Příběh Marie vypráví o dívce, která se naučila normálně žít, ač byla od narození hluchá a slepá. Tento malý zázrak se odehrál ve Francii na konci 19. století. Marie Heurtinová se narodila nevidomá a neslyšící a ani ve čtrnácti letech není schopná komunikovat se svým okolím. Její otec je skromný řemeslník, svou dceru miluje a navzdory doporučení lékaře, který jej přesvědčoval, že je slabomyslná, nedokáže Marii umístit do ústavu pro choromyslné. Ze zoufalství nakonec odveze Marii do ústavu Larnay nedaleko Poitiers, kde se řádové sestry starají o neslyšící dívky a mladé ženy. Mladá řádová sestra Marguerite, si i přes skepsi matky představené vezme toto „divoké zvířátko" pod svá ochranná křídla a dělá vše pro to, aby ji vyvedla z hlubin jejího vnitřního vězení a našla cestu jak s ní komunikovat a jak ji naučit žít. Marie se zpočátku jen brání, snaží se uniknout a křičí jako divoké zvíře. Je těžké odhadnout, zda by se mohla vůbec něco naučit, protože postrádá zrak, sluch i řeč. Navzdory počátečním nezdarům a překážkám sestra Marguerite ale nakonec uspěje i díky nekonečné trpělivosti, vlastní radostné víře a ochranitelské lásce k mladé Marii. Naučí ji vlastní znakovou řeč založenou na dotycích rukou. Marie Heurtinová se díky tomu později naučí Braillovo písmo, psát na stroji, šít, plést, učila se dějepis, zeměpis a stala se z ní půvabná mladá žena. Její příběh je považován za zázrak. (CinemArt)

C0r0ner

Identický příběh jako u Divotvůrkyně (což už samo o sobě není kdovíjaký skvost), jen s více melancholickou a ubrečenou náladou. Vidět tento snímek před filmem z roku 62, možná bych hodnotil lépe, ale takto je tento "remake" dost slabý. 45% ()

zette

Treti film se stejnym nametem, co jsem videl a nemohu objektivne hodnotit. Byt hluchy a slepy zaroven je ta nejdesivejsi predstava. Videl jsem poprve a naposledy. ()

laik_60

Filmu dávam plný počet, už len ako úctu a hold reholníčke Margarite ako aj hlavnej postave Marii, za to čo v skutočnosti koncom 19. st. obidve dokázali. Ako filmové dielo, bol príbeh dobre natočený so slušnou réžiou, skvelými výkonmi oboch herečiek a zaujímavou citlivou so svetlom sa hrajúcou kamerou. ()

sator

Divoká nespoutaná duše která si přišla pro tmu a ticho...Ariana Rivoire je neslyšící.... (Marie Heurtinová-o které je příběh- žila pro zbytek svého života v Notre-Dame de Larnay,u Poitiers, kde zemřela 22. července 1921, ve věku 36 let. Byla vášnivou čtenářkou v Braillově písmu a bezkonkurenční v hraní domina. Nikdy nepřestala studovat a byla průvodcem mladým hluchoslepým děvčatům které přišli do Larnaye po ní.) ()

StanislachKo

Za herecký duet ústrednej dvojky by tam tá fullka padla. Čo mne skôr uberalo ten pocit absolútne skvelej podívanej je to, ako to bolo family friendly. Vysekať sa z toho dalo podľa mňa 100 krát viac. Ale že stv2 dala toto na ponurý utorkový večer bolo zase raz príjemným prekvapením. ()

terunka003

Milé, pozitivní, citlivé, jemné, nevzdávající, láskyplné, lidské. Jak já zbožňuji tyto filmy. Velice citlivě a jemně zpracované téma o hluchoslepém děvčátku, co se chová jako zvířátko, a řádové sestře, která si uložila za úkol naučit toto děvčátko komunikovat. Příběh je plynule vyprávěn, nepostrádá vtip, drama a ke konci i dojemnější chvilku. Film je i vzhledem k tématu pozitivní. Možná tomu přispěl i malý sál a diváci, kteří film prožívali spolu se mnou. Herecky skvělé. ..jaké to musí být žít v tichu a tmě.. (KVIFF2019) ()

Rootlover

významný životní příběh bohužel nezachránil špatný střih, časové nejasnosti a neutříděnost posunu vycházející z chyb předem zmíněného.... ()

jefff

Krásně natočené, bez filmového patosu s realistickou precizností. Výtka snad jen k některým dějovým skokům a občas překotnému vývoji. ()

Misericordia

nádherne stvárnené stretnutie sestry Marguerite a divožienky Marie. Príbeh ich vzťahu... Marie dostala slová a ja som ich stratil. ()

coscarelli

Niekedy proste staci dotyk na prejavenie emocii. Spravne rychloneubiehajuci pocin kopnuty naturalismom a velkymi nadejami. Zacnime zit pritomnostou. ()

nameadel

Příběh Marie je taaak šíleně nemastnej, neslanej film. Rozhodně to není špatné, ale vůbec nic to ve vás nezanechá. Měla jsem v průběhu filmu strašně smíšené pocity a ve výsledku z toho moc moudrá nejsem. Asi největší pozitivum je, že tam měl tolik prostoru francouzský znakový jazyk, ALE absolutně netuším, nakolik to byla nějaká jeho čistá forma. To už bych se tu ale zamotávala do něčeho jiného. Takže super, že ten film vůbec je, ale bohužel je to takový nijaký. ()

Matematicka

"Ona ještě čeká na slova..." Krásný film o lidskosti a potřebě lidské blízkosti. Lze komunikovat s Marií, která je zároveň hluchá a slepá? A pokud ano, tak o čem? V čem vlastně spočívá její lidskost? A může se se svým handicapem někomu přiblížit, vytvořit s ním vztah? A jak s ní mluvit o smrti? Mnoho otázek klade tento film, ve kterém je minimum slov. Doporučuji. Zajímavé komentáře: Majkak, Pevek2, Slarque, J*E*A*N*N*E. ()

filipvrbik

Neuvěřitelně silný a dojemný film.... Jak říkám, s hluchotou se dá ječtě jakž takž žít, se slepotou to není život, ale s obojím to musí být peklo - a přesto vznikl takhle krásný film, kterému sice chybí efekty CGI, ale nechybí lidskost, bolest, ale i radost... ()

Rozjimatel

"Ako sa dorozumieť cez hradbu tmy a ticha?" Veľmi silný príbeh, navyše aj výborne nakrútený. Pri stvárňovaní takéhoto námetu sa môže veľmi ľahko stať, že z toho vznikne patetický gýč. To ale vôbec nie je tento prípad. Film je veľmi ľudský, uveriteľne civilný, divák až zabudne, že sleduje hercov a nie skutočných ľudí. ()

Pevek2

Pribeh Marie je vyborny ve sve urputnosti, ve vyvazovani detailu, ale predevsim v tom, co na takhle klasicky vypadajici story dokaze odvypravet. Kolikrat jsme uz videli nekoho, kdo tvrde bojuje s handicapem sveho sverence. Tady ale k jeho prekonani nedojde zazrakem, ale poctivou a tvrdou praci a trpelivosti. Tim, jak je prekonavana izolace hluchoslepe divky a jejiho okoli se zaroven otevira pro Amerise moznost ukazovat, co je vlastne rec, co je clovek a hloubeji se ptat po rodicovske roli a nakonec i transcendentnu a schopnosti se vyrovnavat se smrti. V nekterych momentech neni Pribeh Marie az tak prekvapivy, jak by mohl byt, ale na druhou stranu nekresli zadne cernobile charaktery, jak by jiste udelal Hollwood. I diky tomu jsou zaverecne emoce tak silne... ()

Pawlisman

Moc pěkný a silný film, sice spíše pro ženy, bych řekl. Především první polovinu jsem nemohl docenit hodnoty a kvality filmu. Druhá část s rychlejším vývojem mě chytla. Velice silný snímek. 9/10 ()

Hepy13

Představa že mám takovou nemoc je pro me nepředstavitelná, ale to asi pro každého. Na první zhlédnutí zajímavý film, znovu už by mě nebavilo dívat se na tu gestikulaci. ()