Temnota

V tom domě se něco skrývá. Něco temného z dávných dob, co zde nehnutě, tiše a vskrytu přebývá už čtyřicet let. Jen ve tmě se to může zhmotnit, jen tma to může uvést do pohybu. A do takového domu, na kterém leží strašné a ukrutné tajemství, se nastěhuje rodina s malým chlapcem a labilním otcem na pokraji nervového zhroucení... (oficiální text distributora)

draxxi

Proboha kde je logika? No dobre, je to pohadka. Konec me potesil a vizualne je to taky fajn. Nedoporucuju dabing. 8/11/2019 55% ()

Accuphose

Je, nebo má to být, ve stylu Shining... což za mě teda není taková pecka, za kterou to diváci považujou, ale kinematografie se posouvá samozřejmě. Nicméně i přes rozpadající se dramaturgii ke konci filmu, to má dobrou atmosféru, vizuál a ucházející tempo. Jinak na tracheotomii se neumírá pochopitelně. Ve finále slabší 3 hvězdičky. Pokud pominu rok vzniku, tak 2. ()

Nediro

Ač základní zápletka filmu není nikterak originální ( strašidelný dům, který si žije vlastním životem tu byl už mockrát, viz například opravdu nepovedený Gantry Row 13 ), tak tenhle film není vůbec špatný. Film je rozdělen podobně jako třeba Kruh na sedm částí ( pondělí, úterý, středa...) a i když hororový nádech to chytne až ve čtvrtek, nudit se nebudete ani na začátku. Děj je obzvláštněn jakýmsi syndromem, kterým trpí otec rodiny, která se přestěhuje do strašidelného domu. Zajímavý nápad. Konec je opravdu šokující, nebudu tady z něj nic prozrazovat, nejsem svině. ()

Cool.Mila

Docela vydareny horor, konec byl sice drsnejsi, ostane k tomu tihne vetsina modernich hororu, ale i tak mrazivy pocit pri sledovani. ()

sun.eagle odpad!

Hrozný scénář, strašlivé dialogy, vypadá to jako televizní film, nesympatičtí herci a postavy, lekačky bez efektu a celé vypointování filmu je dokonalá volovina. je to stupidní horůrek, nečekal jsem od něj nějakou myšlenku ale aspon nějaký smysl by to dávat mělo. A taky vystrašit což je hlavní smysl těchto filmu ne? ()

pan Spock

Čím to, že ve španělsku natáčí tak dobré horory. Mělo to atmosféru, napětí i spád. Nejdůležitější a zároveň nejzajímavější na Temnotě je ovšem závěr. U většiny hororů je to nejslabší článek filmu. Zde to není pouze standartní klišé, ale má logiku a dává prostor pro zamyšlení. Režisér drží opratě pevně v ruce a nutí nás sledovat děj se zaujetím až do konce. Dokonce i strašidelný dům nepůsobí okoukaně a pěkně dotváří atmosféru. Pokud budou i další filmy tohoto režiséra takhle zajímavé, bude to jedině dobře. ()

C.A.T. odpad!

Lituju, že jsem ten čas věnovaný právě tomuto filmu, nevyužila líp. Tohle je prostě podle mého názoru slátanina bez ničeho. Je to horor a u hororu by se člověk měl bát. Já se bála, ale jen jediné věci-že to nikdy nezkončí!! Herci protivní, atmosféra žádná, příběh nestál za nic...Hrozná nuda. Pro mě propadák.... ()

BioRaj

JJJJJ ta klasická španělská hororová škola je tam . Je to ten typ hororů jakožto většina , kdy je potřeba ten správný čas, náladu, plátno a úderný zvuk co jde cítit . Pak máte zaručeno při troše empatické schopnosti k filmu pořádnou dávku husiny a sem tam i to kousnutí pumpy . ()

hawkmoon

Po rozpačitom začiatku a neodbytnom pocite déja vu(Hrôza v Connecticute+Amytville) som sa celkom bavil....pod pojmom bavenie mám na mysli jemne mrazenie a nepríjemný pocit vzadu na krku.Nápad vcelku dobrý,aj kedˇ si myslím že rozpad osobnosti a schíza otecka sa až tak nemala kopirovať od Kubricka.V dnešnej produkcii lepší priemer,pesimistický záver pridal hviezdičku navyše. ()

baronGrga

Tady se Balagueró zatím nejspíš hledal. Pár okamžiků z Darkness už nechává tušit, že od tohoto španělského tvůrce se ještě lecčeho dočkáme, ale zatím jsou ty ve tmě nehybně vyčkávající dětičky spíš jen takovým ostrůvkem v moři plném předvídatelnosti, ne zrovna nápaditosti a nedotaženosti (hlavně v závěru, kdy se začnou věci dít tak nějak hekticky, paní Morpheusová vyleze bůhvíproč z fotky, podlaha začne krást pastelky jak zjednaná a z rituálu se stane instruktáž pro začínající chirurgy). 65% ()

Va33ek

Jeden z mála hororů, který na mě působil velice nepříjemným dojmem, který jsem zvládal jen při rozsvícené lampičce a s plyšákem v ruce. Dojem, že vše je špatně a dobré konce neexistují, brilantní temná atmosféra! ()

lineker

Čím více se nořím do minulosti Balaguerovi tvorby tím nižší je moje hodnocení jeho filmů. Možná se pozdější mistr hororu pouze nacházel v temnotě, nebo se pouze na začátku kariéry hledal. Přesně takto mně tento film totiž připadá. Organizovaně předkládaný chaos, který se chvílemi chytá a najíždí na kvalitní hororovou vlnu, aby Vám v další sekvenci předhodil něco jakoby z úplně jiného filmu. Člověk pak opravdu chvílemi stěží potlačuje zívání. Finále je silně přezápletkováno. Anna Paquin na mně chvílemi působila jakoby vůbec neuměla hrát (neustále těkání očima). Ale to může být jen můj dojem, nebo záměr tvůrce. ()

Ardath

Jediný aspekt, díky kterému se tento snímek liší od kvalitativního propadáku s příhodným názvem Propad do temnot, je ten, že Temnotu natočil pozdější tvůrce filmu [Rec]. Má ale tento fakt snad nějak přidat filmu na kvalitě? Ne - vlastně Darkness Falls bylo mnohem zábavnější. ()

Morrigen

Mrazivé, ale nic, co bychom už mnohokrát neviděli. Na druhou stranu, i když se dá poměrně dobře odhadnout, jak finálová scéna vlastně dopadne, stejně potěšila. Celkem si i docela potrpím na španělskou hororovou tvorbu, protože je bez spousty zbytečných a nafouknutých amerických efektů. Horor je v dnešní době žánr, kam proudí mraky a mraky snímků a upřímně - má zkrátka svoje hranice. Nejsem z těch, kdo by film odsoudil jen na základě "neoriginální" myšlenky (což podle mě není dost dobře možné), a o to víc si jí potom ceníme. Ale právě proto se musíme zaměřovat na ty maličkosti, odlišnosti a drobnosti. Možná to úplně na 4 hvězdy není, ale ... ()

Dalajlada

Atmosféra tohoto filmu je naprosto úžasná. Celou dobu se pěkně graduje a pak puf a je fuč. Záhadně zmizí.. Závěr se tomuto filmu nepovedl tak, jak by měl, ikdyž je přece jen velmi zajímavý. Jenže ta kupa hloupostí, které se v tomto filmu dále objevují, jej sráží ještě o kousek níže. Z tohodle se rozhodně dalo dostat víc, kdyby postavy byly alespoň trochu sympatičtější a scénář trochu lépe napsaný. ()

Další hororový talent?

Další hororový talent?

20.01.2005

Něco podobného tady už bylo. Jeden nenápadný režisér, jeden nápadný úspěch a pak následný úspěch komerční. Tenhle se jmenuje Jaume Balagueró a pochází ze Španělska. Specialista na tajemno se… (více)