Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

Torgal

Vizuálne fajnové (hlavne scenérie, drak trošku pokrivkáva) a je sa na čo pozerať aj čo sa týka hlavných postáv (a tu si prídu na svoje najmä ženy). Dej je skôr lacná variácia na Krásku a zviera, kombinovanú s Modrou lagúnou, Twilightom a možno aj s Ako si vycvičiť draka. Väčšinu času len pozorujeme tokanie mladého páru na ostrove, ale záver je pekný a tak som bol nakoniec celkom spokojný. 6/10 ()

E lan

Stylisticky docela slušně zvládnutá pohádka, i když ruská, s moskevský kenem a barbie. Příběh velmi prázdný, na tu délku nedostatečný, ale triky překvapivě dobře a ti herci nakonec nebyli tak špatní. ()

ER

Sympatická love story s trochu přeslazenými scénami (hlavně ta "domovská" část).,takže takové lepší tři hvězdičky. ()

Kotsour

Především velmi překvapivě kvalitní fantasy z ruské dílny, v nečekaně padnoucím a luxusním kabátě. Vizuál perfektní, možná až zbytečně dlouhá stopáž, což je vlastně jen jedna z velmi mála záporných věcí. Místy jsem se nevyhnul srovnání s Twilight, což samo o sobě není nic proti ničemu - tohle je totiž ve VŠECH směrech lepší a dotažené a navíc osloví širší spektrum diváků. Oproti Twilight navíc nenatahuje uměle téma do nekonečných plytkých pokračování. Mile překvapila i příjemná hudba včetně zpívaných ruských balad. Samé klady trochu kalí závěrečná úlitba romantickým duším, ta scéna byla trochu navíc. Obrovská plus - hudba, vizuál, úvodní scény (ty jsou fakt strop) a vlastně i samotná za romantická linka, která byla zvládnutá více než důstojně. ()

haWranka

Začalo to napínavě, zajímavě, hudba přímo krásná. Bohužel pak se z předzvěsti temné fantasy stala Modrá laguna... Možná bych hodnotila i výš, ale měla jsem možnost vidět verzi s dabingem a ten se opravdu nepovedl. ()

Armin82

Po dlouhé době bude mé hodnocení úplně jinde, než u zbytku uživatelů. Cca 70%, tedy nadprůměr, je opravdu velký přestřel. Ruská verze Krásky a zvířete, byla takřka nekoukatelná. Film je neskutečně nudný, plný hloupých a srdceryvných plků, s tak topornými herci, že to snad ani není možný. Hlavní protagonista jistě hodně těžil z toho, že žije s modelkou, společně se oddávají zdravé životosprávě a mohl dát aspoň na obdiv své dmoucí břišáky a Marija? U té jsem měl pochybnosti již u Černobylu a zde můj názor nezměnila. Ta je nejspíš obsazována hlavně díky svému manželovi, který je ve věku jejích rodičů, nejspíš má v tamním filmoprůmyslu slovo a občas jí pomůže k nějaké roli. To je asi tak dobrá herečka, jako moje mamka, když mě přemlouvá, abych jí dojel pro mekáče. Já vlastně ani nevím, za co dávat plusy? Možná tak za krásné exteriéry a zvláštní efekty, ale filmařsky je to na hraně odpadu a cca 70% mi hlava nebere. Za mě 20% s odřenýma ušima. ()

hekla

Poměrně překvapivě pěkné fantasy, krásná výprava (ostrov, vesnice) a hra s barvama (kontrasty, teplé barvy x studené). V originále to může být ještě zajímavější. ()

xylofonka

Zcela jistě jsou zde partné jisté západní vlivy, ale ve výsledku to funguje, výtvarně je film na vysoké úrovni a dokonce je zde i smysl pro humor, což osvěží. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Ženská chce prcat s drakem, tak mu zařidí fajnové bydlení v jeskyni. Pár nějakých neshod a zápletek, ale všechno dobře dopadne. No kravina. ()

Arccos

Příběhově jde o kombinaci Krásky a zvířete, Modré laguny a všech Stmívání. Roztažené do skoro dvou romantických hodin to může být už trochu moc. Ale výtvarně je to krásné, opravdu krásné. Všechna čest ruským filmařům! (Jste-li náctileté divačky, přidejte si k mému hodnocení tři hvězdičky. A ano, já vím, že jich pak bude šest.) ()

Ukrizku

Ojedinělá pohádka. Neobvyklý příběh s ruskou okázalostí. Půvabná hlavní hrdinka, scény i kostýmy precizní. Obrazová krása, kterou jsem si připomínala ještě v galerii. ()

stephano

Je to ruský = naivní. Navic cely film se odehrává na jednom místě, kde se nabaluje stokrat ohrana zapletka z krásky a zvíře. Nejak nevim proc sem to dokoukal ()

Bajislaw

Patetické, kýčovité, dramaturgicky nezvládnuté až hrůza, ale povedený vizuál… tak čtyři hvězdičky, ne? Ne, ani náhodou. Obstojné vizuální efekty má dnes kdejaký reklamní spot. Digitální drak a digitální ksukol tuhle prapodivnou kombinaci Nastěnky a Zacka Snydera nezachrání. Dračí princ se ze všech sil snaží nepůsobit rusky, ale azbuka, množství beranic, nezvládnutý patos a spousta subverzních scén ho nakonec nevyhnutelně prozradí. Křečovitý, trapný kýč, který chvílemi vypadá jako zpomalený videoklip, chvílemi jako reklama na sprchový gel, chvílemi jako amatérské video od fanoušků Elder Scrolls: Skyrim. Uznávám, že sledování moderní ruské fantasy může být z antropologicko-sociologického hlediska zajímavý zážitek, ale výši hodnocení tohohle paskvilu je třeba odeslat do patřičných hodnot. ()