(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2015, 101 min

something better to come(2.5.2016)

Viděla jsem o Mallory i první díl, kdy se jí narodil syn a ona skončila s heroinem. Líbil se mi. Toto "pokračování" je také velmi dobré a přináší spoustu nových momentů. Setkání s Jiřím Bartoškou, několik dalších nevydařených vztahů, neustálý boj o možnost bydlet, arogance úředníků, problémy se zaměstnáním. Obdivovala jsem Mallory, že se i přes mnoho dalších facek od života k drogám nevrátila. Jak sama v dokumentu říká: Bez drog jsem nahá a cítím se jako v pasti. Snad studium dokončila a věnuje se nové, perspektivní profesi. Dokument hodnotím jako velmi dobrý.(23.1.2016)

Jedná se teprve o můj druhý film od paní Třeštíkové a na rozdíl od Reného, zde je už od začátku vidět jasná snaha hlavní aktérky posunout se dál (což se bohužel netýká výběru přítelů, u kterých se Mallory rozhodně nikam neposunula). Stejný styl točení, který závisí jen a jen na člověku, jehož si režisérka vybrala. Časem si rád pustím některý z dalších příběhů.(1.11.2016)

Cítím se teď fyzicky špatně z provinilosti za příslušnost ke střední třídě. / Nejvíc mě na filmu okouzlila skrytost Malloryna osudu: vypadala jako normální servírka a přitom spala v autě. Člověk se pak musí ptát, kolika takovým dal v nonstopu po kině dýško, aniž by tušil, čím prochází.(28.7.2015)

"Mallory" je pro mě zatím nejslabší dokument, který jsem od paní Třeštíkové viděla.. Chápu, že pokud se jedná o časosběrný dokument, tak režisér nikdy neví, kam jeho hlavní postavu osud zavane, ale bohužel v příběhu Mallory nebylo na stopáž dokumentu příliš mnoho zvratů.. V podstatě se hrdinka neustále honí za vlastním ocasem a z místa se pomalu za celou dobu nehne.. Více by mě zajímalo její okolí.. Rodiče, partneři, syn.. Možná je sama do příběhu nechtěla zahrnovat.. Nevím, nějak to celé nemá šťávu a postava se za ta léta mnoho neposouvá a moc nevyvíjí..(10.5.2016)