Mallory

• Polsko Mallory (více)

Po unikátních časosběrných dokumentech Marcela, René a Katka přichází dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmem, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po těžkých životních peripetiích odhodlaně snaží vrátit do běžného života. S Mallory se život nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Mallory dnes na střední odborné škole studuje obor Sociální činnost a své uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Film Mallory je tak kromě jiného filmem o naději, že každý má šanci změnit svůj život. (Aerofilms)

mazic

fetovala, přestala, dostala na hubu od přítele asi 4x a tím to pro mě celkem hasne... paní třeštíková nabádala diváky, aby psali ministryni sociálních věcí kvůli sociálním bytům. přesně - budeme šoustat jak králici, při prvním otřesu rozejdeme s otcem svého dítěte a šup státe nakul byt!!!! ()

Psycho.R

Po Katce, která mě emocionálně vysála do pocitu bezmoci, jsem čekal něco víc. Je mi jasné, že to nemohla paní Třeštíková ovlivnit, protože natáčela realitu, ovšem Mallory není moc zajímaví bytost. Navíc vypadá jako ženská verze Viléma Čoka, kterýho mam rád, ale tim se nic nemění. ()

gemi

Tento typ filmů se strašně špatně hodnotí, protože scénář napsal život sám a úkolem dokumentaristy je ho nepodělat. Helena Třeštíková umí. ()

Trauma

Drsný život s drogami jaký známe z filmu Katka si příliš nezadá s tím, jak může být drsný bez nich. Místo ovací a poplácávání po rameni, které feťáci očekávají, když konečně v životě dělají všechno správně, přichází každodenní šeď, obstrukce a lhostejnost. Stokrát bych se už na místě Mallory vrátila k heráku. ()

stan87

Výborný vhled do života jedná feťačky, která se mnoho let snaží zarputile zbavit své minulosti, ale ta ji pořád dohání... Skvělá a neuvěřitelně pozitivní hlavní hrdinka a její příběh výborně zpracovaný Helenou Třeštíkovou... P.S.: Zajimavá je také asistence Jiřího Bartošky předo cca 10 let hlavní hrdince... Dozvěděl se o tom až letos v Karlových Varech... ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Když se chce, tak to jde. Tohle by měli pouštět jako instruktážní video osobám v parku s krabičákem v ruce a jim podobným. ()

Tamdydam

Opravdu syrový dokument, který jde až na dřeň. Dokument, který člověka přiměje dívat se na lidi bez domova z jiné perspektivy. Mallory je inteligentní schopná a velmi silná žena, které se holt nepovedl životní start. O tom se toho moc nedozvíme. Zároveň nemá dvakrát čich na správné muže a tíhne k opakování některých zásadních chyb. Ale kdo z nás je bez chyby, že? Navzdory svým chybám je to úplně normální ženská, místy v extrémním srabu. Ale přesto se vždy dokáže vzchopit a bojovat dál. V některých dokumentech Heleny Třeštíkové je fascinující pozorovat, jak extrémní situace dokáži někteří lidé ustát. Toto je jeden z nich ()

soviczka

Mallory je jiná. Rozhodně o dost jiná než Katka. Do své tíživé životní situace se dostala částečně cizí vinou, po narození syna opravdu přestala brát drogy a většinu času pracovala, nebo práci hledala. Možná právě proto tento dokument není tak syrový ani šokující. To ale neznamená, že není dobrý. Při scénách na úřadech se sice celé kino otřásalo smíchy, člověk se ale nestačil divit, jaký neschopný, neochotný a příšerně nabobtnalý úřednický moloch živí ze svých daní. A pak ještě venku před kinem skoro vrazíte do Sobotky... Prostě to celé bylo tak nějak k vzteku, který převážil nad vším ostatním. ()

mauinka

Mám filmy pí.Heleny Třeštíkové moc ráda a velmi obdivuji její práci. Děkuji za dalších skvělých 101 min., ve kterých jsem se dozvěděla, jak katartrofálně nefunguje náš sociální systém,že může někdo chodit do práce a spát v autě a že život bez fetu je těžší než s ním. Nic z toho jsem netušila. Mallory jste obdivuhodná a moc Vám přeji, abyste po všech těch životních útrapách došla klidu a obyčejného lidského štěstí.A Vy to dáte, já tomu věřím. ()

MutantMarana

Ci kravo dalsi sebedestruktivni kousek od Helenky. K cemu tyto dokumenty jsou? Mame projevit litost, soucit, vzit si ji domu? Picu, ktera se sama zabiji a dejcha nas vzduch rovnou strilet, jako skodnou! Neskutecny, ze o tom nekdo toci dokument a na podobnejch svinstvech dokonce stavi svou karieru. Pecka byla, jak ta svine chodi po uradech a na kozach Cannibal corpse a na zadech The time to kill is now. Vyborny, cesta k uspechu s temadle napisama je zarucena, kazdej na tebe ceka kocko. Vi vubec dotycna o cem Corpsegrinder zpiva? Absolutni nechutnost 100% ()

Sarcasmgirl

Měla sem tu čest dnes vidět tento dokument i Mallory samotnou. Už ráno u autobusu mě dostala svojí bezprostředností a smyslem pro humor, který si i přes všechny životní peripetie dokázala udržet. Myslím, že takovíto lidé jsou inspirací pro naší generaci a dokumenty paní Třeštíkové by se v rámci metodiky prevence a jiných příležitostí měly dostávat jako výukový materiál nejen na střední školy. Dnešní potlesk plného kina na stojáka byl oprávněný. ()

SAINTS

Z unikatnych časozbernych dokumentov Heleny Treštikovej sa pomali stava filmova rutina,ktora už ani nema čim prekvapit. ()

Binne

Mallory jsem strašně fandila. Hrozně jsem si přála aby to ustála a dostala se ze všeho špatného, co jí v životě potkalo. Je to přesně ten typ zfilmovaného obrazu, který mám ráda. Ten typ, kde jde vidět "pravost" lidského charakteru, ty hezké i ošklivé momenty a reakce osobnosti. Marcela je citlivá, vnímavá a pracovitá. Dokument je zaměřen hodně jedním směrem, není úplně jednoduché si na něj udělat objektivní názor. Asi je logické (a bylo to pravděpodobně též účelem) aby nepřinášel nějaké zásadní zamyšlení ale primárně lítost, smutek, naději - hodně si hraje s emocemi. Jak s pocity diváka tak i pocity hlavní aktérky. Spousta scén bylo hodně umělých (když Mallory volá Heleně domů a v záběrech je natáčen Nuselský most shora), nějak mi to tam nesedělo - primárně proto, že ten obrázek na Marcelu jsme si měli vytvořit sami, ne na základě vidění světa režisérky, která jakoby v křeči není ani schopna věřit tomu, že objektivní zachycení Marcely by přineslo ucelený pohled společnosti na tuto společenskou vrstvu a proto nám její obraz podává pouze z úhlu pohledu, který se jí hodí. Přijde mi to skoro jakoby předpokládala, že divák není dostatečně inteligentní nebo vnímavý. ()

ostravak30

Takhle nějak mohlo vypadat pokračování filmu Katka, kdyby... Jenže Mallory dokázala to, co třeba mezi slavnými Tereza Pergnerová. Vymanit se z drog a pokusit se začít žít. Bohužel jí situaci značně komplikují úřady, které, jak se bohužel ukazuje, ani nemají přílišnou snahu vyjít člověku v tísni vstříc. Nedostatečná pomoc státu selhává právě u těch, kteří chtějí změnit svůj život a obrátit loďku jiným směrem a paradoxně víc bojuje o ty, kteří o to ale vůbec nestojí. Jenže samotná hlavní hrdina si život také moc neulehčuje. Podvědomě si hledá pořád tytéž chlapy a tím se dostává do stále stejných problémů a s tím spojených depresí. Její neschopnost a částečně i smůla pak ústí v hysterické výlevy, kterých mi bylo za danou stopáž dostatečně. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Pro mě je nemožné hodnotit dokumenty...nelze hodnotit lidské osudy! - Lze se dojmout, zažít neprožité, pochopit, fandit, žít, stýskat si, klýt a uvažovat... - Mallory, občas si na Tě vzpomenu a budu Ti přát (a přeji!) mnoho sil a prostost žití, alespoň takovou jakou ji znám já... ()

blondboss

Príliš depresívna, ale zároveň poctivá a realistická dokumentaristika, ktorá si zaslúži istú pozornosť. Nie som veľmi fanúšikom podobne ladených filmov, avšak je dobré, že sa točia, aby si človek v živote uvedomil, čo má a čomu by sa mal vyvariť - memento hlavne pre mladých. Tie pocity po zhliadnutí sú ale dosť zlé a chce to panáka. 60 % ()

honzic

Opravdu silný příběh, kdy člověk neví, co je realita a co nahrané, ale snaží se věřit, že to je skutečnost. Hodnocení: 75 % ()