Temnota

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko, 2002, 102 min

Xavi Giménez

Carles Cases

Docela podarenej horor, ma to spravne temnou atmosferu(30.1.2005)

Trochu televizní look tomuto hororu neubírá na atmosféře. 65% Zajímavé komentáře: dwi, SeanLSD(23.4.2006)

Jaume Balagueró natočil povedenou duchařinu, která má silnou atmosféru, po celou dobu snímku s citem budovanou. Scény kdy se leknete nechybí a není jich rozhodně málo. Lepší než 90% dnešních přepsaných asijských duchařin. Film bych přirovnal k Sirotčinci, který produkoval Del Toro. Kvalitou bych je možná i viděl na stejné úrovni. Herecky je Temnota více než solidně obsazená, žádní mladí teenageři, kteří hlastají a fetují, ale herecký nadaní herci ;-) Zvlášť otec rodinu a jeho záchvaty jsou velice věrohodné. Film doplňuje i dobře zvolená hudba, která dokáže v pravé chvíli přitlačit na pilu.V Temnotě se objeví i pár triků, které rozhodně neruší. Potěší konec, který *SPOILER* nekončí happyendem ;-) 8+/10*(23.11.2008)

• Chrustyn

Jeden z nejnudnějších a nejhloupějších hororů, co jsem za poslední dobu viděl. Od Španělů bych čekal větší kvality.(8.2.2016)

Prvně jsem byl asi ohromen více než bylo zdrávo a podruhé mě film trošku zklamal. Atmoška se dostavuje jen místy a úroveň filmu je značně amaterská. Celému faktu nepomáhá ani mírně laxní profláknutý příběh. Nicméně závěrečné scény svou sílu mají. 50%(18.7.2016)