poster

Temnota

 • USA

  Darkness

 • Španělsko

  Darkness

 • Slovensko

  Temnota

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko, 2002, 102 min

Kamera:

Xavi Giménez

Hudba:

Carles Cases

Producenti:

Brian Yuzna
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ****

  Viděl jsem nejdříve novější filmy pana Jaume Balagueró, který má na triku takové filmy jako jsou REC 1 a 2. Samozřejmě mají být další díly. Tento režisér mě zaujal svým vkusem a hlavně hororovou tématikou, kterou opravdu točit umí. Nedalo mi to, tak jsem se musel podívat na jeho starší film a nemohu říct, že bych byl zklamán, ba naopak. Jaume Balagueró mě znovu přesvědčil, že horory jsou jeho silná stránka. Jsem hodně zvědavý na jeho další díla a pro mě se stává oblíbeným režisérem a řadím ho do TOP10.. 8/10 = 80%(17.5.2011)

 • Viktooorka
  **

  Další z řady hororů, kde skvělý začáteční potenicál se někde vytratil. Asi v TEMNOTĚ!! P.S. Výstižně popsané uživatelem Dudek!(16.10.2009)

 • choze
  ****

  Rodinka se nastěhuje do baráku, se kterým není něco v pořádku. Synek vidí mrtvé děti, fotříkovi začíná hrabat... prostě klasika nejklasikovatější a do toho nějací ti japan-shock-like bubáci se zrychlenými pohyby a siluety přecházející rychle před kamerou (bože, to nesnáším). Zkrátka nic nového pod sluncem, ale má to atmosféru (dobré svícení a interiéry), fajn casting a vytasí se to i s nějakým tím zvratem a nápady. Tenhle Balagueró mi výjimečně sednul.(29.12.2012)

 • Xmilden
  ***

  Prvně jsem byl asi ohromen více než bylo zdrávo a podruhé mě film trošku zklamal. Atmoška se dostavuje jen místy a úroveň filmu je značně amaterská. Celému faktu nepomáhá ani mírně laxní profláknutý příběh. Nicméně závěrečné scény svou sílu mají. 50%(18.7.2016)

 • iamek
  ****

  Možný spoiler. Balagueró vždy do svých filmů vloží něco z čeho mám strach. Tady to byla scéna kdy zvonil telefón a blikalo světlo a šlo vidět jak děti sedí na židli. I námět je docela originální a zajímavý.(7.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace