Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

venison

Čekala jsem syrový, napínavý a vyhrocený thriller a dostala jsem ospalé vyprávění ze zákulisí FBI, které je především postaveno na politikaření.. Julia Roberts hraje zlomenou matku, prosto má pouze na pár scénách, i když závěrečná zápletka je na ní postavena. Nicole Kidman (ne)dodává "Tajemství jejich očí" chladný sex-appel.. Nejlépe si herecky stojí asi Chiwetel Ejiofor, který vlažný scénář bohužel jiskrou naplnit nedokáže. Lehce odfláknuto, i když šťáva se z toho snadno vymačkat dala.. ()

bobby_jean

Aj po repríze si stojím za svojím hodnotením. Počas druhého sledovania som chcela pochopiť výčitky ostatných užívateľov, no nepodarilo sa. Nemyslím, že "príliš dlhá stopaz" je problémom. Naopak, dlhšie scény vnímam ako príležitost precitit pohnútky jednej z hlavných postáv. Jej emócie a konanie. Skvelý výkon hercov a vnímanie problému z hľadiska jednej postavy posúva tento film ďalej. Výborný film, pri ktorom zimomriavky dostávali priestor na viackrát. ()

Imune

Mrazivá atmosféra doprovázející celý film a Nicole Kidman s Julií Roberts, přidat pak jen dechberoucí konec, který to celé tučně podtrhl. Jinak lehce "zdlouhavý" snímek, na který jsem se dodíval s otevřenou pusou a doporučil bych pro delší večery všech nespavců. 80% ()

JohnSmith

Zajímalo mě jak bude fungovat souhra Kidman a Roberts. Nakonec to bylo to poslední na co jsem se soustředil, jelikož film je opravdu hodně slabý, nudný a nezajímavý. Nenalíčená nebo úmyslně ošklivě nalíčená Roberts by pak mohla strašit malý děti. Vrcholem filmu je pak zcela debilní závěr. ()

Dagoussek

Měla jsem co dělat, abych neusnula. Hodně zajímavý a dobrý konec, což byl jeden plus. A druhý plus za herecké obsazení. ()

MI-380

Skvělé psychologické drama. Neviděl jsem argentinský film, takže originální námět s několikanásobnou pointou asi není americká zásluha, ale úžasná atmosféra, správně nastavené pomalé tempo a výborné herecké výkony, to už ano: 95% (zatím 2555 hodnotících je v průměru mnohem přísnější a dávají pouhých 60%). ()

jefff

Co s tím, že je tam plejáda hereckých es, když je to natočené jak video film ze zapadlého kouta americké půjčovny. Kidman sterilní, Roberts podivně dřevnatá (a strašně nehezká) a Ejiofor jako hlavní postava totálně nezáživný. Alespoň něco zachraňuje překvapivé finále. Ale na skoro dvouhodinový film to je smutně málo. ()

zsn

Životní role nechutně ošklivé Julie Roberts! Konečně prodala svou obří držku jako oběť, a zároveň vražedkyně. Nízkorozpočtové, přesto plné hereckých elit. Místy utahaný, přesto příjemný snímek. 3-4* ()

herr_carter

No narozdíl od většinového názoru, že film je scénáristicky nedotažený, že tu velké hvězdy provádějí akorát plácání jater a tvůrci filmu by si nezasloužili nejmíň rok hamburgera jsem toho názoru, že jsem právě shlédl naopak docela dějově namakaný film, postavený právě především na výkonech všech zúčastněných. Julia Roberts mi tu vyráží dech jednak svou vizáží (jelikož nevypadá na skutečných 48, ale spíše na čerstvou šedesátnici) a jednak svým celkově skvěle zvládnutým emočním vystoupením zdrcené matky, jež bojuje se ztrátou své jediné dcery. Chiwetel Ejiofor tu zase v rámci své role urputného vyšetřovatele s osobními citovými závazky vůči hlavní postižené předvádí podle mě vrcholný výkon své dosavadní herecké kariéry. To, že samotný konec už je možná lehce přitažený za vlasy a osobně bych ho nechal více vyšumět do ztracena, neubírá celkově dobrému dojmu z filmu a musím tedy potvrdit bez výčitek svědomí, že jsem po dlouhé době viděl krutý thriller, který si nebere servítky z nikoho a ničeho. Celkově je myšlenka filmu velice zajímavá a námět neokoukaný.....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

pavcas

Musím říct, že jsem od toho i vzhledem k obsazení a námětu očekávala víc. Agentce FBI (pěkně unavená Julia) zabijou dceru, ta má ještě tu smůlu, že se k případu dostane jako první a pak se rozbíhá honba za domnělým vrahem. No rozbíhá je silný slovo, rozbíhá se asi tak rychle, jako když si na vaše každodenní kolečko do parku půjčíte o číslo menší kecky od mladší ségry. Každou chvíli se musíte zastavit a popřemýšlet jestli se vrátíte zpátky, jestli už jste tudy náhodou neběželi nebo jestli je radši nemáte zahodit do prvního kanálu. Film se totiž vrací i do minulosti,ale tak trochu bez varování a chaoticky, takže jediný jak to identifikujete než si zvyknete je, že hlavní hrdina má víc šedin a Nicole je víc vosková. Taky jako sorry,ale když máte podezřelýho z vraždy dcery svojí agentky, tak jako nadřízenej dáte přednost spratkovi co donáší na teroristy? Protože bezpečnost země je na prvním místě? No nevim. Každopádně závěr jsem ještě tak pár minut před koncem nepředpokládala a společně s druhou půlkou filmu to vytáh na lepší 3*. ()

sedm.1

Vážně nepovedený thriller, odehrávající se ve dvou časových rovinách, což většině filmů pomáhá, zde se to nicméně nepotvrdilo, s podivně kostrbatou zápletkou, kdy se divák velmi brzy dozví o pachateli, což také nepřineslo nic dobrého, neboť se tím jednak okamžitě vytratilo napětí a jednak to následné vyšetřování zcela ztratilo jiskru, intenzitu, a vlastně se tam toho po celou dobu pak už ani moc neudálo, no a samotná pointa pak sice v jistém smyslu přinesla jedno nečekané odhalení, ale ve výsledku jako celek působí vážně slabounce. Zásadní výtka jinak musí směřovat ale i k naprosto nulové atmosféře, kdy u podobně žánrových filmů s podobným tématem hraje právě atmosféra jednu z nejvýraznějších a nejdůležitějších rolí, zde ale není vůbec cítit, a filmu to hodně ubližuje, respektive ještě jen přidává na prázdnotě. Celá ta podívaná pak navíc postrádá i tempo, nevyskytuje se zde žádná výraznější, či zajímavější scéna a bohužel i poměrně hvězdný casting nemá prakticky žádný přínos, ba dokonce naopak, a to především kvůli dalšímu zrůdnému výkonu Julie Roberts, která by se minimálně ve filmech, kde musí vystupovat v nějakých dramatických, či emočně vypjatých scénách, neměla raději vůbec objevovat, ta ženská je prostě fakt peklo. Závěrem bych tu chtěl tedy zmínit ale i nějaká ty pozitiva, nicméně žádná mě nenapadají, z čehož vychází jednoduché konstatování, že Tajemství jejích očí rozhodně nestojí za pozornost, neboť se jedná o mdlý, nudný a nezáživný thriller, kde téměř nic nefunguje. ()

Maynard.

Když řeknu, že nemám rád Julii Roberts, tak je to ještě hodně slabý slovo. Tady je navíc celej film nenalíčená a vypadá fakt strašně, což měl bejt rozhodně záměr, ale tím si mě fakt nezískala. Film je originální v tom, že se tady prolínaj cca 3 časový linie, ale to je asi tak všecko. Jo a ještě ten konec, ten se teda povedl náramně, brr, až z toho jde mráz po zádech. Na to,jak by z tohodle mohl bejt napínavej kousek, tak sem nebyl napjatej ani chvíli, což je velká škoda. Tenhle rejža má za sebou moc kvalitní scénáře, ale co se týče režie, tak to je zatím prachmizérie... ()

Lukoboss

Originál jsem neviděl, takže srovnání nemám. Nicméně to působilo hlavně ze začátku jako slušnej krimi-thriller, záhadou mně je, proč je tady ještě napsáno mysteriózní. Nic takovýho jsem tam neviděl. Casting je povedenej, nacpali tam známých ksichtů dostatek, takže se na to celkem dobře dívá, i když teda musím říct, že J. Roberts tady vypadá příšerně (ale to byl nejspíš maskérskej záměr). Zápletka je víc než slušná, ovšem celý to tak nějak pluje a kroutí se až do konce. No a když pak zjistíte, jak to vlastně dopadlo, řeknete si jenom "aha, tak jo". Teda aspoň takovej efekt to mělo na mě. Wow efekt se nedostavil. Takovej obyčejnej průměr, kterej stál asi jenom hodně peněz kvůli obsazení. Toť vše. ()

klukluka

Argentinský originál jsem měl kdysi v TOP 10. Amerického remaku jsem se obával a dlouho jsem ho odkládal. Obavy byly na místě. Argentinu si musím pustit ještě jednou. Vznikla před sedmi lety, viděl jsem ji někdy v té době, pamatuju si z ní jen ten celkový výborný dojem a v podstatě žádné jednotlivosti. Verze made in USA mi nesedla zejména proto, že: 1. jsem těžce nesl pohled na ikony ženské krásy z dob mého mládí v této jejich podobě. Z obou jsou starý báby, Julia je doslova strašidelná. 2. nevěřím na náhody typu hledáme kluka, kterej má rád koně- zajdeme k první stáji a ejhle- je tam. Zabodujeme i v případě baseballu- najdeme ho mezi odhadem sto tisíci lidmi. A přijde i do hospody, o které jsme si mysleli, že by do ní měl přijít. 3. pletly se mi ty 2 časové roviny. Tím spíš, že se mi třeba současná, o 13 let starší Nicole líbila víc než ta její rádoby omlazená verze. 4. nevěřím na kulhající policajty v uniformě, nebo na chlapy, co si při kopání hrobu nesundají vlněný sako. Nevěřím na ilegální domovní prohlídky, ze kterých vzejde krádež komiksu. Nevěřím na to, že by v sobě měl ten komiks ukrývat závažná poselství. Nevěřím tomuhle filmu a nevěřím, že by měl být dobrý. Pro mě tedy nebyl. ()

SpaceOdyseus

Atmosfericky hutny thriller. Billy Ray zvolil zajimavy vypravecsky pristup tim, ze zaroven rozviji dve casove linie, ktere ramuji ustredni pripad. Snadno se mu to mohlo rozpadnout pod rukama, ale na me to pusobilo sveze a promyslene. Vzhledem k tomu, ze se z hlavnich postav stali za nejakych tech 13 let slusne trosky, neni problem se orientovat, kde se zrovna nachazime a reziser si muze dovolit i zaexperimentovat s posloupnosti vypraveni. Vsichni herci jsou fajn. Pribeh je vsak, jak to u podobnych filmu holt byva, trosku pritazeny za vlasky. Hraje se obcas na nahodu. Ale film vyhrava svou temnou atmosferou, neprijemnou gradaci a celkove depresivnim vyznenim. ()

dopita

Rozhodně koukatelnější a řekl bych že i kvalitativně lepší film, než byl originál. I když i tady je to chvílema docela bezradnost. Nicméně závěr filmu zaujme a nevyšumí do ztracena. Hodně filmu pomáhá herecké obsazení. ()

ti88na

Skoro až tragický pokus o psychologickú drámu reznutú temnou kriminálkou, ktorý ma 2 krát uspal. Kvalitné herecké obsadenie nestačilo pozdvihnúť chabý námet a urobiť z filmu viac než len 2 hodiny trvajúcu nudu. ()

Hanys_

Určitě zbytečný remake. Argentinský originál nepracoval s takovým hvězdným obsazením, ale měl fantastickou vtahující atmosféru. Tohle je jen řemeslně přesná kopie bez nějaké přidané hodnoty. Billy Ray možná bude schopný scénárista ale ne režisér. ()