No nakonec jsem tomu dala šanci a byla příjemně překvapená. Už od upoutávky bylo jasné, že půjde o něco romantického takže jsem rozhodně neočekávala něco, co tady někteří naznačují. Film se mi moc líbil, od Mrazíka, jsem žádný ruský film neviděla a proto je to pro mě velké překvapení, že Rusové něco takového jsou schopni sepsat a natočit. Výběr herců byl dobrý a jejich schopnosti také. Pokud je tu někdo, kdo chce vidět něco romantického a fantasy, tak s tímto filmem nešlápne vedle, pokud ale hledáte fantasy a drama, tak tu asi nepochodíte. Za sebe dávám 5*. ()

Jadran

Pre mňa príjemné prekvapenie. Nečakal som, že Rusi dokážu natočiť takýto fantazijný romantický film o drakovi. ()

tepok

Příjemné překvapení z Ruska. Letošní Vánoce strčila tato "pohádka" všechny novodobé české pohádky do kapsy. Jediné co mi vadilo a na druhou stranu fascinovalo, byla šílená kenovitost hlavního hrdiny. ()

Nathana

A nám se to líbilo. Dala bych možná slabší 4 *, ale protože ještě nedohrály ani konečné titulky, a protože obě dcery mi dýchají na záda a piští mi do ucha, ať dám plný počet, nemůžu jinak - přece jen je to hlavně pohádka pro děti, tak by měly mít hlavní slovo ;-) ()

Lur

Pěkně výpravně zpracované, perfektní drak ve zlé i romantické podobě :-), sympatický ruský Edward (i když mě víc oslovil Igor..:-) ),..a závěr, v který jsem doufala..(ten vzdušný..:-) ) Celkový dojem opravdu připoměl Modrou Lagunu..Jinak pro mě moc pěkná pohádka, včetně krásných písní..(Ty letošní české nové pohádky zase spíš otrávily..:-/ ) ()

Evanlyn

Nejprve musím říci, že jsem moc ruských filmů neviděla natož fantasy. Byla jsem překvapená. Hlavně výtvarnou stránkou a hlavní postavy byli také skvělé. Jediné co drásalo nervy, že se to skoro nedalo vydržet bylo to jak to celé osladili. Snad nikdy v životě jsem neviděla tak přeslazenej film, ale koukalo se na to hezky. Hezký námět. Kdybych nevěděla, že je to ruský film asi bych si myslela, že to točili američané. Jak někdo tady dole v komentářích napsal, ke konci to už bylo na mlácení hlavou o zeď. ()