Příběh Marie vypráví o dívce, která se naučila normálně žít, ač byla od narození hluchá a slepá. Tento malý zázrak se odehrál ve Francii na konci 19. století. Marie Heurtinová se narodila nevidomá a neslyšící a ani ve čtrnácti letech není schopná komunikovat se svým okolím. Její otec je skromný řemeslník, svou dceru miluje a navzdory doporučení lékaře, který jej přesvědčoval, že je slabomyslná, nedokáže Marii umístit do ústavu pro choromyslné. Ze zoufalství nakonec odveze Marii do ústavu Larnay nedaleko Poitiers, kde se řádové sestry starají o neslyšící dívky a mladé ženy. Mladá řádová sestra Marguerite, si i přes skepsi matky představené vezme toto „divoké zvířátko" pod svá ochranná křídla a dělá vše pro to, aby ji vyvedla z hlubin jejího vnitřního vězení a našla cestu jak s ní komunikovat a jak ji naučit žít. Marie se zpočátku jen brání, snaží se uniknout a křičí jako divoké zvíře. Je těžké odhadnout, zda by se mohla vůbec něco naučit, protože postrádá zrak, sluch i řeč. Navzdory počátečním nezdarům a překážkám sestra Marguerite ale nakonec uspěje i díky nekonečné trpělivosti, vlastní radostné víře a ochranitelské lásce k mladé Marii. Naučí ji vlastní znakovou řeč založenou na dotycích rukou. Marie Heurtinová se díky tomu později naučí Braillovo písmo, psát na stroji, šít, plést, učila se dějepis, zeměpis a stala se z ní půvabná mladá žena. Její příběh je považován za zázrak. (CinemArt)

Aquarii

Neuvěřitelné, jak jeden jediný člověk může změnit osud jedné dívky...Doteď bych nevěřila, že i hluchoslepý člověk má právo na plnohodnotný život. Skvělé herecké výkony v realistickém pojetí. Nejde o citové vydírání diváka, ale o skutečný pohled na tuhle problematiku. ()

Scodelario

Zprvu mi zdlouhavé pasáže přišli až moc zdlouhavé..ale pro pochopení vážnosti a náročnosti daných okolností byli nakonec vlastně docela krátké!! Sestra Margaret mě totiž svou trpělivostí, odhodlaností a láskou naprosto dostala!!! ()

fafejt001

No božííííííí . . . VÝJÍMEČNÝ a neskutečný příběh . Obdivuhodná Markéta , která měla obrovský zápal pro výuku Marie a kdyby film trval o půl hodiny déle , vůbec by to nevadilo . Pro Markét -- RESPEKT !! ()

bonovox

Realisticky, priam naturálne natočený snímok o jednej nezištnej pomoci a zároveň priateľstve a silnom pute medzi Máriou a rádovou sestrou, v ktorom tvorcovia netlačia na pílu zbytočným klišé či nejakým emocionálnym citovým vydieraním, práve naopak. Silný príbeh. ()

Kajman26 odpad!

Fungovala to jako komedie (velmi špatná a trapná komedie), jinak ne. Tento příběh mě opravu vůbec nezaujal, nezajímá mě to ()

buchannon

Tak nĕjak jsem nevěděl, co od tohoto filmu čekat, jestli to bude jen další dramatická srágora, nebo to bude dobrý snímek. Ale co přišlo během hodiny a půl, jsem skutečně nečekal, takhle nádherný film jsem dlouho neviděl. Jen musím obdivovat lidi, kteří se narodí s takovýmto postižením, a přitom dokážou relativně normálně žít. Klobouk dolů. ()

stepma

Není určitě snadné natočit film beze slov a přitom výsledek vypadá tak lehce! Žádné filmové frajeřinky, žádné přehánění a zbytečné hollywoodské ždímaní slz z diváka. To se mi líbí, jednoduše a hezky Trošku mě mrzí, že jsem se nedozvěděla, jak se hluchoslepí učí významu abstraktních slov, zejména příslovcí (špatně, brzy, úmyslně, náhodou,...). Jinak perfektní, ()

Gamine

Nebylo to depresivní, jak jsem čekala, právě naopak.. přišlo mi, že více než o hendikepu samotném to bylo o střetu/spojení dvou opravdu silných osobností, dvou spřízněných duší. Originální zážitek to pro mě byl určitě. ()

furae

Jeden z mála filmů, které dojmou, aniž by o to usilovaly. Silný příběh s výbornou stavbou děje. Nenásilné dokumentární vyprávění, které s divákem nemanipuluje, ale nutí přemýšlet. I druhý den nad filmem přemýšlíte a to není běžné. S minimalistickými prostředky velké sdělení. Film pro úzký okruh diváků, ale s velkým dopadem. ()

sportx

Super kamera, zvuk, střih a umění odvyprávět tak prostý ale srdcervoucí příběh. Málokdy si člověk přeje ať film trvá déle. ()

jouluputilla

Bráním se slzotvorným filmům, většinou mám podezření, že to je záměrná manipulace s cílem dostat se lépe do naší peněženky. Tohle je úplně něco jiného. Život v blízkosti tak těžce postižené osoby klade na kohokoliv neskutečné nároky a skláním se před tak uvěřitelnými výkony protagonistek. Nemá zde cenu plodit nějaká pseudomoudra, nejlépe to říká režisér a scénárista Jean-Pierre Améris: "Chtěl jsem natočit Mariiny ruce, jak se dotýkají zvířat, stromů a tváří, dojemné chvíle, ze kterých se rodí řeč a příběh osvobození, znovuzrození". ()

Reif

95 minut výuky, kterak se francouzsky řekne nůž, je jedno z nejpříjemnějších filmových pohlazení na duši, které dokazuje, že není třeba krkolomných zápletek a zvratů. Klidně plyne se skvělým hereckým obsazením, kamerou a dokonale vybraným hudebním doprovodem. ()