Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

pend

Jako obvykle výborné herecké obsazení, Allen paroduje sebe sama. Kdyby byl film o 20 minut kratší, byl by skvělý ()

weople

A pak že Woodyho poslední filmy za nic nestojí! S bravurní nadsázkou zde Allen divákům odkrývá svůj běžný pracovní den, který je plný absurdit a břitkých dialogů naplněných aluzemi až po okraj. A že nikdo nepřišel na to, že je režisér slepý a proto je jeho snímek zmatený a nesourodý? No a co! I z toho dokáže Woody udělat svou přednost a .. třeba se to bude líbit v Evropě ;) ()

Johnny

Veru nič moc... Až som mal dakedy dojem, že pri natáčaní mal Woody Allen problémy so zrakom :-). Nápad výborný, herecké obsadenie super ale výsledok chabý. Scenár miestami deravý, niektoré scény nedotiahnuté, aj to príliš na výslednom dojme nepridáva. ()

*Colorado

Asi bych příliš nekritizoval naivitu, s jakou nám bylo podáno to, že si nikdo nevšimne, že je režisér slepý, přišlo mi to až účelné, neboť je od počátku zřejmé, kam se bude příběh ubírat (teď nechci říct, že jsem si opravdu myslel, že režisér v podání Woody Allena oslepne, ale že se stane něco, co ho svede k bližší spolupráci s Téou, to už jsem očekával). S čímž však souhlasím zcela a úplně je příliš natáhnutá stopáž. Film zajímavý je jak podáním tak i některými vtipnými dialogy, některé scény se pak povedly hodně, jiné méně, ve výsledku to na mě udělalo takový dojem, že by mi 4* přišly jako příliš velká laskavost, ačkoliv tříhvězdičkových filmů horší kvality bych u sebe asi našel dost :) ()

Pingu

Můj názor je, že se z toho dalo určitě vytřískat víc. Je tam pár výborných okamžiků (scénka v hotelu :o)))) a pár méně dobrých. Rozhodně to není film na který by se dalo druhý den jen tak zapomenout. Možná ještě kdyby tam dostala větší prostor Amber Thiessen ........ ()

Skleni

Woody Allen a jeho poňatie humoru je proste vždy príjemné. Môžete robiť čokoľvek vždy vás jeho humor dostane:) Ja ho zbožňujem a i keď nie každý pochopí jeho zámer a sám priznávam, že pointa hlbšieho charakteru chýba, mám rád jeho filmy:) Sú plné rozpolov a príjemných dialógov a ani tento nieje výnimkou. Tento film je podla mňa obdobie woodyho "premien a kolízií" Patrí tam ešte aj film prekliatie žltozeleného škorpióna. Taktiež skvelý film. Všetko je totiž založené na počiatočnom rozložení filmu, potom na jeho pre organizácii v podobe nejakého trapasu, alebo nehody, a následne končí film nevyslovenou pointou(ktorú som nepochopil:D) a ľahkým koncom ktorý je akoby správny. Proste tak ako si to hlavná postava na začiatku predstavovala tak to skončí. ale predsa vás to príjemne prekvapí a uspokojí. Proste tento film a jemu podobné sú tým pravým ellenovským a podla mňa tým naj ke%d si chcete niečo pozrieť s priateľkou doma a vôbec nerozmýšľať(páni vedia o čom hovorím).80% ()

Brinkley

Další méně zdařilá komedie Woodyho Allena z období mezi lety 2000-2004, kdy už jsem se začínala pomalu bát, že mému oblíbenci totálně došel dech. ()

Chip89

Pokud by to nebyl Woody Allen, možná bych dala více, protože bych tolik neočekávala. Ale tohle byl normální ,, romanťák". Na Woodyho je to film, který patří mezi jeho slabší snímky. Jeden ze slabších snímků Woodyho Allena.... ()

Psycho.R

Prvních 45 minut nám Woody dávkuje svoji tradiční porci humoru, ovšem v průběhu natáčení se jaksi dostavují nápady méně často. 69% ()

Gac

Další dílko Woodyho Allena, které mě výborně pobavilo. Jen ten nápad režírovat slepý, je strašně vtipný a absurdní. Jediné, co se mi nelíbilo, byly některé dialogy, které se strašně táhly a neustále se opakovaly. Film mě nadchl a pobavil, možná i proto, že Woody je jako herec výborný komik. Docela by mě zajímalo, jak by to Woody natočil se šátkem na očích. ()

fantomas19

Komédia Woodyho Allena (2002) z prostredia natáčania filmu. Starnúci režisér sa chytá poslednej šance návratu na výslnie filmovej brandže. Jeho ex-manželka Ellie (Tea Leoni) v úlohe producentky mu vybojuje režisérske kreslo nádejného projektu - film z prostredia New Yorku. Avšak tesne pred začiatkom režisér Val Vaxman (Woody Allen) oslepne (psychosomaticky). Pod tlakom svojej situácie (i agenta) sa rozhodne skvelú látku natočiť. Veď v chaose natáčania sa drobnosť "slepoty" režiséra stratí. Woody Allen vedie svoj boj o životnú lásku, kariéru a stratený vzťah k synovi v každodennom mixe problémov natáčania extravagantného, umelecky "svojrázneho" filmu. ()

Sir Ludvig

Úplne zrejme nie práve najgeniálnejší Woody, ale keď si spomeniem na všetky tie sprostosti čo som v poslednom čase videl - no proste tých 114 minút bolo správne investovaných! ()

Arccos

Toto je Allen, jak ho mam rad. Na druhou stranu si ale myslim, ze z nametu se dalo vytezit vic. Slabsi byl hlavne konec, ktery bych si urcite predstavoval jinak, treba navrat ztracene partnerky uz je v Allenove tvorbe skoro klise. ()