poster

Temnota

 • USA

  Darkness

 • Španělsko

  Darkness

 • Slovensko

  Temnota

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko, 2002, 102 min

Scénář:

Jaume Balagueró

Kamera:

Xavi Giménez

Hudba:

Carles Cases

Producenti:

Brian Yuzna
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  Rodinka se nastěhuje do baráku, se kterým není něco v pořádku. Synek vidí mrtvé děti, fotříkovi začíná hrabat... prostě klasika nejklasikovatější a do toho nějací ti japan-shock-like bubáci se zrychlenými pohyby a siluety přecházející rychle před kamerou (bože, to nesnáším). Zkrátka nic nového pod sluncem, ale má to atmosféru (dobré svícení a interiéry), fajn casting a vytasí se to i s nějakým tím zvratem a nápady. Tenhle Balagueró mi výjimečně sednul.(29.12.2012)

 • petero
  ***

  Vôbec sa mi nepáči takýto typ ľakačkového hororu. Našťastie sú tu skvelí herci vďaka ktorím utkvie film v pamäti a unhappy end.(31.1.2005)

 • heyda
  ***

  Souhlasím se zdejší kritikou. Postavy jsou vykresleny fakt hrozně, scénář nic moc a hlavně hromada typických duchařských kýčů a mnohokrát viděných hororových postupů. Na druhé straně ale stojí zručný kameraman, který spolu s dobře zvolenou hudbou umí vytvořit skutečně hororovou atmosféru. Nicméně nebýt povedeného závěru, hodnotil bych pravděpodobně o hvězdičku hůř. Takhle může být Balagueró rád, že mu pošlu aspoň ty 3 hvězdičky. 50%.(12.4.2011)

 • GigaPudding
  ****

  V tomhletom Balagueró začíná docela obyčejně, až na úvodní titulky plné vřískavých krvavých prostřihů, s rodinkou, která se přistěhovala z ameriky do španělska do domku u lesa a ještě ani nejsou pořádně vybalení a dceři už se tam nelíbí a chce zpátky do ameriky, synkovi se zdá, že je ten dům ve tmě nějakej divnej a žere mu pastelky, taťkovi se vrací záchvaty způsobené nějakou neobvyklou nemocí a mamka se snaží udržovat domácnost v chodu i když stráví spoustu času v práci, takže skoro jak z nějakého normálního rodinného dramatu. Dům ale doopravdy je nějaký divný a brzo se začnou objevovat podivné stíny a vypadávající světla a modřiny na těle toho mrňavého kluka. Atmosféra v domě je zajímavě napínavá i když se nic velmi dramatického nestane, protože ty dramatičtější chvíle přichází až s odhalením o co v tom domě jde. Hlavní hrůzy v tomto filmu jsou trochu něco jiného než je u Balaguera zvykem, ale poradil si s tím docela slušně i když občas příběh popostrkuje takovými docela okatě křečovitými berličkami, což si ale vynahrazuje tím, že závěr filmu, kam se přes tyhle berličky dostane, je velmi působivý a pěkně využívá ten strach ze tmy, o kterém vlastně celý film je. Úplný závěr filmu dost zvedá hodnocení ale ještě je tu takový malý detail v podobě takové hnusné staré fotografie, kterou taťka s velkou slávou objeví a v úplné euforii ji chce pověsit na zeď. Ta fotka krom toho že vypadá nepříjemně, tak v jednom krátkém záběru taky ukáže, co ta fotka doopravdy představuje a není to nic pěkného. :)(14.8.2010)

 • igi B.
  ****

  Týden v temném domě a nakonec jen beznaděj na konci tunelu... Tísnívý horůrek - či spíše psychothriller s nadpřirozenými a mystickými prvky. - - - - - (Poprvé viděno 25.10.2011 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky a originálním formátem obrazu/, hodnocení 1251., komentář zde jako stopětatřicátý - 25.10.2011)(25.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace