Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

Rian_witcher

Zapomeňte na fantasy. Tohle je prostě vizuálně hezká romantická pohádka s minimem humoru. Určitě osloví náctileté děvčata a neurazí ani další ženské divačky. Více humoru a alespoň trochu soubojů by místo sladkobolného rozjímání určitě neškodilo a získalo by to i nějaké nenudící se mužské diváky.... ()

sibskyn

No nevěděl jsem do čeho jdu, ale dostal jsem úplně něco jiného než jsem očekával. Ono je to podstatě stmívání na ruský způsob, kde místo upíra je drak. ()

moriero

Úvodní scéna se syrovým nádechem vikinských legend mi doslova přikovala oči k obrazovce...ač jsem přesně věděl, kudy se bude příběh ubírat. Ale já mám prostě rád model pohádky Kráska (se stockholmským syndromem) & zvíře, protože jako jediná ukazuje lásku jako postupný proces poznávání. Žádné: tady máš hubana, takže mě miluješ a půl království mám v kapse! Permanentní přehlídka břišáků draka se dala vydržet, na kněžnu Mirku se moc hezky koukalo a občasný kýč střídaly přímo epické záběry (kostra dino-draka jako celý ostrov – pecka!). Za mě nekompromisních 100%. P.S. Podmanivý soundtrack je kapitolou sám o sobě. P.S. 2: Nikdy dřív jsem nevěřil, že uvidím draka, jak si pouští papírového draka! ()

gael83

Slaboučké avšak své vlastní kouzlo to má včetně vykradení několika snímků tak třeba Hobit, Modrá laguna a několik dalších, na druhou stranu si to na nic nehraje a triky jsou na velmi slušné úrovni, dějově není co řešit, zápletku pochopí i kojenec. ()

argus123

Vskutku užasny príbeh ktorý hrá s citmi diváka, jednu chvílu už dúfate že to dopadne pre človeka-draka špatne a zrazu sa to otočí uplne inak. Možno keby to točil holywood dopadlo by to takymto happyandom, našťastie ruska filmografia stále dokazuje že vie diváka prekvapiť a vyviesť ho z omylu. Animacia draka mohla byť lepšia čo sa však týka kostýmov a práce s kamerov na to nemôžem povedať zlého slova. Proste pre mňa ako fandu do drakov ma film 4* ()

juvelinokivi

Rozmáchlá variace na Pannu a Netvora, sentiment nepřekročil v mém případě hranici a vše se odvíjelo logicky k efektně pojatému závěru. Za mě pět hvězd možná i proto, že jsem těsně předtím shlédla pár ukázek z novodobých českých pohádkových výplodů (na celé jsem si zatím netroufla). ()

Lollaa

Velmi příjemné překvapení, letošní vánoce 2016 rozhodně nejlepší pohádka. Výprava a triky na velmi dobré úrovni. Musím říct že se rusové hodně vytáhli. Hlavně lidi je to pohádka a tak se to musí brát. ()

Pythonator

Přeslazená romance s překrásným vizuálem a nádhernou ruskou děvou. Mezi podobně sladkými romantickými pohádkami je tato jedna z nejlepších. Rusáci se zase vyšvihli. Kdyby jen ubrali s tou romantikou, tak dám pět hvězdiček. Prostě úžasná fantasy s parádním drakem. Při posledním epickém záběru, kdy dívka nasedá na draka, jsem chrochtal blahem. Splněný sen všech dračích fantasy nadšenců. ()

anaad

Krásný příběh. Počáteční fantasy se mění v psychologickou romanci, vše je natočeno docela křehce a přitom chování postav má svou logiku a "pohádka" má skvělou atmosféru. ()

dogrose

Výtvarně moc hezké, zejména vesnická scenérie (kontrast mezi bílou zimou a rudou barvou na kostýmech), sympatičtí herci, příjemná hudba. Děj v "modré laguně" je pro mne příliš dlouhý a nezáživný, ale drží si jistou úroveň a nesklouzne do sladkobolného kýče. Oceňuju i to, že tvůrci nepropadli konzumní podbízivosti a místo lascivity nabídli cudnost. A určitě velké plus za to, že drak zůstane i drakem. Ta digitální potvůrka byla taky kouzelná, škoda, že jí nebylo využito více. I když je to spíš romantická pohádka než fantasy, určitě stojí za shlédnutí. ()

Slida79

Překvapivě dobře zvládnutý ruský Fantasy film. Kdo miluje draky přijde si na své; )Modrá laguna, Eragon, Twilight;) 80% ()

tulakfelix odpad!

Všimli jste si, jak v jeskyni je Mira emancipovaná a hlavně současná dívka, zatímco pasáže z otcovy tvrze jsou rádoby historické a vše tradiční? Úvodní horrorová scéna a pak už jen přeslazený cukrkandl. Bohužel ani nedojde na pořádný střet ženicha a draka. Logika tu dostává na prdel několikrát do minuty. Nevyrovnané, hloupé. ()

Ivetak

Tak takovou pohádku o drakovi jsem ještě neviděla. Musím uznat, že srovnání s Kráskou a Zvířetem je trefa do černého, působilo to na mě zrovna tak. A možná proto se mi pohádka moc líbila. Je to kouzelný příběh o lásce, kde si k sobě krásná Princezna a fajnovej Drak hledají, proti vlastní vůli, cestu a učí se jak spolu vycházet a žít. Nemají to lehké, každý z nich jsou z úplně odlišných světů, ale přeci jen je k sobě něco táhne. Pohádku si ráda pustím klidně znovu ()

Sashmen13

Zachyceno tak nějak v polovině, v podstatě hybrid Kráska a zvíře/svítání a HTTYD. Docela dobře se na to ovšem koukalo + scenérie a efekty byly slušný, ne že bych chtěl kritizovat, ale když česká pohádka vyrukuje s drakem, tak se utíkám schovat na střechu, páč to se nedá. Never forget toho hrocha, co poskakoval v saxáně 2. Drak je správně emo, holt tvrdé děťsví a holka mu občas zdatně sekunduje a na konci happy end. Celkově, jsem rád za více filmů s touto tématikou, drak je kamarád, ne trofej. ()

Gelaos

O Он - дракон jsem se dozvěděl náhodou z jedné videomontáže na YouTube. Dlouho jsem neviděl "nezápadní" pohádku, tak jsem dal filmu šanci. Vizuál fajn, hudba super, herci OK, vše ostatní slabé. Romantické části jsem přetrpěl či přeskakoval, zbytek ušel. 2* za vizuál a hudbu a 1* za fakt, že to není zas až taková slátanina. ()

inquiaust

Nevím, jestli to je tím, že jsem od filmu nečekal vůbec nic nebo mou náladou, ale dlouho mě nějaký film takhle citově nezasáhl. Chtěl jsem si to pustit jen pro to, abych poznal Ruské filmy a čekal jsem nějakou blbost. Ale opravdu příjemně to překvapilo. ()