Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

Radiq

Slabota. Už ani dost humoru tam nebylo a když jo, tak byl hodně slabej (asi jak knedla v drahé restauraci). Děj už pořád na jedno brdo a z té slepoty toho Woody moc nevytěžil. Ani se mi nelíbilo, jak toho slepýho hrál. Jeden z jeho nejhorších filmů. A na ČT2 ve filmovým klubu tomu těma titulkama už vůbec nepomohly - plno dlouhých vět v dialozích bylo zkráceno na jednu krátkou, takže kdybych nerozumněl aspoň trchu anglicky, tak totální shité. ()

LeoH

Skvělý základní nápad, některé fóry smrtící, přesto celkový dojem takový neurazí-nenadchne, z různých důvodů. Nepřijde mi, že je to málo vtipné, jen jako by se Woody u komedií z tohohle období nemohl rozhodnout, jestli mají být spíš crazy nebo spíš chytré, jsou tak napůl a já se někdy neumím tak rychle přepnout. A kupodivu, i když obyčejně nemám potíže přistoupit na hru, kterou se mnou film chce hrát, tentokrát i mně vadila nedůvěryhodnost – ani ne tak situace „slepý režisér na place“, jako těžko uvěřitelná chemie mezi věchýtkovitějícím Woodym a o dvě-tři generace mladšími ženami. Možná, že až mi potáhne na sedmdesátku, začnu mu to závidět a nějakou tu hvězdičku přidám. — Někdo se tu tuším rozčiloval, že Woody pohrdá Evropou – nemyslím si, v celém filmu důsledně nevidíme ani kousek toho opusu, který jeho postava natáčí, což je chytré, protože takoví jako já si tím pádem můžou myslet, že natočila film geniální a hloupí Amíci to nepoznali. — Jo, moment, musím se podívat, kdo je H. J. Osment, abych sem taky mohl napsat, jak jsem se tomu nasmál... Aha, jasně, tak to jo. ()

Sfinkter

Scéna, kdy přijde slepý Woody na návštěvu k Halovi, je naprosto dokonalá. Film je možná až příliš konverzační a ne všechny momenty vás budou bavit, i tak je to Allenovský nadprůměr. ()

Javad

Niektoré scény a situácie sú naozaj smiešne, a tie konverzácie! Woody v nich ako herec a režisér exceluje – neurotická paráda! ()

anli

Woody Allen se tentokrát rozhodl natočit film o režisérovi,který dostane skvělou práci,ale dočasně oslepne a tak musí celý film režírovat,aniž by viděl,co režíruje.Námět je vskutku originální,scénář je celkem vtipný,i když místy velmi zvolní a je až nudný.Zpracování mě už tak nenadchlo,neb představa,jak sleoý režisér režíruje mě opravdu nešla pod vousy a prostě mi to připadlo přitažené za vlasy.Nicméně film je celkem vtipný a příjemný,herci jsou skvělí-zejména Téa Leoni a Treat Williams a tentokrát mi sedl i Allen(asi tím,že jeho postava je opravdu neurotická a psychotická v pravém smyslu slova).Film se mi líbil jako diskuse nad tím,co je vlastně umění a z čeho se umění(pomocí snobů a francouzů)dělá.Pokud se odprostím od onoho základního faktu,kterému prostě zdráhám uvěřit(i když,co člověk ví,v umění je možné vše....),tak jsem se slušně bavil a celkem si to užil.Trochu je film nevyvážený,místy je velmi vtipný a pak se zase chvíli neděje vůbec nic,ale díky hercům je aspoň na co koukat.Takže tentokrát dávám Woodymu 65% a francouzský festival si člověk musí užít i slepý. ()

noriaki

Film oscilující mezi parodií na Hollywood a hlubokou zpovědí pana režiséra. Snímků o tvůrčí krizi už bylo natočeno víc než jenom pár, ale žádný nebyl pojatý s tak křišťálově čistou sebereflexí a přitom takovým nadhledem a vtipem. Woody nenechává na filmové mašinérii nit suchou a jak je u nejslavnějšího neurotika zvykem, největší kritice podrobuje sám sebe. Jeho tvorba, život, význam pro kinematografii, rozdílné přijímání Allenových filmů doma v Americe a ve Starém světě, vše je na filmovém plátně důsledně zbilancováno a zabaleno do skvělé zábavy. Woody poskytl světu pohled do svojí duše, a zároveň dokázal zhodnotit celoživotní dílo s obrovskou grácií. Název sám ukazuje na závěr amerického působení, stejně tak v pravdě prorocký konec filmu předpovídá, kam povedou Woodyho kroky a jak moc mu tato změna prospěje. Impozantnější chytání druhé mízy jsem ještě neviděl. ()

Pavlínka9

"Kéž by upadl na kulmu a spálil si choulostivé místo" :D :D :D Moje oblíbená hláška z tohoto filmu, ale je jich tam i mnohem víc. Woody Allen patří k mým nejoblíbenějším, ale tenhle film moc ne...Je to zvláštní zápletka a celkově celé obsazení. Treata Williamse bych si namazala na chleba k snídani již před 10ti lety, ale to byl pro mě ten jediný světlý bod v celém filmu...Bohužel. Tohle by se dalo podle mě natočit v pouhých 30ti minutách a stejně by to vyšlo nastejno..Prostě celkově takový Woodyovský průměr....Ale i tak ho za to chválím :) ()

shantim

Hollywood Ending nemá sice takovou sílu jako jiné Allenovy filmy, ale stále je dost dobrý. Námět je, myslím, velmi dobrý a herci jsou, jak je u Allenových filmů zvykem, velmi přirození. Problém mi ale dělalo v první třetině filmu příliš mnoho monologů hlavního hrdiny. Byly až moc natáhlé a díky tomu i mírně nudily. Jinak by to bylo na čtyři hvězdičky. Takhe tedy jen 70% hvězdiček ()

Natabar

Žádný velký fanda Allena nejsem a proto nebudu blahem tančit už předen jenom proto, že "je to přece W.A." A po shlédnutí (které až na délku plynulo vcelku příjemně) nutno říct, že opravdu žádný velký zázrak se nekonal. A konec násilně přitažený za vlasy. ()

S_M_Lomoz

Je strašně těžké každý rok vydat jednu svěží konverzační komedii. Pak se stane, že občas to nevyjde tak, jak by mohlo...Letos to zkrátka není ono, i když tu a tam jsem se smál. Ale jenom tu a jenom tam. ()

silent cut

Doporučil byste tento film svému příteli...ano, pokud bych se kamarádil s Hitlerem... Allen mi přirůstá k srdci a tentokrát ostřeluje Hollywood. Možná občas trochu vachrlaté vyprávění se však nese v takovém tom "milém lidském duchu" opepřeném profesním cynismem a trochou toho intelektu... Až budete chtít oslnit své snobské přátele citující Nietzcheho, povězte jim o tomto filmu... ()

jefff

Jenom Woody mě dokáže takhle rozesmát. Jeho humor mi je neuvěřitelně blízký a zbožňuji ho. Hollywood v koncích není nejlepší film v rámci Allenově filmografii, v rámci komedií je to pořádný nadprůměr. Paráda, takhle jsem se dlouho nepobavil. ()

Liqid

Až na hlavní zápletku povedené. Ten nápad s psychosomatickou slepotou byl tak nějak zvláštní a konec zrychlený a nedotažený. ()

venca163

Fraška od Woodyho i s jeho typickym tíhnutím k hypochondrii. I ten triviální humor působí z jeho pera prostě pohodově =) (80%) ()

Smileface

Woody Allen je opět ve skvělé formě.Některé scénky vás opravdu solidně rozesmějí,o trapné situace není nouze a o osobitý humor Woodyho Allena taky ne. ()

widla

Jak tak koukám, v Hollywoodu je možné opravdu všechno! Filmy Allena mám moc ráda a tenhle mě v ničem nezklamal! ()