Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

bobin

Stále se chaoticky třese a kmitá kamera a v tajuplném domě nepřetržitě blikají světla . Takže jediný zážitek z filmu je ten , že Vás po chvíli rozbolí oči a hlava . ()

elanista1

Jaume Balaguero, toto meno si treba zapametat, podla mna si zasluzi pomenovanie novy majster napatia, co film to neskutocna vec. Pri pozerani Temnoty som mal takmer celu stopaz zrychleny pulz, sucho v ustach, zabudal som prehltat a uvedomoval som si, ze realny svet akokeby uplne vymizol, tolko napatia a strachu v jednom filme nevidam casto, a to som povodne planoval pozerat to v noci, nakoniec som to sledoval za ranajsieho svetla a mozno som urobil chybu, zazitok by bol urcite mnohonasobne umocneny. Tento moj stav extazy trval prakticky od 30. minuty filmu az do konca. U niektorych filmov sa mi zda uz 10 minutove finale pridlhe a zacinam sa nudit. V Temnote, kde finale trvalo viac ako 30 minut, dokazalo uputat pozornost po cely cas a ani na sekundu nesklzlo do roviny filmovej nerealnosti a trapnosti, naopak obsahuje mnozstvo dychberucich scen. Bravo tlieskam. Ale teraz sa potrebujem napit. ()

brasek

Pomalý až nudný rozbeh, dej bez spádu.... atmosféra slabá, napätie nulové. To má byť akože horor? Tajne som dúfal, že španielska hororová kinematografia mi pripraví pekný zážitok, ale bol to omyl. Škoda, že z dobrého námetu dokázali stvoriť len podpriemernú filmovú hru. ()

Naghavi

Duchařské snímky prostě miluju a tady jsem se opět bál... Výborná práce s kamerou a tíživá tma, zhasněte si v celém bytě a vychutnejte si toto skvělé dílo ! 90 % ()

Kurovec

Tak dobrý to mohl být film.....jenom kdyby tam hrál úplně někdo jinej. Supr téma, který se povedlo i dobře zpracovat. Když jsem se do toho zakoukal, tak jsem se fakt těšil co z toho vyleze, ale sakra ty herci tomu dali korunu...no škoda. ()

Emperor1

tohle se mi líbilo, zajímavý děj, hutná atmosféra, víc napínavé než strašidelné, ale nevadí, téma zaujme a udrží pozornost až do konce... velmi dobrá práce s kamerou ... ()

Grázl83

Bohuzel, velke zklamani. Hloupe chovani postav, spousta dejovych nesmyslu, televizni look se slabou atmosferou. Nesympticti herci. ()

Kundil

Vydařený hororový snímek, u kterého jsem byl napnutý od začátku do konce. Přistihl jsem se s přítelkyní, jak oba dva zadržujeme dech a napjatě sledujeme děj. Atmosféra se povedla a někdy se až nepříjemně leknete ale jinak film ničím zvláštním nevyniká. A jak napsal obitus, tak z toho obrázku se třema postavama jde fakticky strach. ()

Werewolf2

Hmm... Pokud by se smichal Silent Hill a Kruh, navic se silne omezenym rozpoctem, asi by vyslo tohle. Proste vsechno, co tam bylo, sem uz nekde videl. Ale spatny horor to nebyl, to vubec ne. ()

parabella

pre mna vysoko prekvapivy film v tom, ze ani chvilu som sa nenudila a malo to zaciatok stred aj koniec. je to pomerne novy horor a je zvlastne ze som sa v nom takpovediac nasla. lebo mam rada hlavne stare alebo starsie horory. nebola tu zbytocna brutalita ani prilis nenormalna zapletka. cize dost zaujimave a krasne! ()

fandula

Ze začátku mi film přišel docela zajímavý, ale co minuta tím větší a větší blbost. Jedna hvězda za to, jak to je pěkně natočený a jedna za Annu Paquin. A pozor nedívejte se na to s CZ dabingem. Je to hrůza! ()

JimWalker007

Tmavá zlátanina, ktorá iba imitovala horor, postavy nepresvedčivé, labilná zlátanina ošúchaných obrazov. Zbytočný predvídateľný film. ()

vade_mecum

Musel jsem dát 4 hvězdičky, ne že by to bylo na plných 80%, ale na těch 70% určitě. I teď po asi třech nebo čtyřech letech, když ten film vidím znovu, tak má své kouzlo. Jsou tam tajemné prvky mystiky, nechutné okamžiky, děsivá tma a vše je doplněno skvělými záblesky a přebíháním mrtvých dětí a tajemných bytostí. Je to ten druh hororu, na který se musím koukat přes den nebo v noci se zapnutým světlem, jinak bych se strachy podělal a toho je teda zrovna u mě poměrně náročné pomocí filmu docílit. ()

Axxym

Myslím, že dát tomuhle filmu míň než tři hvězdy je trochu křivda. Samozřejmě by se dalo vytknout řada věcí, např. herecké výkony nebyly moc oslnivé, pak matka (Lena Olin) byla ve filmu neuvěřitelně protivná ve vztahu ke svým dětem (chápu, že to tak bylo ve scénáři, ale stejně mě to rozčilovalo), atd. Ale vyprávění příběhu, kamera a celkově nálada filmu je přesně to, co od horroru očekávám - napětí, nejistota, záhada... Něco šlo předvídat, ale to je prostě už u tohohle žánru neduhem skoro každého snímku. Za mě pět hvězd proto, že mi na konci běhal mráz po zádech, což se nepovedlo ani hollywoodským peckám typu nedávno premiérovaného "V zajetí démonů." ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)