poster

Temnota

 • USA

  Darkness

 • SK název

  Temnota

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko, 2002, 102 min

Kamera:

Xavi Giménez

Hudba:

Carles Cases
 • Darth Sidious
  ****

  Temnota je jeden z mála hororů, který je doslova vystižený. Neviděné a neslyšené, Pouze pocity strachu z temného prostředí. Mrazivý a vcelku dobrý příběh. Já nevím jak vy, ale já jsem spokojen.(29.11.2010)

 • Rob Roy
  ****

  Když jsou hororová klišé natočena tak zručně, že fungují, tak je to stejná paráda jako vidět nějako neotřelou pecku. Balagueró to fakt s barákama umí (za vydatné podpory svého kamerama Xavi Gimeneze).(26.12.2011)

 • salahadin
  **

  Tak bohužel, ačkolik jsem se hodně těšil, nedbajíc komentářů zdejších, na Balaguérův počin, jsem velmi zklamán. Viděl jsem nejslabší horor španělské provenience posledních let. On by možná ani tak slabý nebyl, ale v porovnání s konkurencí vychází velmi špatně. Předně scénář, i když je zdánlivě promyšlený a komplikovaný, působí zcela triviálně, o ohraných hororových klišé se zmiňovat nebudu, to tu rozpitvává každý. Jen doplním, že tady to bohužel nefunguje. Atmosféra je nevalná, není budována nejlépe. Vše je tu tak nějak rozmístěno moc okatě (děti, slaboučké lekačky). Bohužel jsem film viděl s českým dabingem, který celkovému hodnocení ještě ubral. Balagueró se tu jen připravoval na své mnohem lepší kusy. Temnota patří k béčkovým nestrašidelným hororům, jejichž scénář působí dojmem TV seriálu vysílaného dopoledne. Škoda promarněného potenciálu.(22.9.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace